KitapAğacı.org

Karanlığa bir ışık da siz yakın.

GÜNÜN İPUCU

Bağışlarınızı, kitap yardımı olduğunu belirtmek kaydıyla, PTT Kargo ile indirimli olarak gönderebileceğinizi biliyor musunuz? Bunun için her PTT şubesi değil ancak merkez PTT kargo şubelerine, paketin ağzı açık şekilde (içini göstererek) başvurmanız gerekmektedir.

İlanınızın burada görüntülenmesini istiyor musunuz?

KitapAğacı.org sizi karanlığa bir ışık yakmaya davet ediyor.
Lütfen İlan Ver bağlantısına tıklayarak kitaba gereksinimi olanları kitapla buluşturmaya başlayın.
Bu sitede vereceğiniz tüm ilanlar ücretsizdir.

Siverek'te Acil Kitap İhtiyacı!

Hasan Arslan

hasanarslan2163@gmail.com

Siverek’te bir köy okulunda tek öğretmen olarak görev yapmaktayım. Okulumde pek okunabilir hikaye kitabı yok. İlkokul 1, 2, 3 ve 4’üncü sınıflar için hikaye kitabına ihtiyacımız var. Gelecek yardımlar için şimdiden Allah razı olsun.


Sivas Kangal'da Bulunan Okulumuza Kütüphane Kuruyoruz.

Yunus Yılmaz

yunusgazii@gmail.com

Ortaokul ve lise seviyesinde hikaye, roman, ansiklopedi, test kitapları vb. türde kitap ihtiyacımız var. Acil olarak yardımlarınızı bekliyoruz.


Şırnak-Silopi'de Köy Okulunda Kitap İhtiyacı!

Berna Doğru

vensere_moos@hotmail.com

Şırnak'ın Silopi İlçesinin bir köyünde Türkçe öğretmeni olarak çalışıyorum. Çocuklarımızın okuyabileceği ortaokul seviyesine uygun kitaplar istiyoruz. Yardım yapacak olanlara şimdiden çok teşekkür ederim. Lütfen kayıtsız kalmayalım.


Köy Okulu İçin Hikaye Kitabı İhtiyacı...

Fevzi Özmen

nizipli021@hotmail.com

İyi günler. Adıyaman'ın merkeze çok uzak ve kardan dolayı yolları 2-3 ay kapanan bir köy okulunda tek başıma görev yapan bir öğretmenim. Öğrencilerimin çoğunun düzenli kitap okuma alışkanlığı var. Fakat kitap sıkıntısından dolayı, aynı hikaye kitabını birden fazla kez okumak zorunda kalıyorlar. 1, 2, 3 ve 4’üncü sınıf seviyesinde hikaye kitaplarına ihtiyacımız var. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Saygılarımla.


Malazgirt İlkokuluna Kitap ve Kırtasiye Yardımlarınızı Bekliyoruz.

Edibe Yıldız

edbyldz1992@gmail.com


Yeşeren Fidanlarımıza Bir Damla Su...

Hüsnü Çelik

husnucelik52@hotmail.com

Hepimizin evinde muhakkak okuyup da bir kenera bıraktığımız hikaye, roman ve dergiler, ayrıca dolaplarımızda kullanmadığımız kıyafetler vardır. Bunları bize yollamaya ne dersiniz? Her türlü kıyafeti kabul ediyoruz. Ayakkabıdan tutun da oyuncağa kadar aklınıza ne geliyorsa bizlere ulaştırabilirsiniz. Sadece öğrencilerimize değil ailelerine de vermek istiyoruz.

Adres: Kabataş Lisesi Fatsa cad.No: 2 Kabataş / Ordu


Eskişehir, Ankara ve Konya'ya Yardım Götürüyoruz.

Cem Ozan Tilki

cemozantilki@outlook.com

Ben Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulunda sivil havacılık kabin hizmetleri öğrencisiyim. Sosyal sorumluluk projemiz kapsamında; Eskişehir, Ankara ve Konya illerindeki köy okullarına yardım kampanyası yürütüyoruz. Bu köy okullarında; hikaye, roman türü kitapların yanı sıra, defter ve kırtasiye malzemelerine de ihtiyaç var. Yardımlarınızı bekliyoruz.


Yatağan-Madenler İlkokuluna Kitap!

Gülhan Gürbüz

gulhangurbuz33@mynet.com

1, 2, 3 ve 4’üncü sınıf öğrencilerine yönelik okuma kitapları ( masal, şiir, bilmece, sözlük, atasözleri, vb.) Bugün geleceğin daha aydınlık Türkiye’si için bir şeyler yapın. Maddi imkanları yetersiz köy okulumuz öğrencileri için oluşturmaya çalıştığımız kütüphanemize yapacağınız kitap bağışlarıyla kim bilir kaç çocuğun yaşamına bir yön çizmesine katkı sağlayacaksınız. Yaşamlarını ve kişiliklerini şekillendirmeye çalıştıkları bu dönemde onlar için bir ışık da siz olabilirsiniz. Daha güzel bir ülke hayal ediyorsak hepimiz el ele vererek örmeliyiz tuğlalarını. Belki de tek bir denizyıldızı için. Onlar sizin sayenizde kitap okuma alışkanlığı kazanarak farklı dünyaların kapılarını aralayacaklar, şairlerle, yazarlarla tanışacaklar, kitabın en iyi dost olduğunu öğrenecek, bizlerin başaramadıklarını onlar başaracak, bizim kaldığımız yerden onlar devam edecekler. Onlar bizim yarınlarımız, umutlarımız, belki de bizim çocuklarımızın öğretmenleri, doktorları, avukatları. Cahit Külebi’nin şu dizelerinde anlattığı gibi güzel köylerimiz için her şeye değer. "Yurdumuz uçsuz bucaksız, Gökte yıldız kadar köylerimiz var. Ama uzak, ama harap, ama garipsi… Alın benim gönlümden de o kadar." İlginiz için şimdiden teşekkür ederiz.


Niğde'de Lise Düzeyinde Kitap İhtiyacı...

Yasemin Yurtmen

yaseminyurtmen@hotmail.com

Okulumuzun kütüphanesinde çok az kitabımız var. Her türlü yerli yabancı romanlar ve lise düzeyinde kitap istiyoruz. Lütfen yardımcı olun.


Ağrı Merkez Kavak Köyünde Kitap İhtiyacı.

Mahir Yılmaz Açıkgöz

can_hes@hotmail.com

Ben Ağrı Üniversitesi öğrencisiyim. Okulumuzda, topluma hizmet dersi kapsamında Ağrı Merkez Kavak Köyü İlkokuluna kütüphane oluşturuyoruz. Bu kapsamda, 1-4’üncü sınıflara uygun kitap yardımı bekliyoruz inşallah. Lütfen acil ihtiyaç var! Yardımcı olandan Allah razı olsun.


Elele Hep Birlikte!

Emrah Büyükkaya

emrahbuyukkaya@hotmail.com

Arkadaşlar ben Ankara’da ikamet etmekteyim. Kitap ve muhtelif kütüphane ihtiyaçlarımızı Kırıkkale’nin Keskin İlçesine bağlı Köprü Köyündeki kardeşlerimiz için talep etmekteyim. Şu an bir kütüphane veya buna benzer bir şeyimiz yok. Okul içinde kütüphane odasını ayarlayabilirim ama kitap, dolap vb. ihtiyaçlar için Allah’ın izniyle sizden yardım beklemekteyim. Hepinize teşekkür ederim.


