KitapAğacı.org

Karanlığa bir ışık da siz yakın.

GÜNÜN İPUCU

Suistimallere karşı uyanık olalım! Devamını okumak için lütfen tıklayın.

GÜNÜN İPUCU

Bağışlarınızı, kitap yardımı olduğunu belirtmek kaydıyla, PTT Kargo ile indirimli olarak gönderebileceğinizi biliyor musunuz? Bunun için her PTT şubesi değil ancak merkez PTT kargo şubelerine, paketin ağzı açık şekilde (içini göstererek) başvurmanız gerekmektedir.

Kütüphanemizin; Duvar Boyası, Kitaplık, Kitap, vb. İhtiyaçları Var!

Yasemin Saygılı

yaseminsaygili.92@hotmail.com

Okulumuzda bir kütüphanemiz var. Fakat, içinde ortaokul düzeyinde hiç kitap yok. Ayrıca, kütüphane de sağlıksız koşullarda ve düzenlenmesi gerekiyor. Kütüphanemizin; duvar boyası, kitaplık, kitap, vb. ihtiyaçları mevcut. Her yönden destek olabilecek, okuma sevdalısı kişilerin yardımını bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

Kitap İhtiyacı...

Fatmana Yılmaz

yilmazfatmana91@gmail.com

Kumla Ortaokulu Türkçe öğretmeniyim. Okulumuzun kütüphanesinde kitap ihtiyacımız var.

Kütüphanemiz Yeni! Her Tür Kitaba İhtiyacımız Var.

Zeynep Özkan Gök

zeynepozkangok@gmail.com

YGS, LYS...

0-6 Yaş Çocuklar için Boyama Kitapları...

Büşra Aydın

busraydin97@outlook.com

İyi günler. Ben, psikolojik danışmanlık öğrencisiyim. Birkaç arkadaşımla beraber, bir çocuk yuvasını ziyarete gideceğiz. Onlar için, çocuk kitaplarına ihtiyacım var. Biz biraz kitap aldık ancak öğrenci oldugumuz yeterli sayıya ulaşamadık. Acil desteklerinizi bekliyorum.

Lise Öğrencileri için; Dünya Klasikleri, Roman ve YGS-LYS Kitapları İhtiyacı...

Çiğdem Eryılmaz

cgdem.dmrl@hotmail.com

Elazığ-Harput Anadolu Lisesinde, Okuma Kitabı ve YGS-LYS Kaynağı İhtiyacı...

Oğuz İsen

ogusen23@hotmail.com

Siverek'de Acil kitap İhtiyacı...

Mehmet Şaşar

mehmetsasar1990@gmail.com

Merhaba, saygıdeğer eğitim gönüllüleri. Ben, Şanlıurfa'nın Siverek İlçesine bağlı bir köy okulunda Türkçe öğretmeni olarak görev yapmaktayım. Okulumuzda bir kütüphanemiz yok. Sınıf kitaplığında bulunan kitapların çoğu yıpranmış ve parçalanmış durumda. Roman ve hikaye kitabı ihtiyacımız var. Rabbim, hayrınızı şimdiden kabul etsin. :)

Okulda kütüphanemiz yok!

Önder Özel

Bayramonderozel@gmail.com

Sevgili Eğitimciler: Okulumuz yeni açıldı. Okulumuzda bir kütüphane kurma çabasındayız. Sizlerden, 10-15 yaş aralığındaki öğrencilerimiz için kitap yardımı talep ediyoruz. Kitabın türü önemli değil. Yaş aralığına uygun kitaplar olması kâfidir. Şimdiden teşekkür ediyoruz.

Adres: Hacı Hasan Efendi İmam Hatip Ortaokulu, 100’üncü Yıl Mah., Kayseri Cad., Yahyalı/ Kayseri.

Köy Okulu için Kitap Talebi...

Emine Aydın

e.aydin23@hotmail.com

Merhaba. Bingöl'de bir dağ köyünde öğretmenlik yapıyorum. Okulumuza, yeni bir kütüphane kuruyoruz. Her türlü kitap bağışınızı bekliyoruz. Klasik eserler, roman, hikaye, ilkokul-ortaokul düzeyinde kitaplar... Yardımcı olabilirseniz sevinirim. İyi günler.

Adres: Emtağ Köyü İlkokulu, Bingöl.

Okul Kütüphanesi için Kitap Yardımı...

Nazım Kızılboğa

menandros_17@hotmail.com

Yerli-yabancı romanlar, klasik eserler, hikayeler, 100 Temel Eser...

Köy Okuluna Hikaye Kitabı Bekliyoruz.

Seyhan Pakaki

seyhanpakaki@hotmail.com

Muş İline bağlı Demirkapı Köyünde sınıf öğretmenliği yapmaktayım. İmkânlarım dahilinde, öğrencilerimin ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyorum. Ancak, onlara okuma alışkanlığı kazandırabilmem ve öğrencilerimin bundan sonraki eğitim-öğretim hayatlarında da başarılı olabilmeleri için en önemli adım kitap okutabilmek. Bunu için, 4’üncü sınıf düzeyinde hikaye kitabına ihtiyacımız var. Siz de bana bir yardım eli uzatırsanız, hem beni, hem de öğrencilerimi çok mutlu edersiniz. İlginiz ve yardımınız için şimdiden teşekkür ederim.

Aydın Bir Köy için...

Gizem Yücel

gizem21_88@hotmail.com

Diyarbakır-Silvan-Doluçanak Köyündeki çocukların okuyabileceği hiç kitap yok! 6-14 yaş arası, acil kitap ihtiyacı var. Yardımlarınızı bekliyoruz.

Kitap Okumayan Genç, Kalmasın!

