KitapAğacı.org

Karanlığa bir ışık da siz yakın.

GÜNÜN İPUCU

Bağışlarınızı, kitap yardımı olduğunu belirtmek kaydıyla, PTT Kargo ile indirimli olarak gönderebileceğinizi biliyor musunuz? Bunun için her PTT şubesi değil ancak merkez PTT kargo şubelerine, paketin ağzı açık şekilde (içini göstererek) başvurmanız gerekmektedir.

İlanınızın burada görüntülenmesini istiyor musunuz?

KitapAğacı.org sizi karanlığa bir ışık yakmaya davet ediyor.
Lütfen İlan Ver bağlantısına tıklayarak kitaba gereksinimi olanları kitapla buluşturmaya başlayın.
Bu sitede vereceğiniz tüm ilanlar ücretsizdir.

Kızlarımızın Okumasına Destek Verin!

Elif Zorkol

m.e.z_zrkl@hotmail.com

Kız Meslek Lisesinde öğretmenim. Ögrencilerimizin maddi durumları iyi olmadığından üniversite sınavına calışmak için kaynak alamıyorlar. Üniversiteye hazırlık kitapları kütüphanemizde cok az sayıda kitap var. Ayrıca roma, deneme, şiir ve her türde kitap da gönderebilirseniz cok mutlu oluruz. Desteklerinizi bekliyoruz.


Engelli KPSS Hazırlık Kitapları Arıyorum.

Muhammet Demirakın

muhammet.demirakin@yahoo.com

Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı ilk atamaları şu sıralar yapılıyor. Ben de sınava katılmıştım. Puanım 78.5 ve 6500’inci sıradayım. Memur olma şansım çok düşük ama hizmetli şansım az da olsa var. Fakat yine de emin değilim. 2016’da tekrar gireceğim. Bu sınav için şimdiden çalışmak ve en az 85 puanı garantilemek istiyorum. Ayrıca, matematiğim de çok zayıf bu yüzden en temelinden başlamak istiyorum. Bu amaçla bana yapabileceğiniz çalışma kitabı bağışlarınız için şimdiden teşekkürü borç biliyorum. En derin saygılarımla.Erzurum-Karayazı-Güllü İlkokulu için Kitap...

İsmail Akyol

akyol_58@hotmail.com

İlköğretim 100 Temel Eser ve hikaye kitaplarına ihtiyacımız var.Kars-Başgedikler Köyü için Kitap Yardımı...

Başgedikler YBO Öğrencileri

salikudra@hotmail.com

Kars Merkez Başgedikler Köyü 60. Yıl Yatılı Bölge Ortaokulunda, öğrencilerimizin; okuma alışkanlığı kazanmasını sağlamak, düşünce ufuklarını geliştirmek, düşünce kapasitesini ve kültür düzeyini artırmak için okulumuzda kitap okuma seferberliği başlatıyoruz. Doğudaki bir köy okulu olarak, tahmin edeceğiniz üzere en büyük eksikliğimiz maddi imkansızlıklar. Bunun için de siz değerli hayırsever dostlarımızdan sadece ve sadece kitap talep ediyoruz. Yırtık da olsa eskimiş de olsa, kitap... Yapacağınıza inandığımız yardımlar için, şimdiden okulumuz adına teşekkürlerimizi sunuyoruz..Van'daki Köy Okulları İçin Kampanya Başlattım.

Suna Karataş

suna-karatas2002@hotmail.com

Van’daki köy okulları için bir kampanya başlattım ama yeteri kadar bağış toplayamadım. Biraz daha yardıma ihtiyacım var: Hikaye, roman, masal ve kırtasiye...


Şanlıurfa-Mutlukaya Köyüne Kitap ve Malzeme...

Pınar Yalçın

ppinar63@gmail.com

Şanlıurfa’ya bağlı Mutlukaya köyünde çalışmaktayım. Okulumuza kütüphane oluşturma çabasındayız. Her tür kitap, kitaplık, kırtasiye, oyuncak, giysi vb. yardımlarınızı bekliyoruz.


Van-Tuşba'da Kitap İhtiyacı!

Hikmet Yurdagül

hikmet.065@hotmail.com

Van-Tuşba İki Nisan İlkokulunda müdür yardımcısı olarak görev yapıyorum. Öğrencilerimizin kitap (100 Temel Eser, Dünya Klasikleri gibi 6-12 yaş arası kitap ihtiyaçlarını karşılamak için size başvuruyorum. Umarım okulumuza kitap bağışlamak isteyen birileri çıkar. Biz de öğrencilerimizin ihtiyaçlarını karşılar, onları sevindirmiş oluruz.


YGS-LYS ve KPSS Kitaplarınıza İhtiyacım Var.

Furkan Aydın

frknydn_1997@hotmail.com

Merhabalar. Ben, lise son sınıf öğrencisiyim. YGS, LYS ve ortaöğretim KPSS sınavlarına hazırlanıyorum. YGS LYS ve KPSS kitaplarına ihtiyacım var. İletişime geçerseniz sevinirim. İyi günler. :)


İdil Kültür Merkezi Sizden Kitap Bekliyor.

Halime Elçi

binevshanarin@gmail.com

Merhaba. İdil Kültür ve Sanat Merkezi (Şırnak) bünyesinde faaliyet gösteren kütüphanemiz için bir kitap bağışı kampanyası başlattık. Siz değerli kitap dostlarının da katkılarını görmekten mutluluk duyarız. Şimdiden teşekkürler.
İletişim adresi: İdil Belediyesi


Yürüyen Kitaplar Projesi

Ömer Ceylan

omer.ceylan@ilgisizler.com.tr

Yürüyen Kitaplar Projesini, İzmir Ekonomi Üniversitesi bünyesinde İlgi'siz Öğrenci Topluluğu olarak yürütmekteyiz. Proje 81 ilde kütüphanesi olmayan köy okullarına kütüphane kurmayı amaçlamaktadır. Projemizin 2. yılındayız ve şimdiye kadar Türkiye'de 12 ilde kütüphanesi olmayan köy okullarına kütüphane kurduk. Bu iller arasında Denizli, Gaziantep, Düzce, Bilecik, Amasya, Samsun, Aydın, Elazığ, Bingöl, Batman, Diyarbakır ve Tunceli var. Proje kapsamında her kütüphane için 1000 kitap, bir bilgisayar ve eğer ihtiyacı varsa raflar vs. sağlamaya çalışıyoruz. Fakat proje sebebiyle daimi olarak kitap ihtiyacı doğuyor, ilkokul ve ortaokul seviyesinde roman, hikaye, şiir, masal ve ansiklopedi götürüyoruz. İlginiz için şimdiden teşekkürler. Gerekli görselleri aşağıdaki bağlantılardan edinebilirsiniz.
İlgi'siz Öğrenci Topluluğu Proje Koordinatörü
Ömer Ceylan
www.ilgisizler.com.tr
https://tr-tr.facebook.com/ilgisizogrencitoplulugu
https://twitter.com/ilgisiztopluluk
www.youtube.com/channel/UCqSpyRhLO61vkAtGPUP7AOA


Dilovası'nda Kütüphane Oluşturuyoruz.