Çalıştığım Hastaneye Kitap Yardımı Talebi...

Nurcan Kösedağ

nurcannurcan0@gmail.com

Merhabalar. Tokat Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesinde sosyal hizmet uzmanıyım. Hastanemize ve hastanemize bağlı Toplum Ruh Sağlığı Merkezinde görev yapıyorum. Buralarda hastalarımızın yararlanabileceği kitaplara ihtiyacımız bulunmaktadır. Kütüphanelerimize yardımda bulunursanız sevinirim.


Hakkari/Yüksekova Mehmetçik Ortaokuluna Kitap İstiyoruz.

Barış Yüksel

evindar_482@hotmail.com

Merhaba. Hakkari-Yüksekova-Dilekli köyü Mehmetçik Ortaokulumuzun 1.142 öğrenci sayısı bulunmakta ancak bu kadar büyük bir okulda bir kütüphane yok. Biz de kütüphane kurma girişimlerimize küçük de olsa bir katkı sağlayabileceğinizi düşündük. Yapacağınız küçük bir katkı burada büyük bir etki yaratabilir. Sizlerden gelecek olumlu haberleri umutla bekliyoruz. Kardelenler yetiştirme çabamıza destek vermeniz umuduyla...


Gaziantep H-Tipi Cezaevindeki Mahkûmlara Kitap!

Taylan Kaya

tylankaya@mynet.com

Cezaevi dediğimizde, genel anlamda aklımıza sadece mahkumları kapalı alanlarda tutmak, dış dünyadan izole etmek ve özgürlüklerinden yoksun bırakmak gelmektedir. Ancak değişen ve gelişen cezaevi düşüncesinde; mahkûmların içeride kaldıkları zaman diliminde sağlıklı ve özsaygılı yaşamalarına, sorumluluk duygusu ve toplumun bir üyesi olarak potansiyellerini geliştirmelerine destek olacak faaliyet ve programlardan yararlanmak amaçlanmaktadır. Tutuklu ve Hükümlüler Cezaevinde kaldıkları süre içerisinde boş vakitlerinin büyük bir dilimini kitaplarla geçirmektedirler. Cezaevi kütüphanemizi yenilemek ve güncelleştirmek amacıyla Türkiye genelinde başlatılan kitap bağışı kampanyası kapsamında; roman, kişisel gelişim kitapları, edebi eserler, dergi vb. her türlü kitaba ihtiyaç duymaktayız. Ayrıca sinema gösterimi yapmakta olduğumuzdan, CD ve DVD bağışlarına da ihtiyacımız var. Göndereceğiniz tür türlü kitap ve film, bir insanı yeniden topluma kazandıracaktır. Göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı şimdiden teşekkür ederiz.
Adres: Taylan Kaya (Sosyal Hizmet Uzmanı), H Tipi Cezaevi Müdürlüğü, Gaziantep.


Köyümüzde Kütüphane Kurmak İstiyoruz.

Sedat Karatepe

sedatkar33@gmail.com

Merhaba. Ben Adıyaman'ın Sincik ilçesinde bir köy öğretmeniyim. Köyümüzün adı Söğütlübahçe. Köyümüzde; lisede, ortaokulda ve ilkokulda okuyan öğrenciler var. Öğrencilerimiz, araştırma yapacakları ve bilgi ihtiyaçlarını karşılayacakları bir ortamları olmadığı için ya ödevlerini yapamıyorlar ya da bir şeyler daima eksik kalıyor. Bu sebeple köyümüzde kütüphane kurmaya karar verdik. Bir kütüphanede olması gereken bütün kitapları toplamaya çalışıyoruz. Bu konuda yardımsever vatandaşlarımızdan destek bekliyoruz. İlginiz için teşekkür ederim.


Bitlis'in Ekizler Köyünde Kitap İhtiyacı...

Salman Akçay

salmanakcay@hotmail.com

Bitlis’in Ekizler Köyünde okulumuzu yeni açtık. Kütüphane için ilkokul ve ortaokul seviyesinde okuma kitaplarına ve araştırma kitaplarına ihtiyacımız var.


Seyhan'da Kitaba İhtiyacımız Var!

Havva Karakuş

havvapdr@hotmail.com

Ben Adana'da Seyhan Tepebağ Anadolu Lisesi'nde rehber öğretmen olarak görev yapmaktayım. Okulumuz öğrencilerinin büyük bir kısmı düşük sosyoekonomik statülü ve okulumuz da çeşitli olanaklardan yoksun bir okul. Bizler öğrencilerimizin okuyarak geçirebilecekleri zamanlarını yararsız uğraşılarla geçirmelerini engellemek, okuma alışkanlığını geliştirmek istiyoruz. Bu sebeple roman, şiir, kişisel gelişim vb. okuma kitapları ve üniversite sınavına hazırlık kitaplarına ihtiyacımız var. Destek olursanız bizi çok mutlu edersiniz.


Safranbolu Anadolu Öğretmen Lisesinde Kitap İhtiyacı.

Mehmet Özgür Topsoy

ozgurtopsoy@gmail.com

Safranbolu Anadolu Öğretmen lisesinde öğretmenim. Okulumuzun binası yeni. Güzel bir kütüphanemiz var ama sadece boş raflar halinde... Yardımlarınız bizleri sevindirecektir.


Bursa-İnegöl Mezit Ortaokuluna Kitap Yardımı.

Abdurrahman Demirtaş

demirtass67@hotmail.com

Okul Kütüphanemiz için ilkokul ve ortaokul seviyesine uygun şiir, roman, hikaye ve kaynak kitaplara ihtiyacımız var. Köy okulu olduğumuz için imkanlarımız kısıtlı, yardım bekliyoruz.


1'den 8'e Kitap!

Remzi Tekin

mihremtekin@hotmail.com

Diyarbakır'ın merkeze bağlı Yüksek adlı köyünde görev yapmaktayım. Kendi imkanlarımızla kurduğumuz kitaplıklarımızı doldurmak için bağışlarınızı bekliyoruz.
Bağış yapmak isteyenler: Diyarbakır Üçkuyular Mevki Yüksek Köyü İlköğretim okulu adına bağış yapabilirler. Teşekkürler.


Cezaevine Kitap Bekliyoruz.

Mehmet Evin

ab33765@adalet.gov.tr

Yeni açılan Bandırma 1 Nolu T-tipi kapalı ceza infaz kurumumuzda yatan hükümlü arkadaşların istifade edeceği roman türü kitaplarınızı kütüphanemizde kullanılmak üzere bekliyoruz. Şimdiden duyarlı arkadaşlara teşekkürler.


"Oyuncaklarla Renklenen Dünyamız'' Projemize Destek Bekliyoruz!

Selin Güneş

sally_140@hotmail.com

Köy Okul Öncesi Kurumu için başlattığımız ‘’Oyuncaklarla Renklenen Dünyamız'' projemiz için, 0-6 yaş grubu için, hikaye ve boyama kitapları, oyuncak ve okul öncesi için materyale ihtiyacımız var. İlginiz için şimdiden teşekkürler.


Elazığ-Yarımca Köyü İçin 8'inci Sınıf Test Kitabı İhtiyacı.

Tuğba Bıyıklı

tubabykli@gmail.com

Ayrıca roman ve ilkokul düzeyinde okuma kitaplarını da kabul ediyoruz.


Kitaba Acıktık!