Cennet Balcı

nebo007@hotmail.com

Maddî imkânları kısıtlı lise öğrencilerimize kitap okuma alışkanlığını kazandırmak için, bir kitap okuma kampanyası başlattık. 100 Temel Eser başta olmak üzere; roman, şiir ve hikaye türünde kitap bağışında bulunursanız memnun oluruz.

Köyümüz Kitap Bekliyor!

Emrah Açıkgöz

emrahacikgoz66@gmail.com

Anadolu'nun ortasında, 17.000 nüfuslu bir ilçeye bağlı 8 köyden taşımalı olarak öğrenci gelen bir okulda çalışıyorum. Oturacak tahta sandalyemiz, kitap dizecek eskiden kalma raflarımız, üzerinde ders çalışıp kitap koyacak masalarımızda var. Hele o tahta sandalyeye oturup, eski raflardan kitap alıp masanın başına geçmeye can atan onlarca öğrencimiz var. Ama onların bir tek eksiği ve bir tek isteği var: Okutacak, öğretecek, zihinlerini açacak, köyden okula okuldan köye olan hayatlardan başka hayatların tadını onlara hayal dünyasında yaşatacak, kimisi kara kaplı, kimisi sarı saman kağıdına basılı, o adını 5 harfe sığdırdıkları fakat içindekilerin dünyaya sığmadığı “KİTAP”... Eğer böyle bir imkanınız varsa; hem bu çocukları, hemde onlar için yapılan her işte onlardan çok mutlu olan biz öğretmenleri sevindirin! Sizin ve tüm kitap gönüllülerinin önünde saygıyla eğilir, selam eder, saygılar sunarım.

Adres: Azapbaşlı Şehit H.Basri Kayaaltı Ortaokulu, Azapbaşlı Köyü, Sarıkaya/Yozgat.

Okulumuza, Bir Tane de Olsa Roman İstiyorum.

Ezgi Coşkun

coskunezgi12@gmail.com

Mersin’de, yeni bir okuluz. Kütüphane kurmak istiyoruz. Dünya Klasikleri ya da 100 Temel Eser ihtiyacımız var. Ayrıca, lise düzeyinde okunabilecek romanlar istiyoruz Sizden gelecek bir tane bile kitap, bizim için umuttur.

Her Kitap, Yeni Bir Cevher...

Gamze Akyol

gamzeakyol@live.com

Ortaokul öğrencilerimizin eğitim seviyesi çok düşük. Öğrencilere, öğretimden önce eğitim vermek gerektiğini düşünüyorum. Hayal kurmak nedir bilmeyen bu öğrencilere, kitap yardımlarınız ile hayal penceresi açmış olacaksınız. Yardımlarınız için teşekkür ederiz. :)

Kütüphanemiz için Küçük Yardımlar Lazım.

Elif Şimşek

elifsimsek@outlook.com.tr

Bu yıl, Ayvacık Fen Lisesinde okumaya başladım. Ancak okulumuz daha 2 senelik ve henüz bir kütüphanemiz yok. Türk Dili ve Edebiyatı dersi hocamız, kütüphanemiz için çok uğraşıyor ancak yeteri kadar kitap toplayamadık. Okulumuzda kütüphane olmayışı, okumak istediğimizde kitap bulmamızı zorlaştırıyor. Okulumuza kitap bagışlarınızı bekliyoruz. :-)

Acil Kitap İhtiyacımız Var!

Murat Perişan

nisan_yagmuru_66@hotmail.com

Okulumuz, 1-8’inci sınıflar arasına eğitim vermekte olan bir okuldur. Bir kitap okuma seferberliği başlatmak istedik. Sınıf kitaplıklarına baktığımızda bomboş olduğunu gördük ve kitapsever ve aynı zamanda yardımsever insanlara ulaştığımızda problemimizin çözüleceğini düşündük. Yardımcı olursanız, 180 öğrencimizi ve 12 öğretmenimizi ciddi manada sevindirmiş olacaksınız. Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ediyor, iyi çalışmalar diliyoruz.

Okuluma Kitap Bağışı İstiyorum!

Aynur Nehir

doktoraynur34@outlook.com

Okulumuz kütüphanesinde; Dünya Klasikleri, romanlar ve güncel okuma kitapları eksik. Kütüphanemizi geliştirmeye çalışıyoruz. Bağış yapmak isteyen kişiler iletişime geçsin lütfen.

YGS-LYS (MF) Kitap İhtiyacı...

Cem Sarıkaya

sarikayacem@outlook.com

İlkokulumuz için Hikaye Kitabı Bağışı...

Büşranur Açıkgöz

busra19nur@gmail.com

Bol bol kitap okumanın faydalarını hepiniz bilirsiniz. Köy okuluyuz ve öğrencilerden toplayacağımız para kısıtlı. 1, 2, 3 ve 4’üncü sınıflarımız için hikaye kitabı eksiğimiz var. Yardımlarınızı bekliyoruz.

Karanlığa Işık Yakın!

Renas Doğan

renasdogan@hotmail.com.tr

Merhaba. Batman'ın İkiztepe Köyü Ortaokulunda Müdür Yardımcısıyım. Öğrencilerimizin neredeyse tamamının, evinde ders çalışacak bir odası yok. Rahat ders çalışmaları için, depo olarak kullanılan bir alanımızı kendi imkanlarımızla boyadık. Yeni perdeler aldık. Mobilyacıların işlerine yaramayan parçalardan, çok güzel bir kitaplık ve ve kocaman bir çalışma masası yaptık. Bunların hepsini, okul öğretmenleri olarak kendimiz karşıladık. Kütüphaneyi doldurmak için, ortaokul düzeyinde hikaye kitaplarına ihtiyacımız var. Bağışlarınız, çocuklarımız için çok değerli. Yaptığınız bir bağışla, belki de bir öğrencinin hayatını değiştireceksiniz. Şimdiden herkese çok teşekkür ediyoruz.

