KitapAğacı.org

Karanlığa bir ışık da siz yakın.

GÜNÜN İPUCU

Suistimallere karşı uyanık olalım! Devamını okumak için lütfen tıklayın.

GÜNÜN İPUCU

Bağışlarınızı, kitap yardımı olduğunu belirtmek kaydıyla, PTT Kargo ile indirimli olarak gönderebileceğinizi biliyor musunuz? Bunun için her PTT şubesi değil ancak merkez PTT kargo şubelerine, paketin ağzı açık şekilde (içini göstererek) başvurmanız gerekmektedir.

Okumak Özgürlüktür. Çocuklarımıza Özgürlüklerini Verelim.

İmmi Gülsüm Yeşilgil

yesilgilgulsum@gmail.com

Merhaba. Okulumuz, bir köy okulu ve kütüphanemiz yok. Sınıf kitaplıklarındaki kitaplar ise çok çok eski ve az sayıda. Çok zor şartlarda kurmaya çalıştığımız kütüphanemiz için ilkokul-ortaokul seviyesine uygun her tür kitaba ihtiyacımız var. Çocuklarımız için yardımlarınızı bekliyoruz. Şimdiden teşekkür ederim.

Okulumuzun Daha Çok Kitaba İhtiyacı Var.

Halit Çolak

halitclk@outlook.com

Samsun Havza'da bir köy okulunda Türkçe öğretmeniyim. Okulumuzun kütüphanesinde çok az kitabımız var. Özellikle ortaokul seviyesine uygun; hikaye, roman, masal vb. türlerde ihtiyacımız var. Kitap sayımızı artırmak için siz değerli kitap dostlarının desteğini bekliyoruz.

KPSS Kitapları Arıyorum.

Furkan Aydın

frknydn_1997@hotmail.com

Merhabalar. 2016 KPSS’ye hazırlanıyorum. Elimde yeterince kaynak yok. Lisans sınavına girmiş büyüklerimin kitaplarına talibim. Herkese şimdiden teşekkürler.

Hobyarlı Ahmet Paşa İlkokulu...

Tuğba Kurtuluş

tugbadundarr@hotmail.com

Okulumuzun kütüphanesini için, 6-12 yaş arası öğrencilerin okuyabileceği kitaplara ihtiyacımız var. Yardım edebilecek olan kişiler varsa, öğrencilerimiz çok mutlu olurlar.

Roman ve Edebî Eserler...

Kübra Öztürk

kuboss_ozturk@hotmail.com

Yerli ve yabancı yazarlara ait roman ve edebî eserler... Bağışlarınızı bekliyorum.

Kitap Yardım Talebi...

Fatma Mutlu

Fatm_rpd@hotmail.com

Merhabalar. Ben, Bursa Görükle Hazinedaroğlu-Özkan İlkokulu Rehber Öğretmeni Fatma Mutlu. Okulumuz, Bursa'nın Görükle Nilüfer İlçesindedir. Okulumuz, bu sene başında Z-Kütüphane kurmaya başladı. Fizîkî olarak hazır sayılırız ama kitap eksiğimiz var. Bu konuda bizlere yardımcı olabilir misiniz?
İhtiyaçlarımız:
- Okul kütüphanemiz için, öğrencilerimizin seviyesine uygun okuma ve hikaye kitapları,
- Öğrencilerimizin seviyesine uygun; dergiler, derslere yardımcı kaynaklar,
- Genç ve yetişkinler için, okuma kitapları.
Adres: Görükle Hazinedaroğlu-Özkan İlkokulu, Görükle Kurtuluş Mah. Nilüfer/Bursa.

2016 ÖABT İngilizce...

Aysun Karakaya

ayse_karakaya92@hotmail.com

Merhaba. Acil olarak, 2016 İngilizce ÖABT soru bankasına ihtiyacım var. Gönderebilecek olan varsa çok sevinirim. Teşekkürler.

DGS için Güncel Test Kitabı Arıyorum.

Yağmur Kanatlı

yagmur.kanatlu@gmail.com

DGS yaklaştı. Malum, kitaplar biraz pahalı. Elinde, DGS’ye ya da ALES’e ait güncel kitap olan varsa ve benimle paylaşırsa çok minnettar olurum. :)

Acil Yardım!

Gönül Yıldız

Gonul-yldz@outlook.com

Artvin'in küçük bir ilçesinde görev yapmaktayım. Kütüphanemizdeki kitaplar çok eski. Bu yüzden acil yardım bekliyorum. Çocuklarım kitap okumak istiyor ama kitapları yok.

YGS-LYS Hazırlık Kitapları...

Sebiha Çağlar

sebihacaglar@gmail.com

Merhaba. Elinde, üniversite sınavı için fazla kaynak kitabı olan varsa, almayı çok isterim. MF öğrencisiyim. Yardımcı olmak isteyenlere şimdiden teşekkürler.

Kütüphanemize Destek Bekliyoruz.

Önder Baba

onderbaba@gmail.com

2015 yılında açılan ceza infaz kurumumuzun 2 tane çok büyük kütüphanesi var. Mevuzat gereği, ihtiyacımızı çoğunlukla bağış ve yardımlardan karşılıyoruz. Şimdiye kadar, değerli bağışçıların desteği ile ihtiyacın bir kısmını karşılayabildik; fakat halen daha fazla kitaba ihtiyacımız var. Mahkumların, kitaplara ilgisi çok fazla. Göndereceğiniz her kitabın bir insana ışık olabileceği kanaatindeyiz. Şimdiden Teşekkürler.

Adres:Tavşanlı Ceza İnfaz Kurumu, Çukurköy Mevkii, Tavşanlı/Kütahya.

Üniversite Kütüphanesine Kitap Topluyoruz.

Turan Tükenmez

ttukenmez@gmail.com

Selahaddin Eyyubi Üniversitesi (SEÜ) olarak bir kitap kampanyası başlattık. Kütüphanemizde çok kitap olsun istedik. Her konuda kitap olabilir. Lütfen, kitaplarınızı SEÜ Kütüphanesine bağışlayın. Kitaplar, üniversitemiz kütüphanesinde bilgi kaynağı olsun.

