KitapAğacı.org

Karanlığa bir ışık da siz yakın.

GÜNÜN İPUCU

Suistimallere karşı uyanık olalım! Devamını okumak için lütfen tıklayın.

GÜNÜN İPUCU

Bağışlarınızı, kitap yardımı olduğunu belirtmek kaydıyla, PTT Kargo ile indirimli olarak gönderebileceğinizi biliyor musunuz? Bunun için her PTT şubesi değil ancak merkez PTT kargo şubelerine, paketin ağzı açık şekilde (içini göstererek) başvurmanız gerekmektedir.

KPSS...

Ümit Esen

Umitesen1991@gmail.com

Merhaba. Ben, atanamayan bir Türkçe öğretmeniyim. KPSS GK/GY ve alan kitaplarına ihtiyacım var. Yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

Efeler'de Acil Kitap İhtiyacı...

Selim Çakmak

selimcakmak69@hotmail.com

Okulumuza Şehit Polisler adına kurulan Z-kütüphanede raflar boş kaldı. Okulumuz imkânları ile de alamıyoruz. Kütüphanemizde; araştırma-inceleme, tiyatro eserleri, tarihî kitaplar ve gezi-gözlem kitaplarına ihtiyacımız var. Bağışlarınız, 1200 öğrenci ve velimizi memnun edecektir. Teşekkür ederiz.
Adres: Yedieylül İlkokulu, Güzel Hisar Mahallesi, Egemenlik Bulvarı, No: 40, Efeler/Aydın.

Kitap Okuma Yarışması Düzenliyoruz.

Olcay Köybaşı

olcaykoybasi@hotmail.com

Öğrencilere kitap okuma alışkanlığı kazandırmak için bir yarışma düzenlemek istiyorum. Kitapları alacak maddi durumu olmayan öğrenciler için bağışlarınızı bekliyorum. Yarışma için belirlediğimiz kitaplar: Osmancık (Tarık Buğra), Ateşten Gömlek (Halide Edib Adıvar), Vatan Yahut Silistre (Namık Kemal) ve Satranç (Stefan Zweig).

KPSS Kitap İhtiyacı...

Ömer Güler

intern305@gmail.com

KPSS, GK-GY ve Eğitim Bilimleri kitaplarına ihtiyacım var. Şimdiden teşekkürler.

Çocuklarımız için Her Tür Kitap İhtiyacı...

Tugay Helvacı

tugay_helvaci@hotmail.com

Hatay-Reyhanlı Gazi Mürsel Ortaokulunda görev yapmaktayım. Öğrencilerimizin sosyal ve ekonomik durumları kötü. Çocuklarımız için, -kitaplık, kütüphane- elden ne gelirse yapmak istiyoruz. Bunun için yardıma ihtiyacımız var.

Gerger AİHL Kütüphanesi için Kitap...

Abdurrahman Güvenç

evrehim@gmail.com

Merhabalar. Gerger Anadolu İmam Hatip Lisemizin henüz bir kütüphanesi yok. 230 tane öğrencimiz var. Öğrencilerimiz kırsalda ikamet ediyorlar ve maddî durumları iyi değil. Okul Aile Birliğinin bütçesi de yok. Roman, hikaye, deneme, YGS-LYS kitapları, 100 Temel Eser, kısacası her tür kitaba ihtiyacımız var. Yapacağınız kitap bağışları için şimdiden teşekürler.

Minik Köy Okulumuza Yardım...

Selin Oğuz

selinnnoguz@gmail.com

Öncelikle bu site ve gönüllülerine çok teşekkür ediyorum. Sizler sayesinde okulumuzun; kitap, zeka oyunları ve hatta giyim ihtiyacımızın birçoğunu karşıladık. Şimdi sizlerden ricam; okulumuzun müzik sınıfı için 1- 2 adet enstrüman veya 5-6 kişilik bando takımı gereçleri... Yardım etmek isteyen gönüllülerimize çok teşekkür ederim. :)

Küçük bir Kütüphane İstiyoruz.

Havva Ormantepe

hvormantepe@gmail.com

İyi günler. Kütahya’nın Simav İlçesinin bir köyünde öğretmenim. Ortaokul düzeyinde çocukların okuyabileceği kitaplara ihtiyacımız var.

5, 6, 7 ve 8'inci Sınıf Öğrencilerimiz için Her Tür Kitap İhtiyacı...

Turgay Helvacı

tugay_helvaci@hotmail.com

Hatay-Reyhanlı İlçesi Gazi Mürsel Ortaokulunda görev yapıyorum. Çocuklarımız için her tür kitap bağışına ihtiyacımız var. Teşekkürler.

"Kitap Sokağı" Projemize Destek Bekliyoruz.

Hafize Demirkaya

hafizetemirkaya06@gmail.com

Merhaba. Manisa-Sarıgöl-Tırazlar Hüseyin Gümüşlü Ortaokulunda öğretmenim. Okulumda, “Kitap Sokağı” projesi hazırlıyoruz. Öğrencilerimizi daha fazla kitapla tanıştırabilmek için kitap bağışına ihtiyacımız var: Özellikle 10-14 yaş arası; hikaye, roman, bilim kitapları...

Acil Kitap İhtiyacı...

Yunus Aykut

yunusaykut49@gmail.com

İyi günler. Ben, Muş Merkeze bağlı Sungu İmam Hatip Ortaokulu müdürüyüm. Okulumuz yeni açıldı. Öğrencilerimiz, Türkçe okuma ve anlamada ciddi sıkıntılar yaşıyor. Bu olumsuz durumu bertaraf etmek için çok acil kitap ve kütüphaneye ihtiyacımız var. Yardımseverlerin yardımlarını bekliyoruz.

YGS Kitapları...

Hanife Kaleli

hnfkll28@gmail.com

YGS’ye iki ay kaldı ve soru çözecek kaynağım yok. Elinde Türkçe, Coğrafya, Tarih ve Matematik soru kitapları olanlar bana yardım edebilir mi?

Ben de Okumak İstiyorum.