Van-Başkale-Kızılca İlk/Ortaokulu için Kütüphane Desteği...

Elçin Özbilir

elcinozbilir@gmail.com

Van-Başkale-Kızılca İlk/Ortaokulunda eğitim gören öğrencilerin, kütüphanelerinde okuyabilecekleri kitaplar yetersiz durumda... Çocukların okuyabileceği; roman, hikaye, masal, şiir kitaplarına ihtiyaç var. Desteklerinizi bekliyoruz.

Mini Kitaplıklar...

Esat Ay

esatay28@hotmail.com

Samsun İli, Ayvacık İlçesine bağlı Eynel Ortaokulu müdürüyüm. Okulumuzda toplam 180 öğrenci eğitim-öğretim görmektedir. Okulumuzda, öğrencilerimizin okuyabilecekleri hiç kitap bulunmamaktadır. Bizler, okulumuzun muhtelif yerlerine mini kitaplıklar oluşturup, öğrencilerimizin istedikleri vakit alıp okumalarını sağlamak amacıyla, kilitsiz kütüphane kurmayı planlamaktayız. Şu an çalışmalara başlamış durumdayız. Siz duyarlı insanların yardımlarıyla bu kitaplıkları zenginleştirmek istiyoruz.

Hikaye İhtiyacı...

Kubilay Tosunlu

asil_kubilay@hotmail.com

1, 2, 3 ve 4’üncü sınıflar için hikaye kitaplarına ihtiyacımız var. Okulumuza güzel bir kütüphane kurduk; ancak kitap sayımız yetersiz. Desteklerinizi bekliyoruz.

YGS-LYS Kitapları Arıyorum.

Tuğçe Soydaş

tugceesoydass6@gmail.com

YGS-LYS (MF) öğrencisiyim. Sınava yönelik matematik ve fizik kaynakları bulabilirsem çok iyi olur.

Hayra Vesile Olan, Hayrı Yapmış Gibidir.

Sibel Sarsılmaz

gitarist_sibel_@hotmail.com

Merhaba sevgili hayırsever kitap okuyucuları. Biz, Siirt'in Baykan İlçesinde bulunan bir köy okuluna kütüphane kurmak istiyoruz. Bize, bu konuda yardımcı olur musunuz?

Kitap İhtiyacı...

Mehmet Harman

harman13mehmet@hotmail.com

Ben, Bitlis-Mutki-Kayabaşı Köyü İlkokulunda sınıf öğretmeniyim. 64 öğrencimiz var. İlkokul çocukları için; hikâye, masal, boyama, bilmece, şiir, fıkra, tekerleme, vb. kitaplara ihtiyacımız var.

Yeni Kütüphanemiz için Kitap Bağışlarınızı Bekliyoruz.

Remzi Eray Mızrak

eraymizrak@gmail.com

Ankara-Polatlı Şehit Can Çalışkan MTAL’nde kurduğumuz yeni kütüphanemiz için, ortaöğretim öğrencilerimiz için her tür; ansiklopedi, hikaye, roman, vb. okuyup da bir kenara koyduğunuz kitaplarınızı bağışlamanızı rica ediyorum.

Kitap Yardımı...

Kevser Şefika Gülay

Sefika_gulay@hotmail.com

Okulumuza kütüphane kurduk; ama kitap sayımız yetersiz. İlk ve ortaokul düzeyinde her tür kitaba ihtiyacımız var. İlgilenirseniz sevinirim.

Köy Okulu için...

Orhan Göçer

orhan.gocer@yahoo.com

Okulumuzda 125 öğrenci öğrenim görüyor ve bir kütüphanemiz yok. Kendi imkânlarımızla, okulumuza 150 kitap kazandırdık; ama bu sayı ihtiyacımızın yanında çok düşük kalıyor. 10-14 yaş aralığındaki öğrencilerin okuyabileceği, çok sayıda kitaba ihtiyacımız var. Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederiz.

Köyümüzün Çocuklarına Bir Kapı Açın!

Sait Aras

Saitaras2525@gmail.com

Erzurum'un Tekman İlçesine bağlı Dalsöğüt Köyündeki ilkokul öğrencileri için kütüphane kuruyoruz. Lütfen onlar için hayata bir kapı açın.

Bize Yardımcı Olmak İstemez misiniz?

Meltem Kızıltepe

meltemkzltpe@gmail.com

Merhaba arkadaşlar. Aydın'da bir köy okulumuz var. Öğrencilerimizde kitap okuma alışkanlığı oluşmamış durumda ve okumaları çok kötü seviyede olduğu için kitap okuma saati yapıyoruz. Okulumuzda kütüphanemiz yok. Kütüphanemizi kurmak için de sizlere ihtiyacımız var. Ortaokul düzeyinde; hikaye, roman ve şiir türlerinde kitap bağışı yapmak isterseniz, çok çok seviniriz.

Bir Kitap da Senden Olsun! :)

Kamile Koca

kamile__koca@hotmail.com

Ege Üniversitesi PDR bölümü son sınıf öğrencisiyim. Topluma Hizmet Dersi kapsamında, İzmir İlinin Karabağlar İlçesinde bulunan Mehmet Akif Ersoy Ortaokuluna kütüphane kurmak istiyoruz. Ortaokul öğrencilerinin seviyesine uygun olan her tür kitaba ihtiyacımız var. Yardım ederseniz çok seviniriz.

Her Tür Kitap...