Adres: Fırat Mahallesi, 590 Sokak, No: 3, Kayapınar/Diyarbakır.

Kitap İstiyorum.

Tolga Şahin

hamzatolga@outlook.com

Her tür romana (özellikle; fantastik, bilim-kurgu ve polisiye) ihtiyacım var. Üniversite öğrencisiyim ve maddi durumum kitap almaya yetmiyor. Çok da kitap okuyorum. Bağışlayabilecek olanlar varsa çok sevinirim. Esenlikler...

YGS-LYS...

Gözde Altınkaynak

gozdealtnkaynk@hotmail.com

Merhaba. 2017 YGS-LYS (TM) öğrencisiyim. Fakat, kitap eksiğim çok fazla. Yardımcı olursanız çok sevinirim. :)

Kitap Okumayan Kalmasın...

Mustafa Kılıç

mustafa04kilic@gmail.com

Merhaba. Ben, Ağrı-Patnos-Kaş Köyü İlköğretim Okulunda sınıf öğretmeniyim. Okulumda, 5-6 tane kitap var ve öğrencilerim bu kitaplarla yetiniyor. Eğer köy okullarına kitap yardımında bulunuyorsanız, benim okuluma da yardımda bulunmanızı isterim. Saygılarımla...

Bir Kitap Ver, Bir Nesil Kurtar...

İbrahim Aslan

iaslan446@gmail.com

Arkadaşlar. Ben, rehber öğretmeni bulunduğum okulun kütüphanesini zenginleştirmek istiyorum. Yalnızca birkaç tane kitap var. Lise düzeyinde her türlü kitap işimize ziyadesi ile yarayacaktır. İlginizden dolayı şimdiden teşekkürler.

Parlayan Sözler-Brandon Sanderson...

Murat Doğan

mertay015@gmail.com

"Parlayan Sözler" adlı kitabı bağışlamak isteyen bana gönderebilir. Çok makbule geçer.

Yeni Açılan Okulumuzun Kütüphane İhtiyacı...

Mustafa Erdoğan

erdogan66m@hotmail.com

- Hikaye/Roman,
- Bilim/Fikir/Düşünce,
- Dini İçerikli,
- Ansiklopedi olabilir.

İlgilenen dostlara şimdiden teşekkür ederim.

Okul Kütüphanesine Yardım...

Münür Yarpuz

osm744804@gmail.com

Osmaniye-Düziçi-Böcekli Beldesi, Boyalı Atatürk İlkokulu olarak eğitim öğretime devam etmekteyiz. Okulumuza, bu eğitim öğretim yılında, kendi imkanlarımızla bir okul kütüphanesi oluşturmaya çalışıyoruz. Kütüphanemiz, hem öğrencilerin hem de velilerimizin kullanımına açık olacaktır. Okulumuz kırsal kesimde olduğu için kitap temininde zorluk çekmekteyiz. Yardımlarınızı bekliyoruz. İlginiz için şimdiden teşekkür ederiz.

Esenler Güzide Özdilek Anadolu İmam Hatip Lisesinde Kitap İhtiyacı...

Hüseyin Erdem

lavminm@gmail.com

Üniversite Hazırlık...

Barış

brsyzc3@gmail.com

Eğer elinizde kullanım dışı YGS-YLS veya temel matematik vb. öğrenim kitapları var ise, bana göndererek hayra vesile olabilirsiniz. Meslek Lisesinde öğrenim görüyorum. İmkanlar kısıtlı. Şimdiden teşekkür ederim.

Klasikler, Kişisel Gelişim, vb.

Özge Çevik

hepsen_teksen55@hotmail.com

Klasikler, Oğuz Atay, Osho-Kişisel Gelişim, psikoloji, roman... Güzel olan her tür kitap olabilir. Şimdiden teşekkür ederim.

Dünya Klasikleri ve Her Tür Roman İhtiyacı...

Beyza Güneç

gunecbeyza@hotmail.com

Yazın, Kütüphane Kurmak İstiyorum.

Gülsüm Ülger

kara_duman_1992@hotmail.com

Dünya Klasikleri ile Ömer Seyfettin, Gülten Dayıoğlu ve Muzaffer İzgü kitapları...

İdil-Fatih Ortaokulu Kütüphanesini Yeniden Kuralım!

Abdurrahim Ter

ater7373@gmail.com

Ben, Şırnak'ın İdil İlçesi Fatih Ortaokulunda Fen ve Teknoloji öğretmeni olarak görev yapmaktayım. Bölgemizde bir yıla yakındır devam eden terör olaylarından okulumuz da nasibini almış ve kütüphanemiz talan edilmiştir. Siz değerli yardımseverlerden; bilim, roman, hikaye, kişisel gelişim vb. kitap talebinde bulunmaktayım. Saygılarımla...

Çocuk Kitabı İhtiyacı...

Hasbi Erbaş

erbas1hasbi@hotmail.com

1’inci sınıf öğrencileri için, bitişik eğik yazı ile yazılmış okuma ve hikaye kitapları.

Ondokuzmayıs Tekel İsmail Çolak İlköğretim Okuluna Yardım...

Mustafa Kemal Aydemir

omuemmt@gmail.com

13 Mayıs 2016 tarihine kadar, Samsun’un Ondokuzmayıs İlçesindeki Tekel İsmail Çolak İlköğretim Okuluna, ilkokul ve ortaokul seviyesinde okuma kitabı gerekmektedir. Biz, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Topluluğu olarak kampayayı başlattık. Okulu ziyaret ettik. Kütüphaneleri bomboş. Yardım etmek isteyenler mail yoluyla ulaşabilir. Etkinliğimizi, facebook'tan da takip edebilirsiniz.
https://www.facebook.com/groups/omu.emmk/?fref=ts

Okulumuza Kütüphane Kuruyoruz.

Melek Yavuz

mlkyvz33@hotmail.com

Yeni kurduğumuz kütüphanemizin raflarını doldurmaya çalışıyoruz. Okulumuz bir kasaba okulu ve öğrencilerimizin gelir durumu düşük. 5-8’inci sınıf seviyesine uygun her türlü kitap desteğini bekliyoruz.

Geleceğin Yöneticilerine Yardım!