Mürsel Acar

mursel_acar@hotmail.com

Öğretmen arkadaşlarımızla birlikte Dilovası’nda yeni oluşturacağımız kütüphanemiz için roman, deneme, hikaye, şiir, Dünya Klasikleri vb. kitap eksiklerimiz var. Bağış yapmak isteyenlere duyurulur.


Muş-Bulanık Sizlerden Kitap Bekliyor!

Metin Ülker

mtn__ulker@hotmail.com

Ben Muş-Bulanık-Yoncalı Beldesinde bulunan, Yoncalı Mehmet Akif Ersoy Ortaokulunda müdür yardımcısıyım. Daha önce okulum adına buraya ilan verdim. Sağ olsun duyarlı arkadaşlar gerekli kitapları gönderdiler. Bu ilanı vermemdeki sebep; burada kitap ihtiyacı maalesef oldukça fazla. Duyarlı arkadaşların göndereceği kitapları ihtiyaç sahibi okullara ellerimle teslim edeceğim. Yeter ki siz kitap gönderin.
İhtiyaç duyulan kitap türleri:
- İlkokul düzeyinde okuma kitapları
- Hikaye kitapları
- İlköğretim seviyesinde romanlar
Tabi bu kitapların MEB tavsiyeli kitaplar olmakla beraber ilköğretim seviyesine uygun olması da önemli, arkadaşlar. Şimdiden, eğitime duyarlı herkese teşekkürler.


Roman ve Kişisel Gelişim Kitaplarını Bağışlamak İsteyenler Olursa Talibim.

Uğur Yıldızlı

hbbh4664@hotmail.com

Merhaba. Bu sene YGS sınavına hazırlanıyorum. YGS için çevreden biraz kitap ayarladım. Ayrıca kitap okumayı çok seviyorum ama alacak durumum yok. İlgilenen kişilere şimdiden teşekkür ederim.


Harranlı Minikler İçin...

Nurşin Akman

nursinakman@hotmail.com

Harran’a 45, Urfa’ya 95 km uzaklıkta olup, bu yıl hizmet vermeye başlayacak olan 8 yıllık okulumuza; hikaye kitabı, ansiklopedi vb. istiyoruz. Şimdiden teşekkürler.


Şiir Kitapları Arıyorum.

Nazlı Yaren Atabey

nyarenatabey@gmail.com

Merhaba. Elinizde, okuyup da bir kenara bıraktığınız şiir kitabınız varsa merak ve ilgiyle okumak isterim. Bana yazarsanız sevinirim. Tercihen eski olursa... Yani yeni yazarlarınki değil :)


Köy Kütüphanemizde Çocuk Kitaplarına İhtiyacımız Var.

Simge Bilgin

simgebilgin94@gmail.com

Köy kütüphane projemiz bugünden itibaren hayata geçmiş bulunmaktadır. Kütüphanemizdeki rafları çocuklarımıza, gençlerimize ve büyüklerimize faydalı hale getirebilmek amacı ile evinizde ve yahut çevrenizde faydalı olabilecek kitaplarınızı, köy kütüphanemize bağışlayıp, gelecek nesillerimize bilgiyle ışık tutalım.


Gaziantep H-Tipi Cezaevindeki Mahkûmlara Kitap!

Taylan Kaya

tylankaya@mynet.com

Cezaevi dediğimizde, genel anlamda aklımıza sadece mahkumları kapalı alanlarda tutmak, dış dünyadan izole etmek ve özgürlüklerinden yoksun bırakmak gelmektedir. Ancak değişen ve gelişen cezaevi düşüncesinde; mahkûmların içeride kaldıkları zaman diliminde sağlıklı ve özsaygılı yaşamalarına, sorumluluk duygusu ve toplumun bir üyesi olarak potansiyellerini geliştirmelerine destek olacak faaliyet ve programlardan yararlanmak amaçlanmaktadır. Tutuklu ve Hükümlüler Cezaevinde kaldıkları süre içerisinde boş vakitlerinin büyük bir dilimini kitaplarla geçirmektedirler. Cezaevi kütüphanemizi yenilemek ve güncelleştirmek amacıyla Türkiye genelinde başlatılan kitap bağışı kampanyası kapsamında; roman, kişisel gelişim kitapları, edebi eserler, dergi vb. her türlü kitaba ihtiyaç duymaktayız. Ayrıca sinema gösterimi yapmakta olduğumuzdan, CD ve DVD bağışlarına da ihtiyacımız var. Göndereceğiniz tür türlü kitap ve film, bir insanı yeniden topluma kazandıracaktır. Göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı şimdiden teşekkür ederiz.
Adres: Taylan Kaya (Sosyal Hizmet Uzmanı), H Tipi Cezaevi Müdürlüğü, Gaziantep.


KPSS Kitapları İhtiyacı...

Umut R.

umut_ronay@hotmail.com

Merhaba arkadaşlar. KPSS’ye kendi imkânlarımla hazırlanıyorum. Bana; Genel Kültür, Genel Yetenek eğitim kitapları lazım. Sınava çok az kaldı. Desteklerinizi bekliyorum.


Kitap Kurduyum! Bu İlandaki Kitaplara Talibim!

Muhammet Demirakın

muhammet.demirakin@yahoo.com

Çocukluğumda Cin Ali'lerle başlayan okuma sevdam ileriki yaşlarda tüm Jules Verne serisi ile devam etti ve aldı başını gitti.İyi ki de öyle olmuş.
Sadece 3 ayda bir aldığım malul maaşı haricinde hiç bir gelirim yok. Engel durumundan ötürü çalışamıyorum. Bursa ilindeki arkadaşlarla yüz yüze görüşebilirim.

Moby Dick - Herman Melville
Charles Bukowski kitapları
John Fante kitapları
Kinyas ve Kayra - Hakan Günday
Fedailerin Kalesi Alamut - Vladimir Bartol - Koridor yayınları
Alamut Kalesi - Bernard Lewis - Nokta kitap
Alamut Kalesi Haşhaşiler, Hasan Sabbah ve Fedaileri - Nokta yayınları
Alamut'un Büyüsü Haşhaşiler: Sır ve Ölüm - Paraf yayınları
Reşad Ekrem Koçu kitapları
Saatleri Ayarlama Enstitüsü - Ahmet Hamdi Tanpınar
Yaratık - John Fowles
Fransız Teğmenin Kadını - John Fowles
Peter Straub kitapları
Gabriel García Márquez kitapları
Jorge Luis Borges kitapları
Guy de Maupassant kitapları
Anton Çehov kitapları
D. H. Lawrence kitapları
Virginia Woolf kitapları
W. Somerset Maugham kitapları
Graham Greene kitapları
Henry James kitapları
Henry Miller kitapları
William Faulkner kitapları
Joseph Conrad kitapları
1984 - Hayvan Çiftliği - George Orwell
Gönülçelen - J. D. Salinger
Stephen King in öykülerden oluşan kitapları
Aşk ve Gurur - Jane Austen
Uğultulu Tepeler – Emily Bronte
Anna Karenina - Lev Tolstoy
Maj Sjöwall, ve Per Wahlöö' nün kitapları (Karı kocadırlar)
Kürk Mantolu Madonna - Sabahattin Ali
Öykülerden oluşan her kitabada talibim.
Yukarıdakilerden elinizde olanlara talibim.
Not: kitapların yayınevleri önemli değil. Yeter ki özet kitap olmasın. Bana kitap gönderen arkadaşlara özene bezene biriktirmeye çalıştığım kitap ayraçlarmdan göndereceğim.