Tuğçe Genç

Tugcegao@gmail.com

Okulumuzun kütüphanesinde okuma kitabı eksiği var. Elinizde bulunan her tür okuma kitabını kütüphanemize bağışlayarak değerlendirebilirsiniz.

Bir Elin Nesi Var; İki Elin Sesi Var.

Tunahan Filiz

tunahanfiliz@gmail.com

Ana sınıfı ve İlkokul 1, 2, 3 ve 4’üncü sınıf kitaplarına ihtiyacımız var.

Bir Cümle de Sen Kur.

Gökhan Azğan

yekta_gokay@hotmail.com

Merhabalar. Ben, Siirt Lisesinde felsefe grubu öğretmeniyim. Çocuklarımızın okuyup geleceklerini şekillendirmeleri için kitap yardımlarınızı bekliyoruz. Çığlıklarımıza ses verin.

Eğitim Bilimleri ve Matematik Alan Bilgisi Kitaplarına İhtiyacım Var.

Özgür Güner

ozgurguneridil@gmail.com

KPSS Eğitim Bilimleri ve İlköğretim Matematik Öğretmenliği Alan Bilgisi kitaplarına ihtiyacım var.

Okul Kütüphanesi...

Hatice Derebent

sil-bastan2012@hotmail.com

Okulumuza kütüphane kurulacağı için lise ve üstü seviyede her tür kitaba ihtiyacımız var.
Adres: Kapaklı Anadolu İmam Hatip Lisesi, Kapaklı/Tekirdağ.

1'inci Sınıf için Okuma Seti...

Ebru Biber

ebruubbr0618@gmail.com

1’inci sınıfta okuyan 12 öğrencimiz için okuma setine ihtiyacımız var.

Şeker Portakalı ve Robinson Crusoe...

Ahmet Akpınar

ahmetakpinar11@outlook.com

Merhaba. Ağrı-Patnos Yunus Emre Ortaokulu öğrencileri için Millî Eğitim Bakanlığının Türkçe dersi sınavında sorumlu tuttuğu Şeker Portakalı ve Robinson Crusoe kitaplarına ihtiyacımız vardır. Yardımlarınızı bekliyoruz. Teşekkür ederim.

Kitap Yardımı İstiyoruz.

Sefa Görmüş

sefagormus@gmail.com

Ben, Tekirdağ İli Malkara İlçesine bağlı Sağlamtaş Cumhuriyet Ortaokulunun Türkçe Öğretmeniyim. Okulumuza kütüphane kurmak istiyoruz. Ortaokul öğrencilerinin seviyesine uygun her tür kitaba ihtiyacımız var. Yardım ederseniz çok seviniriz.

Boş Kütüphanemizi, Sizin Yardımlarınızla Dolduralım!

Muhammet Raif Tokur

mrtokur87@gmail.com

Cizre'de, İlkokul ve Ortaokul aynı binada eğitim yapan bir okuluz. Okulumuzda kuracak olduğumuz kütüphanemizde, kitap harici genel eksiklerimizi tamamladık. İlginiz ve kitap desteğiniz için, şimdiden teşekkür ediyoruz.

Kütüphanemize Kitap Yardımı...

Hamit Kurşun

kursunhamit@gmail.com

Ben, Siverek Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısıyım. Okulumuzun yeni bir binaya taşınmasından dolayı kütüphanemiz eski binada kaldı. Biz de, elimizdeki imkânlarla yeni bir kütüphane kuruyoruz. Siz kitapseverlerimizden de, gençlerimize yardım etmenizi bekliyoruz. İyi bir kütüphane, iyi bir gelecek nesil...

İlkokul Hikaye Kitapları...

Hasan Arslan

hasanarslan2163@gmail.com

Şanlıurfa-Siverek’te bir köy okulunda görev yapıyorum. Öğrencilerim için; 1, 2, 3 ve 4’üncü sınıf seviyesinde hikaye kitabı ihtiyacımız var. Yardımcı olacaklara şimdiden çok teşekkür ederim.

Haydi, Hep Beraber Kütüphane Kuralım!

Abdullah Gedik

abdullahgedik@gmail.com

Köy okuluna yapacağımız kütüphanemiz için ilk ve orta düzeyde çocuk kitaplarına ihtiyacımiz var. Desteklerinizi rica ediyoruz.

TEOG ve YGS-LYS Hazırlık Kitapları...

Mustafa Türkmen

celtikihl@outlook.com

Konya-Çeltik'te bulunan İmam Hatip Ortaokulu ve Anadolu İmam Hatip Lisesindeki 8 ve 12’inci sınıf öğrencilerimiz için TEOG ve YGS-LYS kitaplarına ihtiyacımız var. Özellikle soru bankası açısından öğrencilerimizin kaynakları oldukça yetersiz. Elinizdeki uygun kitapları göndermenizi rica ediyoruz.

Kitap Yardımı...

Emrah Toprakçı

emrahtoprakci@gmail.com

Ben, Sakarya İli Hendek ilçesi Yeşiller Ortaokulunda Türkçe Öğretmeni olarak görev yapıyorum. Okulumda, 50 öğrencim var. İlginiz için şimdiden teşekkürler.

Kaynak Kitap İhtiyacı...

Esma Akbudak

akbudakesma@gmail.com

Gaziantep'te, maddî durumu iyi olmayan 7 ve 8’inci sınıf öğrencilerim için her türde kaynak kitaba ihtiyacımız var. Şimdiden teşekkürler.

Mardin-Kızıltepe'de, Anasınıfı için Acil Her Tür Malzeme İhtiyacı...