Pınar

ouestdieu@gmail.com

Merhaba. Sosyal bilimler-Lise öğrencileri olarak, 100 Temel Eseri, okulumuzun sınıf kitaplığına kazandırmak istiyoruz. Yardımlarınızı bekliyoruz.

Antakya Belediyesi "Genç Kütüphane" Projesi...

Gamze Çıngıl

gmz.cngl@hotmail.com

Ansiklopedi, bilgi-teknoloji dergileri, sözlük, roman vb...

Kitaplıkta Duracağına Paylaşın!

İlkcan Gözcüoğlu

igozcuoglu@hotmail.com

Aylardır, hem bu site sayesinde, hem de; çevrem, okulum ve arkadaşlarım sayesinde bir sürü kitap bağışı yaptım ama gözüm doymuyor. Bu sefer de, bu ilan ile kitap toplamaya karar verdim. Başkaları da okusun dediğiniz romanları bekliyorum.

YGS-LYS...

Hüsna Kerim

kerim.husna.61@hotmail.com

Seneye üniversite sınavına girecek kardeşim için YGS-LYS kitaplarına ihtiyacım var. Şimdiden teşekkürler...

Ceza İnfaz Kurumuna Kitap Bağışı...

Hanım Özkaya

hanmozkaya6@gmail.com

Merhabalar. Ben, Kocaeli Üniversitesi Sosyal Hizmet Bölümü 4’üncü sınıf öğrencisiyim. Okulumun son döneminde, Kocaeli-Kandıra 2 No'lu T-Tipi Ceza İnfaz Kurumunda psiko-sosyal serviste staj yapıyorum. Kurumda var olan kütüphaneye ek kitap sağlamanın, hem mahkumlar hem de kurum çalışanları için faydalı olacağını düşünüyorum. Kitap bağışlarınızı bekliyoruz. Teşekkürler...

Çocuklarımız, Birer Fidandır.

Mesude Öz

mesude-1971@hotmail.com

Konya-Kulu Alparslan İlkokulunda Sınıf Öğretmeni olarak görev yapmaktayım. İlkokul ve Ortaokul seviyesinde; roman, hikaye, dergi, masal vb. türde kitaplara ihtiyacımız var. Bir fidanın büyüyebilmesi için, her yönüyle beslenmesi lazım. O fidan da, canımızın bir parçası olan çocuklarımızdır. Onların büyümesi, yeşerip meyve vermesi bizim elimizde... Yardımcı olursanız çok mutlu olacağız.

Mahkûmlar Kitap Okumak İstiyor!

Taylan Kaya

tylankaya@mynet.com

Cezaevi dediğimizde, genel anlamda aklımıza sadece mahkumları kapalı alanlarda tutmak, dış dünyadan izole etmek ve özgürlüklerinden yoksun bırakmak gelmektedir. Ancak değişen ve gelişen cezaevi düşüncesinde; mahkûmların içeride kaldıkları zaman diliminde sağlıklı ve özsaygılı yaşamalarına, sorumluluk duygusu ve toplumun bir üyesi olarak potansiyellerini geliştirmelerine destek olacak faaliyet ve programlardan yararlanmak amaçlanmaktadır. Tutuklu ve Hükümlüler Cezaevinde kaldıkları süre içerisinde boş vakitlerinin büyük bir dilimini kitaplarla geçirmektedirler. Cezaevi kütüphanemizi yenilemek ve güncelleştirmek amacıyla Türkiye genelinde başlatılan kitap bağışı kampanyası kapsamında; roman, kişisel gelişim kitapları, edebi eserler, dergi vb. her türlü kitaba ihtiyaç duymaktayız. Ayrıca sinema gösterimi yapmakta olduğumuzdan, CD ve DVD bağışlarına da ihtiyacımız var. Göndereceğiniz tür türlü kitap ve film, bir insanı yeniden topluma kazandıracaktır. Göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı şimdiden teşekkür ederiz.
Adres: Taylan Kaya (Sosyal Hizmet Uzmanı), E Tipi Cezaevi Müdürlüğü, Elazığ.

Geleceğimize Işık Olur musunuz?

Canan Balbay

cananbalbay@hotmail.com

Merhaba değerli gönüllüler. Ben, Uludere'nin Yemişli Köyünden, sınıra sıfır noktasından sizlere sesleniyorum. Yemişli İlkokulu rehber öğretmeni olarak görev yapmaktayım. Okulumuz, bir köy okulu olduğu için imkanlar kısıtlı. Birçok eksiğimiz var. Elimizden geldiğince zorlukları aşmaya çalışıyoruz. Kütüphanemiz var ama yeterli kitabımız yok. Sizlerden; ilkokul ve ortaokul düzeyinde; hikaye, roman, test kitabı, çalışma kitabı gibi çocuklar için yararlı olabilecek her türden kitap desteği istiyorum. Sizler de, yardımlarınızla bu minik kalpleri ısıtıp onların geleceklerine ışık olun. Şimdiden çok teşekkür ederim. Sevgi ve saygılarımla.

Geleceğin Büyük İnsanları için Yardım...

Zeynep Varol

zeynepvarol06@hotmail.com

Ben, üniversite öğrencisiyim. Yürüttüğümüz bir projemiz var. Yardıma ihtiyacı olan çocuklara; giyecek, defter, kitap gibi şeyler alacağız. Bunun için, elinizde olan ortaokul düzeyinde kitapları bağışlamak ister misiniz? Unutmayın: Onlar bizim geleceğimiz.

Şanlıurfa-Gözenek Köyü Ortaokulunda Acil Kitap ve Kırtasiye İhtiyacı!

Kübra Kurt

kkubrakurt.06@gmail.com

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesinde öğrenciyim. Şanlıurfa-Bozova İlçesinin Gözenek Ortaokuluna; TEOG kitapları, kırtasiye ve okuma kitabı yardımı topluyoruz. Oradaki çocuklar, okumak için çok hevesliler; fakat yeterli kitap ve materyalleri yok. Yardımlarınızı bekliyoruz. Çocuklar Okur, Dünya değişir.

Elinde İsmail Saymaz Kitabı Olan Var mı?