Pedagojik Formasyon için Kitap...

Gamzegül Çürük

gamzegl_crk@hotmail.com

Pedagojik formasyon alıyorum. Eğitim kitaplarına ihtiyacım var. Maddi durumum iyi değil.


Pervin Vatansever-Mekan Enerji Temizliği Kitabına İhtiyacım Var.

Zümre Karademir

zumrekarademir@hotmail.com

Baskısı tükenmiş. Okuyup geri de verebilirim.


Ankara Çocuk ve Gençlik Kapalı Cezaevinde Kitap İhtiyacı.

Yasemin Soyupek

yaseminsoyupek@hotmail.com

Ankara Çocuk ve Gençlik Kapalı Cezaevimizde 300'e yakın suça sürüklenen çocuğumuz bulunmakta. Kütüphanemize kitap bağışlamak isteyenlerle 312 254 00 27 numaralı telefondan iletişim kurabiliriz. Şimdiden teşekkür ederiz.


Yeşeren Fidanlarımıza Bir Damla Su...

Hüsnü Çelik

husnucelik52@hotmail.com

Hepimizin evinde muhakkak okuyup da bir kenera bıraktığımız hikaye, roman ve dergiler, ayrıca dolaplarımızda kullanmadığımız kıyafetler vardır. Bunları bize yollamaya ne dersiniz? Her türlü kıyafeti kabul ediyoruz. Ayakkabıdan tutun da oyuncağa kadar aklınıza ne geliyorsa bizlere ulaştırabilirsiniz. Sadece öğrencilerimize değil ailelerine de vermek istiyoruz.

Adres: Kabataş Lisesi Fatsa cad.No: 2 Kabataş / Ordu


Adam Fewer-Empati ve Jeffrey Moore-Sinestezya Kitaplarına İhtiyacım Var.

Ömer Salih Çetin

omer.salih.cetin@outlook.com


KPSS Hazırlık Kitaplarına İhtiyacım Var.

Umut Sever

umut_ronay@hotmail.com

Merhaba arkadaşlar. KPSS’ye kendi imkanlarımla hazırlanıyorum. KPSS’ye ortaöğretimden gireceğim. Çok acil Genel Kültür/Genel Yetenek kitaplarına ihtiyacım var.


Şanlıurfa'ya 1-8'inci Sınıf Arası Hikaye Kitabı İstiyoruz.

Pınar Yalçın

ppinar63@gmail.com

Şanlıurfa’ya bağlı Mutlukaya Köyü İlkokulunda çalışmaktayım. Seneye de bu okuldayım. Bu sene kitaplık oluşturmaya çalıştık ancak ilkokul ve ortaokul seviyesinde hikaye kitabı ve roman eksiğimiz çok fazla. Kitaplarınızı atmayıp bize yollarsanız çok memnun oluruz.


Ankara Kitap Bankası...

Mehmet Oruçbazoğlu

kitapbankasi@gmail.com

Merhaba. Size kitap bankası projemizden bahsetmek istiyorum. Kitap okumanın aydınlanmanın anahtarı olarak görüyor ve okuma oranının düşük olduğu ülkemizde kitap okumak isteyen birinin ihtiyacını karşılamayı bir borç kabul ediyoruz. Bu yüzden kan bankası gibi Kitap Bankası kurduk. Amacımız herhangi bir zaman sınırı olmadan okunmayan, atılmak istenen tüm kitapları bir çatı altında toplamak ve ihtiyaç sahiplerini kitap arama ve bekleme süreçlerinden kurtarmak.
Bu bankadan isteyen herkes karşılıksız faydalanabilecek. Hedefimiz 1 milyon kitabı ihtiyaç sahipleri ile buluşturmak. Bu noktadan hareketle özellikle Ankara’da kitap bağışı yapmak isteyenlerin yardımlarını bekliyoruz. Eşekli Kütüphaneci’nin anısına saygıyla...


Kitaplığım için Lütfen Destek Olur musunuz?

Bayram Şahin

bayramourinho@hotmail.com

Kitaplığım için romanlara ihtiyacım var. İhtiyaç fazlası kitabı olanların, bu konuda bana gerçekten yardımcı olabileceğini düşünüyorum. Keşke hiç kimseye muhtaç olmadan, kendim satın alarak kocaman bir kitaplık kursam ama maalesef imkanım yok. Herkese şimdiden teşekkürler. Lütfen destek olan da olmayan da bu mesajı etrafındakilere iletsin.


Okulumuz Yeni ama Boş Rafları Neyleyelim!

Nigar Kanat

n.kanat1986@hotmail.com

Yepyeni bir ortaokul binasında yepyeni bir kütüphane. Ama rafları bomboş. Ansiklopedi hariç, ortaokul seviyesinde her türlü kitaba ihtiyacımız var.


Aydın-Koçarlı'da Okulöncesi ve İlköğretim Düzeyinde Kitap İhtiyacı...

Melike Kemer

mlkbyrm@hotmail.com

Aydın-Koçarlı-Kasaplar köyünde birleştirilmiş sınıflı Kasaplar İlkokulunda okulöncesi öğretmeniyim. Buradaki çoçukların özellikle kitap (okulöncesi ve ilköğretim çocuklarına uygun hikaye kitabı, okulöncesi için özellikle davranış kazandırmaya yönelik kitaplar) eksiği var. Bununla birlikte giyim ve oyuncak ihtiyaçları da var. Yardımlarınızı bekliyoruz. İrtibata geçerseniz çok mutlu olurum.


Muş-Bulanık'ta İlkokul ve Ortaokul Öğrencileri için Kitap İhtiyacı...

Metin Ülker

mtn__ulker@hotmail.com

Muş’un Bulanık İlçesinin Yoncalı Belediyesinde bulunan Yoncalı Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu/İlkokulu öğrencilerinin ilkokul ve ortaokul düzeyinde kitaplara ihtiyacı vardır. Toplam öğrenci sayımız 500’ü geçiyor. Yardımlarınızı bekliyoruz.


Eskişehir-Gündüzler Köyü İlkokulu 1'inci Sınıflar İçin Okuma Seti İhtiyacı...

İsmail Seçkin

ismailseckin1986@gmail.com

Eskişehir Gündüzler Köyünde sınıf öğretmeniyim. Önümüzdeki sene 1’inci sınıflara eğitim ve öğretim vereceğim. Köyümüzün %60’ına yakınını göç eden vatandaşlarımız oluşturuyor. Köyün sosyo-ekonomik durumu göz önüne alındığında bir çok güçlükle karşı karşıyayız. Bu gibi sebeplerden dolayı 1’inci sınıf öğrencilerim için 30 adet okuma setine gereksinim var. Yardım eden hayırseverlere şimdiden şükranlarımı sunuyorum.


Adıyaman-Gölbaşı-Belören İlk ve Ortaokulunda Kitap İhtiyacı...

İsa Bucak

bucak46@hotmail.com

İlkokul ve ortaokul öğrencilerinin okuyabileceği her türlü hikaye, roman vb. kitaplara ihtiyacımız vardır. Yardımlarınızı bekliyoruz.