Filiz İpek

filiz.ipek_47@hotmail.com

Okulumuzda kütüphane yok. Küçük bir kütüphane için; İlkokul 1, 2, 3 ve 4’üncü sınıf düzeyine uygun hikaye kitabı ve okuma düzeylerini geliştirecek kitaplara ihtiyacımız var.

Köy Okuluna Yardım...

Özge Altıntaş

ozgealtintas1993@hotmail.com

Merhaba. Ben, Bitlis'in Adilcevaz İlçesinde bir köy öğretmeniyim. Sınıf öğretmeni olduğum sınıf için bir kitaplık kurmak istiyorum. Okulumuzun imkanları kısıtlı olduğu için, sizden yardım amaçlı 6’ncı sınıf seviyesinde hikaye kitabı ve roman talep ediyorum. Çocuklarımız için elinizden gelen yardımı yaparsanız beni ve çocuklarımızı çok mutlu etmiş olursunuz. Şimdiden teşekkür ederim.

15 Temmuz Şehitler Kütüphanesi Kitap Bekliyor.

Fatih Şahin

fatihsahin198066@hotmail.com

Yozgat İlinin Sarıkaya İlçesinde bulunan Şehit Hasan Hüseyin Aksoy Anadolu Lisesi olarak, 15 Temmuz sonrası okulumuza; yaklaşık 6000 kitap kapasiteli, aynı anda elli öğrencinin istifade edebileceği, hem öğrencilerimizin hem de diğer kitapseverlerin buluşma noktası olabilecek bir kütüphane kurmaya çalışıyoruz. Kütüphanemizin; raf sistemleri, çalışma masaları ve gibi eksiklerini tamamladık. Ama hala kitap eksiğimiz var. 15 Temmuz sonrası, okumanın ne kadar önemli olduğunu bir kez daha anladık. Bu sebeple, elinizde okunmayı ve çocuklarımızın ruhlarına dokunmayı bekleyen kitaplarınızı okulumuza bağışlamanızı istiyoruz. İsterseniz, okulumuzun Facebook adresinden kütüphanemizin fotoğraflarını görebilirsiniz. Şimdiden teşekkürler.
Adres: Şehit Hasan Hüseyin Aksoy Anadolu Lisesi, İstiklal Mahallesi, 360 Sokak, No:11, Sarıkaya/Yozgat.

Hınıs'ta Kitap İhtiyacı...

Şule Yılmaz

ilahiyatisstt@hotmail.com

Erzurum-Hınıs İmam Hatip Ortaokulunda görev yapmaktayım. Okul kütüphanesi kurabilmemiz için kitaba ihtiyacımız var. Ortaokul seviyesinde kitap bağışlarınızı bekliyoruz. Teşekkürler.

Okul Kütüphanesine Yardım.

Münür Yarpuz

osm744804@gmail.com

Osmaniye-Düziçi-Böcekli Beldesi, Boyalı Atatürk İlkokulu olarak eğitim öğretime devam etmekteyiz. Okulumuza, bu eğitim öğretim yılında, kendi imkanlarımızla bir okul kütüphanesi oluşturmaya çalışıyoruz. Kütüphanemiz, hem öğrencilerin hem de velilerimizin kullanımına açık olacaktır. Okulumuz kırsal kesimde olduğu için kitap temininde zorluk çekmekteyiz. Yardımlarınızı bekliyoruz. İlginiz için şimdiden teşekkür ederiz.

YGS-LYS Kitaplarına İhtiyacım Var.

Ebru Bozkurt

ebrubzkrt18@gmail.com

Dershaneye gitmiyorum. Kendi imkânlarımla sınava hazırlanıyorum. Ama, bazı nedenden dolayı kitap alamıyorum. Elinizde YGS-LYS kitaplarınız varsa, bana gönderebilir misiniz?

Kütüphanemizi Zenginleştirmek için Yardımlarınızı Bekliyoruz.

Burcu Erbay

burcuerbay0123@gmail.com

Okulumuzun kütüphanesini geliştirmek, zenginleştirmek için; çeşitli roman, ansiklopedi vb. kitaplara ihtiyacımız var. Yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler.

Mahkûmlar Kitap Okumak İstiyor!

Taylan Kaya

tylankaya@mynet.com

Cezaevi dediğimizde, genel anlamda aklımıza sadece mahkumları kapalı alanlarda tutmak, dış dünyadan izole etmek ve özgürlüklerinden yoksun bırakmak gelmektedir. Ancak değişen ve gelişen cezaevi düşüncesinde; mahkûmların içeride kaldıkları zaman diliminde sağlıklı ve özsaygılı yaşamalarına, sorumluluk duygusu ve toplumun bir üyesi olarak potansiyellerini geliştirmelerine destek olacak faaliyet ve programlardan yararlanmak amaçlanmaktadır. Tutuklu ve Hükümlüler Cezaevinde kaldıkları süre içerisinde boş vakitlerinin büyük bir dilimini kitaplarla geçirmektedirler. Cezaevi kütüphanemizi yenilemek ve güncelleştirmek amacıyla Türkiye genelinde başlatılan kitap bağışı kampanyası kapsamında; roman, kişisel gelişim kitapları, edebi eserler, dergi vb. her türlü kitaba ihtiyaç duymaktayız. Ayrıca sinema gösterimi yapmakta olduğumuzdan, CD ve DVD bağışlarına da ihtiyacımız var. Göndereceğiniz tür türlü kitap ve film, bir insanı yeniden topluma kazandıracaktır. Göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı şimdiden teşekkür ederiz.
Adres: Taylan Kaya (Sosyal Hizmet Uzmanı), E Tipi Cezaevi Müdürlüğü, Elazığ.

Cezaevine Kitap Bağışı...

Mehmet Turhal

ab172390@adalet.gov.tr

Cezaevimizde, birçok kurs ve etkinlik yapıyoruz. Fakat, yeteri kadar kitabımız olmadığı için zorlanıyoruz. Başta güncel romanlar olmak üzere, YGS-YLS, KPSS, İngilizce, vb. kitaplara ihiyacımız var. Herkesi, bu çorbada tuzu bulunmaya davet ediyoruz.

Köy Okuluna Kütüphane...