Onur Onur

egitmen2009@hotmail.com

İsmail Saymaz’ın yazmış olduğu kitaplardan elinde olan ve bağışlamak isteyen varsa, memnuniyetle kabul ederim.

Aksaray'da bir Köy İlkokulu...

Özge Arslan

arslan-ozge@hotmail.com

Aksaray’da bir köy ilkokulunu boyamaya gideceğiz. Bu okulun, fazlasıyla kitap ihtiyacı olduğunu gördüm. Eğer elinizde ilkokul düzeyi kitaplar varsa, yardımlarınızı bekliyorum. :)

Ted Walther'in "Dünya Ekonomisi" Kitabını Arıyorum.

Ali Çiğdem

Ali-cigdem@hotmail.com

Ted Walther’in “Dünya Ekonomisi” adlı kitabına ihtiyacım var. Kitap 2002' de çıkmış ve -maalesef- hiçbir yerde yok. Teşekkür ederim.

Kitap Okumayan Kalmasın Diye...

Gamze Çıngıl

gmz.cngl@hotmail.com

Ansiklopediler, bilim ve teknoloji kitapları, dergiler, sözlükler, hikaye ve romanlar... Akla gelebilecek her türlü kitaba ihtiyacımız var! Umarım yapılan bağışlar faydalı olur.

Aydınlık Geleceğimize Köprü Olur musunuz?

Yunus Güzel

yunusguzel1983@hotmail.com

Size bu mektubu Anadolu’nun güneydoğusundan; ama gönlümüzün en iç kısmından yazıyoruz. Siverek Türk Telekom Anadolu Lisesi öğrenci ve öğretmenleri olarak bu mektubu kaleme aldık.
Derdimiz belli, derdimiz okumak, derdimiz ülkemize faydalı olmak, derdimiz değerli olduğumuzu hissetmek… İşte bu derdin dermanı olarak da en iyi dostumuza yani kitaplarımıza sığınmak istiyoruz. Ama… Ama… Ama hangi kitaba…
Türk Telekom tarafından büyük emekler ve paralar harcanarak yapılan okulumuzda kitap sayımızı artırmak istiyoruz. Ama dedik ya derdimiz büyük… Derdimiz okumak…
İşte bu dertle sesimizi duyurmaya çalışıyoruz. Sizden okulumuzun kütüphanesi için kitap talep ediyoruz. Biliriz ki herkeste fazlasıyla vardır kitap ama süstür sadece kitaplıklarda. Bu süs bizim bilgimiz olsun… Işığımız olsun… Geleceğimizi çizecek yol olsun…
Umarız bu sesimizi duyarsınız da bu isteğimize olumlu bir yanıt verirsiniz.
Derdimiz büyük dedik, derdimiz okumak dedik… Dermanımız olmaya sizler de var mısınız?
Sevgilerimizle…
Siverek Türk Telekom Anadolu Lisesi öğrencileri Adına…
Yunus GÜZEL
Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni

Yeni Kurulacak Kütüphanemiz için Kitap İhtiyacı...

Abdullah Çakmak

a.cakmak06@hotmail.com

Sakarya'nın Arifiye İlçesi, Ekrem Oba İlköğretim Okulu'nda öğretmenim. Okulumuza sıfırdan kütüphane kuruyoruz. Bu yüzden ilkokul ve ortaokul öğrencileri seviyesinde; hikaye, roman, ansiklopedi, dergi vb. kitaplara ihtiyacımız var. Yardımlarınızı bekliyoruz.

Üniversite Hazırlık Kitapları...

Belinay Demir

belinay7374@gmail.com

Merhaba. YGS ve LYS kaynak kitaplarına ihtiyacım var. Elinizde, yararlanabileceğim kitaplarınız var ise almayı çok isterim. En iyi yerleri kazanmamızda, sizin de katkınız olsun. Teşekkürler.

Yeni Kütüphanemize Bağış Topluyoruz.

Talha Güler

talhaguler44@gmail.com

Gaziantep TOBB Erkek Anadolu İmam Hatip Lisesi olarak yeni bir kütüphane kurmaktayız. Okulumuz olarak, sizden lise ve dengi seviyesinde olan kitaplar talep ediyoruz. İlgileriniz için teşekkür ederiz.
Adres: Güneykent Mah., 102247 Nolu Cadde, No: 22, TOBB Erkek Anadolu İmam Hatip Lisesi, Şahinbey/ Gaziantep.

Sen de Bir Kitap Gönder!

Uveys Becerman

uweyss@gmail.com

Merhabalar. Ben, Diyarbakır’ın Hazro İlçesi Tarım Müdürlüğünde Veteriner Hekimim. 4 Ocak’ta, Milliyet Blogumda (http://blog.milliyet.com.tr/kampanya-basladi-sen-de-bir-kitap-gonder/Blog/?BlogNoR0085) bir kampanya başlatmıştım. Kampanyanın adı "Sen de Bir Kitap Gönder!”. Kampanya, açıkçası biraz ses getirdi ve birçok ilden telefonlar geldi. An itibarıyla, toplam 10 koli dolusu kitap elimize ulaştı. Şimdiki amacımız ise; buradaki Halk Eğitim Merkezinde bir küçük kütüphane oluşturmak. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüyle de iletişime geçtik ve böyle bir olayın çok güzel olacağını sevinerek bildirdiler. Mutlu bir olaya adım atmak üzereyiz. Sizden isteğim; bu yardım kampanyasında bize katkıda bulunmanız. Yardımlarınızdan dolayı şimdiden teşekkürler.
Adres: İlçe Tarım Müdürülüğü, Hazro/Diyarbakır.

Köy Okulumuza Kitap!

Fatih Kaynak

turklerio@gmail.com

Bizler, köy okuluyuz. İmkanlarımız oldukça kısıtlı. Ayrıca taşıma merkezi olmamızdan dolayı bir çok köye hizmet veriyoruz. Kütüphanemizde maalesef yeterli sayıda kitabımız yok. Çocuklarımız için imkanı olanlardan kitap talep ediyoruz. Saygılarımla.

İlkokul 4'üncü Sınıfa Kadar Olan Her Tür Kitaba İhtiyaç Var!