Yüreğir-Prof.Dr.Salih Öven Çolakoğlu İlkokulunda Kitap İhtiyacı.

Seda Kılar

sedaozgen01@hotmail.com

Kitapsever dostlar: Şubat Ayında, KitapAğacı.org’a verdiğimiz ilan sayesinde köy okulumuza binlerce kitap bağışı alarak bölgenin en güzel kütüphanesini çocuklarımıza kazandırdık. Öncelikle herkese çok teşekkür ederim.
Şimdi sırada yeni bir okul var: Yüreğir İlçesinin unutulan kenarında bir okul. Kütüphane kurma çalışmalarına başladık. İhtiyacınız olmayan çocuk hikayeleri, dergiler, vb. hepsine ihtiyacımız var. Çocuklarımız gerçekten çok zor şartlarda okula geliyor. Okuyacakları her kitap onların küçücük dünyasını biraz daha zenginleştirecek ve yaşadıkları yerden farklı dünyalara gitmelerini sağlayacak. Şimdiden herkese çok teşekkürler.
Adres: Prof.Dr.Salih Öven Çolakoğlu İlkokulu, Güzelevler Mahallesi, Kavaklar Caddesi, Yüreğir-Adana.


Midyat'ta Ortaokul Düzeyine Uygun Hikaye ve Romanlara İhtiyacımız Var.

Fehime Alpaslan

fehimealp@hotmail.com

İyi günler değerli arkadaşlarım. Okulumuzda fazlasıyla kitap ihtiyacımız var. Çocuklara okuma alışkanlığı kazandırmak için seviyelerine uygun kitap istiyoruz. Kütüphanemize yardımcı olursanız seviniriz.


Bir Kitap Demek, Düşler Ülkesinde Emeklemek...

Murat Tekel

tekel.murat@hotmail.com

Gaziantep'te Bir Yatılı Bölge Ortaokulu'nun kütüphanesini zenginleştirmek ve çocuklarda kitap okuma alışkanlığını kazandırmak amacıyla; ortaokul 5-8’inci sınıf düzeyinde test, deneme, öykü, şiir, roman, dergi ve ders kitaplarına ihtiyaç duyulmaktadır.

Fevzipaşa Borsa İstanbul YBO İslâhiye/Gaziantep
http://fevzipasabistybo.meb.k12.tr/


Diyarbakır-Çüngüş'te Kitap İhtiyacı...

Tuba Şahin

tuuba_sahin89@hotmail.com

Merhaba. Diyarbakır'ın Çüngüş İlçesinin Elmadere İlkokulunda sınıf öğretmeniyim. Kitaplığımıza, özellikle okuma-yazmaya yeni geçmiş öğrenciler için kitap gerekiyor. Yardımlarınızı bekliyoruz.


Kitap Kurtlarını Kitapsız Bırakmayın.

Alaaddin Özbolat

dilci_66@hotmail.com

Erzurum-Pasinler-Taşkaynak Köyü Ortaokulunda idarecilik yapıyorum. Okulumuza yeni bir kütüphane yapıldı fakat hiç kitabımız yok. Bu konuda yardımlarınızı esirgemeyin lütfen. Okulumuzdan geçen sene 5 kız öğrenci fen lisesini kazandı. Linkten bakabilirsiniz: http://taskaynak.meb.k12.tr/ Şimdiden teşekkürler.


Okul Kütüphanemize Destek Bekliyoruz.

Deniz Bülbül

denizbul111@hotmail.com

Okul kütüphanemiz için okul çapında kitap bağışı kampanyası başlattık ancak yeterli desteği alamadım. Ortaokul öğrencileri için, yani 9-14 yaş grubu çocuklar için roman ve hikaye türünde kitaba ihtiyacımız var. Çocuklara okuma alışkanlığı kazandırmayı amaçladığımdan, ilgilerini çekebilecek türden eserler bekliyoruz.


Balaklı Mezra İlkokulunda Kitap İhtiyacı...

İbrahim Merter

milani6565@hotmail.com

Okulumuz ilkokul olduğundan, 4’üncü sınıf seviyesi kitaplara ihtiyacımız var.


Gaziantep-Araban-Akbudak Köy Kütüphanesi...

Musa Ekici

ekicimusa@msn.com

Sosyoloji, felsefe, roman (kurmaca, klasik, her türlü olur), siyasi bilimler, psikoloji...


Aydın Germencik Neşetiye İlköğretim ve Ortaöğretim Okulu Kütüphanesi...

Gizem Naz Gezgin

gizemnazgezgin@yahoo.com

İlköğretim ve ortaöğretim seviyesine uygun her türlü okuma kitabı ve SBS’ye hazırlanan öğrencilere yönelik test kitabı gerekmektedir.


Ardahan'a Kitap Lazım!

Kayhan Balcı

kayhan_08@msn.com

Ardahan Ticaret Meslek Lisesinde güzel bir kütüphane oluşturma çabası içindeyiz. Mümkün olursa; güncel ya da klasik roman ve YGS/LYS test kitabı bağışlamak isteyen arkadaşlar benimle irtibat kurarlarsa çok sevinirim. Şimdiden ilginiz için çok sağolun.


Sinop Fatih İlkokulu için Kitap Topluyoruz.

Emre Kurt

bilgi@mapuder.org

Dernek olarak Sinop Fatih İlkokulu'na kütüphane kuruyoruz ve bunun için 1-4’üncü sınıflar arası okuma kitabı toplamaktayız. Destekleriniz için şimdiden teşekkür ederiz.


Sivas-Kangal'da Kitap İhtiyacı...

Yunus Yılmaz

yunusgazii@gmail.com

İyi günler değerli arkadaşlar ve değerli hocalarım. Okulumuzda kütüphane kurmak için çalışmaya başladık ama kitap eksiğimiz var. Siz değerli arkadaşlarımdan kitap yardımı bekliyorum: Hikaye, roman, hazırlık kitapları vb... Okulumuz Sivasın Kangal ilçesindedir. İyi günler değerli arkadaşlar."Şarkın Çocukları Okuyor" Projesi...

Elif Nur Yaman

elifnuryaman@gmail.com

Merhaba KitapAğacı ailesi. Ben Elif Nur Yaman. ŞarkınGençliği Gençlik Topluluğunun koordinatörüyüm. Biz Doğuda 7 il olarak, sosyal sorumluluğumuz yerine getirmek adına bir bir birliktelik kurduk ve ilk olarak belirlediğimiz 10 ilk ve ortaokula hikaye ve yardımcı kaynak topluyoruz. 10 okul bitince yeni bir okul daha belirleyip sene sonuna kadar devam edeceğiz bu şekilde. Sizden de bize ilk ve ortaokul kitapları konusunda destek olmanızı bekliyoruz. Saygılarımla.Kerkük Türkmenleri için Kurulacak Kütüphaneye Destek!

Çağlayan Tunca

postakutum54@yandex.com

Merhaba. Kerkük Türkmenleri için açmakta olduğumuz kütüphanemize sizin de değerli desteğinizi istirham ediyorum. Özellikle Türk klasikleri ve özellikle çocuk kitapları başlıca ihtiyacımızdır.Siirt'e Kitap Bağışı İstiyoruz.