Serap Çakır

serapcakir93@hotmail.com

Mardin-Kızıltepe-Doğanlı Köyünde anasınıfı öğretmeniyim. 10 ögrencim var. Sınıfta oynayabilecekleri eğitici materyalimiz ve oyuncaklarımız çok yetersiz. Mevcut olanlarsa kırık dökük. Ailelerin maddi durumları kötü olduğundan kırtasiye malzemeleri de tamamlanamadı. Oyuncak, eğitici materyal ve kırtasiye malzemesine ihtiyacımız var. Yardım etmenizi istiyoruz.

Adres: Doğanlı sokak, No:1, Kızıltepe/Mardin.

Umutları, Hayalleri Yeşertmek İstiyor musunuz?

Eyyüp Selçuk

eyyup-selcuk@hotmail.com

Okulumuz, imkânsızlıklar içinde eğitim-öğretim yapıyor. Eğer yardımcı olmak, yeni yetişen pırıl pırıl gençlerin eğitiminde katkıda bulunmak istiyorsanız, yardımlarınızı bekliyoruz.

Kütüphane Kuruyoruz!

Olcay Köybaşı

olcaykoybasi@hotmail.com

İlçedeki tek lise olduğumuz için, tüm ilçe halkının ve öğrencilerin faydalanacağı bir kütüphane oluşturmaya çalışıyoruz. Tokat-Almus Çok Programlı Anadolu Lisesine kitap bağışlarınız bekliyoruz.

"Okumak Yaşamaktır" Projemizi Sürdürmek için Kitaplarınıza İhtiyacımız Var.

Nazlı Patır Erkek

nazliptr@gmail.com

İki yıldır okulumuzda, "Okumak Yaşamaktır" adlı bir proje sürdürüyoruz. Ancak, okulumuzda yeterli sayıda kitap mevcut değil. Bu nedenle, lise çağındaki öğrencilerimiz için; hikaye, roman ve üniversiteye hazırlık kitaplarına ihtiyacımız var.

İlkokul Okuma Kitapları...

Aysun Öz

aysun1888@hotmail.com

1, 2, 3 ve 4’üncü sınıflar için okuma kitapları istiyoruz. Dolaplar bomboş... Lütfen, okulumuza gönderebildiğiniz kadar kitap gönderebilir misiniz?

Çocuklarıma Kütüphane Kurmak İstiyorum.

Özlem İnan

ogretmen_ozlem55@hotmail.com

Gümüşhane-Kelkit’in bir köyünde görev yapıyorum. İlkokul öğretmeniyim. Çocuklarım için bir kütüphane kurmak istiyorum. İlkokul kitaplarına ihtiyacım var. Yardımcı olan olursa, ben ve çocuklarım çok seviniriz.

Kütüphanemiz Desteğinizi Bekliyor.

Bekir Şahin

bekir.sahin.1992@gmail.com

Merhabalar. Ağrı merkeze 33 km uzaklıkta bulunan Ortayokuş İlkokulunda öğretmenim. Birleştirilmiş sınıflı bir köy okuluyuz. Okulumuzda bir kütüphane kurmak istiyoruz. Özellikle 1 ve 2’nci sınıf düzeyinde okuma kitaplarına ihtiyacımız var. Desteğiniz için şimdiden teşekkür ederim.

Okula Kitap Yardımı...

Bayram Bulmuş

Bayrambulmus6@gmail.com

Okulumuz bir köy okulu... İlkokul ve ortaokul yaş gruplarına özgü kitap yardımı istiyoruz.

Bir İlkokula... :)

Merve Yıldırım

merverokutan@gmail.com

Merhabalar. İlkokulda, velileri okumaya teşvik için bir kütüphane kuruyorum. Kitap yardımlarınız büyük bir anne-baba grubunun aydınlanması için bizlere ışık olacaktır. Sevgiler...

İlkokula Kitap!..

Arzu Akın

arzuakin06@hotmail.com

Van-Gürpınar'a bağlı Cevizalan Köyüne yeni atanan sözleşmeli öğretmenim. Burada, imkanlar çok kısıtlı... İlçeye uzağız... Çocukların, 4’üncü sınıf seviyesine uygun hikaye kitaplarına ihtiyacı var. Yardımlarınızı bekliyoruz. Teşekkürler.

Öğrencilerimiz Kitap Okumak İstiyor.

Serpil Akkurt

serpil_akkurt91@hotmail.com

Köy okulunda görev yapmaktayım. Ortaokul (5, 6, 7 ve 8’inci sınıf) seviyesinde; roman, öykü ve şiir türünde kitaplara ihtiyacımız var. Okulumuza kütüphane kurmak istiyoruz. Bağışlarınızı bekliyorum.

Köy Okuluna Kitap Yardımı...

Kübra Atış

Kubra.atis@hotmail.com

Van-Erciş-Çobandüzü İlkokulunda köy öğretmeniyim. İlkokul çağı çocuklarına uygun; okuma kitabı, boyama kitabı, test kitabı vb. kitaplara ihtiyacım var.

Kütüphane Projemiz...

Selin Yıldız

selin_savran@hotmail.com

Ortaokul düzeyinde olmak kaydıyla, her tür; hikaye, roman ve şiir kitaplarına ihtiyacımız var. Destek bekliyoruz.

Yatılı Okula Kitap Bağışı...

Samet Börklüce

sametborkluce@hotmail.com

Ortaokul düzeyinde hikaye ve roman...

Okulumuza Kitap, Hatta Kütüphane...

