KitapAğacı.org

Karanlığa bir ışık da siz yakın.

GÜNÜN İPUCU

Suistimallere karşı uyanık olalım! Devamını okumak için lütfen tıklayın.

İlanınızın burada görüntülenmesini istiyor musunuz?

KitapAğacı.org sizi karanlığa bir ışık yakmaya davet ediyor.
Lütfen İlan Ver bağlantısına tıklayarak kitaba gereksinimi olanları kitapla buluşturmaya başlayın.
Bu sitede vereceğiniz tüm ilanlar ücretsizdir.

Yeşeren Fidanlarımıza Bir Damla Su...

Hüsnü Çelik

husnucelik52@hotmail.com

Hepimizin evinde muhakkak okuyup da bir kenera bıraktığımız hikaye, roman ve dergiler, ayrıca dolaplarımızda kullanmadığımız kıyafetler vardır. Bunları bize yollamaya ne dersiniz? Her türlü kıyafeti kabul ediyoruz. Ayakkabıdan tutun da oyuncağa kadar aklınıza ne geliyorsa bizlere ulaştırabilirsiniz. Sadece öğrencilerimize değil ailelerine de vermek istiyoruz.

Adres: Kabataş Lisesi Fatsa cad.No: 2 Kabataş / Ordu


Isparta Yalvaç Yüksekokuluna Kitap Bağışı...

Mihriban Arslan

m-arslann@hotmail.com

Merhaba. Ben, Isparta-Yalvaç’ta bir yüksekokulda kütüphane görevlisi olarak çalışmaktayım. Kütüphanemiz, kitap anlamında çok yetersiz. Üniversite düzeyinde kitaplar, KPSS, ALES, SPK, güncel roman, tarih, muhasebe ve bankacılık ile ilgili elinizde bulunan kitaplara talibiz. Destekleriniz için şimdiden teşekkürler.
"Aramakla Bulunmaz. Ama Bulanlar Arayanlardır."

Bekir Şahin

bekir.sahin.1992@gmail.com

Birleştirilmiş sınıflı bir köy okulunda öğretmenim. Her öğrencim bir dönemde ortalama 20 kitap okuyor. Ancak kitaplarımız eski ve yetersiz. İlkokul (1, 2, 3 ve 4’üncü sınıf) için kitaplara ihtiyaç duyuyoruz.Afşin'de Kitap İhtiyacı...

Mehmet Kalkan

mehmet23kernekli@hotmail.com

Kahramanmaraş’ın Afşin İlçesinde bir kasabada Türkçe öğretmeni olarak görev yapmaktayım. Okulumuzun kitaplığı için yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.Tunceli Hürriyet Ortaokulu Kitap Kampanyası...

Savaş Tunçer

tuncersavas@hotmail.com

Adım Savaş Tunçer. Bilgisayar öğretmeniyim. Yaklaşık 3 yıldır, Tunceli ve yakın illerde, toplam 14 okula, kitap bağışları sayesinde 5000 kitap dağıttım. Tunceli Hürriyet Ortaokulumuza da sıfırdan kütüphane kurmak istiyorum. Ortaokul düzeyinde; roman, şiir, hikaye kitapları ile sınavlara hazırlık kitaplarına ihtiyacımız var. Kampanyamıza katılırsanız seviniriz.
Adres: Hürriyet Ortaokulu, Cumhuriyet Mah., Tunceli.Samsun-Yeşilpelit Yükseköğrenim Yurdu İçin Kitap Talebi...

Mustafa Ökmen

mustafaokmen93@gmail.com

- Türk edebiyatı eserleri,
- Tarih kitapları,
- Kişisel gelişim kitapları,
- Bilim-kurgu kitapları,
- Sanat kitapları,
- Roman,
- Dünya klasikleri,
- 100 Temel Eser,
- Mühendislik/Bilim kitapları,
- Fen bilimleri ve edebiyat dergileri.Kütüphane Açmak İstiyoruz.

Mahmut Işık

m.isik0465@gmail.com

Van-Başkale-Albayrak İlkokulunda çalışıyorum. Okulumda kütüphane yok. Sizin de yardımlarınız ile bir kütüphane kurmak istiyoruz. Yardımcı olmak isteyen olursa benimle iletişime geçebilir.
Kütüphanemizi Yeniliyoruz.

Cumali Gümüştaş

cumali007@hotmail.com

Okul kütüphanemizi yenilemekteyiz. Türk ve Dünya klasikleri başta olmak üzere edebi eserlere ihtiyacımız var. Yardımcı olacak arkadaşlara teşekkür ediyorum.Anasınıfımızda Birkaç Kırık Dökük Oyuncaktan Başka Bir Şey Yok!

Muhittin Karakuş

tolga274003@hotmail.com

Şırnak’ın Cizre İlçesine bağlı Yakacık Köyü İlk/ortaokulunda müdür olarak görev yapmaktayım. Okulumuzun ana sınıfı yeni açıldı ve çok eksiği var: Özellikle oyuncak ve kırtasiye malzemesi... Sınıfta, birkaç kırık dökük oyuncaktan başka bir şey yok. Yapacağınız küçük yardımlar miniklerimizi çok mutlu edecek. Yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden çok teşekkür ederim.Mardin-Hatuniye MT Anadolu Lisesinde Kitap İhtiyacı...

Sedef Arslan

sedeforuc@hotmail.com

Okul kütüphanemiz yeni açıldı. Okulumuz bir kız lisesi olduğundan, kız öğrencilere hitap edecek kültür kitaplarına ve meslek derslerine yönelik (çocuk gelişimi ve bilgisayar) kitaplara ihtiyacımız var.Diyadin'de Acil Giyecek İhtiyacı!

Mehmet Taşdemir

diyadinli004@hotmail.com

Selam. Ben, Ağrı-Diyadin-Karataş Köyü İlkokulunda müdür yetkili öğretmenim. Okulumuz, merkeze 35 km uzaklıkta ve 80 öğrencimiz var. Öğrencilerimin ailelerinin maddi durumları iyi değil. Ayakkabı, mont, pantolon, kazak, gömlek, etek, kırtasiye, kitap ve çanta ihtiyaçlarının acil olarak karşılanması gerekiyor. Bize destek olmanızı rica ediyoruz.Şırnak-Cizre'de Acil Kitap İhtiyacı!

Muhittin Karakuş

tolga274003@hotmail.com

İyi günler. Bu yazı, size belki ulaşır belki ulaşmaz. Ben, kendi vicdanımı rahatlatmak istiyorum. Şırnak’ın Cizre İlçesine bağlı Katran Ortaokulunda (Köy Okulunda) fen ve teknoloji öğretmeniyim. Okulumuz bu sene yeni açıldı ve okulda sıra ve tahta dışında hiçbir şey yok. 5, 6, 7, 8’inci sınıflara ait, her dersten, tarihi geçmiş, eski yıllara ait test ve doküman veya yeni kitapları (roman, şiir, fark etmez) bize gönderirseniz çok sevinirim. Saygılarımla. İyi günler.Bartın'a Yardımlarınızı Bekliyoruz!

Taylan Marangoz

taylan141@hotmail.com

Merhabalar. Fatih Sultan Mehmet Anadolu Lisesi Kütüphanecilik Kolu başkanıyım. Kütüphanemiz ve projeler için yardım bekliyoruz. Lisemiz için; roman ve kaynak kitaplara; yardım yapmak istediğimiz köy okulları içinse; boyama, masal ve hikaye kitaplarına ihtiyacımız var.Çaldıran-Suveren Mezrasında Acil Kitap ve Kırtasiye İhtiyacı!

Tunahan Filiz

tunahanfiliz@gmail.com

Çaldıran İlçesinin Suveren Mezrasında tek öğretmenli bir okulda görev yapıyorum. Öğrencilerimin, başta kırtasiye ve kitap olmak üzere çoook ihtiyacı var. Elimden geldiğince karşılamaya çalışsam da bir yere kadar. Dersler, bazen araç gereç eksikliğinden işlenmez hale geliyor. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Adres: Kurtoğlan Mahallesi, Suveren Mezrası İlkokulu, Çaldıran/VanHarran-Hayati Harrani Anadolu İmam Hatip Lisesinde Kitap İhtiyacı...

Murat Aydoğmuş

maydogmus09@nevsehir.edu.tr

Lise düzeyi; roman, öykü, şiir, YGS-LYS hazırlık kitaplarına ihtiyacımız var.Pırıl Pırıl 600 Kızım Kitap Yardımlarınızı Bekliyor.