Vedat Güzen

vedat_guzen_115@hotmail.com

YGS-LYS'ye Hazırlanan Öğrencilerim için Kitap Arıyorum.

Sinan Çelik

snnlk.6@gmail.com

Sınava hazırlanan öğrencilerim için YGS-LYS kitaplarına (Matematik-1, Türkçe, Tarih, Coğrafya, Felsefe ve Geometri) ihtiyacım bulunmaktadır.

Okulumun Kitaba İhtiyacı Var!

Ayşe Sümeyya Omaç

omacayse_23@hotmail.com

Ortaokul düzeyinde; roman, dergi, hikayeye ihtiyaç var...

Hasta Çocuklar için Kitap ve Oyuncak...

Eda Kocaoğlu

edakocaoglu@yahoo.com

Merhaba. Uludağ Üniversitesi, Çocuk Hematoloji ve Onkoloji bölümünde yatan hasta çocuklar için kitap ve oyuncak topluyoruz. Katılmak ister misiniz?

LYS Kitap...

Çağatay Ateş

cagatayates-1996@hotmail.com

Merhaba arkadaşlar. Ben Adana'da yaşıyorum ve burada, Haziran ayında yapılacak olan LYS sınavına hazırlanmakta olan, güzel yürekli bir kardeşimiz var. Arkadaşımız sınava Matematik-Fen (MF) alanından hazırlanıyor. Okumaya çok hevesli! İhtiyacı olan şey para değil, sadece kitap. Durumları pek iyi olmadığından, kitaplarının bir çoğunu temin edemedi. Ben, elimden geldiğince yardımcı olmaya çalıştım ama maalesef ben de öğrenci olduğumdan çabalarım yetmedi. Sonra aklıma siz geldiniz. Evet arkadaşlar! Şimdi sizden ricam: Sizin, komşunuzun, kardeşinizin veya bir tanıdığınızın kullanmadığınız LYS kitapları var ise bunları ulaştırmanız. Desteklerinizi esirgemeyin. İyi Günler.

Kütüphane için Kitap...

Evrim İlhan

evrimilhan00@icloud.com

Okulumuz için kütüphane kurmaya çalışıyoruz. Her türlü hikaye, roman vb. kitaplara ihtiyaç duymaktayız. 5, 6 ve 7’inci sınıf ile TEOG için konu anlatımlı ders kitapları ve test kitaplarına ihtiyacımız blunmaktadır.

Ortaokul Kütüphanesine Kitap...

Cihad Şahin

chdshn@gmail.com

İyi günler. İstanbul-Gaziosmanpaşa Emine Sabit Büyükbayrak Ortaokulunda öğretmenlik yapıyorum. 1400 öğrencinin olduğu okulumuzda, kütüphanedeki kitap sayısı oldukça yetersiz. 9-14 yaş seviyesine uygun kitaplara ihtıyacımız var. Bağış yapan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederiz.

İTÜ SPE I-Tech Kulübünün Kütüphane Kazandırma Projesi...

Tuğçe Sivrihisar

tugcesvrhsr@gmail.com

Merhaba. İstanbul Teknik Üniversitesi Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği öğrencisiyim. Society of Petroleum Engineers'in İTÜ'deki kolu (SPE I-Tech) olarak, her dönem, yetersiz şartlardaki okullara yardım ediyor ve kütüphane kazandırıyoruz. Bu dönem de, Uşak ilindeki Malkoçoğlu İlkokuluna yardımda bulunacağız. Amacımız, bu okulda zengin bir kütüphane oluşturmak. Bunun için, ilkokul ve ortaokula yönelik eğitici ve öğretici kitapları topluyoruz. Desteklerinizi bekliyoruz. Duyarlılığınız için teşekkür ederim.

Adres: İTÜ Ayazağa Kampüsü, Prof. Dr. Ali İhsan Aldoğan Yurdu, Maslak/İstanbul.
Kulüp facebook sayfası: https://www.facebook.com/SPE-ITU-Student-Chapter-SPE-I-Tech-117986138595105/timeline

Kütüphanesi Olmayan Bir Ortaokula Yardım Edelim!

Hatice Yener

95htcynr@gmail.com

Ben, Marmara Üniversitesi Fen Bilgisi Öğretmenliği 3’üncü Sınıf öğrencisiyim. Van-Özalp-Çubuklu Ortaokulundaki öğrencilerin kütüphane oluşturabilmesi için kitap topluyoruz. Ortaokul öğrencisinin okuyabileceği her türlü; roman, hikaye vb. kitaplar ile tarih ve bilim dergileri olabilir... Siz de bize yardımcı olursanız çok seviniriz. İlginiz için şimdiden teşekkürler.

Çocuklarımızın, Sizlere İhtiyacı Var!

Başak Kılıç

bsklc_89@hotmail.com

Merhaba. Ben Şanlıurfa’nın Viranşehir İlçesinin Toklu Köyünde görev yapmaktayım. Anasınıfı öğrencilerimin hikaye ve etkinlik kitaplarına ihtiyaçları vardır. Şimdiden teşekkür ederim.

YGS-LYS Kitap Bağışı...

Gözdehan Altınkaynak

gozdealtnkaynk@hotmail.com

Merhabalar. Ben, 11’nci sınıf ögrencisiyim. Eşit Ağırlıkçıyım. Ege Üniversitesi Psikoloji Bölümünü düşünüyorum. Kaynak sıkıntım var. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Teşekkürler.

LYS Kitaplarına İhtiyacım Var.

Ayşe Kılıç

aaysekilic98@gmail.com

LYS’ye gireceğim. Fakat, Sağlık Meslek Lisesi öğrencisi olduğum için sayısal dersler görmüyorum. Bir şekilde, -kendi çapımda- birşeyler yapmak istiyorum. Türkçe, Sosyal Bilimler, Biyoloji, Kimya, Tarih vb. alanlarda konu anlatımlı kitaplar, soru bankası ve test kitaplarınızı bana gönderirseniz çok sevinirim.

Romanlara İhtiyacım Var.

Hepsen Teksen

hepsen_teksen55@hotmail.com

Merhaba. Elinizde olan romanlar varsa, ihtiyacım var. Şimdiden çok teşekkür ederim.