Abuzer Karabuğaş

abuzer46karabugas@hotmail.com

Okulumuz, Kahramanmaraş Oniki Şubat Kalekaya İlk/Ortaokulu. Bulunduğu yer itibariyle, il geneline göre sosyo-ekonomik düzeyi çok düşük. İlçe merkezine 60-70 km mesafede. Kütüphanemiz yok. Öğrencilerimiz için bizlere kitap gönderir misiniz? Toplam 147 öğrencimiz var.

KPSS Kitaplarına İhtiyacım Var.

Özgür Güner

ozgurguneridil@gmail.com

KPSS Eğitim Bilimleri ve Matematik Öğretmenliği alan kitaplarına ihtiyacım var. Şimdiden teşekkürler ederim.

Bir Kitap, Bin Hayat!

Selda Karamık

seldacny@hotmail.com

Ortaokul düzeyinde; roman, hikaye, masal, şiir...

Karacaören Ortaokulu Kütüphanesine Kitap Bağışı...

Ali Yol

yol.ali@hotmail.com

Karacaören Ortaokulu olarak büyük bir aileyiz. İlk ve ortaokul öğrenci sayımız yaklaşık 1000. İkili öğretim yapılan okulumuzun kütüphanesi maalesef istenilen verimlilikte değil. İlk/ortaokula uygun kitaplarınız varsa aşağıdaki iletişim bilgilerinden ulaşılabilirsiniz. İlginiz için teşekkürler.

Adres: Karacaören Ortaokulu, Karacaören Mah., Altındağ/Ankara.

Sosyal Sorumluluk Değil, Toplumsal Zorunluluk!

Ceren Deregözü

cerendrgz@gmail.com

İstanbul Ticaret Üniversitesi Üretim Araştırmaları Kulübü olarak; “Sosyal sorumluluk değil, toplumsal zorunluluk” sloganıyla yola çıktığımız “Düş Kütüphaneleri” projesini gerçekleştirmekteyiz. Bizlerin bu projedeki amacı, Türkiye'nin çeşitli bölgelerinde kütüphanesi olmayan ya da yetersiz olan okulları tespit edip onlara yeni bir kütüphane bağışlamaktır. Geçtiğimiz yıllarda Konya'da 1, Mardin'de 2, Amasya, Diyarbakır ve Tekirdağ’da 3’er Muş ve Trabzon'da 5 tane olmak üzere Türkiye genelinde 22 Düş Kütüphanesi açtık. Bu yıl ise bu projemize Ordu'da devam ediyoruz. 2017 Nisan ayında 7 kütüphane açmayı planladığımız bu okullara sadece kitap bağışında bulunmuyoruz. Rafından bilgisayarına, perdesinden boyasına ve kitaplarına kadar her şeyi hayal ortaklarımız sayesinde karşılıyoruz. Sizlerden; ilkokul, ortaokul ve lise seviyesinde okuma ve ders kitabı beklemekteyiz. Hayallerimizi gerçekleştirmek için hayal ortağımız olmanızı istiyoruz...

Biz, Kitaplarla Parlayacak Çocuklarız!

Kerem Erenuluğ

erenulugkerem56@gmail.com

Merhaba. Ben, Siirt Kurtalan Anadolu Lisesi temsilcisi Kerem Erenuluğ. Yardımınıza ihtiyacımız var. Biz, kitaplarla parlayacak çocuklar ve milletimize yararı olacak simalarız. Eğer yardımınız dokunabilirse, daha çok deneme ve tarih kitaplarına ihtiyacımız var. Saygılarımla...

Kitaplar Konuşuyor; Geleceğimiz Aydınlanıyor.

Ahmet Akpınar

ahmetakpinar11@outlook.com

Merhaba. Ağrı Millî Eğitim Müdürlüğünün "Kitaplar Konuşuyor; Geleceğimiz Aydınlanıyor.” projesi kapsamında 2016-2017 2’nci yarıyılda okutulmak üzere, Türkçe dersi 3’üncü sınavında sorumlu tutulan “Charlie'nin Çikolata Fabrikası”, “Martı Jonathan Livingston” ve “Gülliver'in Gezileri” kitaplarına ihtiyacımız var. Yardımlarınızı bekliyoruz.
Adres: Yunus Emre Ortaokulu, Patnos/Ağrı.

TEOG için Kaynak Kitaplar...

Elif Yıldız

i.eyildiz@hotmail.com.tr

21 öğrencimiz için, TEOG sınavına hazırlık konu anlatımlı kitaplarına ve soru bankalarına ihtiyacımız bulunuyor. Bu öğrencilerimizin acil ihtiyacıdır. Teşekkür ederim.

Kitap Dostu Köy Güllü'nün Kitap Talebi...

Hayri Ünal

gulluioo64@gmail.com

Biz, öğrencilerimizin evlerinde aileleri birlikte okuyabilecekleri kitaplarla mini kütüphaneler kurmak istiyoruz. Çocuk kitaplarına (masal, hikaye, roman, vb.) ve yetişkinlere yönelik roman vb. kitaplara ihtiyacımız var. Yardımlarınızı bekliyoruz. Saygılarımla.

Bir Mum da siz yakın!

İsmail Özen

iki_so@hotmail.com

Trabzon’un Araklı İlçesinde bir köy okuluyuz. Köyümüzde imkanlarımız kısıtlı, Taştepe İlk/Ortaokulu olarak, okulumuz kütüphanesine sizden kitap yardımı talep ediyoruz. Umarım Bu isteğimizi değerlendirir, bizleri mutlu edersiniz.

Adres: Taştepe İlk/Ortaokulu, Burnak Yaylası, Taştepe Köyü, Araklı/Trabzon.

Okul Kitaplığımız İçin Bilim Kitapları Arıyoruz.

Fevza Elif Sel

fevzaelif@gmail.com

Öğrencilerin Bilime olan merakı ve ilgisini artırmak için, popüler bilim kitapları arıyoruz. Yardımcı olursanız seviniriz.

İlkokul ve Ortaokul Seviyesine Uygun Kitap...