Nihal Karataş

karatas-orhan@hotmail.com

Merhaba. Ben Siirt'te bir lisede öğretmenim. Okulumuzda kütüphanemiz yok. Yeni kurmaya çalışıyoruz. Lise düzeyinde çok sayıda kitaba ihtiyacımız var. Yardım ederseniz seviniriz. Şimdiden teşekkürler.


Siverek'te Acil Kitap İhtiyacı!

Hasan Arslan

hasanarslan2163@gmail.com

Siverek’te bir köy okulunda tek öğretmen olarak görev yapmaktayım. Okulumde pek okunabilir hikaye kitabı yok. İlkokul 1, 2, 3 ve 4’üncü sınıflar için hikaye kitabına ihtiyacımız var. Gelecek yardımlar için şimdiden Allah razı olsun.


Sivas Kangal'da Bulunan Okulumuza Kütüphane Kuruyoruz.

Yunus Yılmaz

yunusgazii@gmail.com

Ortaokul ve lise seviyesinde hikaye, roman, ansiklopedi, test kitapları vb. türde kitap ihtiyacımız var. Acil olarak yardımlarınızı bekliyoruz.


Şırnak-Silopi'de Köy Okulunda Kitap İhtiyacı!

Berna Doğru

vensere_moos@hotmail.com

Şırnak'ın Silopi İlçesinin bir köyünde Türkçe öğretmeni olarak çalışıyorum. Çocuklarımızın okuyabileceği ortaokul seviyesine uygun kitaplar istiyoruz. Yardım yapacak olanlara şimdiden çok teşekkür ederim. Lütfen kayıtsız kalmayalım.


Köy Okulu İçin Hikaye Kitabı İhtiyacı...

Fevzi Özmen

nizipli021@hotmail.com

İyi günler. Adıyaman'ın merkeze çok uzak ve kardan dolayı yolları 2-3 ay kapanan bir köy okulunda tek başıma görev yapan bir öğretmenim. Öğrencilerimin çoğunun düzenli kitap okuma alışkanlığı var. Fakat kitap sıkıntısından dolayı, aynı hikaye kitabını birden fazla kez okumak zorunda kalıyorlar. 1, 2, 3 ve 4’üncü sınıf seviyesinde hikaye kitaplarına ihtiyacımız var. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Saygılarımla.


Malazgirt İlkokuluna Kitap ve Kırtasiye Yardımlarınızı Bekliyoruz.

Edibe Yıldız

edbyldz1992@gmail.com


Eskişehir, Ankara ve Konya'ya Yardım Götürüyoruz.

Cem Ozan Tilki

cemozantilki@outlook.com

Ben Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulunda sivil havacılık kabin hizmetleri öğrencisiyim. Sosyal sorumluluk projemiz kapsamında; Eskişehir, Ankara ve Konya illerindeki köy okullarına yardım kampanyası yürütüyoruz. Bu köy okullarında; hikaye, roman türü kitapların yanı sıra, defter ve kırtasiye malzemelerine de ihtiyaç var. Yardımlarınızı bekliyoruz.


Yatağan-Madenler İlkokuluna Kitap!

Gülhan Gürbüz

gulhangurbuz33@mynet.com

1, 2, 3 ve 4’üncü sınıf öğrencilerine yönelik okuma kitapları ( masal, şiir, bilmece, sözlük, atasözleri, vb.) Bugün geleceğin daha aydınlık Türkiye’si için bir şeyler yapın. Maddi imkanları yetersiz köy okulumuz öğrencileri için oluşturmaya çalıştığımız kütüphanemize yapacağınız kitap bağışlarıyla kim bilir kaç çocuğun yaşamına bir yön çizmesine katkı sağlayacaksınız. Yaşamlarını ve kişiliklerini şekillendirmeye çalıştıkları bu dönemde onlar için bir ışık da siz olabilirsiniz. Daha güzel bir ülke hayal ediyorsak hepimiz el ele vererek örmeliyiz tuğlalarını. Belki de tek bir denizyıldızı için. Onlar sizin sayenizde kitap okuma alışkanlığı kazanarak farklı dünyaların kapılarını aralayacaklar, şairlerle, yazarlarla tanışacaklar, kitabın en iyi dost olduğunu öğrenecek, bizlerin başaramadıklarını onlar başaracak, bizim kaldığımız yerden onlar devam edecekler. Onlar bizim yarınlarımız, umutlarımız, belki de bizim çocuklarımızın öğretmenleri, doktorları, avukatları. Cahit Külebi’nin şu dizelerinde anlattığı gibi güzel köylerimiz için her şeye değer. "Yurdumuz uçsuz bucaksız, Gökte yıldız kadar köylerimiz var. Ama uzak, ama harap, ama garipsi… Alın benim gönlümden de o kadar." İlginiz için şimdiden teşekkür ederiz.


Niğde'de Lise Düzeyinde Kitap İhtiyacı...

Yasemin Yurtmen

yaseminyurtmen@hotmail.com

Okulumuzun kütüphanesinde çok az kitabımız var. Her türlü yerli yabancı romanlar ve lise düzeyinde kitap istiyoruz. Lütfen yardımcı olun.


Ağrı Merkez Kavak Köyünde Kitap İhtiyacı.

Mahir Yılmaz Açıkgöz

can_hes@hotmail.com

Ben Ağrı Üniversitesi öğrencisiyim. Okulumuzda, topluma hizmet dersi kapsamında Ağrı Merkez Kavak Köyü İlkokuluna kütüphane oluşturuyoruz. Bu kapsamda, 1-4’üncü sınıflara uygun kitap yardımı bekliyoruz inşallah. Lütfen acil ihtiyaç var! Yardımcı olandan Allah razı olsun.


Elele Hep Birlikte!

Emrah Büyükkaya

emrahbuyukkaya@hotmail.com

Arkadaşlar ben Ankara’da ikamet etmekteyim. Kitap ve muhtelif kütüphane ihtiyaçlarımızı Kırıkkale’nin Keskin İlçesine bağlı Köprü Köyündeki kardeşlerimiz için talep etmekteyim. Şu an bir kütüphane veya buna benzer bir şeyimiz yok. Okul içinde kütüphane odasını ayarlayabilirim ama kitap, dolap vb. ihtiyaçlar için Allah’ın izniyle sizden yardım beklemekteyim. Hepinize teşekkür ederim.


Çalıştığım Hastaneye Kitap Yardımı Talebi...

Nurcan Kösedağ

nurcannurcan0@gmail.com

Merhabalar. Tokat Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesinde sosyal hizmet uzmanıyım. Hastanemize ve hastanemize bağlı Toplum Ruh Sağlığı Merkezinde görev yapıyorum. Buralarda hastalarımızın yararlanabileceği kitaplara ihtiyacımız bulunmaktadır. Kütüphanelerimize yardımda bulunursanız sevinirim.


Hakkari/Yüksekova Mehmetçik Ortaokuluna Kitap İstiyoruz.

Barış Yüksel

evindar_482@hotmail.com

Merhaba. Hakkari-Yüksekova-Dilekli köyü Mehmetçik Ortaokulumuzun 1.142 öğrenci sayısı bulunmakta ancak bu kadar büyük bir okulda bir kütüphane yok. Biz de kütüphane kurma girişimlerimize küçük de olsa bir katkı sağlayabileceğinizi düşündük. Yapacağınız küçük bir katkı burada büyük bir etki yaratabilir. Sizlerden gelecek olumlu haberleri umutla bekliyoruz. Kardelenler yetiştirme çabamıza destek vermeniz umuduyla...