LYS (Sözel) Kitaplarına İhtiyacım Var.

Elife Çevik

elifecevik@gmail.com

LYS (Sözel) kitaplarına ihtiyacım var. Kendi çabamla istediğim bölüme girmek istiyorum. Dershaneye gitmiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Armağanınız Kitap Olsun.

Semiha Çelik

smclk80@gmail.com

Merhaba. Ben, Nizip İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeniyim. Öğrencilerimize okuma alışkanlığı kazandırmayı amaçlıyoruz ancak kütüphanemizdeki kitaplar bunun için yeterli değil. Roman, hikaye, şiir kitapları ve edebiyat dergileri gönderebilirseniz çok mutlu olurum. Sevgiler.

LYS'ye Az Kaldı!

Kader Alın

kader_kader_479@hotmail.com

Haziran’da yapılacak olan LYS sınavına çok az bir süre kaldı ve benim elimde hiç kaynak yok. Eğer elinizdeki kitapları gönderirseniz çok mutlu olurum. Teşekkürler.

Kütüphanemiz Kitapla Dolsun!

Serkan Bilgin

serkanbilgin_08_08@hotmail.com

İyi çalışmalar. Ben, Rize Merkez Veliköy Uzun Mustafa Kopuz İlk/ortaokulunun Türkçe öğretmeniyim. Rize Valiliği tarafından okulumuza bir Z Kütüphane yapılacak. Fakat okulumuzda, öğrencilerimizin faydalanabilecekleri yeteri kadar kitap bulunmamaktadır. Yapılacak olan bu kütüphanenin, sizlerin de destekleriyle güzel kitaplarla dolu olmasını istiyorum. Bu nedenle sizlerden okulumuza kitap bağışında bulunmanızı talep ediyorum.
Adres: Veliköy Uzun Mustafa Kopuz İlk-Ortaokulu, Veliköy Köyü, Merkez/Rize.

Gemlik Körfez Ortaokulunda Acil Kitap İhtiyacı!

Esengül Aksakal

esengulesinaksakal@gmail.com

Merhaba. Ben, Bursa Gemlik Körfez Ortaokulunda Türkçe öğretmeniyim. Okulumuz öğrencileri, eğitim ve gelir düzeyi düşük ailelerin çocukları. İdaremiz, eski kütüphaneyi yeniledi fakat okulun imkanları kısıtlı olduğundan yeterli kitabımız yok. Olan kitaplar da eski... Bizi destekleyeceğinizi umarak sizlerden kütüphanemize kitap bağışında bulunmanızı rica ediyoruz. “Yardımın azı çoğu olmaz” diyerek bu yola çıktık. Lütfen bizi yalnız bırakmayın.

LYS Kitaplarına İhtiyacım Var!

Enes Yılmaz

enss1998ymz@gmail.com

Haziran’daki LYS için, eşit ağırlık ve sayısal kitaplarına ihtiyacım var.

Bir Kitap Bir Umuttur.

Nejdet Güneş

nejdetgunes90@gmail.com

Merhabalar. Ben, Gaziantep İli Şahinbey İlçesi Mareşal Fevzi Çakmak Ortaokulunda Türkçe öğretmeniyim. Okulumuz, 2500 öğrencisi bulunan şehir merkezinde olmasına rağmen imkanları çok kısıtlı bir okul. Kütüphanemizde kitap yok denecek kadar az. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Saygılar.

KPSS Lisans Kitaplarına İhtiyacım Var.

Lale Ekinci

laleekinci2010@hotmail.com

Lisans KPSS kitaplarına ihtiyacım var. Elinde olan gönderebilir mi?

YGS-LYS Kitaplarına İhtiyacım Var!

Tuğba Top

gala_tugba@hotmail.com

Dershaneye gitmiyorum. Kendi imkanlarımla sınava hazırlanmak istiyorum. Fakat kitap alamıyorum. Elinizde YGS-LYS kitaplarınız varsa bana gönderebilir misiniz?

Raflarda Durmasın...

Hasan Akkuş

tokatli_hasan@yahoo.com

Okul kütüphanemiz için, 6-18 yaş arası öğrencilerimizin duygu ve düşünce dağarcığını geliştirecek; roman, hikaye, dergi vb. kitap bağışlarınızı bekliyoruz.
Adres: Yeni Yerleşim Köyü Ortaokulu, Çavuşlar/Bingöl.

İlkokul Kütüphanesi için Kitap Bağışı (Sosyal Sorumluluk Projesi)

Tuğçe Sivrihisar

tugcesvrhsr@gmail.com

İlkokul ve ortaokul öğrencilerine yönelik; roman, hikaye, ansiklopedi, atlas vb. eğitici ve öğretici her türlü yazılı kaynak.

Lise Kütüphanesi için Kitap Bağışı...

Feyza Nur Yılmaz

feyzanur298@hotmail.com

Merhabalar. Ben ve arkadaşlarım okulumuza kütüphane açtık. Müdürümüz ve öğretmenlerimizden izin aldık ve bize yardımcı oldular. Fakat, maddî kaynak bulmakta zorluk çektiğimiz için elimizde çok fazla kitap yok. Bu yüzden size mesaj atmaya karar verdik. Eğer elinizde bağış yapabileceğiniz lise için uygun kitap, dergi vb. kaynaklar varsa memnuniyet ve şükranla kabul edeceğiz. Cevabınızı umutla bekliyoruz. Şimdiden çok teşekkür ederiz.

Okulumuzun Kitaba İhtiyacı Var.

Çiğdem Şimşek

cigdemsimsek-@hotmail.com

Merhabalar. Elazığ İli Baskil İlçesinde İmam Hatip Ortaokulu Türkçe öğretmeniyim. Okulumuzda kütüphane olmadığı için öğrencilerim okuma kitabı bulmakta zorlanıyor. Bana ait olan kitapları okuyup bitirdiler. Sizlerden miniklerim için; hikaye, roman ve dergi rica ediyorum. Çünkü çocukların eline en çok kitap yakışıyor. Sevgiler.

Köy Okulunun 23 Nisan Neşesine Sen de Destek Ol!