Ayşe Usta

ayse.usta@hotmail.com

İzmir'in Ödemiş İlçesinde bulunan, taşımalı öğrencilerin varlığı ve bina yetersizliğinden dolayı ilk ve ortaokul kısmı birarada olan bir okuluz. Kütüphanemizde yeterince kitap olmaması en büyük sıkıntılarımızdan biri. Yardımseverlerin ilk ve ortaokul seviyesine uygun kişisel gelişime katkıda bulunacak kitaplar ve "TEOG'a hazırlık test kitapları" bağışında bulunmalarını talep ediyoruz.


Çocuklarımıza Kitap Lütfen!

Mücahit Duran

mucahitduran_1740@hotmail.com

İlkokul ve ortaokul seviyelerine uygun her türlü roman, bilim dergisi, bilgilendirici kitaplara ihtiyacımız var. Erzurumun ilçesinde olmamızdan dolayı imkanlarımız kısıtlı. Kitabımız yok. Yardımlarınızı bekliyoruz.


Kilis Atatürk İlkokuluna Yapılacak Kütüphane İçin Kitap Yardımı Bekliyoruz.

Sefa Tozun

sefa.tozun@hotmail.com

İlk ve ortaöğretim için roman, hikaye, dînî, tarihî kitaplara ihtiyacımız var. Ayrıca öğrencilerin araştırma yapabilmesi için ansiklopedi de olabilir.


İlköğretim Çocukları İçin Roman, Hikaye ve Yardımcı Kaynak İhtiyacı...

Burcu Abes

burcu1588@hotmail.com


Mazgirt Anaokulu İçin Kitap Yardımı...

Ezgi Koşar

ezgikosar987@gmail.com

Merhabalar. Ben, Dicle Üniversitesi Ziya Gökalp Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği 3.sınıf ogrencisiyim. İsmim: Ezgi Koşar. Size ulaşma nedenim, Tunceli'de yenilemeyi planladığımız üç okul için yardım talebinde bulunmak. Yenilemeyi düşündüğümüz Tunceli-Mazgirt'teki Darıkent İlkokulu'nda çeşitli yaşlarda yaklaşık 80 öğrenci bulunmakta ve zor şartlarda eğitim görmektedir. Bu okulda; anaokulu düzeyinde kitap, harita sözlük, defter vb. materyale acil ihtiyaç vardır. Bunlardan birini veya birkaçını sizler aracılığıyla temin edebilir miyiz?
https://www.facebook.com/groups/dersimizdersim/?fref=ts


Şirvan-Pirinçlik Köyündeki Kütüphanemiz İçin Kitap Yardımı...

Banu Yaman

banu_ymn06@hotmail.com

Merhabalar. Siirt İli-Şirvan İlçesi-Pirinçli Köyü ilk ve orta okulunda öğretmenim. Kütüphanemiz için desteklerinizi bekliyoruz. İlk ve ortaokul öğrencilerim için hikaye roman türü gençlik ve çocuk kitapları.Andırın-Geben'de Öğrencilerimiz İçin Kitap İstiyoruz!

Gökhan Gündoğdu

gokhan_gundogdu_27@hotmail.com

Kahramanmaraş-Andırın İlçesinin Geben Beldesindeki Şehit Ramazan Avcı Lisesi öğrencileri için roman, hikaye ve sınava hazırlık kitapları ihtiyacımız var. Teşekkür etmek bu iyiliğinize az olur. Şimdiden minnettarız.Manisa'ya Kitap Yardımı Talebi.

Fethi Türk

fethiturk84@hotmail.com

Selamlar. Bir köy okulu öğretmeni olarak, kitap gereksinimimiz olduğunu belirtmek istiyorum. Genellikle roman ihtiyacımız olmakla birlikte, tür ayrımı yapmadan her türlü kitap yardımı alabiliriz. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederiz. İyi çalışmalar.Okumak İstiyoruz!

Sıdıka Aydın

aydn68__50@hotmail.com

Özellikle 1’inci sınıflar ve diğer sınıflar için hikaye kitabı istiyorum. Okulumuzun gerçekten ihtiyacı var.Kütüphanemize Can Vermeye Ne Dersiniz?

Zehra Güden Altmış

zehrabade@hotmail.com

YGS-LYS kitapları ve her türlü lise dengi kitaplara ihtiyacımız var. Ayrıca kütüphane için raf ve masalara da ihtiyacımız var.Kitaplarınıza İhtiyacı Olan Öğrencilerim Var!

Türkan Yalçın

yalcin.turkan@msn.com

Merhaba arkadaşlar. Ben Bitlis Tatvan’da bir Anadolu lisesinde rehber öğretmenim. Öğrenciler arasında çok başarılı olup köyden gelen ve maddi nedenden dolayı elinde çalışacak kaynağı olmayan birçok öğrencim var. Okulumuz yeni kurulduğu için kütüphanemizde de kaynak yok denecek kadar az. Elinizde lise öğrencilerinin yararlanacağı YGS, LYS ya da roman, dergi, vs. kitaplar varsa ulaştırabilir misiniz?
Adres: Hüseyin Çelik Anadolu Lisesi, Rehberlik Servisi, İşletme mah. İşletme caddesi Tatvan/Bitlis
Şimdiden çok teşekkürler.Okuluma Kitap İstiyorum!

Hacer Doru

hacer_89_00@hotmail.com

Ben Van'da görev yapıyorum. Çocuklarımın ellerine alıp okuyacakları kitapları yok. Özellikle 8’inci sınıf düzeyinde roman, hikaye ve yararlı olabilecek kitaplar istiyorum. Şimdiden çok teşekkür ederim.


Okumak İçin Fırsat Eşitliği!

Mustafa Mertgül

mustafamrtgl@gmail.com

5, 6, 7 ve 8’inci sınıf öğrencileri için hikaye, roman kitaplarına ihtiyacımız var. Köy okulu olduğumuz için imkanlarımız kısıtlı ve kütüphane kurmak istiyoruz. Bunun için raflarımızı bir şekilde temin ettik fakat kitap sayımız çok yetersiz.


Doğuda Kütüphane Kuruyoruz!

Nurullah Aslan

mr.fany@hotmail.com

Merhabalar. Doğuda kütüphane kuruyoruz. Sizden ricamız, evinizde olan okumayı bitirdiğiniz kitapları bize ulaştırmanız... Ayrıca, kırtasiye ve diğer yardımlarınızı da bekliyoruz. Herkese şimdiden teşekkür ederiz.


7'inci Sınıflara Kütüphane Oluşturuyoruz!

Yeliz

yeliz238@hotmail.com

Merhaba. Ben Bursa’nın bir ilçesinde matematik öğretmeniyim. Okulumuzda kütüphanemiz yok. 7’nci sınıflara bir sınıf kütüphanesi oluşturmak istiyorum. Bunun için ortaöğretim 100 temel eser veya ortaokul seviyesinde kitap bağışında bulunmak isteyen yardımseverlerimiz varsa bana ulaşıp yardımcı olabilir misiniz? Şimdiden herkese çok teşekkür ederim.


Adıyaman-Gölbaşı-Belören İlk ve Ortaokulunda Kitap İhtiyacı...

İsa Bucak

bucak46@hotmail.com

İlkokul ve ortaokul öğrencilerinin okuyabileceği her türlü hikaye, roman vb. kitaplara ihtiyacımız vardır. Yardımlarınızı bekliyoruz.


Kırıkkale'de Kitap Fuarı Şenliği...