Köyümüzde Kütüphane Kurmak İstiyoruz.

Sedat Karatepe

sedatkar33@gmail.com

Merhaba. Ben Adıyaman'ın Sincik ilçesinde bir köy öğretmeniyim. Köyümüzün adı Söğütlübahçe. Köyümüzde; lisede, ortaokulda ve ilkokulda okuyan öğrenciler var. Öğrencilerimiz, araştırma yapacakları ve bilgi ihtiyaçlarını karşılayacakları bir ortamları olmadığı için ya ödevlerini yapamıyorlar ya da bir şeyler daima eksik kalıyor. Bu sebeple köyümüzde kütüphane kurmaya karar verdik. Bir kütüphanede olması gereken bütün kitapları toplamaya çalışıyoruz. Bu konuda yardımsever vatandaşlarımızdan destek bekliyoruz. İlginiz için teşekkür ederim.


Bitlis'in Ekizler Köyünde Kitap İhtiyacı...

Salman Akçay

salmanakcay@hotmail.com

Bitlis’in Ekizler Köyünde okulumuzu yeni açtık. Kütüphane için ilkokul ve ortaokul seviyesinde okuma kitaplarına ve araştırma kitaplarına ihtiyacımız var.


Seyhan'da Kitaba İhtiyacımız Var!

Havva Karakuş

havvapdr@hotmail.com

Ben Adana'da Seyhan Tepebağ Anadolu Lisesi'nde rehber öğretmen olarak görev yapmaktayım. Okulumuz öğrencilerinin büyük bir kısmı düşük sosyoekonomik statülü ve okulumuz da çeşitli olanaklardan yoksun bir okul. Bizler öğrencilerimizin okuyarak geçirebilecekleri zamanlarını yararsız uğraşılarla geçirmelerini engellemek, okuma alışkanlığını geliştirmek istiyoruz. Bu sebeple roman, şiir, kişisel gelişim vb. okuma kitapları ve üniversite sınavına hazırlık kitaplarına ihtiyacımız var. Destek olursanız bizi çok mutlu edersiniz.


Safranbolu Anadolu Öğretmen Lisesinde Kitap İhtiyacı.

Mehmet Özgür Topsoy

ozgurtopsoy@gmail.com

Safranbolu Anadolu Öğretmen lisesinde öğretmenim. Okulumuzun binası yeni. Güzel bir kütüphanemiz var ama sadece boş raflar halinde... Yardımlarınız bizleri sevindirecektir.


Bursa-İnegöl Mezit Ortaokuluna Kitap Yardımı.

Abdurrahman Demirtaş

demirtass67@hotmail.com

Okul Kütüphanemiz için ilkokul ve ortaokul seviyesine uygun şiir, roman, hikaye ve kaynak kitaplara ihtiyacımız var. Köy okulu olduğumuz için imkanlarımız kısıtlı, yardım bekliyoruz.


1'den 8'e Kitap!

Remzi Tekin

mihremtekin@hotmail.com

Diyarbakır'ın merkeze bağlı Yüksek adlı köyünde görev yapmaktayım. Kendi imkanlarımızla kurduğumuz kitaplıklarımızı doldurmak için bağışlarınızı bekliyoruz.
Bağış yapmak isteyenler: Diyarbakır Üçkuyular Mevki Yüksek Köyü İlköğretim okulu adına bağış yapabilirler. Teşekkürler.


Cezaevine Kitap Bekliyoruz.

Mehmet Evin

ab33765@adalet.gov.tr

Yeni açılan Bandırma 1 Nolu T-tipi kapalı ceza infaz kurumumuzda yatan hükümlü arkadaşların istifade edeceği roman türü kitaplarınızı kütüphanemizde kullanılmak üzere bekliyoruz. Şimdiden duyarlı arkadaşlara teşekkürler.


"Oyuncaklarla Renklenen Dünyamız'' Projemize Destek Bekliyoruz!

Selin Güneş

sally_140@hotmail.com

Köy Okul Öncesi Kurumu için başlattığımız ‘’Oyuncaklarla Renklenen Dünyamız'' projemiz için, 0-6 yaş grubu için, hikaye ve boyama kitapları, oyuncak ve okul öncesi için materyale ihtiyacımız var. İlginiz için şimdiden teşekkürler.


Elazığ-Yarımca Köyü İçin 8'inci Sınıf Test Kitabı İhtiyacı.

Tuğba Bıyıklı

tubabykli@gmail.com

Ayrıca roman ve ilkokul düzeyinde okuma kitaplarını da kabul ediyoruz.


Kitaba Acıktık!

Ayşe Usta

ayse.usta@hotmail.com

İzmir'in Ödemiş İlçesinde bulunan, taşımalı öğrencilerin varlığı ve bina yetersizliğinden dolayı ilk ve ortaokul kısmı birarada olan bir okuluz. Kütüphanemizde yeterince kitap olmaması en büyük sıkıntılarımızdan biri. Yardımseverlerin ilk ve ortaokul seviyesine uygun kişisel gelişime katkıda bulunacak kitaplar ve "TEOG'a hazırlık test kitapları" bağışında bulunmalarını talep ediyoruz.


Çocuklarımıza Kitap Lütfen!

Mücahit Duran

mucahitduran_1740@hotmail.com

İlkokul ve ortaokul seviyelerine uygun her türlü roman, bilim dergisi, bilgilendirici kitaplara ihtiyacımız var. Erzurumun ilçesinde olmamızdan dolayı imkanlarımız kısıtlı. Kitabımız yok. Yardımlarınızı bekliyoruz.


Kilis Atatürk İlkokuluna Yapılacak Kütüphane İçin Kitap Yardımı Bekliyoruz.

Sefa Tozun

sefa.tozun@hotmail.com

İlk ve ortaöğretim için roman, hikaye, dînî, tarihî kitaplara ihtiyacımız var. Ayrıca öğrencilerin araştırma yapabilmesi için ansiklopedi de olabilir.


İlköğretim Çocukları İçin Roman, Hikaye ve Yardımcı Kaynak İhtiyacı...

Burcu Abes

burcu1588@hotmail.com


Mazgirt Anaokulu İçin Kitap Yardımı...

Ezgi Koşar

ezgikosar987@gmail.com

Merhabalar. Ben, Dicle Üniversitesi Ziya Gökalp Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği 3.sınıf ogrencisiyim. İsmim: Ezgi Koşar. Size ulaşma nedenim, Tunceli'de yenilemeyi planladığımız üç okul için yardım talebinde bulunmak. Yenilemeyi düşündüğümüz Tunceli-Mazgirt'teki Darıkent İlkokulu'nda çeşitli yaşlarda yaklaşık 80 öğrenci bulunmakta ve zor şartlarda eğitim görmektedir. Bu okulda; anaokulu düzeyinde kitap, harita sözlük, defter vb. materyale acil ihtiyaç vardır. Bunlardan birini veya birkaçını sizler aracılığıyla temin edebilir miyiz?
https://www.facebook.com/groups/dersimizdersim/?fref=ts


Şirvan-Pirinçlik Köyündeki Kütüphanemiz İçin Kitap Yardımı...