İsmail Temiz

ism_temiz@hotmail.com

İlkokul ve ortaokul seviyesine uygun MEB onaylı klasik eserlere ihtiyacımız var. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Okul Öncesi Hikaye Kitapları...

Tuğçe Devrim

ttugcedevrim@hotmail.com.tr

Samsun’un Vezirköprü İlçesinde anasınıfı öğretmeniyim. 4-5 yaş düzeyinde, okul öncesi hikaye kitaplarına ihtiyacımız var. İlgilenenlere şimdiden teşekkürler.

Okulumuzun Kitap İhtiyacı...

Soner

742090birecik@gmail.com

Şanlıurfa-Birecik-Yukarıhabip İlkokulu, birleştirilmiş sınıflı tek öğretmenli köy okuludur. İlkokul seviyesinde, başta hikaye kitapları olmak üzere kaynak kitaplara ihtiyacımız var. Teşekkür ederim.

Adres: Yukarıhabip Köyü İlkokulu, Birecik/Şanlıurfa.

http://yukarihabipilkokulu.meb.k12.tr/tema/index.php

Bir Kitap, Bir Hayat Kurtarır...

Fadime Yeter

erdi.fadime@gmail.com

Merhaba. Ben, Hakkari İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi psikolojik danışmanıyım. Okulumuz merkeze uzak bir yere konumlandırılmıştır. Pansiyonlu öğrencilerimiz il halk kütüphanesini, okul çıkış saatinin geç olması ve okulun merkeze uzaklığından dolayı kullanamamaktadırlar. Okulumuzda kütüphane kurmayı bu nedenle çok istiyorum. Öğrencilerimi geleceğe daha sağlam hazırlamak ve kendi ayakları üzerinde duran bireyler olarak yetiştirmek istiyorum. Sizlerde bu aşamada bizlere yardımcı olursanız çok sevinirim.

YGS Tarih ve Coğrafya Kitabı...

Şule Kara

sule.krcmn.00@hotmail.com

YGS için Tarih ve Coğrafya kitaplarına ihtiyacım var. Soru bankası olursa sevinirim.

Kitap Yardımı...

Duygu Polat

duygu.sahn@hotmail.com

1’inci sınıflar için hikaye kitaplarına ihtiyacımız var. Çocuklar okumaya yeni geçtikleri için; basit, görseli bol, dikkat çekici kitaplar istiyorum. İlgilenenlere şimdiden teşekkür ederim.

Okulumuza, Bir Tane de Olsa Roman İstiyorum.

Ezgi Coşkun

coskunezgi12@gmail.com

Mersin’de, yeni bir okuluz. Kütüphane kurmak istiyoruz. Dünya Klasikleri ya da 100 Temel Eser ihtiyacımız var. Ayrıca, lise düzeyinde okunabilecek romanlar istiyoruz Sizden gelecek bir tane bile kitap, bizim için umuttur.

2'nci Sınıflar için Okuma ve Kaynak Kitap İhtiyacı...

Gizem Tokgöz

gzm_tkgz35@hotmail.com

Van-Muradiye-Alkasnak Köyünde sınıf öğretmeniyim. 2’nci sınıfları okutuyorum. Okuma ve kaynak kitaplarına ihtiyacım var. İlgilenirseniz sevinirim. Şimdiden çok teşekkür ederim.

Okulumuz, Kızlarımız için Kitap Bağışı...

Seda Zerentürk

sedazerenturk@gmail.com

Merhaba. Ben, Urfa-Viranşehir Kız Anadolu Lisesinde Edebiyat Öğretmeni olarak görev yapmaktayım. Okulumuz kütüphanesiyle ben ilgilenmekteyim. Ancak, kütüphanemizde yeterli sayıda okunacak kitaplar bulunmamaktadır. Özellikle Türk ve Dünya Klasikleri yok denecek kadar az. Sizlerden ricam, kütüphanemize kitap bağışında bulunmanız. Lütfen!.. Kızlarımızın, göndereceğiniz kitaplara gerçekten ihtiyacı var. Teşekkürler.
Adres: Viranşehir Kız Anadolu Lisesi, Bahçelievler Mah., 1567 Sk., No:2, Viranşehir/Şanlıurfa.

Bir Ceza Avukatının Anıları...

Semanur Gökdeniz

s-n.bas@hotmail.com

Prof.Dr.Faruk Erem'in "Bir Ceza Avukatının Anıları" adlı kitabına o kadar ihtiyacım var ki. Bu kitabı, kitaplığımda bulundurmak ve Faruk Erem'in engin bilgilerinden meslekî kişiliğime bir parça değer daha katabilmek için arıyorum. Kendisini okudum; okumaktan çok müşerref oldum. Lakin bir kez değil tüm yaşantım boyunca okuyabilmek istiyorum. Satın almayı da denedim, ancak nereye baksam tükenmiş! Yardımcı olabilirseniz çok minnettar kalacağım. İyi günler sitedaşlar!

Bir Kitap Bir Hayat Kurtarır...

Ayfer Aktepe

Ayfer-Demirci05@hotmail.com

Merhabalar. Adıyaman'ın Kahta ilçesinde görev yapan bir Türkçe öğretmeniyim. Okulumuz bir köy okulu ve imkanları yok denilecek kadar az. Okulumda, öğrencilerime okutabilecek kitap bulmakta çok zorlanıyorum. Bu konuda yardım edebileceğinizi, mütevazı bir bağış yapabileceğinizi umarak bu iletiyi yazıyorum. Esenlikle...

Minik Yüreğimin Senden Bir Ricası Var!

Hikmet Yurdagül

hikmet.065@hotmail.com

Çok değerli insanlar, bağışta bulunmak isteyen beyefendiler, hanımefendiler: Minik öğrencilerimin aydınlık gelecekleri için sizin yardımlarınıza ihtiyacım var. Onların daha iyi yetişmeleri, vatanına ve milletine hayırlı birer birey olmaları amacıyla, elimizden geldiği kadar çaba gösteriyoruz ve sürekli çalışıyoruz. Çalışmalarımızda sizin de emeğiniz ve yardımlarınız olursa daha da başarılı olacağız. Çocuklarımızın geleceğini birlikte inşa etmiş olacağız. Yapabileceğiniz destekler:
- Hikaye kitapları (1, 2, 3 ve 4’üncü sınıf seviyesine uygun MEB tavsiyeli),
- Kırtasiye Malzemeleri (kalem, silgi, açacak, defter, vb.),
- Okul çantası (İlkokula uygun),
- Test Kitapları.