Emine Esen

eseneminee@gmail.com

Merhaba. Ben, Kırıkkale-Balışeyh Toki Şehit Gazi Gürsoy Ortaokulunda öğretmenlik yapıyorum. Öğrencilerimiz çeşitli köylerden taşımalı olarak geliyorlar. Onların kendi kitaplarını seçme ve alma sevincini yaşamaları için kaymakamlık öndeliğinde ilçemizde düzenlenecek olan Nevruz Bayramında kitap fuarı düzenlemeyi düşünüyoruz. Bu konuda bize yardımcı olabilir misiniz?


Siirt-Pervari-Düğüncüler Köyünde Okuma Kitabı İhtiyacı...

Mustafa Nişancı

mmstfnsncc@hotmail.com

İlk Öğretim öğrencilerinin okuyabileceği her türlü kitaba ihtiyacımız var.


Nusaybin: Bir Kütüphanemiz Bile Yok!

Gül Değer Çelik

guldeger.celik@gmail.com

Ben Mardin'in Nusaybin ilçesinde Yıldırım Ortaokulunda Türkçe Öğretmeni olarak görev yapıyorum. Maddi imkansızlıklar sebebiyle hala bir kütüphanemiz yok. Çocuklarımın her şeyden önce okumaya ihtiyaçları var.Elimden geldiğince onları kitaplarla yakın tutmaya çalışıyorum; fakat benim kendi başıma yapacaklarım maalesef kısıtlı. Bu konuda naçizane desteklerinizi bekliyorum.


Kilis-Musabeyli Hasancalı Ortaokulunda Kitap İhtiyacı!

Hasan Kemal Özkan

hasan.kml_07@hotmail.com

Her türlü kitaba ihtiyacımız var. Özellikle; hikaye kitabı, yardımcı kaynaklar, test kitapları, ingilizce hikaye kitapları...


Köy Okulları İçin Kitap Toplama Kampanyası. (40. Yıla 40 Kütüphane)

Ebru Dilbas

ebru_a10c@hotmail.com

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Sinerji Kulübünün Çukurova Üniversitesi ile birlikte yürüttüğü 40. Yıla 40 Kütüphane Projesi için kitap yardımlarınızı bekliyoruz. Hikaye, roman, sbs, ygs, lys kitapları gönderebilirsiniz. İl Milli Eğitim müdürlüklerimiz öncülüğünde belirlenecek 20 lise ve 20 köy okuluna kütüphaneler kurulacaktır. Projemiz kütüphane kurulumuyla kısıtlı kalmayıp; Kültürel ve Sanatsal etkinlikler, atölye çalışmaları, Tarihi ve turistik geziler ve mesleki bilgilendirmeler gibi birçok etkinliği içerisinde barındırmaktadır. Okullara götürülecek kitaplar için herhangi bir maddi kaynak ayrılmamış olup bu kitaplar üniversitemizdeki öğrenci arkadaşlarımızdan ve il merkezlerindeki liselerde yapılacak sunumlar sonrası başlatılacak yarışma ve kampanyalarla toplanacaktır. Bu sayede okullarımız arasında gönül bağı kurularak, öğrencilerde yardımlaşma bilinci oluşturulması hedeflenmektedir. Gençlerimiz okuma bilinci kazanırken aynı zamanda sosyal ve kültürel olarak ta kazanımlar elde etmiş olacaklardır.


Şanlıurfa'ya 1-8'inci Sınıf Arası Hikaye Kitabı İstiyoruz.

Pınar Yalçın

ppinar63@gmail.com

Urfa’ya bağlı Mutlukaya köyünde hikaye kitabı ihtiyacımız var. Lütfen bize bir kaç hikaye kitabı da siz gönderin!


Dursunbey Çok Programlı Lisesinde Kitap ihtiyacı...

Hacer Yalçıntaş

haceryalcintas@hotmail.com

Merhabalar. Balıkesir Dursunbey Çok Programlı Lisesi rehber öğretmeniyim. Öğrencilerimi kitap okumaya yönlendirmek amacıyla birlikte kitap okuma etkinliği düzenliyorum ancak öğrencilerimin çoğu köylerden taşımalı gelmekte ve maddi durumu çok iyi değil. Okul kütüphanemizde de daha çok eski ve gençlere hitap etmeyen kitaplar mevcut. Kütüphanemizi yenilemek için kitap arayışına girdik Lütfen Lise düzeyine uygun romanlar ve Dünya-Türk Klasiklerinden olan kitaplarınızı bizlere ulaştırabilirseniz öğrencilerime kitap sevgisi aşılama konusunda bana yardım etmiş olacaksınız. Yardımlarınızı bekliyoruz.


Patnos Anadolu Lisesinde Kitap İhtiyacı...

Deniz Bozkurt

denizbozkurt62@hotmail.com

Ağrı Patnos Anadolu Lisesinde Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni olarak görev yapmaktayım. Mesleğimin ve branşımın bana yüklediği bir sorumluluk olarak öğrencilerin kendilerini geliştirmeleri, anlama-yorumlama güçlerini geliştirmeleri ve kendilerini daha iyi ifade edebilmeleri için kitap okumaya teşvikte bulunuyorum. Fakat okulumuzda bir kütüphanenin bulunmaması beni ve öğrencilerimi bu konuda sıkıntıya sokmaktadır. İlçemizde de öğrencilerimizin yararlanacağı kütüphane sayısının sınırlı olması okulumuzda kütüphane oluşumunu zorunlu kılmaktadır. Fakat kütüphane oluşturabilmek için okulumuzun ve öğrencilerimizin yeterli maddi imkanının olmaması bizi siz kitapseverlerden yardım isteme fikrine sevk etmiştir.
Yine aynı şekilde üniversiteye hazırlanan öğrencilerimize YGS-LYS kaynak kitapları temininde büyük sıkıntılar yaşamaktayız. Özellikle maddi durumu kötü olan öğrencilerimiz kaynak kitaplar konusunda sıkıntılar yaşamakta ve bizim yaptığımız katkılar maalesef yeterli seviyeye ulaşamamaktadır. Bu nedenle bu sıkıntıyı yaşayan öğrencilerimizle diğer öğrenciler arasında ders başarısı ve üniversite sınavları açısından büyük farklar oluşmaktadır. Bu duruma engel olmak için bize bu konuda yardımcı olmanızı bekliyoruz. Göndereceğiniz bir kitabın belki de bir gencimizin hayatını değiştirebileceğini hatırlatarak şimdiden sizlere teşekkürlerimi sunarım.


Diyarbakır-Eğil'de Kitap İhtiyacı...

Yunus Kaya

yuns.kya.33@gmail.com

Diyarbakır’ın Eğil köyündeki okulumuz için kitap bağışında bulunmak ister misiniz? İlk ve orta öğretim düzeyinde okuma kitaplarına ihtiyacımız var.


Kitaplar Aydınlatır Çocukları!

Aslı Öztürk

asliozturk8959@hotmail.com

Herkese merhabalar. Ankara'nın Mamak ilçesinde bulunan Coşkun Ertepınar Ortaokulu için kitap kampanyası başlattık. Okulun kütüphanesi adeta boş bir oda halinde. Sizlerden isteğim imkanı kısıtlı öğrencilerin çoğunlukta olduğu bu okulumuz için kitap desteğinde bulunmanızdır.


Adıyaman-Sincik-Serince İlkokuluna Kitap Yardımı...

Erol Gökay

erol.gokay@hotmail.com

Öğrencilerimin pek çok sıkıntısı var. Ama en önemlisi okuyabilecekleri kitap... Öğrencilerime kitap okuma alışkanlığı kazandıracak hikaye kitaplarına ihtiyacımız var. İlgilenenlere şimdiden çok teşekkür ederim.