Şeyda Başer

seydabaser83@hotmail.com

Muş-Malazgirt Fatma Zehra Kuz Meslek Lisesinde edebiyat öğretmeniyim. Okulumuzun bir kütüphaneye ihtiyacı var. Pırıl pırıl 600 kızım kitap yardımlarınızı bekliyor. Özellikle Türk Klasikleri, popüler kitaplar ve kaynak kitaplara ihtiyacımız var.Malazgirt-Konakkuran'da Kütüphane Kuruyoruz.

Barış Güney

baris_3130@hotmail.com

Muş-Malazgirt-Konakkuran Şehit Vedat Kutluca YBO’nda kurmayı planladığımız kütüphane için; ortaokul düzeyinde hikaye, roman, dergi ve TEOG sınavına hazırlık kaynak kitaplarına ihtiyacımız var.Bir Gülümseme de Sizden Olsun!

Gurbet Esinti

gurbi.12@hotmail.com

Memleketimin duyarlı insanları! Çalışmakta bulunduğum okulun kütüphanesi kitap yetersizliğinden dolayı kapalı. Eğitim seviyesinin düşük, okuma alışkanlığının az olduğu bu yörenin masum çocukları birçok şeyden mahrumlar. Desteğe, yardım el uzatılmaya ihtiyaçları olan öğrencilerimin yüzlerini gülümseten siz olmak istiyorsanız kitap yardımınızı bekliyorum. İlginiz için şimdiden teşekkürler.Kahta Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinde Kitap İhtiyacı...

Gökçe Mln

mlagkcn@hotmail.com

Kahta Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinin yeni açılan ve hiç kitabı olmayan kütüphanesine kitap yardımı bekliyoruz. Türk ve Dünya Klasikleri başta olmak üzere; her türlü roman, hikaye ve YGS,-LYS kitaplarına ihtiyacımız var. Okulumuz yeni bir okul ve eksikleri çok; bütçesi ise az. Öğrencilerimizin bir çoğu taşımalı ve maddi durumları kötü. Kitap konusunda yardımcı olursanız çok seviniriz. İlginiz için şimdiden teşekkürler.3 ve 4'üncü Sınıftaki 21 Öğrencimin Kitaba İhtiyacı Var.

Emel Çayan

emelcayan88@gmail.com

Ordu-Korgan-Yukarı Yaylacık Köyü İlkokulu sınıf öğretmeniyim. 3 ve 4 sınıfta 21 öğrencim mevcut. Öğrencilerim için hikaye kitabı istiyorum.İlkokul Kütüphanemize Kitap Yardımı...

Nihan Dalgalar

nihan.dalgalar@hotmail.com

Batman-Merkez-Mehmet Akif İlkokulunda görev yapıyorum. Okul kütüphanemiz için, İlkokul 1, 2, 3 ve 4’üncü sınıf düzeyine uygun kitaplara ihtiyacımız var.Ansiklopediden Başka Kitabımız Yok!

İsmihan Ülker

ismihan_esra@hotmail.com

Konya-Ereğli-Orhaniye Köyü İlk/Ortaokulunda rehber öğretmenim. 1’inci sınıftan 8’inci sınıfa kadar her türlü hikaye, roman, test kitapları ve kırtasiyeye ihtiyaç var. Umarım birileri sesimi duyar artık!Van-Çaldıran-Yeniyaka İlkokulunda Acil Kitap İhtiyacı!

Elif Balcı

elif.balciii@hotmail.com

Merhabalar. Van-Çaldıran-Yeniyaka İlkokulunda Sınıf öğretmeniyim. İmkansızlıklardan dolayı okul kütüphanemiz yetersiz kalmakta ve kitap sıkıntısı yaşamaktayız. Yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.
Derdimize Derman Olur musunuz?

Ziya Güzel

yunusguzel1983@hotmail.com

Derdimiz belli: Derdimiz, okumak! Derdimiz, ülkemize faydalı olmak! Derdimiz, değerli olduğumuzu hissetmek! İşte bu derdin dermanı olarak da en iyi dostumuza yani kitaplarımıza sığınmak istiyoruz. Okulumuzda kitap sayımızı artırmak istiyoruz. Ama dedik ya derdimiz büyük... Derdimiz okumak... İşte bu dertle sesimizi duyurmaya çalışıyoruz. Okulumuzun kütüphanesi için sizden kitap talep ediyoruz. Herkeste, sadece kitaplıklarda süs olan fazlasıyla kitap olduğunu biliyoruz. O süs, bizim bilgimiz olsun! Işığımız olsun! Geleceğimizi çizecek yol olsun! Umarız, sesimizi duyarsınız da bu isteğimize olumlu bir yanıt verirsiniz. Derdimiz büyük dedik! Derdimiz okumak dedik! Dermanımız olmaya sizler de var mısınız?

Adres: Gazi İmam Hatip Ortaokulu, Adıyaman.
Özgecan Aslan Adına Kütüphane Kuruyoruz.

Barış Mesut Yılmaz

bmylmz10@gmail.com

Merhaba. Ben, Niğde Üniversitesi İnşaat Mühendisliği 1’inci sınıf öğrencisi Barış Mesut Yılmaz. Ben ve 3 arkadaşım, Özgecan Aslan adına Niğde'de bir kütüphane kurmak için bir çalışma başlattık. Sizden dileğim, bize kitap temin etme konusunda yardımcı olmanız. Bağışçı olmanız durumunda bizi çok sevindireceğinizi ve merhumenin adının çok hayırlı bir yerde bulunacağını bilmenizi isteriz. İlginiz için şimdiden teşekkürler.


Gaziantep H-Tipi Cezaevindeki Mahkûmlara Kitap!

Taylan Kaya

tylankaya@mynet.com

Cezaevi dediğimizde, genel anlamda aklımıza sadece mahkumları kapalı alanlarda tutmak, dış dünyadan izole etmek ve özgürlüklerinden yoksun bırakmak gelmektedir. Ancak değişen ve gelişen cezaevi düşüncesinde; mahkûmların içeride kaldıkları zaman diliminde sağlıklı ve özsaygılı yaşamalarına, sorumluluk duygusu ve toplumun bir üyesi olarak potansiyellerini geliştirmelerine destek olacak faaliyet ve programlardan yararlanmak amaçlanmaktadır. Tutuklu ve Hükümlüler Cezaevinde kaldıkları süre içerisinde boş vakitlerinin büyük bir dilimini kitaplarla geçirmektedirler. Cezaevi kütüphanemizi yenilemek ve güncelleştirmek amacıyla Türkiye genelinde başlatılan kitap bağışı kampanyası kapsamında; roman, kişisel gelişim kitapları, edebi eserler, dergi vb. her türlü kitaba ihtiyaç duymaktayız. Ayrıca sinema gösterimi yapmakta olduğumuzdan, CD ve DVD bağışlarına da ihtiyacımız var. Göndereceğiniz tür türlü kitap ve film, bir insanı yeniden topluma kazandıracaktır. Göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı şimdiden teşekkür ederiz.
Adres: Taylan Kaya (Sosyal Hizmet Uzmanı), H Tipi Cezaevi Müdürlüğü, Gaziantep.


İlkokul ve Ortaokul Kitapları Bekliyoruz.

Aysun Kılıç

aysunkilic3005@hotmail.com

Merhabalar. Mersin’in Mut İlçesinin Yapıntı Köyünde Türkçe öğretmeniyim. Okulumuz küçük bir köy okulu ve maddi durumu kötü olan ailelerin çocuklarından oluşmakta. Okulumuzun hem ilkokul hem ortaokul bölümü var. Okul kitaplığımızda kitaplarımız çok az. Olan kitaplar da yıllar öncesinin ansiklopedileri ve öğrenci düzeyine uygun olmayan kitaplar. Öğrencilerimizde kitap okuma duyarlılığını kazandırmanın toplum açısından ne kadar gerekli olduğunun bilincindeyiz. Biz öğretmenleri olarak çok okuyan, araştıran, irdeleyen, sorgulayan pırıl pırıl bireyler yetiştirmek istiyoruz. Bunun için öğrencilerimle birlikte siz yardımseverlerden, eğitim gönüllülerinden gereken kitap yardımını büyük bir heyecan içinde, sabırsızlıkla bekliyoruz. Şimdiden hem kendi adıma hem de öğrencilerim adına çok teşekkür ediyorum.Okulöncesi Masal ve Hikaye Kitapları ile Malzeme İhtiyacı...