Köy Okuluna Yardım...

Fatmanur Soyuçok

fatmanurr.s@hotmail.com

Merhaba. Okulda, bir arkadaş grubumuzla Denizli'nin Acıpayam İlçesindeki imkânları kısıtlı bir köyümüzün ilkokuluna kütüphane açmayı düşünüyoruz. İlkokul ve ortaokul düzeyinde okuma kitaplarına ihtiyacımız var. Şimdiden teşekkürler.

2'inci Sınıf Düzeyinde Hikaye Kitabı İhtiyacı...

Fadime Kaplan

fadimekaplan@outlook.com.tr

Ortaokul Seviyesinde Kitap İhtiyacı...

Zeliha Durdu

zeldurdu@gmail.com

İyi ki Kitaplar Var!

Tuğçe Nur Zorlu

tnurzorlu@gmail.com

14-20 yaş arası gençlerimiz için; hikaye, roman, edebiyat vb. türde kitaplara ihtiyacımız var. Olumlu dönüşleriniz bizi çok mutlu edecektir.

Sislerin Arasındaki Umutlar...

Hızır

seferinoglu_h_@hotmail.com

Rize-Çamlıhemşin Atatürk İlk/Ortaokulu öğrencilerinin sınıf kitaplıklarında isimsiz birer kahraman olmak istemez misiniz? Çocuklarımızın, bağışlarınıza ihtiyacı var. Kitap okuyan bir ülke olmamız için, çocuklarımızı daha çok kitapla bulusturmamız gerekmez mi? Lütfen, elinizdeki ilkokul ve ortaokul kitaplarını bize ulaştırın. Bir kitap okunur, bir hayat ve bir ülke değişir. Sevgiyle...

Çocuklarıma Işık Olmak için...

Murat Güven

muratguven_tr@windowslive.com

Okulumuzda, neredeyse hiç kitap yok. Kendimiz alıyoruz, ama yetmiyor. Çocuklarıma ışık olmak için sizden ricam;
- İlköğretim düzeyinde her tür hikaye ve roman,
- İlköğretim düzeyinde İngilizce hikaye kitapları,
- Ortaokul düzeyinde test kitapları.

Adres: Kamil İlk/Ortaokulu, Kamil Köyü, Osmancık/Çorum.

Fen Lisesi Kütüphanesi Kitap Arıyor!

Hilal Nur Kayapınar

hilalnurkp@hotmail.com

Dünya Klasikleri, felsefe, şiir, macera/gerilim, yabancı dil ve tarihî kitaplara gereksinimimiz var. Eğer elinde bu tür kitaplar bulunduran kimseler var ise, bana ulaşmalarını rica ediyorum. Şimdiden fen lisemiz adına sizlere müteşekkir olduğumu beyan etmekten iftihar duyarım.

YGS Hazırlık Kitaplarına İhtiyacım Var.

Turgut Kalkan

turgut.kalkan@hotmail.com

12’nci sınıf YGS hazırlık kitaplarına ihtiyacım var. Önceliğim, tüm derslerin soru bankaları... Tabii ki konu anlatımlı kitaplara da ihtiyacım var.

1, 2, 3 ve 4'üncü Sınıflar için Hikaye Kitabı İhtiyacımız Var.

Kumsal Kalkan

kumsal_07_fb@hotmail.com

Merhabalar. Bitlis'e bağlı bir köyde sınıf öğretmeniyim. Okulda yaklaşık 60 öğrencimiz var. İlkokul seviyesinde hikaye kitaplarına ihtiyacımız var. Çocuklara uygun kitabımız çok az. Okuyacak kitap bulamıyoruz. Yardımcı olursanız, köyümüzdeki çocuklar ve biz çok sevineceğiz.

İlkokul Hikayeleri...

Cumali Öztürk

Cumalio310@gmail.com

Erzurum’un Çat İlçesi, Gölköyü (Birleştirilmiş Sınıflı) İlkokulunun tek öğretmeniyim. Okulumuzda okuma kitabı eksiğimiz var. Yardımlarınız için, şimdiden teşekkürler.

Kitaba İhtiyacımız Var.

Nüsret Demir

Nusretdemir063@gmail.com

Ortaokul 5, 6, 7, 8’inci sınıf öğrencileri için; hikaye, roman, konu anlatımlı ve test kitaplarına ihtiyacımız var.

Adres: Karakoyun Ortaokulu, Siverek/Şanlıurfa.

Kütüphanemiz için Sizin de Yardım Eli Uzatmanız Bizleri Mutlu Eder.

Müslüm Ateş

muslumates@hotmail.com

İlkokul ve ortaokul düzeyinde bir kütüphane oluşturmak için, çocuklar için yararlı olduğuna inandığınız, eski-yeni ktaplarınıza ihtiyacımız var. Bu konuda bizlere yardım esersenız mutlu oluruz.

Okulumuz için Kitap!..

İpek Eren

ipekkerenn@hotmail.com

Okulum ve özellikle sınıfım için öykü ve roman kitaplarına ihtiyacım var. Okul bazında kitap bulamayacaksam bile, 1’inci sınıf düzeyinde kitaplar işimize yarayacaktır. Şimdiden teşekkür ederim.

Köy Okulunda Hikaye ve Roman İhtiyacımız Var.

Mehmet Şaşar

mehmetsasar1990@gmail.com

Sayın eğitim gönüllüleri. Şanlıurfa'nın Siverek İlçesine bağlı bir köy okulunda görev yapmaktayım. Okulumuzda kitap, yok denecek seviyede az. Olanlar da yıpranmış durumda. Öğrencilerim, ders kitaplarındaki hikayelerle yetinmek zorunda kalıyor. Okulumuza, siz değerli hayırseverlerden, roman ve hikaye kitapları talep ediyoruz.

Öğrencilerim için!