Hatay-Reyhanlı-Alakuzu Köyü Çocukları Yardımlarınızı Bekliyor.

Mehmet Akar

mehakare@hotmail.com

Arkadaşlar merhaba. Hatay-Reyhanlı-Alakuzu Köyünde kurulan kütüphanemize roman, hikaye, sınavlara hazırlık türü kitap ve ana okulu öğrencilerimiz için oyuncak türünde yapacağınız yardımları bekliyoruz. Selam ve dua ile...


Hakkari'de Başarılı Öğrenciler İçin Kitap İhtiyacı!

Gülcan Uzunöz

glcnkansu@hotmail.com

Merhaba. Hakkari’de Rehber Öğretmen olarak görev yapmaktayım. Çok başarılı, yalnız maddi durumu yetersiz olan öğrencilerim var. Özellikle 8’inci sınıfların TEOG sınavlarına hazırlık yapmaları için kitap yardımızını istiyorum. 6, 7 ve 8’inci sınıf test kitapları, konu anlatımlı kitaplar için inşallah yardım edersiniz. Şimdiden teşekkür ederim.Bir Kitap, Bin Umut!..

Meltem Sayar

hrryt_oo@hotmail.com

Bize bin umut da siz olur musunuz? Ben, Konya'nın Cihanbeyli İlçesinde Türkçe öğretmenliği yapmaktayım. Okulumuz Cihanbeyli ilçesinde bir köy okulu. Okulumuzda; 5, 6, 7 ve 8’inci sınıf düzeyinde 170 öğrencimiz mevcut. Ancak, kütüphanemiz kaynak bakımından çok yetersiz. 100 Temel Eser bile mevcut değil. Ansiklopedi, roman, hikaye, masal kitabı ve özellikle son dönemde çocuklar için yazılan ilgi çekici kitaplara ihtiyacımız var. Bize yardım eder misiniz?

Adres: Gölyazı Kasabası, Gölyazı Hürriyet Ortaokulu, Cihanbeyli/Konya

Facebook Sayfamız: https://www.facebook.com/events/619494194789648/?previousaction=join&source=1KPSS A-Grubu Kitaplarına İhtiyacım Var.

D. Buket

buket_22_ozcn@hotmail.com

Merhaba arkadaşlar. Ben İİBF mezunuyum ve KPSS A-Grubuna hazırlanıyorum. Elinde; hukuk, maliye, muhasebe, kamu yönetimi, konu anlatımlı veya soru bankası kitapları olan ve kullanmayan varsa bana iletmesini rica ediyorum. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkürler.1 Kitap 1 Gülüş Projesi: Lösemi Hastalarına Kütüphane.

Selahattin Çakır

scakir1993@hotmail.com

Merhabalar. Van Dursun Odabaş Tıp Merkezinde yatmakta olan lösemi hastaları için hastanenin bir odasını kütüphaneye çevirmek istiyoruz. İzinleri aldık. Tek eksiğimiz kitaplar. Bölümde küçük yaşlar ağırlıkta olmak üzere her yaştan insanlar var. Her türlü kitap kabulümüzdür. Yardımlarınızı bekliyoruz. Mart ayına kadar kurup yetiştirmek istiyoruz. Hastane çalışanı olmadığımız için kitapları hastaneye göndermeyin. Adresimiz için lütfen e-mail aracılığıyla bizimle temas kurun. Teşekkürler.Lütfen Bize Yardım Edin!

Gamzegül Çürük

gamzegl_crk@hotmail.com

Muğla-Fethiye-Eşen Lisesinde öğretmenim. Lütfen, miniklere yardım! Onların okumak için kitaba ihtiyacı var. İlkokul, ortaokul ve lise. Ansiklopedi, soru bankası ve her tür kitap kabulümüzdür.Kütüphane Kurduk, Kitap Arıyoruz!

Mustafa Memiş

mustafamemis_69@hotmail.com

Antalya’nın Manavgat İlçesi Karabük köyünde din görevlisi olarak görev yapmaktayım. Görev yaptığım köyün eğitim imkanları oldukça kısıtlı. Bu kapsamda, bir kütüphane kurmak fikri geldi aklıma. Cami içinde bir kütüphane odası yaptırdım. Evimdeki masaüstü bilgisayarımı buraya bağışladım, kablosuz internet ve yazıcı da koydum. Ancak, okul çocukları ve gençlere yönelik ciddi manada kitap ihtiyacımız var. Sizden, bu köyün çocukları ve gençleri adına, gücünüzün yettiği, gönlünüzden koptuğu kadar kitap yardımı bekliyoruz.Mazıdağı-Yukarıkonak Ortaokulunun Kitap Talebi.

M.Salim Yıldız

deep_brusk@hotmil.com

İlköğretim 2’nci Kademeye uygun roman, hikaye, ansiklopedi, bilimsel-kültürel dergiler vb...Yoksulluk, Kitaptan Yoksunluk Anlamına Gelmemeli!

Yılmaz Cengiz

ylmzcngz0512@hotmail.com

Ben, Şanlıurfa-Yenice Merkez İlkokulunda görev yapmakta olan bir sınıf öğretmeniyim. Kütüphanemizde -maalesef ki- çocukların seviyelerine hitap eden kitaplar bulunmamakta. Okulumuz dar gelirli ailelerin bulunduğu bir semtte olduğu için, velilerden de herhangi bir yardım göremiyoruz. “Ailelerin yoksulluğu, çocuklarımızın da kitaplardan yoksun büyümesine neden olmamalı” diye düşünüyorum. Yardımcı olabilirseniz çocuklar ve ben size minnettar kalacağız. Teşekkürler.Ortaokul Seviyesine Uygun Kitap İhtiyacı...

Mustafa Bedrettin Fidan

mfidan66@hotmail.com

Ortaokul öğrencilerimin okuyabileceği hikaye, roman, şiir, çizgi roman, deneme ve öğrencilerimin seviyelerine uygun her türlü kitaba ihtiyacım var.Çaldağ İlk/Ortaokulu Kütüphanesi İçin Destek İstiyoruz.

Çaldağ İlkokulu/Ortaokulu

thacialibeyoglu@hotmail.com

Okulumuz Ankara-Haymana İlçesinde bir devlet okuludur. Okul kütüphanemize güncel yeni kitaplar ve kütüphanemizin donatımı için destek istiyoruz.
Edremit-Yıldırım Beyazıt Anadolu Teknik Meslek Lisesinde Kitap İhityacı...

Gökmen Aydın

g.aydin007@hotmail.com

Merhaba. Ben, Van İli, Edremit İlçesi Yıldırım Beyazıt Anadolu Teknik Meslek Lisesinde öğretmenim. Okulumuz henüz yeni açılmış bir okul. Bu sebeple okulumuzun eksiği çok fazla. Bir de bir kütüphane kurmak istiyoruz. Okulun imkânlarıyla kütüphanemizi sadece fizikî bir mekân olarak oluşturabildik ama bu kütüphaneye henüz kitap koyamadık. Kütüphanemize işlevsellik kazandırmak için yardımlarınızı bekliyoruz. 100 temel eser ve liseler için okuma kitaplarına ihtiyacımız var.
Karapınar Kız Teknik ve Meslek Lisesinde Kitap İhtiyacı...

Osman Bağcı

obagcimetem@gmail.com

Okulumuz, 2012-2013 Eğitim-Öğretim Yılında faaliyete geçmiş olup, 2014 yılında Z-Kütüphane düzeni kurulmuştur. Kütüphanemizin acil kitap ihtiyacı vardır. İlginize şimdiden teşekkür ederiz.
Şırnak Merkez İstiklal İlkokulu'na İngilizce Sınıfı Yapalım!