Elçin Özbilir

elcnozblr@gmail.com

Erzincan'da bulunan bir köy okulunun atıl durumunda olan ek binasını kütüphaneye çevirmek için, ilk/ortaokul düzeyinde; roman, hikaye, şiir, dergi vb. kitaplara ihtiyacımız var. Kütüphane 23 Nisan'da açılacağı için bir nevi çocuklara hediye olacak. ☺ Bu konuda desteklerinizi bekliyoruz.

Okulumuza Kütüphane Kurmak İstiyoruz.

Samet Şahin

samet_8189@hotmail.com

Okulumuza kütüphane kurmak istiyoruz. Kütüphane olacak odayı ayarladık. Biraz da kitabımız var ama yeterli değil. Ortaokul düzeyinde kitaplara ve kitaplık, masa gibi kütüphane araç gereçlerine ihtiyacımız var. Sizlerden yardım bekliyoruz. Teşekkürler.

Ilıca'ya Kütüphane...

Turan Er

turan181994@gmail.com

Merhaba. Sizlere, Aksaray Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sosyal Bilgiler Öğretmenliği son sınıf öğrencileri olarak yazıyoruz. Sosyal Proje Dersimiz kapsamında, Aksaray İli Ilıca Köyü İlköğretim Okuluna kütüphane açmayı amaçlıyoruz. Bu hedef doğrultusunda kitaplara ihtiyaç duyuyoruz. Bu konuda bizlere destek olmaya karar verir, "bir kitap da bizden olsun" diye düşünürseniz bizimle iletişime geçmenizi temenni ediyoruz. Yardımlarınızı esirgemeyeceğiniz umudu ile şimdiden teşekkürler ederiz. Saygılarımızla.

Pertek İmam Hatip Lisesi Kütüphanesini Kuruyor.

Gülşen Güngör

glsngngr67@hotmail.com

Merhabalar. Okulumuz açılalı henüz iki buçuk yıl oldu. Okulumuzun bir kütüphaneye ihtiyacı var. Elinizde bize gönderebileceğiniz romanlarınız, şiir kitaplarınız, bilim, kültür vb. üzerine dergileriniz varsa bize gönderebilirseniz öğrencilerim ve beni çok mutlu edersiniz. Sevgilerle.

YGS Kitap İhtiyacı...

Fatih Can

rozi.tr@hotmail.com

Selam arkadaşlar. YGS 2017’ye hazırlanmaya başlamadan önce kitap eksikliklerimi tamamlamak istiyorum. Hem bir işyerinde çalışıp hem de sınava hazırlanıyorum. Teşekkürler.

Köy Okuluna Kütüphane...

Büşra Karaçavuş

busrakaracavus@gmail.com

Köy okulumuza bir kütüphane kurmak istiyoruz. Fakat ne kitabımız ne de kütüphane için gerekli araç-gerecimiz var. Sadece boş bir oda... Bu boş odayı, sizin yardımlarınızla güzel bir kütüphaneye çevirebiliriz. İlkokul seviyesinde; hikaye, tarih kitapları ve ansiklopedilere ihtiyacımız var. Bir de, kütüphane için portatif raflara... Herkese şimdiden teşekkür ederiz.

Öğrencilerim Kitapsız Karanlıkta...

Ayşe Nur Yaylacı

yaylacaysenur@gmail.com

Görev aldığım 23 Nisan İmam Hatip Ortaokulunda derslerine girdiğim 6 ve 7’nci sınıf öğrencileri için, seviyelerine uygun; roman, hikaye, dergi, masal vb. türde eserlere ihtiyacımız var. Yardımcı olursanız, geleceğe bir kandil yakmış olacaksınız. Her çocuk özeldir ve kitapsız bir çocuk hep karanlığa mahkumdur. Onları karanlıklarından kurtaralım.

1 Kitap, 1 Çocuk, 1 Umut...

Meryem Boyraz

mrymbyrzz@2731gmail.com

Ortaokul düzeyinde; şiir, roman, masal, hikaye türlerinde kitaba ihtiyaç var.

KPSS Kitaplarına İhtiyacım Var!

Ebru Öğüt

ebruuogut@outlook.com.tr

Çeşitli sebeplerden dolayı KPSS seti edinemediğim için, sizden KPSS kitapları rica ediyorum. Eğer elinizde; Tarih, Türkçe, Coğrafya, Vatandaşlık derslerinden KPSS kitapları varsa talibim. Teşekkürler. Hoşcakalın.

Muş-Yarpuzlu Köyü İlk/Ortaokuluna Kitap İstiyorum.

İsmail Coşar

ismailcosar@gmail.com

Muş-Yarpuzlu Köyünde, ilk ve ortaokul seviyesinde her türden; hikaye, roman, dergi ve konu anlatımlı ders kitaplarına ihtiyacımız var. Desteklerinizi bekliyorum. Saygılarımla.

Acil LYS Sözel Kitaplarına İhtiyacım Var!

Kutluhan

Kutluhannunal@gmail.com

LYS için sözel konu anlatım ve soru bankası kitaplarına çok ihtiyacım var. İletişime geçerseniz çok sevinirim.

Şule Yüksel Şenler Kız İHL'nin Kütüphanesine Yardım...

Fulya Koç

fulyaakocc@gmail.com

Ben Şule Yüksel Şenler Kız İmam Hatip Lisesinde öğrenciyim. Okulumuz daha geçen sene açıldı ve kütüphanemizde kitap ve ansiklopedi sayısı çok sınırlı. Biz de, okulumuzdaki öğrencilere ve bizden sonraki nesillere zengin bir kütüphane bırakabilmek adına bir kitap kampanyası başlattık. Bu kitap kampanyasında okulumuza kitap bağışında bulunmak isterseniz adresimiz: Toygar Mahallesi, 258. Sokak, No:9, Karesi/Balıkesir.

Hakkari'deki Köy Okullarına Kitap Yardımı Talep Ediyorum.

Metin Ediş

metin.edis@hotmail.com

Merhaba değerli okur-yazar arkadaşlar. Hakkari’deki köy okullarına kitap yardımı bekliyoruz. İlk/ortaokul düzeyinde kitap yardımı talebinde bulunuyorum. Buradaki okulların gerçekten kitaba ihtiyacı var. Şimdiden Teşekkür ediyorum.