Banu Yaman

banu_ymn06@hotmail.com

Merhabalar. Siirt İli-Şirvan İlçesi-Pirinçli Köyü ilk ve orta okulunda öğretmenim. Kütüphanemiz için desteklerinizi bekliyoruz. İlk ve ortaokul öğrencilerim için hikaye roman türü gençlik ve çocuk kitapları.Andırın-Geben'de Öğrencilerimiz İçin Kitap İstiyoruz!

Gökhan Gündoğdu

gokhan_gundogdu_27@hotmail.com

Kahramanmaraş-Andırın İlçesinin Geben Beldesindeki Şehit Ramazan Avcı Lisesi öğrencileri için roman, hikaye ve sınava hazırlık kitapları ihtiyacımız var. Teşekkür etmek bu iyiliğinize az olur. Şimdiden minnettarız.Manisa'ya Kitap Yardımı Talebi.

Fethi Türk

fethiturk84@hotmail.com

Selamlar. Bir köy okulu öğretmeni olarak, kitap gereksinimimiz olduğunu belirtmek istiyorum. Genellikle roman ihtiyacımız olmakla birlikte, tür ayrımı yapmadan her türlü kitap yardımı alabiliriz. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederiz. İyi çalışmalar.Okumak İstiyoruz!

Sıdıka Aydın

aydn68__50@hotmail.com

Özellikle 1’inci sınıflar ve diğer sınıflar için hikaye kitabı istiyorum. Okulumuzun gerçekten ihtiyacı var.Kütüphanemize Can Vermeye Ne Dersiniz?

Zehra Güden Altmış

zehrabade@hotmail.com

YGS-LYS kitapları ve her türlü lise dengi kitaplara ihtiyacımız var. Ayrıca kütüphane için raf ve masalara da ihtiyacımız var.Kitaplarınıza İhtiyacı Olan Öğrencilerim Var!

Türkan Yalçın

yalcin.turkan@msn.com

Merhaba arkadaşlar. Ben Bitlis Tatvan’da bir Anadolu lisesinde rehber öğretmenim. Öğrenciler arasında çok başarılı olup köyden gelen ve maddi nedenden dolayı elinde çalışacak kaynağı olmayan birçok öğrencim var. Okulumuz yeni kurulduğu için kütüphanemizde de kaynak yok denecek kadar az. Elinizde lise öğrencilerinin yararlanacağı YGS, LYS ya da roman, dergi, vs. kitaplar varsa ulaştırabilir misiniz?
Adres: Hüseyin Çelik Anadolu Lisesi, Rehberlik Servisi, İşletme mah. İşletme caddesi Tatvan/Bitlis
Şimdiden çok teşekkürler.Okuluma Kitap İstiyorum!

Hacer Doru

hacer_89_00@hotmail.com

Ben Van'da görev yapıyorum. Çocuklarımın ellerine alıp okuyacakları kitapları yok. Özellikle 8’inci sınıf düzeyinde roman, hikaye ve yararlı olabilecek kitaplar istiyorum. Şimdiden çok teşekkür ederim.


Okumak İçin Fırsat Eşitliği!

Mustafa Mertgül

mustafamrtgl@gmail.com

5, 6, 7 ve 8’inci sınıf öğrencileri için hikaye, roman kitaplarına ihtiyacımız var. Köy okulu olduğumuz için imkanlarımız kısıtlı ve kütüphane kurmak istiyoruz. Bunun için raflarımızı bir şekilde temin ettik fakat kitap sayımız çok yetersiz.


Doğuda Kütüphane Kuruyoruz!

Nurullah Aslan

mr.fany@hotmail.com

Merhabalar. Doğuda kütüphane kuruyoruz. Sizden ricamız, evinizde olan okumayı bitirdiğiniz kitapları bize ulaştırmanız... Ayrıca, kırtasiye ve diğer yardımlarınızı da bekliyoruz. Herkese şimdiden teşekkür ederiz.


7'inci Sınıflara Kütüphane Oluşturuyoruz!

Yeliz

yeliz238@hotmail.com

Merhaba. Ben Bursa’nın bir ilçesinde matematik öğretmeniyim. Okulumuzda kütüphanemiz yok. 7’nci sınıflara bir sınıf kütüphanesi oluşturmak istiyorum. Bunun için ortaöğretim 100 temel eser veya ortaokul seviyesinde kitap bağışında bulunmak isteyen yardımseverlerimiz varsa bana ulaşıp yardımcı olabilir misiniz? Şimdiden herkese çok teşekkür ederim.


Kırıkkale'de Kitap Fuarı Şenliği...

Emine Esen

eseneminee@gmail.com

Merhaba. Ben, Kırıkkale-Balışeyh Toki Şehit Gazi Gürsoy Ortaokulunda öğretmenlik yapıyorum. Öğrencilerimiz çeşitli köylerden taşımalı olarak geliyorlar. Onların kendi kitaplarını seçme ve alma sevincini yaşamaları için kaymakamlık öndeliğinde ilçemizde düzenlenecek olan Nevruz Bayramında kitap fuarı düzenlemeyi düşünüyoruz. Bu konuda bize yardımcı olabilir misiniz?


Siirt-Pervari-Düğüncüler Köyünde Okuma Kitabı İhtiyacı...

Mustafa Nişancı

mmstfnsncc@hotmail.com

İlk Öğretim öğrencilerinin okuyabileceği her türlü kitaba ihtiyacımız var.


Nusaybin: Bir Kütüphanemiz Bile Yok!

Gül Değer Çelik

guldeger.celik@gmail.com

Ben Mardin'in Nusaybin ilçesinde Yıldırım Ortaokulunda Türkçe Öğretmeni olarak görev yapıyorum. Maddi imkansızlıklar sebebiyle hala bir kütüphanemiz yok. Çocuklarımın her şeyden önce okumaya ihtiyaçları var.Elimden geldiğince onları kitaplarla yakın tutmaya çalışıyorum; fakat benim kendi başıma yapacaklarım maalesef kısıtlı. Bu konuda naçizane desteklerinizi bekliyorum.


Kilis-Musabeyli Hasancalı Ortaokulunda Kitap İhtiyacı!

Hasan Kemal Özkan

hasan.kml_07@hotmail.com

Her türlü kitaba ihtiyacımız var. Özellikle; hikaye kitabı, yardımcı kaynaklar, test kitapları, ingilizce hikaye kitapları...


Köy Okulları İçin Kitap Toplama Kampanyası. (40. Yıla 40 Kütüphane)

Ebru Dilbas

ebru_a10c@hotmail.com

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Sinerji Kulübünün Çukurova Üniversitesi ile birlikte yürüttüğü 40. Yıla 40 Kütüphane Projesi için kitap yardımlarınızı bekliyoruz. Hikaye, roman, sbs, ygs, lys kitapları gönderebilirsiniz. İl Milli Eğitim müdürlüklerimiz öncülüğünde belirlenecek 20 lise ve 20 köy okuluna kütüphaneler kurulacaktır. Projemiz kütüphane kurulumuyla kısıtlı kalmayıp; Kültürel ve Sanatsal etkinlikler, atölye çalışmaları, Tarihi ve turistik geziler ve mesleki bilgilendirmeler gibi birçok etkinliği içerisinde barındırmaktadır. Okullara götürülecek kitaplar için herhangi bir maddi kaynak ayrılmamış olup bu kitaplar üniversitemizdeki öğrenci arkadaşlarımızdan ve il merkezlerindeki liselerde yapılacak sunumlar sonrası başlatılacak yarışma ve kampanyalarla toplanacaktır. Bu sayede okullarımız arasında gönül bağı kurularak, öğrencilerde yardımlaşma bilinci oluşturulması hedeflenmektedir. Gençlerimiz okuma bilinci kazanırken aynı zamanda sosyal ve kültürel olarak ta kazanımlar elde etmiş olacaklardır.