Merve B.

merveberberoglu87@hotmail.com

Merhabalar. Ben, Şubat ayı itibarıyla Şırnak Merkez İstiklal İlkokulu'na atandım. Branşım İngilizce. Okulumuzda İngilizce dersi için gerekli materyal maalesef mevcut değil. Açmak istediğim İngilizce Sınıfı için ilkokul seviyesine uygun İngilizce okuma kitaplarına çok ihtiyacımız var. Bu konuda yardımlarınızı saygılarımla rica ediyorum.Şarkışla-Mehmet Emin Tuna Ortaokulu'na Kitap Yardımı...

Hatice Üstündağ

haticepinar03@hotmail.com

Merhabalar. Ben Sivas Şarkışla'da, kütüphanesi bile olmayan bir okulda görev yapan bir Türkçe öğretmeniyim. Elimden geldiği kadar kitap temin etmeye, en azından sınıf kitaplığı oluşturmaya çalışıyorum. Ama yeterli olmuyor. Okuma kitabı konusunda yardımcı olursanız ben, en çok da öğrencilerim çok ama çok sevineceğiz. Şimdiden çok teşekkür ederim.
Adres: Mehmet Emin Tuna Ortaokulu
Şarkışla/SİVASBakışık İlkokulu ve Ortaokulunda Kitap ihtiyacı.

Cuma Arslanpençe

c_aslanpence@hotmail.com

Köyümüz İran sınırında Van’a bağlı Saray İlçesinin Bakışık Köyüdür. Okulumuza kendi imkanlarımızla bu sene başında yeni kütüphane kurduk ama çok az okuma kitabımız var. Kütüphanemizdeki ilkokul ve ortaokul öğrencilerine yönelik kitap (Roman, Hikaye) sayısını artırmak için yardımlarınızı bekliyoruz.Hatay Mustafa Kemal Üniversitesinde Kütüphane Projesi.

Salih Tümer

people_lovely_@hotmail.com

Merhaba. Ben Mustafa Kemal Üniversitesi sınıf öğretmenliği öğrencisiyim. Bu dönemki topluma hizmet dersimizde, kütüphanesi olmayan bir okulumuz için kütüphane oluşturacağız.Yapabileceğiniz her bir kitap bağışı bile bizler için büyük kâr. Yardımlarınızı bekleyeceğiz. Şimdiden teşekkürler.Ağrı Merkez Hürriyet İlkokulunda Her Türlü Kitap ve Kırtasiye İhtiyacı.

Caner Kartal

cano_dydn@hotmail.com

Ağrı Merkez Hürriyet İlkokulunda sınıf öğretmeniyim. Okulumuzda; okuma isteği olan, azimli, başarılı, pırlanta gibi öğrenciler bulunmaktadır. Fakat, bu okuma isteklerine rağmen yeterli imkanlara sahip değiller. Okulumuz öğrencilerinin, başta okuyacak kitap olmak üzere defter, kalem vb. kırtasiye malzemelerine ihtiyaçları vardır. Bu ilanımızı görüp bizlere gönül köprünüzü kuracağınıza inanıyorum. Göstereceğiniz ilgi ve yapacağınız bağışlar için sizlere şimdiden teşekkür ederim.Gebze Ülkün Yalçın Anadolu Lisesinde Kitap İhtiyacı...

İlayda Altuntaş

colourfullady@hotmail.com

Merhaba. Ben, Gebze'de oturuyorum. Ülkün Yalçın Anadolu Lisesi'nde okuyorum. Okulumuzun kütüphanesini yeniledik. Kitaplarımızı da yenilemek istiyoruz. Yardımcı olabilir misiniz? Roman, inceleme, şiir kitabı, tarih vb. bütün kitaplar olur...40. Yıla 40 Kütüphane Projesi.

Umutcan Olmuş

umutcanolmus@gmail.com

40. Yıla 40 Kütüphane sloganıyla yola çıkan projemiz ismini Çukurova Üniversitemizin kuruluşunun 40 yılı olması münasebetiyle almaktadır. Projemizde, dezavantajlı konumda olan gençlerimize ulaşmak amaçlanmaktadır. Projenin yürütücülüğünü Sinerji Kulübü üstlenmektedir. Projemiz Adana ve Osmaniye illerinde yoğunlaşacaktır. İl Milli Eğitim müdürlüklerimiz öncülüğünde belirlenecek 20 lise ve 20 köy okuluna kütüphaneler kurulacaktır. Projemiz kütüphane kurulumuyla kısıtlı kalmayıp; Kültürel ve Sanatsal etkinlikler, atölye çalışmaları, Tarihi ve turistik geziler ve mesleki bilgilendirmeler gibi birçok etkinliği içerisinde barındırmaktadır. Okullara götürülecek kitaplar için herhangi bir maddi kaynak ayrılmamış olup bu kitaplar üniversitemizdeki öğrenci arkadaşlarımızdan ve il merkezlerindeki liselerde yapılacak sunumlar sonrası başlatılacak yarışma ve kampanyalarla toplanacaktır. Bu sayede okullarımız arasında gönül bağı kurularak, öğrencilerde yardımlaşma bilinci oluşturulması hedeflenmektedir. Gençlerimiz okuma bilinci kazanırken aynı zamanda sosyal ve kültürel olarak ta kazanımlar elde etmiş olacaklardır.Köy Çocukları için Kütüphane Kurmaya Yardımcı Olur musunuz?

Ferit Mucuk

ferit_mucuk@hotmail.com

Yozgat’ın Akdağmadeni ilçesine bağlı ve ilçenin en uzak köyü olan Tarhana Köyünde bulunan Tarhana Mehmet Öğretmen İlkokulu-Ortaokulunda müdür yardımcısı olarak görev yapmaktayım. Okulumuzda 184 öğrenci öğrenim görmektedir. Okulumuza kütüphane kurmak istiyoruz. Sizden okulumuzda kuracağımız kütüphane için kitap yardımında bulunmanızı rica eder, öğretmen arkadaşlar ve öğrencilerim adına sizlere şimdiden teşekkür ederim.Ödemiş-Cumhuriyet Ortaokulu Kitap Bağış Kampanyası.

Muhammed Ayaydın

yarimizmir@hotmail.com

Merhaba. İzmir'in kırsal beldelerinden, Ödemiş'ten kucak dolusu selamlar size. Biz, İzmir-Ödemiş-Cumhuriyet Ortaokulu öğrencileri olarak size ülkemizin yarınları demek olan biz çocukların iyi bir okuma alışkanlığı kazanması düşüncesiyle yola çıktık. Bununla birlikte okulumuzun mevcut kütüphanesi de eksik ve bizim hayallerimizdeki yeri doldurmayacak nitelikte. Hemen her türde ve her türlü kitaba ihtiyacımız var. Duyarlı, gelişmiş ve dürüst bir toplum olmanın şartı değil midir kitaplarla iç içe olmak. Bizler, okumak için çaba sarf eden, daha çok şey öğrenmeye çalışan minik arkadaşlarmızı da gördükçe "Bu Millet Nefes Alıyor" diye için için seviniyoruz. Ve sesimizi duyup bizlere bu konuda yardımcı olmanızı bekliyoruz. İlk kez böyle bir taleple bir yerlere mektup gönderiyor ve bu ilk cesaret örneğimizi destekleyerek bizleri mutlu edeceğinizi umuyoruz. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürlerimizi ve saygılarımızı sunarız. Ödemiş/Cumhuriyet Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Muhammed F. Ayaydın


Neden Olmasın?