Hatice Öz

ozhtc19@gmail.com

Ağrı’da okulöncesi öğretmenliği yapıyorum. Sınıfımda bir çok eksik var: Bunların başında masal kitapları ve boyama kalemleri geliyor. Ailelerin maddi imkansızlıklardan dolayı peçete ve sıvı sabun ihtiyaçlarını dahi karşılayamıyoruz. Çocuklarım yardım eli bekliyor.Bir Umut İle!..

Vedat Damar

damara_vedat@hotmail.com

Herkese mutlu günler. Mardin'in Derik İlçesine bağlı Bozbayır Köyünde öğretmenlik yapmaktayım. Okulumuzda yaklaşık 450 öğrenci eğitim almakta. Buna rağmen bir okul kütüphanesi maalesef yok. Zaten bunun için yeteri kadar kitap da yok. Hatta kitap, yok denecek kadar az. İlkokul veya ortaokul seviyelerine uygun; hikaye, roman, vb. kitaplara çok ihtiyacımız var. Maalesef çaldığım kapıların hiçbiri açılmıyor hatta çoğu cevapsız kalıyor. Bölgede eğitime destek verebilecek kurumlar, iş adamları bulmak da epey zor. KitapAğacı.org ailesinin Türkiye'nin her yerinden yardıma uzanan sıcak yüreklerine umut ile sesleniyorum. Kütüphanemizi kurmak adına göndereceğiniz en ufak yardıma bile çok minnettar kalırız. Her bir yardım birer ateş böceği olarak bizi aydınlatacak! Ve biz, ateş böceklerinden yarınlarımıza bir güneş yaratmak istiyoruz. Saygı ve sevgilerimle.Mardin-Yeşilköy'e Destek Bekliyorum!

Kamile Utku

k_utku1809@hotmail.com

Merhabalar. Ben, Mardin'in Yeşilköy Köyü'ndeki tek öğretmenim. Birleştirilmiş sınıf olduğu için kitaplarımız ve imkanlarımız yetersiz kalıyor. Okulumdaki öğrencilerim o kadar çalışkan ki; test, kaynak kitap, vb. imkanları olsa daha da aktif olacaklar. Ben elimden geleni yapmaya çalışıyorum fakat benim imkanlarım da yetersiz kalıyor. Lütfen okuluma, çocuklarıma yardım için test kitapları gönderin. Çorbada sizin de tuzunuz olsun.Hakkari-Merkez-Selahaddin Eyyubi Ortaokulunda Kitap İhtiyacı...

Abdullah Çağlayan

sopen_6606@hotmail.com

Hakkari Merkez Selahaddin Eyyubi Ortaokulunda İngilizce Öğretmeniyim. Okulumun kütüphanesini yeni kurduk ama şu an hiç kitap yok. Öğrencilerim için İngilizce ağırlıklı okuma ve çalışma kitabına ihtiyacım var.YGS-LYS Sınavı İçin Kitaba İhtiyacım Var.

Merve Kumaş

deli-q-z2011@hotmail.com

Merhaba. Benim adım Merve Kumaş. 11’inci sınıf öğrencisiyim. Üniversite sınavına hazırlanıyorum ve ailemin durumu pek iyi değil. Bu yüzden ihtiyacım olan kitapları alamıyorum. Ben üniversiteye gitmek istiyorum. Bu yüzden YGS-LYS sınavı için kitaplara ihtiyacım var. İnşallah bana yardım edersiniz. Şimdiden çok teşekkür ederim.Samsun-Havza'da Acil Kitap İhtiyacı!

Halit Çolak

halitclk@outlook.com

Merhaba değerli kitap dostları. Ben, Samsun-Havza-Dereköy İlk/Ortaokulunda Türkçe Öğretmeniyim. Okulumuz köy okulu ve imkanlarımız da kısıtlı olduğu için çocuklara kitapları tanıtmakta, çocukları kitaplarla buluşturmakta zaman zaman sıkıntı yaşıyorum. Bu bağlamda; ilkokul ve ortaokul seviyesine uygun hikaye, roman vb. türlerde daha çok kitaba ihtiyacımız var. Şimdilik yaklaşık 200 kitabımız var. Gelin bu çorbada sizin de tuzunuz olsun. Şimdiden teşekkür ediyor, yardımlarınızı bekliyorum.Adam Boyu Kitap, Yaşam Boyu Kitap!

Süleyman Altınışık

suleyman.altinisik@mynet.com

Selamlar. Biz, Van-İpekyolu Said Nursi Anadolu İmam Hatip Lisesinde görev yapıyoruz. Okulumuzda başlatmış olduğumuz "Adam Boyu Kitap, Yaşam Boyu Kitap" kitap okuma kampanyası ile öğrencilerimize kitap okuma alışkanlığı kazandırmak ve yaşamları boyunca kendi boyları kadar kitap okumayı hedeflemek amacıyla yola koyulduk. Okumaya ilk başlayacakları kitapları ise biz öğretmenler verdik ve "Rafta Değil Kalpte Kitap" sloganını kullanıp hazırlamış olduğumuz afişleri sınıflara, okul içerisine ve milli eğitim müdürlük binası olmak üzere çeşitli yerlere astık. Yerel ve bazı ulusal gazeteler kanalı ile haber yaptık fakat herhangi bir kitap veya yardım yapılmadı. Okulumuzda parlak öğrencilerimiz var fakat onların bu ışığını söndüren sebepler ortadan kaldırılmalı. Gelin siz de destek olun ve tanımadığınız insanlara yardım edin. Kampanyalarımızı birleştirelim. Bu sayede uzaktan gelmiş olan kitaplar öğrenciler için farklı bir anlam ifade edecektir. Hem üniversite hazırlık kitabı hem de lise seviyesinde edebi roman, hikaye, kişisel gelişim veya şiir türlerinde kitaplar da kütüphanemiz için lazım. Aşağıda hazırlamış olduğumuz afiş ve haber linkleri bulunmaktadır. Saygılar, selamlar, sevgiler.

http://mebk12.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/65/01/749669/icerikler/okulumuz-kitap-okuma-projesi_1592724_gorme_engelli.html

http://mobil.zaman.com.tr/bolge-haberleri_said-nursi-anadolu-imam-hatip-lisesi-ogrencileri-tatili-okuyarak-gecirecek_2272851.html

http://www.sehrivangazetesi.com/m-haber-15488.htmlHaliç Üniversitesi Gönüllüleri "Köy Okullarına Yardım" Projesi...

Elif Baştan

elifbastan0@outlook.com

Haliç Üniversitesi Gönüllülük Kulübü olarak bu sene Karabük Turgut Özal İlkokulu/Özal Mahallesi Ortaokulu ve Samsun Şehit Muharrem Konu İlkokuluna bilgisayarlı kütüphane açmak için ilkokul/ortaokul düzeyinde test kitabı, hikaye, roman ve ansiklopediye ihtiyacımız var.En İyi Arkadaş!

Nigar Ayvaz Terzi

nigar _ayvaz@mynet.com

Hepimiz biliyoruz ki kitap en iyi arkadaş. Ama maalesef öğrencilerimiz bu arkadaştan yoksunlar. Bu nedenle öğrencilerimizin okuyabileceği türden kitap talep ediyoruz. İstiyoruz ki öğrencilerimiz okusun. Okusun ki, okuma alışkanlığı edinsin ve bu “en iyi arkadaş”la tanışma olanağı bulsun. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum.Ortaokul Seviyesinde Kitap İhtiyacı...

Emre Cevahir

ecevahir@gmail.com

İstanbul-Halkalı-Sultan Reşat Ortaokuluna yeni atandım. Okulumuz geçen sene açılmış. 1700 mevcudu ile ilçenin en kalabalık ortaokuluyuz. Okulumuzda kütüphane olmadığından, çevre okullarda ihtiyaç duyulmayan dolapları alarak bir kütüphane oluşturmaya çalıştık. Fakat hiç kitabımız yok. Yardımlarınızı bekliyoruz.Kitap Bekliyoruz!

Hakan Bildik

hakan--msn@hotmail.com

Görev yaptığım köy okulunda kütüphane yok. Okulumuzda 250 öğrenci var. Kitap sıkıntısı çekiyoruz. İlkokul ve ortaokul öğrencileri için okuma kitapları (hikaye, masal, roman, vb.) istiyoruz. İlginiz için şimdiden teşekkürler.Adıyaman-Besni Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesinde Kitap İhtiyacı...