Kasabada Okuyan Lise Öğrencileri için Acil Kitap!

Hürü Şahin

hsahin033@gmail.com

Lise öğrencileri için uygun okul kütüphanesinde muhafaza edilecek dünya klasikleri, Cumhuriyet dönemi edebiyatı...

Turgutlu'da Kütüphane Kuruyoruz!

Melike Tanrıkulu

melike.tanrikulu84@gmail.com

Merhaba. Manisa'nın Turgutlu İlçesinde bir köy okuluna kütüphane kurmaya başlıyoruz. İlk ve ortaokul düzeyindeki kitaplara ihtiyacımız var. Yardımlarınızı rica ediyoruz.

Rengarenk Hayal Dünyam!

Erdem Başkaya

demer19@hotmail.com

Okulumuzda genel itibariyle taşımalı eğitim yapılmaktadır. Roman, hikaye ve 8’inci sınıf TEOG hazırlık kitaplarına ihtiyacımız var.

Kurtdere Ortaokulu Z-Kütüphanesi...

Kurtdere Ortaokulu

705974@meb.k12.tr

Biz, Tekirdağ İli Saray İlçesi Kurtdere Mahallesi (Kurtdere Köyü) Ortaokuluyuz. Okulumuzda, 10 köy öğrencisi taşımalı sistemle eğitim görüyor. Kütüphanemizi yeni yaptırdık fakat kitabımız yok. Sizden, 10-15 yaş seviyesinde roman, hikaye, şiir, klasikler vb. kitap talep ediyoruz. Yardımlarınızı bekliyoruz. Hoşçakalın.
Adres: Kurtdere Ortaokulu, Kurtdere Mahallesi, Cami Sokak, No:1, Saray/Tekirdağ.

İlk/Ortaokul Seviyesinde Kitap İhtiyacı...

İzzettin Deniz

izzettin.deniz.1@gmail.com

Şanlıurfa’nın bir köy okuluyuz. Okulumuzda kütüphane yok. Çocuklara kitap okumayı sevdirmek için, öğretmenlerimizle bir kütüphane kurmaya çalışıyoruz. Yeni kuracak olduğumuz kütüphanemizde, ilkokul ve ortaokul seviyelerinde kitap ihtiyacımız var. Siz değerli kitapsever dostlarımızın yardımlarını bekliyoruz.

Azeri Öğrencilere Yardım Edin!

Elvin Sadikhov

theodoreelvin@gmail.com

Merhaba kardeş. Biz, kardeş ülkeden -Azerbeycan’dan- öğrencileriz. Bizim çevirilerle uğraşan bir kulübümüz var. "Kitaplar İnsan Yemez" kitap kulübü. Öğrenci olduğumuz için yurtdışından kitap getirmek için para bulamıyoruz. Yaz tatili geliyor. Çeviri için bize, Türk ve yabancı yazar ve şairlerinin kitapları lazım. Hayırseverlik için yardım ederseniz memnun oluruz.

Hikaye Kitaplarını Bizimle Paylaşır mısın?

Rehber Öğretmen

yalcin.turkan@msn.com

Merhabalar. Ben, Bitlis-Tatvan'da bir ortaokulda görev yapan bir rehber öğretmenim. Eğer elinizde kullanmadığınız hikaye kitapları, ortaokul düzeyi test kitapları varsa okulumuz öğrencilerine bağışlarsanız çok mutlu oluruz. Okulumuzda köyden gelen bir çok öğrencinin okuyacağı hikayelere vesile olmanız dileğiyle... Şimdiden teşekkür ediyorum.

Geleceğime Işık Tut!

Mesude

aybk.gkcn@gmail.com

Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini kazanmak istiyorum. YGS-LYS TM bölümü kitaplarına ihtiyacım var. Yardımcı olur musunuz?

İlkokul Seviyesinde Hikaye Kitaplarına İhtiyacımız Var.

Nurdan Atmaz

atmaz_nurdan@hotmail.com

Ben, Van-Özalp'te bir köy okulunda görev yapmaktayım. Öğrencilerimizi nakış nakış işlediğimiz bu yaşlarında, onlara faydalı olabilmek en büyük dileğimiz. Bizlere yardımcı olmak isteyen eğitim dostlarına şimdiden teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Köy Okuluna Kütüphane Kuralım!

Hüseyin Başyiğit

h.u.s.a.m_88@hotmail.com

Kütahya-Altıntaş’ta bir köy okulunda öğretmenim. Okulumuza kütüphane kurmak istiyoruz. Bu yüzden, çok fazla kitaba ihtiyacımız var. İlk ve ortaokul düzeyinde olursa çok iyi olur. Unutmayalım, bir kitap geleceğe tutulan bir ışıktır. Siz de, bizim okulumuz aracılığıyla geleceğe ışık tutun.

Merhaba Kitap Dostlarım!

Ahmet Çelik

ahmetcelik1806@hotmail.com

Değerli arkadaşlar: Sizlere Kırşehir'in Çiçekdağı İlçesine bağlı bir köy okulundan selamlar gönderiyorum. Okulumuz Kırşehir'in en uzak köy okuludur. Zorluklara, imkânsızlıklara, fakirliğe rağmen çocuklarımız ile birlikte çok iyi başarılar yakalıyoruz, çok şükür. Geçen senelerde; Fen, Anadolu ve Sağlık Meslek Liselerine öğrencilerimizi gönderdik. Çeşitli spor ve sanat yarışmalarında il ve Türkiye derecelerimiz oldu. İnşallah bu başarılar artarak devam edecektir. Bu okula, donanımlı bir kütüphane kurmak istiyorum. Geçen sene, -sağ olsunlar- ilanıma cevap veren arkadaşlar oldu. Hepsine teşekkür ederim. Ama, kitap sayımız istenilen seviyeye ulaşmadı. Bu yüzden sizlerden ortaokul seviyesinde; hikâye, roman ve şiir kitapları ile 5, 6, 7 ve 8’inci sınıflar için test kitapları istiyorum. Kırşehir’in en iyi kütüphanesi neden bir köy okulunda olmasın? Saygılarımı sunar, vereceğiniz destek için teşekkür ederim.