Hikmet Aypulat

aypulat.hikmet@gmail.com

Dostlar, öncelikle merhaba. Odamda güzel bir kitap köşesi oluşturmak istiyorum. Yalnız şöyle bir kitap köşesi olmasını istiyorum: Tanımadığım insanlarla, yani sizlerle bu tarz siteler/sayfalar aracılığıyla irtibata geçip; sevdiğiniz, beğendiğiniz, hayatınıza ciddi bir tokat atıp sizi sarsmış ve fakat aynı zamanda kendinize getirmiş kitaplarınızı talep ediyorum. Kitaplarınızın giriş sayfalarındaysa sizden küçük notlar bekliyorum. Herhangi bir şeye dair. Bu biraz uçuk bir talep sanırım. Lakin her zaman umut vardır. Bir kaç kişi de olsa kulak verecektir diye düşündüm. Bu bir hayal, gerçekleşmesini umduğum. Destek olmak isterseniz sevinirim. Güzel günler!..


Medine Müdafii Fahreddin Paşa İmam Hatip Lisesi Kütüphanesi Bağışlarınızı Bekliyor.

M. Şahin Karakaş

m.sahinkarakas@hotmail.com

Okulumuz Adana'nın Yüreğir ilçesindedir. Ben okulun Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeniyim. Bulunduğu konum nedeniyle öğrencilerimizin ekonomik durumu oldukça düşüktür. Bunun yanı sıra okul çevresi ve öğrencilerimizin yetiştiği muhitler uyuşturucu ve suçun kol gezdiği bir bölgededir. Siz değerli kitapseverlerin bildiği üzre kuru bina ve duvarlar eğitim için asla yeterli olmuyor. Bu nedenle okulumuz bünyesinde ilk dönem bir çok çalışma yaptık. Ancak kütüphane eksikliği karşımıza her an çıktı. Kendi çabalarımızla raflarımızı ve masaları temin ettik. Kütüphaneyi, bir sosyal sorumluluk projesi olarak görüyoruz. Ben ve diğer öğretmen arkadaşlarım öğrencilerimizi kütüphaneye, kitaba, akla ve ilme yönlendirmek adına ciddi çabalar sarf ediyoruz. Ancak asla bizlerin çalışmaları tek başına yeterli olmuyor. Kütüphanemizi sosyal bir alan gibi kullanma gayesi içindeyiz. Kurslar, film gösterimleri, tabu ve satranç gibi zihin oyunları kütüphane ikliminde gerçekleştirmeye çalışacağız. Bu kanalla da öğrencilerimizi kitap okumaya ve kütüphaneye yönlendirmek istiyoruz. Bunu başarabilirsek bir çok gencimiz uyuşturucu, şiddet ve cehaletin kucağından kurtulacaktır. Biz öğretmenler olarak üstümüze düşeni yapmaya gayret ediyoruz. Sıra siz değerli kitapseverlerde! Bize ve öğrencilerimize yardımlarınızı bekliyoruz. Roman, ansiklopediler, dinî içerikli kitaplar, dergiler, YGS-LYS hazırlık kitapları kısaca her tür kitaba ihtiyacımız var.


Yüreğir'de Boş Kitap Rafları Yardımlarınızı Bekliyor!

Seda Kılar

sedaozgen01@hotmail.com

Adana-Yüreğir-Doğankent İlkokulunda sınıf öğretmeniyim. Kütüphanemizi yeni düzenledik ancak raflarımız henüz bomboş. Çocuklarımız 5-12 yaş aralığında. Her türlü kitap desteğiniz çocuklarımız için çok mutluluk verici olacaktır. Şimdiden teşekkür ederim.


Kütüphaneler Kuruyoruz.

Mutlu Kılınç

mutlukilinc@msn.com

Okullara ve yurtlara kütüphane kuruyoruz. Tüm okuma kitaplarınızı bize gönderebilirsiniz.


İlkokul 1 ve 2'nci Sınıflar için Acil Kitap İhtiyacı!..

Celal Balcı

celalbalci2010@hotmail.com

Kanuni İlkokulu 1 ve 2’nci sınıflar için acil olarak okuma kitaplarına ihtiyacımız var.Yeni Açılan Köy Okulu için Kütüphane Oluşturmak İstiyoruz.

Cuma Tazeoğlu

cuma2230@hotmail.com

Lise düzeyinde hikaye, roman vb...Şırnak Uludere'de Bir Ortaokul, Göndereceğiniz Kitapları Bekliyor.

Seda Seyhan

sedaseyhann@hotmail.com

Şırnak Uludere'deki köy okulumuza göndereceğiniz hikaye ve ortaokul test kitaplarınızı bekliyoruz. Şimdiden öğrencilerim adına teşekkür ederim.Okuma Salonumuza 100 Temel Eser...

Mehmet Özkan

rustempasailkokulu@hotmail.com

Okulumuzda yeni yaptığımız okuma salonunda kitaba ihtiyacımız var. Roman, hikaye, her tür kitap olabilir.Kütüphanemiz için Hikaye ve Roman İstiyoruz!

Burcu Özçelik

burxcux@gmail.com

Okul kütüphanemizde öykü, roman sayısı oldukça az. Yardımlarınızı bekliyoruz. Lütfen kulak verin!Reyhanlı-Kavalcık Köyü Güverada İlkokulunda Acil Kitap İhtiyacı!

Güverada İlkokulu

gul_bahar_ma@hotmail.com

İlkokul bölümünde 115, ortaokul bölümünde 63 öğrencimiz bulunuyor. Öğrencilerimizin araştırma ve inceleme yapabilecekleri bir kütüphaneleri yok. Öğrencilerimize okuma alışkanlığı kazandırmak, onların okuma zevkini geliştirmek ve kitap sevgisini artırmak, onları araştıran/inceleyen bireyler olarak yetiştirebilmek için kütüphaneye ihtiyacımız var. Bu konuda yardımlarınızı bekliyoruz. İlginiz için şimdiden teşekkür ederiz.Bozüyük-Muratdere Köyü Ortaokulu için Kitap Yardım Kampanyası!

Gönül Coşkun

ozan_es_es@hotmail.com

Çok sevgili arkadaşlarım! Çocuklarımızın eğitimine katkıda bulunmak bizim sosyal sorumluluğumuz. Bu anlamda, arkadaşım Ozan Yılmaz ve öğretmen arkadaşlar ile birlikte, Bozüyük-Muratdere Ortaokulunda kütüphane oluşturmaya karar verdik. Elinde kullanmadığı kitap olan varsa, lütfen bizimle temas kursun. Bu konuda duyarlılığını bizden eksik etmeyen siz değerli arkadaşlarımıza teşekkürler.Herkesin Unuttuğu Okulumuza Siz El Uzatın!

Şevket Özilter

ms_ozilter@hotmail.com

Ben Gaziantep'in Büyükkarakuyu Köyü ortaokulunda Türkçe öğretmeniyim. Okulumuzun kütüphanesi neredeyse bomboş. Ortaokul seviyesine uygun, özellikle hikaye ve romanlara ihtiyacımız var.Beypazarı'nda Kitap İhtiyacı...

Mevlüt Ustaoğlu

mevlut_ustaoglu@mynet.com

Ben Beypazarı İmam Hatip Lisesinde öğretmenim. Kütüphanemizi yeni kurduk ve kitap arıyoruz. Roman tarzında kitaplara ihtiyacımız var. İlginizi bekliyoruz. Saygılarımla.Şanlıurfa-Mutlukaya Köyüne 1'inci Sınıflar İçin Hikaye Kitabı...