Muhammet Doğan

muhammetdogan_64@hotmail.com

Öncelikle, burada daha önce verdiğim ilana cevap veren; Nurdan Kasap Özgür, Ayşe Akı ve Ülkü Ateş'e teşekkür ederim. Bir aksilik olmazsa yaklaşık 150-200 civarında kitap okulumuza gelmiş olacak. Değerli arkadaşlar: Hala çok kitaba ihtiyacımız var. Şayet mümkünse, okulumuza yeni bir kütüphane (kitaplık) inşa etmeyi düşünecek arkadaşlardan da yardım bekliyorum.
Adres: Akçapınar İlk/Ortaokulu, Çanakkale.

Çaybağı İlkokulunda Kitap İhtiyacı...

Ferdane Beçik

ferdanebecik@gmail.com

Maddi durumu iyi olmayan bir köy okuluyuz. 1, 2, 3 ve 4’üncü sınıflar için, derslere katkı sağlamak amacıyla kaynak kitaplara, test kitaplarına ve bol bol okumaları için hikaye kitaplarına ihtiyacımız var. Ayrıca okul öncesi eğitim için de hikaye kitaplarına ihtiyacımız var. Yardımlarınızı bekliyoruz.

Okulumuza Kütüphane Kuruyoruz.

Meryem Güler

gulermeryem875@gmail.com

Roman, şiir, klasikler, çizgi roman, YGS-LYS kitapları...

Okulumuza Işık Tutar mısınız?

Ezgi Coşkun

coskunezgi12@gmail.com

Okulumuz bu sene öğretim hayatına başladı. Lise düzeyinde 100 Temel Eser ve Dünya Klasikleri eksiğimiz cok fazla... Bize ışık tutarsanız, öğrencilerimizin yolunu aydınlatmış olursunuz.

Bir Kitapla Değişir Bazen Hayat...

Tolga Ördek

tolga.ordey@gmail.com

100 Temel Eser, Dünya Klasikleri, hikaye, roman vb. kitaplar... Bir köy okuluna kütüphane kurmak için yola çıktık ve sizlerden de yardım bekliyoruz.

Kütüphanemizin Kitaba İhtiyacı Var.

Hatice Özörük

htc1992@windowslive.com

Öğrencilerimiz okuma biliyor; fakat okuyacak kitapları yok! Kurmaya karar verdiğimiz kütüphanemiz için, ilk/ortaokul seviyesinde hikaye ve roman türünde kitaplara ihtiyacımız var.

Kitap Talebi...

Orhan Sıçramaz

asistan0@gmail.com

Merhabalar. Okulumuzun kütüphanesine kitap bağışlamak isteyen yardımseverler: Her türden kitap yardımlarınızı bekliyorum. Tabii, öncelikli olarak klasik eserler... Şimdiden teşekkürler.

Köy Okulunda Kitap İhtiyacı...

Fatih Paltacı

fatihules@hotmail.com

Özellikle 5 ve 7’inci sınıf öğrencilerimin okuyacağı hikaye kitaplarına ihtiyacım var. Osmaniye'nin Kadirli İlçesi Yoğunoluk Köyünde görev yapıyorum. Bağışlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim. Herkese, kitap dolu günler dilerim.

Sosyal Sorumluluk Değil, Toplumsal Zorunluluk!

Ceren Deregözü

cerendrgz@gmail.com

İstanbul Ticaret Üniversitesi Üretim Araştırmaları Kulübü olarak; “Sosyal sorumluluk değil, toplumsal zorunluluk” sloganıyla yola çıktığımız “Düş Kütüphaneleri” projesini gerçekleştirmekteyiz. Bizlerin bu projedeki amacı, Türkiye'nin çeşitli bölgelerinde kütüphanesi olmayan ya da yetersiz olan okulları tespit edip onlara yeni bir kütüphane bağışlamaktır. Geçtiğimiz yıllarda Konya'da 1, Mardin'de 2, Amasya, Diyarbakır ve Tekirdağ’da 3’er Muş ve Trabzon'da 5 tane olmak üzere Türkiye genelinde 22 Düş Kütüphanesi açtık. Bu yıl ise bu projemize Ordu'da devam ediyoruz. 2017 Nisan ayında 7 kütüphane açmayı planladığımız bu okullara sadece kitap bağışında bulunmuyoruz. Rafından bilgisayarına, perdesinden boyasına ve kitaplarına kadar her şeyi hayal ortaklarımız sayesinde karşılıyoruz. Sizlerden; ilkokul, ortaokul ve lise seviyesinde okuma ve ders kitabı beklemekteyiz. Hayallerimizi gerçekleştirmek için hayal ortağımız olmanızı istiyoruz...

Kars 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesinde Acil Kitap İhtiyacı...

Sezgin Çaydaşi

sezgin.caydasi@hotmail.com

Kars 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesinde görev yapmakta olan bir İngilizce öğretmeniyim. Aynı zamanda okulumuzun Kütüphanecilik Kulübü Rehber öğretmeniyim. Okulumuzda bir kütüphane var olmakta birlikte, imkansızlık ve ilgisizlik nedeniyle neredeyse hiç kitap bulunmamaktadır. Bir kaç kurumdan bu konuda kitap talep etmemize rağmen henüz dönüt alınamamıştır. Gerekli hassasiyeti göstereceğinizi düşünerek bu mailı sizlere ilettim. Kütüphanemize lise düzeyinde kitap bağışında bulunmak isterseniz, öğretmenler olarak bizleri ve öğrencilerimizi çok memnun edersiniz. Şimdiden ilginiz için teşekkürlerimi sunuyorum.
- Türk ve Dünya Klasikleri
- 100 Temel Eser
- YGS-LYS Çalışma ve Test Kitapları
- Çağdaş Romanlar
- Çok Satanlar Listelerindeki Kitaplar

Adres: Yenişehir Mah., Zübeyde Sok., Kars 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi, 36100, Kars.