Edasu Çulcu

culcuedasu@gmail.com

Okulumuz kütüphanesinde kitap sayımız oldukça az. Ansiklopedi, eski üniversite kitaplarınız ve lise öğrencilerinin okuyamayacağı türden kitaplar hariç, edebi nitelikte veya güncel olan kitap baışslarınızı bekliyoruz.Tekirdağ-Saray'da Kitap İhtiyacı...

Elif Şahin

elfa.shn@gmail.com

Tekirdağ'ın Saray ilçesine bağlı bir köyde öğretmenlik yapıyorum. Ne yazık ki öğrencilerin ihtiyaçlarına karşılık verecek miktarda kitaba sahip değiliz. Kütüphanemizin zenginleşmesi için yardımlarınızı bekliyoruz. Kitap dendiğinde gözleri parıldayan onca öğrencimiz var ki, gelişmiş bir kütüphane onlara en büyük hediyemiz olacaktır diye düşünüyorum. İlkokul ve ortaokul çocuklarına yönelik kitaplara ihtiyacımız var. Yardımlarınızı bekliyorum.Elazığ-Kovancılar'da Kitap İhtiyacı...

Caner İlhan

caner_ilhan_0911@hotmail.com

Elazığ’ın Kovancılar İlçesinde bulunan Atatürk Ortaokulunda rehber öğretmen olarak çalışıyorum. Öğrencilerimiz genel olarak başarılı ve okumaya karşı istekliler fakat roman ve hikaye türü kitaplarımız çok yetersiz. Bu konuda bağış yapabilecek gönüllü arkadaşlar arıyoruz. Teşekkür ederim.İlçemizde ve Mezun Olduğum Lisede Kitaba İhtiyaç Var!

Mesut Demirel

Tanhu_e@hotmail.com

İlçemize ve mezun olduğum liseye harika iki kütüphane yapılmış; ancak kitaba ihtiyacımız var.
İlçe Kütüphanesine: Ansiklopediler, süreli yayınlar (dergi, gazete, vb.), kaynak eserler (bu bir çok alanda olabilir.), romanlar, hikayeler; bunların yanında varsa harita vb., hemen her kütüphanenin ihtiyaç duyabileceği malzemeler.
Lise Kütüphanesine: Yine aynı kategoride eserler gerekmekle beraber, nicelik olarak daha az miktarda olması yeterli olacaktır.
Bu konuya; daha geniş çapta yardımlar yapabilecek vakıflar, sahaflar ve geniş bir kütüphaneye sahip olan hemen her bireyin el atmasını rica ederim. Şimdiden emeği geçecek olan herkese çok çok saygılarımı ve teşekkürlerimi sunuyorum.Minik Bir Hayal...

Merve Kurgan

merve.kurgan@gmail.com

Öncelikle merhabalar. İlkokuldan lise son sınıfa kadar bir vakıf okulunda yatılı olarak okudum. Kütüphanenin sıkı müdavimlerinden biriydim. Her hafta en az 2 kitap ödünç alır ve bitirene kadar da kafamı kitabımdan kaldırmazdım. Hatta ve hatta teneffüslerde arkadaşlarım sağda solda koştururken ben genellikle kitabıma kafamı gömer okumaya devam ederdim. Çocukluğumdan beri hep kocaman kütüphanesi olan insanlara imrendim ve bu benim hayalim oldu. Ama ödünç aldığım kitapları her zaman geri vermek zorundaydım. Şu anda çalışıyor olsam da maalesef çoğunlukla kendime kitap alacak bir bütçe yaratamıyorum. Benim hayalim dışında kitap ihtiyacı olan yüzlerce çocuğumuz olduğunu biliyorum ve belki de bu çok bencilce bir istek. Ama bir yandan da elindeki kitapları çıkarmak isteyen, evinde yeri olmayan ve hayalimi gerçekleştirmeme tek bir kitapla dahi yardım edebilecek insanlar olabileceğini düşünmekten de kendimi alamıyorum.Miniklere Yardım...

Aykan Çetintaş

aykanserkan@gotmail.com

Merhabalar. Diyarbakır-Çınar İlçesi Mollapolat İlköğretim Okulunda sosyal bilgiler öğretmeniyim. Her kademedeki öğrencilerimizin yardıma ihtiyacı var. Ama öncelikle okul öncesi öğrencilerine oyuncak yardımı yapabilirseniz minikleri de bizi de çok mutlu etmiş olursunuz. Şimdiden teşekkürler.."Sevmek Fiilinden Sonra Gelen, Dünyanın En Güzel Fiili, Yardım Etmektir."

Murat Bilgili

bilgilimurat@mynet.com

“Değerli Yardımseverler. Keşke bizim de bir kütüphanemiz olsa! Kitap okuma alışkanlığı kazanmak istiyoruz. Öğrenciler kütüphanenin açılmasını iple çekiyorlar. Biz elimizden geleni yapacağız ve yeni nesillere kitap okuma alışkanlığını edindireceğiz. Siz kitapların bilgi hazinesi olduğunu biliyor musunuz? Zihnim hazine ile dolsa ne güzel olur! Birçok arkadaşımız kitap okuma isteğini kütüphanede karşılamak istiyor. Ayrıca bilimi, fenni, çalışmayı ve hayatı güzel yaşatacak birçok duyguyu biz “yetişecek fidanlara” sunarsanız sizlere olan minnettarlığımızı her gün belirteceğiz ve tüm arkadaşlarımıza anlatacağız. Sizden ricamız biz, kitap delisi çocuklara, yeterli miktarda kitap göndermeniz.”
Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu Öğrencileri
Bu çığlıkların sahipleri bir kütüphaneleri olsun istiyorlar. “İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir./Sen kendini bilmezsen, ya nice okumaktır.” diyen büyük Halk Ozanı Yunus Emre’nin izinden gidecek, kitaplarda kendilerini, kendilerinde evreni keşfedecekler. Siz de bu çığlıklara kulak vererek yardım etmenin huzurunu tadacaksınız. Kendi deyimleriyle “Yetişecek Fidanları” yaşanılabilir, daha güzel bir dünya için büyüteceksiniz. Bu genç beyinler ve biz öğretmenler sizlerden gerçekten yardım istiyoruz. Lütfen bu çığlığa kulak verin ve 10-15 yaş aralığına uygun hikâye, roman, dergi, TEOG’a ve okula yardımcı ders kitaplarıyla bilimsel yayınlarınızı bizimle paylaşın.

Adres: Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu, Fatih Mah., Nur Sultan Caddesi, Pazarcık/Kahramanmaraş.Kitap, Kırtasiye, Oyuncak ve Giyecek İhtiyacı!

Hikmet Yurdagül

hikmetvan65@hotmail.com

Sevgili Arkadaşlar. Okulumuzun, öğrencilerimizin ve velilerimizin genel durumu hakkında sizlere kısaca bilgi vermek isterim: Okulumuz, 2011 yılında yaşanan Van depreminden sonra, çok göç alan, ihtiyaç sahibi velilerin çok olduğu bir mahallesinde, prefabrike olarak açılmış 8 derslikli bir ilkokul. Okulumuzda 422 öğrencimiz eğitim görmekte. Öğrenci velilerimizin çoğu işsiz. Günü birlik işlerde çalışıp geçimlerini sağlamaya çalışan velilerimizin kazandığı para, çoğu zaman ailelerinin zorunlu ihtiyaçlarını karşılamaya yetmiyor. Okul idaresi ve öğretmen arkadaşlarla, öğrencilerimizin bazı ihtiyaçlarını gidermeye çalışıyoruz fakat yeterli olmuyor. Ben de, bu yardımlaşma ve paylaşma sitesi aracılığıyla siz değerli yardımseverlerden öğrencilerimiz adına yardım talebinde bulunuyorum.
Öğrencilerimize yapacağınız her türlü yardımı kabul ediyoruz. Çünkü, ihtiyaç sahibi öğrencilerimiz bir çok şeyden yoksunlar. Okula gelen bazı öğrencilerimizin üzerinde doğru dürüst bir elbisesi, giyebileceği bir ayakkabısı olmuyor. Sırtına atabileceği çantası, çantasının içine koyabileceği boyası, kalemi, defteri olmuyor. Oyun oynayabileceği bir topa, hayallerini anlatabileceği bir bebeğe, oyuncağa sahip olamıyor. Okuyabilecekleri hikaye kitapları yok.
Öğrencilerimize; 6-12 yaş arası hikaye kitapları ile 100 temel eser, dünya klasikleri gibi kitapları da gönderebilirsiniz.
Öğrencilerimizin kırtasiye malzemesi ihtiyaçlarını karşılayabilirseniz, bizi ve öğrencilerimizi çok sevindirmiş olursunuz. Özellikle; kalem, kareli matematik, güzel yazı defterleri, silgi, açacak ve boya kalemleri...
Elinizden ne gelirse her türlü bağışı kabul ediyoruz.
Kış soğuklarının başladığı bu günlerde, öğrencilerimize yeni kıyafet ve kışlık bot gönderebilirseniz, öğrencilerimizi çok sevindirmiş olursunuz. Kış ayları buralarda çok sert ve zor geçiyor. Yardımlarınız sayesinde, inşallah öğrencilerimizin bedenleri ve yürekleri sıcacık olur.
Okulumuz ilkokul olduğu için 6-12 yaş arası çocuklarımız eğitim görmektedir.