Ahmet Emre Yardak

hmtmr63@hotmail.com

Şanlıurfa-Akçakale'de ücretli öğretmenlik yapıyorum. Burda yaşayan aileler, çok çocuklu olmalarından dolayı çocuklarla pek ilgilenmiyorlar. Maaşım çok az... Ancak, öğrencilerimin kırtasiyesine yetişebiliyorum. Öğrencilerim için sınıf kitaplığı oluşturmayı düşündüm: İlköğretim 3’üncü sınıf öğrencileri için hikaye kitapları içeren bir kitaplık oluşturmak istiyorum. Desteğinizi bekliyorum.

İstanbul'un Göbeğinde, Kitapsız Kütüphane!..

Sema Mutlu Kaman

19semamutlu91@gmail.com

İyi akşamlar. İstanbul'un en merkezi yerlerinden sayılabilecek Kağıthane Seyrantepe Ortaokulu, her sınıftan pek çok şube bulunan kalabalık bir okul olmasına rağmen, malesef kütüphanede neredeyse hiç kitap yok. Maddî durum olarak çoğu alt gelir düzeyinden ailelerin çocukları olan öğrencilerimizin, sürekli kitap alma gücü olmamasına rağmen, okuma konusunda bir o kadar hevesliler. İlçeye ait kütüphaneye ulaşım öğrencilerimiz için çok zor. Hayatında hiç kütüphane görmemiş öğrencilerimiz var. Türk ve Dünya klasikleri, ortaokula uygun çeşitli hikaye, roman, şiir türünde edebî kitaplara ihtiyacımız var. Kitap sayısı ne kadar fazla olursa o kadar iyi... Çünkü raflar bomboş duruyor. Desteğinizi bekliyoruz.

Adres: Seyrantepe Ortaokulu, İbrahim Karaoğlu Cad., No:151, 34418, Kağıthane/İstanbul.

Okumaya Alıştırmak İstiyorum...

Elanur Açar

bahar.ela@hotmail.com

8’inci sınıflarıma okuma alışkanlığı kazandırmaya çalışıyorum. Türk ve Dünya Klasikleri ile, yerli yazarların romanlarına ihtiyacımız var. Yatılı okul ve köy çocuklarının ihtiyacı var. Yardımcı okursanız sevinirim.

Bakırdağ Ortaokulunda Acil Kitap İhtiyacı...

Özge Taş

ozgetas4468@gmail.com

Merhabalar. Kayseri’nin Develi İlçesi Bakırdağ Ortaokulunda Türkçe öğretmeniyim. Okulumuzda maalesef çok az kitap var ve ben bir kütüphane kurmak istiyorum. Desteklerinizi bekliyorum. Ortaokul düzeyinde; hikaye, roman, dergi, boyama kitapları... Daha önce, sizlerin yardımıyla Elazığ’da çalıştığım okulu kitapla buluşturduk. Şimdi sıra yeni okulumda... Herkese, şimdiden çok teşekkürler... ☺️

Kütüphanemizin, Sizlere İhtiyacı Var!

Fatma Özderya

ftmzdry_000@windowslive.com

1-8’inci sınıf arası, tüm kitaplara ihtiyacımız var.

Kütüphane için Hikaye Kitabı...

Ahmet Artuç

ahmtartuc55@gmail.com

Lise Düzeyi, Roman Türü Okuma Kitabı İhtiyacı...

Muhammet Murat

mmurat2016@outlook.com

İlkokul 1, 2, 3 ve 4'üncü Sınıf...

Seda Yanık

sedayanik.2526@hotmail.com

İlkokul 1, 2, 3 ve 4’üncü sınıflar için her tür kaynak kitap, hikaye, dergi, sözlük, vb. yardımda bulunabilir misiniz?

"Kardeş Okul" Projesi için Niğde-Çiftlik'te Bir Köy Okulumuza Kitap Toplamak İstiyorum.

Emel Çatalbaş

emelctlts@gmail.com

İlkokul ve ortaokul düzeyinde ders kitapları, hikaye ve roman türü kitaplar...

Kitap Desteği...

Edibe Keskin

edibekeskin01@gmail.com

Okulumuzda, tamamlanma aşamasında olan kütüphanemiz için kitap bağışlarınıza ihtiyacımız var. Adana'nın dezavantajlı mahallelerinden gelen kız çocuklarımızı, hep birlikte okumaya teşvik edelim.

Pakistan-Türkiye Dostluk MT Anadolu Lisesinde Kitap İhtiyacı...

Samet Eroğlu

yoka934@hotmail.com

Okulumuza çok güzel bir kütüphane kurduk, fakat kitabımız yok. Kitap bağışı yapmak isteyen arkadaşların yardımlarını bekliyoruz. Şimdiden teşekkür ederim.

Okul Kütüphanesi...

Beyza Ünsal

beyzaunsal118@gmail.com

Kütüphanemizi geçen yıl açtık ve kitap eksiğimiz var. Çubuk Fen Lisesi olarak yardımlarınızı bekliyoruz. Macera-Fantastik kitaplara ihtiyacımız var.

Siirt, 75'inci Yıl İlkokulu...

M. Mücahit Berber

mucahitberbersiirt@gmail.com

Siirt'in bir çevre okulunda kütüphane kurmak istiyoruz. İlkokul düzeyinde, 7-12 yaş arası çocuk kitaplarına ihtiyacımız var.

Anatomi Atlası İhtiyacı...

Melek

drmelek@outlook.com.tr

Merhaba. Tıp Fakültesinde okuyorum ve Anatomi Atlasına ihtiyacım var. Özellikle, Sobotta-Yeni Basım-3 Cilt şeklindeki atlas. Yardımcı olursanız sevinirim.

Çukurova'da Acil Lise Düzeyi Kitap İhtiyacı...

Zeynep Perçin

zeynepsagmak@hotmail.com

Adana-Çukurova-Sungurbey Anadolu Lisesi edebiyat öğretmeniyim. Lise seviyesinde Türk ve Dünya Klasiklerine, ayrıca YGS-LYS kitaplarına ihtiyacımız var. Desteklerinizi bekliyoruz.