5 Nisan Ortaokulu Kitaplarınızı Bekliyor.

Dilara Eda Ateş Katırcı

e.dilarates@gmail.com

Ben, Kahramanmaraş 5 nisan Ortaokulu rehber öğretmeni Dilara Eda Ateş Katırcı. Okulumda, kitap okuma alışkanlığı kazandırabilmek için kitap okuma saati uygulamasını başlattım. Ama okulumuzda, öğrencilerimin bu alışkanlığı kazanabilecekleri bir kütüphane yok ve ailelerin maddi gelirleri öğrencilerin temel fizyolojik ihtiyaçlarını bile karşılayamayacak kadar kötü. Ben de bu alışkanlığı kazandırabilmek, okuluma kütüphane açabilmek ve öğrencilerimin ufuklarını geliştirebilmek için var gücümle çalışmak istiyorum. Elinizde bağışlanacak kitaplarınız varsa, sizler de bir öğrenciye ufuk açabilmek, bir ışık yakabilmek için onları bizim okul adresimize gönderebilir misiniz?

Adres: 5 Nisan Ortaokulu, Sakarya Mah., 11057 Sokak, Dulkadiroğlu/Kahramanmaraş.

İlkokul 3'üncü Sınıf Kitap İhtiyacı...

Mehlika Bulgurcu

mehlikabulgurcu@hotmail.com

Merhabalar. Şırnak’ın Uludere İlçesi Atatürk İlkokulunda sınıf öğretmeniyim. 3’üncü sınıflar için; okuma kitaplarına, kaynak kitaplara ve kırtasiye malzemelerine ihtiyacımız var. Sınıfımız 23 öğrenciden oluşmaktadır. İlginiz için şimdiden teşekkür ediyorum.

Adres: Atatürk İlkokulu, Gündoğdu Mah., Uludere/Şırnak.

Haydi, Hep Beraber Kütüphane Kuralım!

Meral Akdemir

Akdemirmeral1325@gmail.com

Ortaokul düzeyi okuma ve test kitapları...

Okul Kitaplığımıza Yardım Bekliyoruz.

Gülay Kavlak

kavlakgulay@hotmail.com

Türk edebiyatı klasiklerine ihtiyacımız var.

Okulumuzda Tek Bir Kitap Bile Yok!

Cemile İpek

muhammetipek727@gmail.com

İlköğretim hikaye kitabı...

Bir Kitap, Bir İnsan...

Zehra Bulduk

bulmehmed@mynet.com

Kırşehir’in Boztepe İlçesinde Türkçe öğretmeniyim. Âtıl durumdaki okul kütüphanemizi canlandırarak öğrencilerle buluşturmak istiyorum. Ortaokullar için; 100 Temel Eser, hikaye, roman, vb. kitaplara ihtiyacımız var.

Hikaye Kitapları ve Kırtasiye Malzemesi...

Fatih Gazioğulları

wara_jiyan@hotmail.com

Köy okulu için, 4’üncü sınıflara uygun hikaye kitapları ile kalem, silgi vb. kırtasiye malzemesi yardimlarınızı bekliyoruz.

Okul Kütüphanesi Tamamen Boş!

İpek Durukal

ipekdurukal@gmail.com

Ortaokul düzeyinde olması şartıyla, her tür kitap olabilir.

Sherlock Holmes Serisi Kitaplara Ulaşmak İstiyorum.

Oğuz Kağan

ozbourne@outlook.com

Merhabalar. Maddî imkânım olmadığı için, okumayı çok istediğim Sherlock Holmes serisini alamıyorum. Bana bu kitapları hediye edebilecek birini arıyorum. Ya da Sherlock Holmes tarzı olan kitaplar...

Kütüphanemize Bir Kitap da Sizden Olsun.

Ayhan Caymaz

cymz8409@gmail.com

Okulumuza kütüphane açmak istiyoruz. Bunun için, ortaokul seviyesinde hikaye ve roman türünde eserlere ihtiyacımız vardır.

Patnos Karçiçeği Anaokulunda Kitap İhtiyacı...

Eyüp Koca

eyupkoca44@gmail.com

Anaokulumuz çocukları için 4 ve 5 yaşına uygun kitap talep ediyorum. Anaokulumuz Ağrı Patnos Karçiçeği Anaokuludur.

Çok Acil TEOG Test Kitabı İhtiyacı!

Ebru Boz

ebru_849@hotmail.com

Diyarbakır'da bir köy okulunda çalışıyorum. Öğrencilerimizin TEOG’a hazırlanmak icin yeterli kaynakları yok. Zaman da azaldı. Sizlerden ricam: Çalışmaya bu kadar istekli olan çocukları, kitaplarla sevindirelim. Alacak güçleri de yok. 25 kişiler. İnşallah buradan güzel haberler alırız.

Çöp Olmasınlar; Öğrencilerin Olsunlar!

Yalçın Turkan

yalcin.turkan@msn.com

Ben Bitlis'in Tatvan İlçesinde bir lisede görev yapan bir rehber öğretmenim. Okumak için kitapları olmayan öğrencilerime, YGS-LYS ve okuma kitaplarınızı bağışlarsanız çok sevinirim. Öğrencilerimizin çoğu köyden geldiği için kitap sağlamakta zorluk çekiyoruz. Eğer kitaplarınızı bağışlarsanız, hem beni hem öğrencilerimizi çok mutlu etmiş olursunuz. Sormak istediğiniz sorular olursa yanıtlayabilirim. Sağlıcakla kalın.

Başarılı Öğrencilerimize YGS-LYS Kitapları...