Dursunbey Çok Programlı Lisesinde Kitap ihtiyacı...

Hacer Yalçıntaş

haceryalcintas@hotmail.com

Merhabalar. Balıkesir Dursunbey Çok Programlı Lisesi rehber öğretmeniyim. Öğrencilerimi kitap okumaya yönlendirmek amacıyla birlikte kitap okuma etkinliği düzenliyorum ancak öğrencilerimin çoğu köylerden taşımalı gelmekte ve maddi durumu çok iyi değil. Okul kütüphanemizde de daha çok eski ve gençlere hitap etmeyen kitaplar mevcut. Kütüphanemizi yenilemek için kitap arayışına girdik Lütfen Lise düzeyine uygun romanlar ve Dünya-Türk Klasiklerinden olan kitaplarınızı bizlere ulaştırabilirseniz öğrencilerime kitap sevgisi aşılama konusunda bana yardım etmiş olacaksınız. Yardımlarınızı bekliyoruz.


Patnos Anadolu Lisesinde Kitap İhtiyacı...

Deniz Bozkurt

denizbozkurt62@hotmail.com

Ağrı Patnos Anadolu Lisesinde Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni olarak görev yapmaktayım. Mesleğimin ve branşımın bana yüklediği bir sorumluluk olarak öğrencilerin kendilerini geliştirmeleri, anlama-yorumlama güçlerini geliştirmeleri ve kendilerini daha iyi ifade edebilmeleri için kitap okumaya teşvikte bulunuyorum. Fakat okulumuzda bir kütüphanenin bulunmaması beni ve öğrencilerimi bu konuda sıkıntıya sokmaktadır. İlçemizde de öğrencilerimizin yararlanacağı kütüphane sayısının sınırlı olması okulumuzda kütüphane oluşumunu zorunlu kılmaktadır. Fakat kütüphane oluşturabilmek için okulumuzun ve öğrencilerimizin yeterli maddi imkanının olmaması bizi siz kitapseverlerden yardım isteme fikrine sevk etmiştir.
Yine aynı şekilde üniversiteye hazırlanan öğrencilerimize YGS-LYS kaynak kitapları temininde büyük sıkıntılar yaşamaktayız. Özellikle maddi durumu kötü olan öğrencilerimiz kaynak kitaplar konusunda sıkıntılar yaşamakta ve bizim yaptığımız katkılar maalesef yeterli seviyeye ulaşamamaktadır. Bu nedenle bu sıkıntıyı yaşayan öğrencilerimizle diğer öğrenciler arasında ders başarısı ve üniversite sınavları açısından büyük farklar oluşmaktadır. Bu duruma engel olmak için bize bu konuda yardımcı olmanızı bekliyoruz. Göndereceğiniz bir kitabın belki de bir gencimizin hayatını değiştirebileceğini hatırlatarak şimdiden sizlere teşekkürlerimi sunarım.


Diyarbakır-Eğil'de Kitap İhtiyacı...

Yunus Kaya

yuns.kya.33@gmail.com

Diyarbakır’ın Eğil köyündeki okulumuz için kitap bağışında bulunmak ister misiniz? İlk ve orta öğretim düzeyinde okuma kitaplarına ihtiyacımız var.


Kitaplar Aydınlatır Çocukları!

Aslı Öztürk

asliozturk8959@hotmail.com

Herkese merhabalar. Ankara'nın Mamak ilçesinde bulunan Coşkun Ertepınar Ortaokulu için kitap kampanyası başlattık. Okulun kütüphanesi adeta boş bir oda halinde. Sizlerden isteğim imkanı kısıtlı öğrencilerin çoğunlukta olduğu bu okulumuz için kitap desteğinde bulunmanızdır.


Adıyaman-Sincik-Serince İlkokuluna Kitap Yardımı...

Erol Gökay

erol.gokay@hotmail.com

Öğrencilerimin pek çok sıkıntısı var. Ama en önemlisi okuyabilecekleri kitap... Öğrencilerime kitap okuma alışkanlığı kazandıracak hikaye kitaplarına ihtiyacımız var. İlgilenenlere şimdiden çok teşekkür ederim.


Hatay-Reyhanlı-Alakuzu Köyü Çocukları Yardımlarınızı Bekliyor.

Mehmet Akar

mehakare@hotmail.com

Arkadaşlar merhaba. Hatay-Reyhanlı-Alakuzu Köyünde kurulan kütüphanemize roman, hikaye, sınavlara hazırlık türü kitap ve ana okulu öğrencilerimiz için oyuncak türünde yapacağınız yardımları bekliyoruz. Selam ve dua ile...


Hakkari'de Başarılı Öğrenciler İçin Kitap İhtiyacı!

Gülcan Uzunöz

glcnkansu@hotmail.com

Merhaba. Hakkari’de Rehber Öğretmen olarak görev yapmaktayım. Çok başarılı, yalnız maddi durumu yetersiz olan öğrencilerim var. Özellikle 8’inci sınıfların TEOG sınavlarına hazırlık yapmaları için kitap yardımızını istiyorum. 6, 7 ve 8’inci sınıf test kitapları, konu anlatımlı kitaplar için inşallah yardım edersiniz. Şimdiden teşekkür ederim.Bir Kitap, Bin Umut!..

Meltem Sayar

hrryt_oo@hotmail.com

Bize bin umut da siz olur musunuz? Ben, Konya'nın Cihanbeyli İlçesinde Türkçe öğretmenliği yapmaktayım. Okulumuz Cihanbeyli ilçesinde bir köy okulu. Okulumuzda; 5, 6, 7 ve 8’inci sınıf düzeyinde 170 öğrencimiz mevcut. Ancak, kütüphanemiz kaynak bakımından çok yetersiz. 100 Temel Eser bile mevcut değil. Ansiklopedi, roman, hikaye, masal kitabı ve özellikle son dönemde çocuklar için yazılan ilgi çekici kitaplara ihtiyacımız var. Bize yardım eder misiniz?

Adres: Gölyazı Kasabası, Gölyazı Hürriyet Ortaokulu, Cihanbeyli/Konya

Facebook Sayfamız: https://www.facebook.com/events/619494194789648/?previousaction=join&source=1KPSS A-Grubu Kitaplarına İhtiyacım Var.

D. Buket

buket_22_ozcn@hotmail.com

Merhaba arkadaşlar. Ben İİBF mezunuyum ve KPSS A-Grubuna hazırlanıyorum. Elinde; hukuk, maliye, muhasebe, kamu yönetimi, konu anlatımlı veya soru bankası kitapları olan ve kullanmayan varsa bana iletmesini rica ediyorum. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkürler.Site logo