Ortaokul Düzeyinde Kitaba İhtiyacımız Var.

Bilal Yıldırım

erupdr41@hotmail.com

İyi günler. Muş İli, Hasköy İlçesinde bir okulda görev yapmaktayım. Okul kütüphanemiz çok yetersiz. Yaklaşık 300 öğrencimiz var. Desteklerinizi bekliyorum.

Viranşehir Uluğbey Ortaokulunda Acil Kitap İhtiyacı...

Uğur Hazar

uguthazar07@gmail.com

İyi günler. Ben, Şanlıurfa’nın Viranşehir İlçesi Uluğbey Ortaokulunda Türkçe öğretmeni olarak görev yapmaktayım. Okulumuzda, yaklaşık 2000 öğrenci eğitim görmekte... Okulumuzda, genelde yoksul aile çocukları bulunmaktadır. 2000 öğrenci eğitim görmesine rağmen, okulumuzda işlevsel bir kütüphanemiz yok. Bu sene, çeşitli çevrelerden yardımsever kişiler sayesinde kütüphanemizin fiziki şartlarını düzelttik. Ancak, öğrenci sayımızın fazla olması nedeniyle kitap sayımız oldukça yetersiz. Bu yüzden, okulumuz için kitap (roman, hikaye) kampanyası başlattık. Sizlerden de bu kampanyaya destek olamanızı istiyoruz. Karanlığa bir ışık da sizlerin yakacağını umuyorum. Çocuklarımız, sizi her zaman şükranla anacaktır. Yapacağınız yardımlar için şimdiden teşekkür ederim.

Ortaokul Düzeyinde Kitaplara İhtiyacımız Var.

Büşra Yeşilırmak

busra.yesilirmk@gmail.com

Ortaokul düzeyinde, 100 Temel Eser de dahil olmak üzere okuma kitaplarına ihtiyacımız var. Okulumuz geçen sene açıldı. Bir kitaplık kurmaya çalışıyoruz. Öğrencilerimizin maddî durumu iyi degil ve bizim, öğretmenler olarak aldığımız kitaplar yeterli olmuyor.

YGS-LYS Soru Kitaplarına İhtiyacım Var!

Hanife Kaleli

hnfkll@gmail.com

YGS-LYS için soru bankalarına ihtiyacım var. Yardımcı olur musunuz?

Lisemiz için Kitap Bağışı...

Emine

okumakicin11@gmail.com

Okuduğum Anadolu Lisesinde kütüphane kuruluyor. Fakat, ne yazık ki okulun kitap alacak durumu yok. Lise düzeyi her tür kitaba (test, roman, şiir, dergi) ihtiyacımız var. Yardımlarınızı bekliyorum. Sayenizde bir çok kişi yeni kitaplar okuyabilecek.

İlkokul için Hikaye Kitapları...

Coşkun Köse

coskun.kose1990@hotmail.com

Özellikle 1 ve 2’nci sınıf başta olmak üzere, çocuklarımızın okuma alışkanlığını arttırmak için çocuk kitaplarına (7-12 yaş arası) ihtiyacımız var. İlginiz için şimdiden teşekkür ederiz.

Kütüphanemizin; Duvar Boyası, Kitaplık, Kitap, vb. İhtiyaçları Var!

Yasemin Saygılı

yaseminsaygili.92@hotmail.com

Okulumuzda bir kütüphanemiz var. Fakat, içinde ortaokul düzeyinde hiç kitap yok. Ayrıca, kütüphane de sağlıksız koşullarda ve düzenlenmesi gerekiyor. Kütüphanemizin; duvar boyası, kitaplık, kitap, vb. ihtiyaçları mevcut. Her yönden destek olabilecek, okuma sevdalısı kişilerin yardımını bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

Kitap İhtiyacı...

Fatmana Yılmaz

yilmazfatmana91@gmail.com

Kumla Ortaokulu Türkçe öğretmeniyim. Okulumuzun kütüphanesinde kitap ihtiyacımız var.

Kütüphanemiz Yeni! Her Tür Kitaba İhtiyacımız Var.

Zeynep Özkan Gök

zeynepozkangok@gmail.com

YGS, LYS...

0-6 Yaş Çocuklar için Boyama Kitapları...

Büşra Aydın

busraydin97@outlook.com

İyi günler. Ben, psikolojik danışmanlık öğrencisiyim. Birkaç arkadaşımla beraber, bir çocuk yuvasını ziyarete gideceğiz. Onlar için, çocuk kitaplarına ihtiyacım var. Biz biraz kitap aldık ancak öğrenci oldugumuz yeterli sayıya ulaşamadık. Acil desteklerinizi bekliyorum.

Lise Öğrencileri için; Dünya Klasikleri, Roman ve YGS-LYS Kitapları İhtiyacı...

Çiğdem Eryılmaz

cgdem.dmrl@hotmail.com

Elazığ-Harput Anadolu Lisesinde, Okuma Kitabı ve YGS-LYS Kaynağı İhtiyacı...

Oğuz İsen

ogusen23@hotmail.com

Siverek'de Acil kitap İhtiyacı...

Mehmet Şaşar

mehmetsasar1990@gmail.com

Merhaba, saygıdeğer eğitim gönüllüleri. Ben, Şanlıurfa'nın Siverek İlçesine bağlı bir köy okulunda Türkçe öğretmeni olarak görev yapmaktayım. Okulumuzda bir kütüphanemiz yok. Sınıf kitaplığında bulunan kitapların çoğu yıpranmış ve parçalanmış durumda. Roman ve hikaye kitabı ihtiyacımız var. Rabbim, hayrınızı şimdiden kabul etsin. :)

Okulda kütüphanemiz yok!

Önder Özel

Bayramonderozel@gmail.com

Sevgili Eğitimciler: Okulumuz yeni açıldı. Okulumuzda bir kütüphane kurma çabasındayız. Sizlerden, 10-15 yaş aralığındaki öğrencilerimiz için kitap yardımı talep ediyoruz. Kitabın türü önemli değil. Yaş aralığına uygun kitaplar olması kâfidir. Şimdiden teşekkür ediyoruz.