Adres: İki Nisan İlkokulu, Beyüzümü Mahallesi, Beyüzümü Caddesi, Tuşba/Van.Okul Kütüphanesi...

Mahmut Uygun

mahoni318@hotmail.com

Şanlıurfa-Siverek-Sofice İlk/Ortaokulunda idareciyim. Merkeze 43 km uzaklıkta olan okulumuz bu yıl eğitim-öğretime açılmıştır. Yeni bir okul olduğu için de, bir çok eksiğimiz var. Acil olarak öğrencilerimizin ihtiyaçlarını karşılayabilecek; kitap, kaynak ve materyal lazım. Kütüphanemiz olmasına rağmen kitabımız yok denecek kadar az ve öğrencilerimiz maalesef ders anlamında yardımcı kaynak olmadığı için kendilerini geliştirme imkanından yoksun olarak eğitimlerine devam etmekteler. Ekonomik anlamda durumu kötü olan aileler ellerinden gelen herşeyi yapmalarına rağmen yine de kırtasiye, kılık kıyafet, ayakkabı vb. gibi malzemeleri karşılama noktasında çok ciddi sıkıntı yaşıyoruz. 315 öğrencimiz var. Umarım yardım eliniz çocuklarımızın küçük ve sevgi dolu yüreklerine dokunur. Saygılarımla.
Yeni Kurulan Kütüphanemiz İçin Kitap...

İsmail Kaya

ismailkaya02@mynet.com

Ortaokul seviyesinde; roman, hikaye, şiir vb. kitaplara ihtiyacımız var. Okulumuzun kütüphanesi mevcut ama ele alınacak kitap yok. Yardımlarınızı bekliyoruz.
Bingöl-Sancak İlk/Ortaokulunun Kitaba İhtiyacı Var.

Mustafa Demirelli

esat23@mynet.com

Merhaba. Ben, okul müdürü Mustafa Demirelli. Kütüphanemizde son on yılda alınan kitap sayısı çok az. Kitaplarımız çok eski ve öğrencilerin seviyelerine uygun değil. Lütfen yardımlarınızı esirgemeyin.
Hem Öğrenciler, Hem de Yetişkinler Okusun!

Müslüm Albayrak

midyat_anadolu_10@hotmail.com

Okulumuz kitaplığında, ilkokul ve yetişkin düzeyinde roman ve hikayelere ihtiyacımız var. Hem öğrencileri hem de genç ve yetişkinleri kitap okumaya teşvik etmek amacıyla kütüphane kuracağız. Acil yardımlarınızı bekliyoruz.100 Temel Eser, klasik romanlar vb.
Kütüphanemizi, Bağışlayacağınız Kitaplarla Kuracağız.

Abdullah Şenol

abdullah3369@hotmail.com

Tekirdağ-Süleymanpaşa İmam Hatip Ortaokulu olarak, yeni kütüphanemizi bağışlayacağınız kitaplarla kuruyoruz. Ortaokul düzeyinde her tür kitaba ihtiyacımız var.
Adres: Gündoğdu Mah., Erol Erdoğan Sok., No: 2, Süleymanpaşa/Tekirdağ
Acil İhtiyaçlarımıza Kulak Verin!

Pınar Altundağ

ppinar63@gmail.com

Şanlıurfaya bağlı Mutlukaya köyünde sınıf öğretmeniyim. Adet fiyatı 100 lira civarında olan, İnternet üzerinden sipariş verip bize gönderebileceğiniz 3 adet kitaplık ihtiyacımız var. bunun dışında; roman, hikaye, kaynak kitap eksiklerimiz var. Sizin de ufak bir katkınız olsun.
1 Kitap, 1 Gülüş.

Selahattin Çakır

scakir1993@hotmail.com

Merhabalar. Bildiğiniz üzere, Van'da art arda olan iki depremden sonra birçok okul yıkıldı ve kütüphaneler de enkaz altında kaldı. Bu durumdan dolayı, geçen yıl bir proje başlatıp iki okula kütüphane kurduk. Bu projenin devamı olarak yeniden işe koyulduk. Sadece gönüllü bir kaç arkadaşla, elimizden geldiğince kütüphane kuruyoruz. Şu an lise ve ilkokul olmak üzere iki okul bizden kitap bekliyor. Bunun için sizlerden her türlü kitap yardımlarını bekliyoruz. Kütüphaneyi, 24 Şubat’ta açmayı planlıyoruz.
Batman'da Yeni Açılan Okulumuzun Kütüphanesine Kitap Bağışı...

Abdurrahman Abay

abdurrahmanabay@gmail.com

İlköğretim seviyesinde; öykü, şiir ve roman türü kitaplara ihtiyacımız var. Ayrıca, ikinci dönemi konularını içeren; konu anlatımı, test ve soru bankası kitaplarına da öğrencilerimizin çok ihtiyacı var.
Not: Okulumuz bu dönem eğitim-öğretime açılacak. Güzel bir kütüphanemiz içinde güzel raflarımız bulunmakta yalnız kütüphaneyi asıl kütüphane yapacak hiç kitabımız yok.
Çorbada Sizin de Tuzunuz Olsun.

Harun Bağkıran

harun_2445@hotmail.com

Şanlıurfa-Siverek Mehmet Akif Ersoy İmam Hatip Ortaokulunda rehber öğretmeni olarak görev yapmaktayım. okulumuz yeni açılan bir okul olduğu için yeni bir kütüphane kurmayı planlıyoruz. Bunun için kitaplara ihtiyacımız var. İhtiyaç duyduğumuz kitaplar:
- MEB onaylı 100 Temel Eser
- Ortaokul çocuklarına uygun romanlar
- ortaokul çocuklarına uygun dini kitap ve romanlar
- ortaokul çocuklarına uygun ansiklopediler
- Kur'an-ı Kerim
- Hadis kaynakları
- İlmihal, fıkıh vb. kitaplar
Okulumuza yapacağınız en güzel yardımlardan dolayı çok teşekkür ederim.
Okulumuza Kütüphane Kuruyoruz.

50’nci Yıl İlkokulu, Tomarza-Kayseri

703881@meb.k12.tr

Okulumuzda bir kütüphane bulunmaması nedeni ile bir kütüphane oluşturmak istiyoruz. Bu konuda bizlere yardımcı olursanız seviniriz. Göndereceğiniz kitaplar ilkokul seviyesinde olursa daha da güzel olur. Teşekkürler.
Çizgi Roman Arıyorum.

Gözde Başer

gozdebaser@live.com

Marvel çizgi roman arıyorum. Elinde olan varsa, lütfen benimle iletişime geçsin.Zenginleştirilmiş Kütüphanelerimizin Kitap İhtiyacı Var.

Mehmet Aktaş

mehmetaktas119@gmail.com

Merhaba. Ben Adana-Aladağ ilçe Milli Eğitim Müdürlüğünde çalışmaktayım. Taşımalı eğitime destek olmak amacıyla Z-kütüphane kurduk. Ancak ne yazık ki “Zenginleştirilmiş Kütüphane”miz adı gibi zengin değil! Kitap yönünden çok çok eksiğimiz var. Yardımlarınız, Torosların eteğinde bulunan bu dağ köylerimizdeki öğrencileri çok mutlu edecektir. Karanlığa hep birlikte bir mum yakalım! Yardımlarınızı bekliyoruz.
Miniklere Yardım!