Pınar Yalçın

ppinar63@gmail.com

Bulunduğum yerde çocukların ellerinde kalemleri bile yok! Tek bir kitabın bile burada ne kadar önemli olduğunu anlatamam. Elinde 1’inci sınıf için hikaye kitabı bulunanlara duyurulur. Saygılarımla..."Kitaplar İnsan Yemez" Kulübünün Kitaba İhtiyacı Var.

Elvin Sadixov

sadixov_elvin@mail.ru

Biz Azerbeycan’da çeviri bölümü öğrencileriyiz. Türkçeye çevrilmiş olan dünya edebiyatıyla ilgili araştırmalar yapıyoruz. Japon edebiyatı, Modern Amerikan ve İran edebiyatı ve Alman edebiyatı kitaplarına ihtiyacımız var. Yardım ederseniz seviniriz.Kitaba İhtiyacımız Var! :(

Fesih Turan

fesihdiyadin@hotmail.com

İlkokul seviyesinde (7-12 yaş), öğrencilerin ilgilerini çekecek bilgilendirici tarzda her türden kitap olabilir.


Afyon-Kocatepe Üniversitesi, Bayat Meslek Yüksekokulu Kütüphanesinde Kitap İhtiyacı...

Melek Zeytin

succesful_angel_@hotmail.com

Merhabalar. Bayat Meslek Yüksekokulu olarak, kütüphanemizin daha da gelişip zenginleşmesi için siz duyarlı vatandaşlarımızdan kitap bağışında bulunmanızı istiyoruz. Her kitap, yeni bir bilgi, yeni bir gelişmedir. Hikaye, roman, ders kitapları, DGS, KPSS gibi kitaplarda bağışda bulunmanızdan okulumuz adına memnuniyet duyarız. Saygılarımızla...Kütüphane Hayali!

Aysun Odabaşı Bayram

odabasiaysun@hotmail.com

İyi günler. Ben, Van’ın Kalecik Köyü İlkokulunda sınıf öğretmeniyim. Çalıştığım okul deprem sonrası AFAD tarafından yapılan AFAD/TOKİ konutları (depremde evi zarar görenler için) içinde yapılıp eğitim öğretime açılmış büyük ve kalabalık bir ilkokul. Çocuklarımız için okulumuzda kütüphane kurmak istiyoruz. Kitap bağışlarınızı bekliyruz. Teşekkürler.


Bilgi Kütüphanesi Projesi...

Elif Mina Orel

mina.orel@bilgiedu.net

Bizim de bir kitap projemiz var. Üniversitede iki öğrenci kulübü olarak kitap topluyoruz. Çocuk esirgeme kurumuna bağışlayacağız. Dünya Klasikleri, Türk Klasikleri, Çocuk Kitapları vb. bağışlarınızı bekliyoruz.


“Zıplayan Kitaplar” - KırmızıMavi Kütüphanesi!

Mehmet Türkoğlu

mehmetturkoglu91@gmail.com

Projemizin detayları: http://www.kirmizimavi.org/2013/11/18/proje-ziplayan-kitaplar-kirmizimavi-kutuphanesi/
Proje Videomuz: http://www.youtube.com/watch?v=m6LuOea-kak
Hangi kitaplarla destek olabilirsiniz:
- Roman, öykü, şiir ve diğer türlerde kitaplar,
- karabukktml.meb.k12.tr bağlantısındaki yan menüden ulaşabileceğiniz “Alanlarımız” başlığı altındaki alanlara ait (Ana sınıfı, bilişim teknolojileri, çocuk gelişimi ve eğitim alanı, el sanatları teknolojisi alanı, giyim üretimi teknolojisi alanı, grafik ve fotoğraf alanı, yiyecek-içecek hizmetleri alanı) akademik yayınlar,
- Sınavlara hazırlık sırasında kullandığınız, sizlerin nitelikli olarak gördüğü hazırlık yayınları
Duyurumuzun ulaştığı yayınevlerinden de bu projeye destek bekliyoruz. Türkiye’nin neresinde olursanız olun bu projede yer alabilirsiniz. KırmızıMavi Kütüphanesi için bağışta bulunmak istediğinizi info@kirmizimavi.org e-posta adresine göndereceğiniz bir e-posta ile bildirebilirsiniz.
KırmızıMavi Kardemir Karabükspor Taraftar Platformu


Yabancı Dil Sınavına Hazırlanmak İçin Kaynağa İhtiyacım Var.

Deniz Kara

deniz_004_@hotmail.com

Merhaba arkadaşlar. Ben İngilizce yabancı dil sınavına hazırlanacağım. Bu konuda bilinçli olmadığım için başvurabileceğim en iyi yere yazmak istedim. Elinizde bana uygun kaynağı olan varsa verebilir misiniz? Yeni kaynak alacak durumum yok. Duyarlı arkadaşlar ulaşırsa çok memnun olurum. Şimdiden Teşekkürler.


YGS, LYS Kitaplarına İhtiyacım Var.

Umut B.

umut_ronay@hotmail.com

Dershaneye gidemediğimden sınavlara evde hazırlanıyorum. YGS, LYS konu anlatımı veya test kitaplarına ihtiyacım var. Kitap bağışı yapmak isteyen arkadaşlar mail adresimden ulaşabilirler. Teşekkürler.


Gençlik, Kendi Kütüphanesini Kuruyor!

Soydan Gök

soydan_gok@msn.com

Herkese merhabalar. Divriği-Çiğdemli Köyü Kültür ve Dayanışma Derneği olarak, Gençlik Komisyonu oluşumumuz bulunmaktadır. Gençlerimizi daha nitelikli bireyler haline getirmek, kültürümüzü kuşaktan kuşağa aktarmak amacıyla siz sevgili gönüllü arkadaşlarımızdan, kuracağımız kütüphaneye destek bekliyoruz.


11'inci Sınıf Öğrencisine Bazı Kitaplar Lazım...

Taner Güneş

TnR2901@hotmail.com

Ben Oğuzeli Anadolu Lisesi 11’inci sınıfta okuyorum. YGS, matematik, geometri, tarih ve edebiyat kitaplarına ihtiyacım var. Yardımlarınızı bekliyorum.


Gelecek Sizlerin Ellerinde!

Emin Yaşar

emiryasar@outlook.com

Merhabalar. Münci İnci Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi olarak okulumuz kütüphanesinde bulunan kitapların çoğu yıpranmış veya çok eskiler. Durumun böyle olmasından dolayı okulda bulunan öğrencilerimiz okul kütüphanesinden hiç bir şekilde fayda sağlayamıyor. Sizden istediğimiz elinizde bağışlamak istediğiniz herhangi bir kitabınız var ise bunu okulumuza gönderip öğrencilerimizin geleceğine katkı sağlamanız. Unutmayın: Gelecek sizin ellerinizde! Teşekkürler.
Adres : Abdurrahman Gazi Mah., İskele Cad., Milli Eğitim Müdürlüğü Yanı, 65100, Merkez, Van


Sakarya Kâzımpaşa Ortaokulunda Kitap İhtiyacı!

Ayşe Karaaytaç

karaaytacayse54@gmail.com

Kâzımpaşa Ortaokulundaki öğrencilerimiz için 5, 6, 7, 8’inci sınıf seviyesinde kitaplara ihtiyacımız var. Her insan bir kitap! Bir kitap da siz gönderin.


Site logo