Adres: Hacı Hasan Efendi İmam Hatip Ortaokulu, 100’üncü Yıl Mah., Kayseri Cad., Yahyalı/ Kayseri.

Köy Okulu için Kitap Talebi...

Emine Aydın

e.aydin23@hotmail.com

Merhaba. Bingöl'de bir dağ köyünde öğretmenlik yapıyorum. Okulumuza, yeni bir kütüphane kuruyoruz. Her türlü kitap bağışınızı bekliyoruz. Klasik eserler, roman, hikaye, ilkokul-ortaokul düzeyinde kitaplar... Yardımcı olabilirseniz sevinirim. İyi günler.

Adres: Emtağ Köyü İlkokulu, Bingöl.

Okul Kütüphanesi için Kitap Yardımı...

Nazım Kızılboğa

menandros_17@hotmail.com

Yerli-yabancı romanlar, klasik eserler, hikayeler, 100 Temel Eser...

Köy Okuluna Hikaye Kitabı Bekliyoruz.

Seyhan Pakaki

seyhanpakaki@hotmail.com

Muş İline bağlı Demirkapı Köyünde sınıf öğretmenliği yapmaktayım. İmkânlarım dahilinde, öğrencilerimin ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyorum. Ancak, onlara okuma alışkanlığı kazandırabilmem ve öğrencilerimin bundan sonraki eğitim-öğretim hayatlarında da başarılı olabilmeleri için en önemli adım kitap okutabilmek. Bunu için, 4’üncü sınıf düzeyinde hikaye kitabına ihtiyacımız var. Siz de bana bir yardım eli uzatırsanız, hem beni, hem de öğrencilerimi çok mutlu edersiniz. İlginiz ve yardımınız için şimdiden teşekkür ederim.

Aydın Bir Köy için...

Gizem Yücel

gizem21_88@hotmail.com

Diyarbakır-Silvan-Doluçanak Köyündeki çocukların okuyabileceği hiç kitap yok! 6-14 yaş arası, acil kitap ihtiyacı var. Yardımlarınızı bekliyoruz.

Kitap Okumayan Genç, Kalmasın!

Cennet Balcı

nebo007@hotmail.com

Maddî imkânları kısıtlı lise öğrencilerimize kitap okuma alışkanlığını kazandırmak için, bir kitap okuma kampanyası başlattık. 100 Temel Eser başta olmak üzere; roman, şiir ve hikaye türünde kitap bağışında bulunursanız memnun oluruz.

Köyümüz Kitap Bekliyor!

Emrah Açıkgöz

emrahacikgoz66@gmail.com

Anadolu'nun ortasında, 17.000 nüfuslu bir ilçeye bağlı 8 köyden taşımalı olarak öğrenci gelen bir okulda çalışıyorum. Oturacak tahta sandalyemiz, kitap dizecek eskiden kalma raflarımız, üzerinde ders çalışıp kitap koyacak masalarımızda var. Hele o tahta sandalyeye oturup, eski raflardan kitap alıp masanın başına geçmeye can atan onlarca öğrencimiz var. Ama onların bir tek eksiği ve bir tek isteği var: Okutacak, öğretecek, zihinlerini açacak, köyden okula okuldan köye olan hayatlardan başka hayatların tadını onlara hayal dünyasında yaşatacak, kimisi kara kaplı, kimisi sarı saman kağıdına basılı, o adını 5 harfe sığdırdıkları fakat içindekilerin dünyaya sığmadığı “KİTAP”... Eğer böyle bir imkanınız varsa; hem bu çocukları, hemde onlar için yapılan her işte onlardan çok mutlu olan biz öğretmenleri sevindirin! Sizin ve tüm kitap gönüllülerinin önünde saygıyla eğilir, selam eder, saygılar sunarım.

Adres: Azapbaşlı Şehit H.Basri Kayaaltı Ortaokulu, Azapbaşlı Köyü, Sarıkaya/Yozgat.

Her Kitap, Yeni Bir Cevher...

Gamze Akyol

gamzeakyol@live.com

Ortaokul öğrencilerimizin eğitim seviyesi çok düşük. Öğrencilere, öğretimden önce eğitim vermek gerektiğini düşünüyorum. Hayal kurmak nedir bilmeyen bu öğrencilere, kitap yardımlarınız ile hayal penceresi açmış olacaksınız. Yardımlarınız için teşekkür ederiz. :)

Kütüphanemiz için Küçük Yardımlar Lazım.

Elif Şimşek

elifsimsek@outlook.com.tr

Bu yıl, Ayvacık Fen Lisesinde okumaya başladım. Ancak okulumuz daha 2 senelik ve henüz bir kütüphanemiz yok. Türk Dili ve Edebiyatı dersi hocamız, kütüphanemiz için çok uğraşıyor ancak yeteri kadar kitap toplayamadık. Okulumuzda kütüphane olmayışı, okumak istediğimizde kitap bulmamızı zorlaştırıyor. Okulumuza kitap bagışlarınızı bekliyoruz. :-)

Acil Kitap İhtiyacımız Var!

Murat Perişan

nisan_yagmuru_66@hotmail.com

Okulumuz, 1-8’inci sınıflar arasına eğitim vermekte olan bir okuldur. Bir kitap okuma seferberliği başlatmak istedik. Sınıf kitaplıklarına baktığımızda bomboş olduğunu gördük ve kitapsever ve aynı zamanda yardımsever insanlara ulaştığımızda problemimizin çözüleceğini düşündük. Yardımcı olursanız, 180 öğrencimizi ve 12 öğretmenimizi ciddi manada sevindirmiş olacaksınız. Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ediyor, iyi çalışmalar diliyoruz.

Okuluma Kitap Bağışı İstiyorum!

Aynur Nehir

doktoraynur34@outlook.com

Okulumuz kütüphanesinde; Dünya Klasikleri, romanlar ve güncel okuma kitapları eksik. Kütüphanemizi geliştirmeye çalışıyoruz. Bağış yapmak isteyen kişiler iletişime geçsin lütfen.

YGS-LYS (MF) Kitap İhtiyacı...

Cem Sarıkaya

sarikayacem@outlook.com

Site logo