Aykan Çetintaş

aykanserkan@hotmail.com

Merhabalar. Diyarbakır-Çınar İlçesi Mollapolat İlköğretim Okulunda sosyal bilgiler öğretmeniyim. Her kademedeki öğrencilerimizin yardıma ihtiyacı var. Ama öncelikle okul öncesi öğrencilerine oyuncak yardımı yapabilirseniz minikleri çok mutlu etmiş olursunuz. Şimdiden teşekkürler.
Yeni Açılan Okulun Yeni Kütüphanesi İçin Yardım!

Kayhan Bulat

kayhanbulat1@hotmail.com

İlk ve Ortaokulu aynı binada olan okulumuz yeni açıldı ve okul kütüphanemizi de yeni kuracağız. İlk ve Ortaokul düzeyinde, başta 100 temel eser olmak üzere hikaye, roman ve test kitabı yardımlarınızı bekliyoruz. Bu konuda duyarlılığını bizden eksik etmeyen tüm dostlarımıza teşekkür ediyoruz.

Adres: Yunus Emre İlk/Ortaokulu, Turhal/Tokat.
Öğrencilerimizin Hayal Dünyasını Zenginleştirmeye Ne Dersiniz?

Semir Arslan

semirarslan@mynet.com

Hatay’ın Samandağ İlçesine bağlı Tekebaşı İlk/Ortaokulunda müdür yardımcısı olarak görev yapmaktayım. Okulumuzun kendisine ait bir kütüphanesi yok ve bu sebeple araştırma ödevlerinde sıkıntı yaşanıyor. Öğrencilerimizin yararlanabileceği; ansiklopedi, roman, hikâye, masal gibi kitaplara ihtiyacımız var. İlginiz için şimdiden teşekkür ederim.Viranşehir-Arısu Ortaokulunda Kitap İhtiyacı...

Ökkeş Çadırlı

ultraslan_okks@hotmail.com

Ben, Şanlıurfa-Viranşehir-Arısu Ortaokulunun Müdür Yardımcısıyım. Okulumuzun bir kütüphanesi var ama kitap sayısı öğrencilere yetecek seviyede değil. Var olan kitapları da öğrencilerden toplayarak oluşturduk. Bu konuda bize yardımcı olabilir misiniz? 1 ila 8’inci sınıf öğrencilerine yönelik kitaplar istiyoruz. Öğrenci sayımız 150.YGS ve LYS Kitapları İhtiyacı...

Şirin Şahin

sirin190507@hotmail.com

YGS ve LYS’ye hazırlanmam lazım ama şu an elimde hiç kitap yok. Çizik yada karalanmış olması sorun değil. Yardım etmek isteyen birileri çıkar umarım.İşitme Engelliler Okulu Kütüphanesi İçin Kitap Yardımı...

Enis Kalkan

eniskalkan@gmail.com

Kütüphanemiz için ilkokul ve ortaokul düzeyinde kitaplara ihtiyacımız var.Doğan Kündür Mezrasında Kitap İhtiyacı...

Sercan Karataş

sercan_karatas@hotmail.com

Merhabalar. Ben, Diyarbakır-Ergani-Doğan Kündür Mezrası İlkokulunda, müdür ve yetkili birleştirilmiş sınıf (1-4) öğretmeniyim. Okulumuz kitaplığında, çocuklar için yeterli okuma kitapları ve araştırma yapabilecekleri ansiklopedi tarzında kitaplar yok. Siz değerli Kitapağaci.org bağış gönüllüleri, kitaplığımıza bir katkıda bulunabilirseniz çok bizi mutlu edersiniz.


Elazığ-Kovancılarda Lisesine Kitap Yardımı...

Onur Gönül

onur44-malatya@hotmail.com

Rehber öğretmen olarak görev yaptığım okulda şimdilik sadece 9’uncu sınıf öğrencilerim var. Öğrencilerim, sürekli olarak masamda bulunan psikoloji kitaplarını alıp ertesi gün geri getiriyorlar. Çünkü, okumak için kitapları yok. Ben de kendi imkanlarımla kitap temin etmeye çalışıyorum. Sizin de desteklerinize ihtiyacımız var. Şimdiden teşekkürler.Anaokulu ve İlkokul Öğrencilerine Yönelik Kitaplara İhtiyacımız Var.

Faruk Kayalar

ibnikemal60@hotmail.comDGS Kitaplarına Acilen İhtiyacımız Var.

Bekir Maraş & Nadire Kırbaş

bekirmaras111@gmail.com

Antalya-Korkuteli Meslek Yüksekokulunda okuyoruz. DGS kitaplarına ihtiyacımız var. Bu konuda bize yardımcı olabilirseniz çok seviniriz.Yeğenimin Anısına Kütüphane Kuruyorum.

Bircan Adalı

bircan_adali@hotmail.com

İki ay önce kanserden kaybettiğim yeğenimin anısına, Van’da bir okulun kütüphanesini açmak için uğraşıyorum. Kitapları, Şubat’ın 24’üne kadar toparlamam lazım. Çünkü, 24 Şubat onun doğum günü ve o gün kütüphanenin açılışını yapmak istiyorum. İlköğretim düzeyinde her türlü kitaba (roman, kaynak kitap, vb.) ihtiyacım var.Şanlıurfa-Siverek'de Kitap İhtiyacı...

Cuma Ayyıldız

cuma6385@mynet.com

Şanlıurfa İlinin Siverek ilçesi Ördekli İlk/Ortaokulunda çalışmaktayım. Okulumuz 2014-2015 eğitim öğretim yılında eğitime başladı. Okulumuza kitap bağışı yapılmasını istiyoruz. Kitaplar 1’inci sınıf ile 8’inci sınıf öğrencileri aralığında olmalı. İlgililere şimdiden teşekkürler.Minik Yüreklerin Kitap Hasreti...

Samet Yavuz Terzi

sametyavuzterzi@hotmail.com

Okul kütüphanemiz için; ansiklopedi, çocuk romanları veya hikayeleri, 100 temel eser, Dünya ve Türk klasikleri gibi kitap çeşitlerine ihtiyacımız var. Siz değerli kitapseverlerin bağışlarını bekliyoruz.Çanakkale-Yenice'de Kitap İhtiyacı...

Zeki Atik

atikzeki@hotmail.com

Çanakkale'nin Yenice ilçesine görev yapmaktayım. İlçemiz okullarına kütüphane kurmayı planlıyoruz. Öğrencilere kitap okuma alışkanlığı kazandırmaya, okumaya ve bilinçlenmeye gerçekten ihtiyaç var. İlkokul ve Ortaokul seviyesine uygun; roman, hikaye, şiir ve tiyatro türlerinde kitaplar ile zeka oyuncaklarına (Satranç takımı, jenga, sudoku vb.) ihtiyacımız var. Yardımlarınızı bekliyorum. Bu konuda duyarlı olacağınıza inanarak yürekten teşekkür ediyorum.

Adres: Yenice İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Yeni Mahalle Çarşı Caddesi, No: 26, Yenice/Çanakkale.9, 10, 11 ve 12'inci Sınıf Düzeyinde Konu Anlatımlı ve Soru Bankası İhtiyacı...

Eda Kök

edakok26@gmail.com

Merhabalar. Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde bir Kız Anadolu Lisesinde görev yapmaktayım. 500 öğrencimin, 150’si köylerden taşımalı olarak gelmekte ve hemen hemen bütün öğrencilerimin kaynağa ihtiyacı var. YGS-LYS hazırlık kitapları ve temel ders kaynakları göndermek isteyenler lütfen iletişime geçsinler. Öğrencilerimin temel dersleri: Fizik, Kimya, Biyoloji, Dil Anlatım, Edebiyat, Matematik, Geometri, Tarih ve Coğrafya...Keşke, Herkesin Elinden Azıcık da Olsa Birşeyler Gelebilse!

Yusuf Tanır

yusuftan2012@hotmail.com

Merhabalar. Daha önce de ilan vermiştim ama mesajıma sadece iki üç kişi dönüş yaptı. Keşke, çocuklarımız için herkesin elinden azıcık da olsa bir şeyler gelebilse. Elinizde bulunan, bağışlamak istediğiniz kitapları lütfen çocuklarımıza ulaştırın. En azından onlar istifade etsin! Acilen 1-8’inci sınıf seviyesinde her türlü kitaba (hikaye, roman, masal, şiir, fıkra), sınavlara hazırlık için soru bankalarına, konu anlatımlı kitaplara, deneme testlerine ihtiyacımız var. İnşallah mesajımı okur ve mailime cevap yazarsınız. Şimdiden herkese teşekkür ediyorum.İhtiyacı Olan Bir Okula Kitap Yardımı...