Yunus Belge

ynsblg7@gmail.com

Hakkari Sosyal Bilimler Lisesinde öğretmenim. Okulumuzda başarılı ancak kitap alamayacak durumda öğrencilerimiz var. Kullanmadığınız veya az kullandığınız YGS-LYS, roman, vb. kitaplarınıza, hatta kullanmadığınız giysilere muhtaçlar. Onlara ışık olmak istemez misiniz?

Şanlıurfa-Eyyubiye'de Acil Kitap İhtiyacı...

Mehmet Polat

mehmetpolat.4647@gmail.com

Merhaba. Şanlıurfa’nın Eyyubiye İlçesi Karaali Köyünde Türkçe öğretmeniyim. Kütüphane kurmaya çalışıyoruz. Ortaokul seviyesinde; 100 Temel Eser, yerli/yabancı klasikler ve güncel çocuk dergilerine ihtiyacımız var.

İmam Hatip Lisesine Roman Bağışı...

Yusuf Karadavut

kadiraydgan@msn.com

Yozgat/Yerköy Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinde edebiyat öğretmeniyim. Okulumuz, yok denecek kadar az kitaba sahip... Öğrencilerimizin; kitap okuyup bilgilenmesi ve hayal güçlerinin kuvvetlenmesi için kitaba ihtiyacımız var.

Öğretmenim, Kütüphane Nasıl Birşey?

Ünal Yılmaz

unalylmz@hotmail.com

Kilis’te yeni açılan bir ilkokulda müdür yardımcısıyım. Okulumuz yeni açıldı; ancak kütüphanesi yok. Gerek okulun bulunduğu bölgeden, gerekse okulun yeterli bütçeye sahip olmamasından dolayı bir kütüphane kuramadık. Bir öğrencimizin, “Kütüphane nasıl birşey? Kütüphaneye kayıt olmak istiyorum.” cümlesi, okulumuzun kütüphane ihtiyacını bir kez daha fark etmemizi sağladı. Siz değerli bağışçılardan, ilkokul düzeyine uygun kitaplar bekliyoruz. Okumayı seven çocuklarımızın elinden lütfen sizler de tutun.

Acil Kitap İhtiyacı...

Sedat Çalışkan

sedatcaliskan58@hotmail.com.tr

Hakkari-Yüksekova-Adaklı Köyü İMKB Ortaokulunda görev yapıyorum. Okulumuzun şirin bir kütüphanesi var ama elimizde öğrencilerimize yetecek kadar kitabımız yok. Elinizden gelebilecek ufacık bir yardım varsa, esirgemeyin lütfen...

Her Kitap, Yeni Bir Ufuk...

Tuğba Yıldırım

tubayildirim2@gmail.com

Ben, Rize'nin Çamlıhemşin İlçesi Atatürk Ortaokulunda Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeniyim. Öğrencilerimize kitap okumayı sevdirmek, onlara yeni ufuklar kazandırmak için kitap okuma alışkanlığı kazandırmak istiyoruz. Ancak ne yazık ki yeterli kaynaklarımız yok. Bu yüzden de, 11-14 yaş arası çocukların seviyesine uygun okuma kitapları talep ediyoruz. Bu kitaplar; yerli-yabancı öykü, roman, vb. olabilir...

Siirt-Eruh 75'inci Yıl MEV Ortaokulu Öğrencileri için Kitap Yardımı...

Eray Sayın

eraysayn@hotmail.com

Ortaokul ve anasınıfı seviyesinde kitaplara ihtiyacımız var. Kütüphanemiz yok... Zaten kurmak istesek bile kitabımız yok... Biz de yavaştan sınıf kitaplıklarımızla başladık işe... Okuldaki kitaplıklarımıza, kitap kazandırmaya çalışıyoruz. Şimdiden; emek veren, aracı olan ve bize destek veren vermeyen herkesten Rabbim razı olsun. İyi çalışmalar.

Acil Kitap Lazım!

Hasan Gül

hgul4932@gmail.com

İlköğretim 1, 2, 3 ve 4’üncü sınıflar için hikaye kitabı... Bitlis''in Ahlat İlçesine bağlı Alakır İlkokulunda sınıf öğretmenliği yapıyorum. Okulumda bulunan 150 öğrenciye karşılık, sadece 50 kitaba sahip bir kütüphanemiz var. Ben de, sizlerin yardımıyla bir kütüphane kurmak istiyorum. Bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim.

Ortaokul Kitapları...

Berat Narin

beratnarin95@hotmail.com

Ortaokul (5, 6, 7 ve 8’inci sınıflar) seviyesinde; roman, öykü ve şiir türünde kitaplara ihtiyacımız var. İhtiyacı olan bir okula kütüphane kurmak istiyoruz. Yardım ve bağışlarınızı bekliyorum.

Kütüphane Kuruyoruz!

Akkadın Yeşiltepe

akkadinysltpe@hotmail.com

Merhaba, Van'da bir ilçe okulunda görev yapıyorum. Bir kütüphanemiz yok. Fazlaca ilkokul ve ortaokul düzeyinde şiir, hikaye ve romanlara ihtiyacımız var. Çorbada tuzum bulunsun diyen herkes elinden gelen yardımı yapabilir.

Okulumuza Kitap Yardımı...

Zekai Gözel

yurekliol13@hotmail.com

Okulumuz kütüphanesinde ve sınıf kitaplıklarında kullanılmak üzere, 7-12 yaş arası çocukların okuyabileceği kitaplara ihtiyacımız var. Geleceğin teminatı olan çocukların kitapla buluşmasına vesile olursanız okulumuz adına size müteşekkir oluruz.

Ortaokul Seviyesinde Hikaye ve Roman İhtiyacı...

Osman Akyıldız

o.akyldz@hotmail.com

Site logo