Ece Cömert

hazalsena_55@hotmail.com

Öncelikle herkese merhabalar! Ben, Samsun-Mithatpaşa Anadolu Lisesi 1’inci sınıf öğrencisiyim. Okulumuzda bir kampanya başlattık ama kitap eksiğimiz var. Yani size ihtiyacımız var! Canik İlçemizdeki bir köy okulunda, 1’inci sınıf ile 8’inci sınıf arasındaki ihtiyaç sahibi öğrencilerin, sizin göndereceğiniz test, okuma, konu anlatımı, sözlük vb. kitaplara ihtiyacımız var. :) Lütfen bir kitap da siz gönderin.
Kitap ve Kırtasiye İhtiyacı...

Caner Kartal

cano_dydn@hotmail.com

Öncelikle mesajımızı okuyacak, paylaşacak ve bizlere yardımda bulunacak olan tüm hayırsever insanlara şimdiden teşekkürlerimizi sunuyoruz. Ben, Ağrı merkez Hürriyet İlkokulu 3-D Sınıfında sınıf öğretmeni olarak görev yapmaktayım. Okulumuzda ve sınıfımda okumayı seven, başarılı, pırlanta gibi bir çok öğrencimiz bulunmaktadır. Genellikle düşük gelirli ailelerin çocukları oldukları için bir çok ihtiyaçlarını karşılayacak durumda değiller. Bizim, başta kitap olmak üzere; kalem, defter, silgi vb. kırtasiye malzemeleri ile, çok soğuk ve çetin geçen Ağrı'nın kışı ile mücadele etmek için 7-10 yaş arası her türlü giyecek, ayakkabı vb. yardımına ihtiyacımız var. Mesajımızı okuduktan sonra, lütfen paylaşın ve daha çok hayırsever insana ulaşmamız için yardımcı olun.
Okulöncesi Malzeme İhtiyacı...

Mervan Baday

irmakbaday@hotmail.com

- Hikaye kitapları,
- Boyama kitapları,
- Boya kalemleri,
- Oyun hamurları,
- Yapbozlar,
- Etkinlik ve hobi materyallerine ihtiyacımız var.
Türkeli İmam Hatip Ortaokulunda Kitap İhtiyacı...

Recep Anar

recepanar@hotmail.com

Okul kütüphanemizde şu an hiç kitap yok. Başta 100 temel eser olmak üzere yardımlarınızı bekliyoruz.
Bu Miniklerin Kitaplarınıza ve Yardımlarınıza Çok İhtiyacı Var!

Zeliha Buse Çevikel

dewil_angel_1935@hotmal.com

Okulumuz, tek derslikli birleştirilmiş sınıflı bir okul. Öğrencilerimin çoğu, köyün dışına hiç çıkmamışlar ve onların dışarıdaki dünyayı öğrenmelerinin tek yolu okumak. Kütüphanemiz yok. Fakat, biz çocuklarımla sınıfın bir köşesine kitaplık yaptırıp minik bir kütüphane kuruyoruz. Bu konuda desteğinize çok ihtiyacımız var. Özellikle; 1, 2, 3 ve 4’üncü sınıf seviyesinde test ve hikaye kitapları, kırtasiye malzemesi ve kışlık bot ve mont ihtiyacımız var. Umarım isteğimize cevap vererek beni ve çocuklarımı mutlu edersiniz. Şimdiden teşekkürler.

Adres: Şehit Mustafa Yıldırım İ.Ö.O., Beydili Köyü, Sütçüler/Isparta
Eskiköy'e Yeni Kitap!

Nihan Mutlu

n_toksoz@hotmail.com

Muğla-Ortaca-Eskiköy Ortaokulunda kitap ihtiyacımız var. Okulumuz oldukça başarılı. Merkezi sınavlarda birincilikler elde ediyoruz ancak maddi imkansızlıklar yüzünden kütüphanemiz çok zayıf. 5-8’inci sınıf öğrencileri için desteğinizi bekliyoruz.Roman (Klasik ve Dünya Edebiyatı) İhtiyacı...

Erkan Çakmak

nomastering@gmail.com

Ben küçük bir kütüphane kurmaya çalışıyorum. Şu anda, hem okumak hem de kütüphaneme eklemek için romanlara ihtiyaç duyuyorum. Ayrıca görme engellilere sesli kitaplar hazırlayarak yardımcı oluyorum. Maddi sıkıntılarımdan dolayı çok fazla roman alabilme imkanım olmuyor. Zaten bütün günümü kitaplarla geçirdiğimden, her gün yeni bir kitaba ihtiyaç duyuyorum. Yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler...Köy Okulu Kütüphanesi İçin Türk ve Dünya Klasikleri...

Harun Eryiğit

tirunce32@gmail.com

Okulumda 400 öğrenci var ama kütüphanemiz yok. 1’inci sınıftan 8’inci sınıfa kadar öğrencilerimin okuyabileceği Türk ve Dünya klasiklerine ihtiyacım var.Yeni Açılan Okul Kütüphanesi İçin Yardım!

Ömer Faruk Çeşme

of.cesme@hotmail.com

Okulumuzda güzel bir kütüphane yapıldı. Lakin içinde en önemli şey eksik: Yeni açılan kütüphanemiz için çok sayıda kitaba ihtiyacımız var. İlköğretim ve özellikle lise öğrencilerine hitap edebilecek kitaplarımız çok çok eksik. Artvin’in ilçeleri arasında en büyük okula sahibiz. Ama okulumuzun büyüklüğüne paralel büyüklükte bir kitaplığımız yok. Okulumuz öğrencilerinin büyük bir kısmı düşük sosyo ekonomik statülü ve okulumuz da çeşitli olanaklardan yoksun bir okul. Bizler öğrencilerimizin okuyarak geçirebilecekleri zamanlarını yararsız uğraşılarla geçirmelerini engellemek, okuma alışkanlığını geliştirmek istiyoruz. Bu sebeple roman, şiir, kişisel gelişim vb. okuma kitapları ve üniversite sınavına hazırlık kitaplarına ihtiyacımız var. Destek olursanız bizi çok mutlu edersiniz.Seçici bir Kitap Kurduna Yardımcı Olur musunuz?

Muhammet Demirakın

muhammet.demirakin@yahoo.com

Geri dönüş olmadığından eski ilanımı yenileyerek tekrarlıyorum. Lütfen birileri görsün.

Aşağıdakilerden elinizde bulunanlara talibim:

Dünya klasikleri: Sadece Rus yazarlar değil, Amerikan, İngiliz vb. yazarlar da...
Sanat Tarihi ile alakalı kitaplar
Decameron - Giovanni Boccaccio
Gecenin Sonuna Yolculuk - Louis Ferdinand Celine
Cesur Yeni Dünya - Aldous Huxley
Joseph Conrad kitapları
Gönülçelen - J. D. Salinger
Stephen King’in kitapları
Uğutlulu Tepeler – Emily Bronte
Anna Karenina - Lev Tolstoy
Şampiyonların Kahvaltısı - Kurt Vonnegut
Maj Sjöwall ve Per Wahlöö'nün kitapları
Sabahattin Ali'nin kitapları
Mark Haddon - Süper İyi Günler
Öykülerden oluşan her kitabada talibim.
Bilimkurgu yada fantastik edebiyat hiç okumadım size bırakıyorum
Normalliğin Deliliği
Stanislaw Lem'in herhangi bir kitabı
Kısaca Okunmaya değer her türde roman kitap
Yunanca öğrenmek icin kitap. Başlangıç seviyesi Yunanca-İngilizce ya da Yunanca-Türkçe, ikisi de olur.
E.L. James Grinin Elli Tonu üçlemesi
Michael Tobias - Öfke
Tom Robbins kitapları
Biri, Hiçbiri, Binlercesi - Luigi Pirandello
Öküz dergisinin sayıları
Shakespeare ve Shakespeare ile ilgili tüm yerli/yabancı kaynaklar
Maxime Chattam kitapları
John Katzenbach kitapları
Glenn Meade kitaplari
Cinselliğin Tarihi.
Kurtlarla Koşan Kadınlar - Clarissa P. Estes
Jose Martin - Göklerde Eriyip Gitmek İsterdim
On Derin Ayak İzi -- Luset Kohen Fins
Charles Baudelaire kitapları
Arkeoloji ile alakalı kitaplar
Charles Bukowski kitapları
John Fante kitapları
Reşad Ekrem Koçu kitapları
Peter Straub kitapları
Cemal Süreya - Sevda Sözleri
Osho kitapları
Gabriel García Márquez - Kırmızı pazartesi
Jorge Luis Borges kitapları
Guy de Maupassant kitapları
Virginia Woolf kitapları
W. Somerset Maugham kitapları
Graham Greene kitapları
Henry James kitapları
Henry Miller kitapları
William Faulkner kitapları
Yukarıdakilerden elinizde olanlara talibim.
Not: Özet kitap olmasın. Bana kitap gönderen arkadaşlara özene bezene biriktirmeye çalıştığım kitap ayraçlarımdan gönderebilirim.
Ağrı-Kasım Bayram Ortaokulu Kitap Bekliyor!

Gamze Nur Salkım

gamzesalkm@gmail.com

Ağrı-Kasım Bayram Ortaokulu olarak kütüphane kurmaya çalışıyoruz fakat kitabımız yok. Kaynak arayışı içindeyiz. Ortaokul düzeyinde; roman, hikaye türü kitaplara ihtiyacımız var. Bize yardımda bulunursanız çok seviniriz. :)
Çocuklarımız, Kitapların Işığından Yoksun Kalmasin!

İbrahim Çeri

pdr_e@hotmail.com

Diyarbakır-Bağlar’daki okulumuzun kütüphanesi yeni açıldığından, çocuklarımızın gelişimine katkı sağlayacak; her türlü roman, hikâye, masal, dergi, kisisel gelişim kitaplarına ihtiyacımız var. Özellikle Dünya Klasiklerinin okutulması gerekliliğinden dolayı, bu Tür romanları gönderebilirseniz mutlu oluruz. Saygılar.


Gaziantep Açık Ceza İnfaz Kurumunda Kitap İhtiyacı.

Ahmet Yavuz

ahmetyavuz27@hotmail.com

Ne dışarıdakilerin hepsi iyi, ne de içerdekilerin hepsi kötüdür. Ne mutlak iyilik ne de mutlak kötülük vardır. İyiliği yaymak, güzeli öğretmek, yeniden hayata bağlanmak için, sizden gelecek kitap, DVD, VCD ihtiyaçları var. Onlar içimizden birisi... Desteğe ihtiyaçları var. Şimdiden teşekkür ederiz.


Çocuk Kütüphanesi Kuruyoruz.

Ayşe Hacıbektaşoğlu

aysehacbektas@gmail.com

Trabzon'un Of ilçesinde bir Çocuk Kitaplığı kurmak istiyoruz. Ders kitapları ve okuma kitaplarına ihtiyacımız var.


Sağlıklı Beyinler İçin...

Musa Opçin

liseli_1963_21@hotmail.com

Merhabalar, Yardıma gönül vermiş tüm insanlara... Ben, Diyarbakır-Silvan Gazi İlkokulunda sınıf öğretmenliği yapmaktayım. 1’inci sınıfları okutuyorum. Doğunun ve Güneydoğunun şartları hepimizce malum. :( Sizden, İlkokul 1, 2, 3 ve 4’üncü sınıf düzeyinde hikaye, okumaya yardımcı kitaplar ve varsa kırtasiye malzemeleri talep ediyorum. Yardımlarınız için şimdiden can-ı gönülden teşekkür ediyorum. Allah razı olsun inşallah.


Kars'ın Sınır Köyündeki Yavrularımıza Yardım Eli Uzatalım!

Şerife Keyik

serifekeyik03@hotmail.com

Esenyayla-Şehit Bahçeli Erdağı Ortaokulunda okuyan zeki ve çalışkan öğrencilerim için, seviyelerine uygun hikaye ve test kitaplarına ihtiyacım var. Unutulmuş, terk edilmiş bir okulu, gelin birlikte yeşertelim!


Şırnak-Güçlükonak'ta Kitap İhtiyacı...

Ahmet

ahmetdenizmadima@hotmail.com

Şırnak-Güçlükonak İlk/ortaokulu müdürüyüm. Okulda kitap anlamında (İlk/ortaokul) ciddi manada sıkıntı çekmekteyiz. Yardımlarınız, inanın çok makbule geçecektir.


Çocuklarımızın Elinde Kitap Olsun, Taş Değil!

Ergün Cizreli

braver216@gmail.com

Okulumuzun öğrencileri genelde fakir aile çocukları ve kitap alacak durumları yok. Kütüphanemizi aktif hale getirip, çocuklarımızı okuyan bir nesil yapmak istiyoruz. Dünya klasikleri, Türkçe ve İngilizce hikayeler ve ortaokul seviyesinde her tür güncel kitaba ihtiyacımız var. Yardımlarınızı bekliyoruz.


Zeki ve Girişken Çocukların Bulunduğu Bir Köy Okuluna Yardım...

Emin Erzurumluoğlu

dua_et@mynet.com

Merhabalar. Ben, Samsun İli, Asarcık İlçesi, Acısu Değirmencioğlu İlkokulu müdür yetkili öğretmeniyim. Bir arkadaşımın tavsiyesiyle sitenize ulaştım. Oldukça zeki ve girişken çocukların bulunduğu bir köy okulunda çalışıyorum. Bize kitap konusunda yardımcı olabilirseniz çok seviniriz. Okulumuz birinci kademeden oluşmaktadır ve her sene ortalama 50 öğrencisi bulunmaktadır. Çok teşekkür ediyor ve çalışmalarınızda kolaylıklar diliyorum.Okulumuzda Hiç Kitap Yok!

Merve Bilim

mervebilimbilim@hotmail.com

Ortaokul seviyesinde; roman, hikaye, şiir kitabı vb. (türü hiç fark etmez) kitaplara ihtiyacımız var. Okulumuzun kütüphanesi yok. Hatta ele alacak kitap bile yok. Yardımlarınızı bekliyoruz.Bingöl-Çavuşlar Köyüne Kütüphane Kuruyoruz.

Hasan Akkuş

tokatli_hasan@yahoo.com

Bingöl-Çavuşlar Yeni Yerleşim Köyünde bulunan Çavuşlar Yeni Yerleşim Ortaokulunda türkçe öğretmeniyim. Okulumuzda bu sene yeni bir kütüphane kurma girişiminde bulunduk. Kütüphanemizin kitap ve ansiklopedi yönünden birçok eksiği var. Yapacağınız bağışlar yeni bir ışık yakmak için vesile olacak. Ortaokul öğrencilerimiz için, soru bankası ve diğer kitap bağışlarınızı bekliyoruz. İyi günler dilerim.Kadriye Çiftçi İlkokulu Kitap İstiyor!

Gözde Kurcan

gozdekurcan@hotmail.com

Sınıfımıza bir kitaplık oluşturmak istiyoruz. 3’üncü sınıf için hikaye kitabı ve derse yardımcı kitaplara ihtiyacımız var. Eğer yardım eli uzatırsanız, bir çocuğu da siz mutlu edersiniz. :) Şimdiden teşekkürler :)
İmkânı Olanlar Lütfen Yardımcı Olsun!

Bayram Şahin

bayramourinho@hotmail.com

Kitaplığım için romanlara ihtiyacım var. İhtiyaç fazlası kitabı olanların, bu konuda bana gerçekten yardımcı olabileceğini düşünüyorum. Keşke hiç kimseye muhtaç olmadan, kendim satın alarak kocaman bir kitaplık kursam ama maalesef imkanım yok. Herkese şimdiden teşekkürler. Lütfen destek olan da olmayan da bu mesajı etrafındakilere iletsin.Biz de Kitap İstiyoruz!

Savaş Tunçer

tuncersavas@hotmail.com

Van-Erciş Sezai Karakoç Ortaokulunda bir kitap toplama kampanyası düzenliyoruz. Çocuklarımız için bir kütüphane kurmak amacıyla yola çıktık. Dünya klasikleri, çocuk kitapları gibi hem 1’inci kademe hem de 2’nci kademede kullanabileceğimiz hikaye ve şiir kitapları ile romanlara ihtiyacımız var. Siz de kampanyamıza katılırsanız bizi çok sevindirirsiniz.Site logo