KitapAğacı.org

Karanlığa bir ışık da siz yakın.

GÜNÜN İPUCU

Suistimallere karşı uyanık olalım! Devamını okumak için lütfen tıklayın.

İlanınızın burada görüntülenmesini istiyor musunuz?

KitapAğacı.org sizi karanlığa bir ışık yakmaya davet ediyor.
Lütfen İlan Ver bağlantısına tıklayarak kitaba gereksinimi olanları kitapla buluşturmaya başlayın.
Bu sitede vereceğiniz tüm ilanlar ücretsizdir.

Derdimize Derman Olur musunuz?

Ziya Güzel

yunusguzel1983@hotmail.com

Derdimiz belli: Derdimiz, okumak! Derdimiz, ülkemize faydalı olmak! Derdimiz, değerli olduğumuzu hissetmek! İşte bu derdin dermanı olarak da en iyi dostumuza yani kitaplarımıza sığınmak istiyoruz. Okulumuzda kitap sayımızı artırmak istiyoruz. Ama dedik ya derdimiz büyük... Derdimiz okumak... İşte bu dertle sesimizi duyurmaya çalışıyoruz. Okulumuzun kütüphanesi için sizden kitap talep ediyoruz. Herkeste, sadece kitaplıklarda süs olan fazlasıyla kitap olduğunu biliyoruz. O süs, bizim bilgimiz olsun! Işığımız olsun! Geleceğimizi çizecek yol olsun! Umarız, sesimizi duyarsınız da bu isteğimize olumlu bir yanıt verirsiniz. Derdimiz büyük dedik! Derdimiz okumak dedik! Dermanımız olmaya sizler de var mısınız?

Adres: Gazi İmam Hatip Ortaokulu, Adıyaman.




Çizgi Roman Arıyorum.

Gözde Başer

gozdebaser@live.com

Marvel çizgi roman arıyorum. Elinde olan varsa, lütfen benimle iletişime geçsin.



Adıyaman-Besni Anadolu Öğretmen Lisesinde Kitap İhtiyacı...

Edasu Çulcu

culcuedasu@gmail.com

Okulumuz edebiyat öğretmeniyim ve okulumuzda bir kütüphane kurmak istiyorum. Şimdilik sadece 300 kitabımız var. Yardımlarınızı bekliyoruz.



Şırnak-Cizre'de Acil Kitap İhtiyacı!

Muhittin Karakuş

tolga274003@hotmail.com

İyi günler. Bu yazı, size belki ulaşır belki ulaşmaz. Ben, kendi vicdanımı rahatlatmak istiyorum. Şırnak’ın Cizre İlçesine bağlı Katran Ortaokulunda (Köy Okulunda) fen ve teknoloji öğretmeniyim. Okulumuz bu sene yeni açıldı ve okulda sıra ve tahta dışında hiçbir şey yok. 5, 6, 7, 8’inci sınıflara ait, her dersten, tarihi geçmiş, eski yıllara ait test ve doküman veya yeni kitapları (roman, şiir, fark etmez) bize gönderirseniz çok sevinirim. Saygılarımla. İyi günler.



Zenginleştirilmiş Kütüphanelerimizin Kitap İhtiyacı Var.

Mehmet Aktaş

mehmetaktas119@gmail.com

Merhaba. Ben Adana-Aladağ ilçe Milli Eğitim Müdürlüğünde çalışmaktayım. Taşımalı eğitime destek olmak amacıyla Z-kütüphane kurduk. Ancak ne yazık ki “Zenginleştirilmiş Kütüphane”miz adı gibi zengin değil! Kitap yönünden çok çok eksiğimiz var. Yardımlarınız, Torosların eteğinde bulunan bu dağ köylerimizdeki öğrencileri çok mutlu edecektir. Karanlığa hep birlikte bir mum yakalım! Yardımlarınızı bekliyoruz.




Miniklere Yardım!

Aykan Çetintaş

aykanserkan@hotmail.com

Merhabalar. Diyarbakır-Çınar İlçesi Mollapolat İlköğretim Okulunda sosyal bilgiler öğretmeniyim. Her kademedeki öğrencilerimizin yardıma ihtiyacı var. Ama öncelikle okul öncesi öğrencilerine oyuncak yardımı yapabilirseniz minikleri çok mutlu etmiş olursunuz. Şimdiden teşekkürler.




Yeni Açılan Okulun Yeni Kütüphanesi İçin Yardım!

Kayhan Bulat

kayhanbulat1@hotmail.com

İlk ve Ortaokulu aynı binada olan okulumuz yeni açıldı ve okul kütüphanemizi de yeni kuracağız. İlk ve Ortaokul düzeyinde, başta 100 temel eser olmak üzere hikaye, roman ve test kitabı yardımlarınızı bekliyoruz. Bu konuda duyarlılığını bizden eksik etmeyen tüm dostlarımıza teşekkür ediyoruz.

Adres: Yunus Emre İlk/Ortaokulu, Turhal/Tokat.




Öğrencilerimizin Hayal Dünyasını Zenginleştirmeye Ne Dersiniz?

Semir Arslan

semirarslan@mynet.com

Hatay’ın Samandağ İlçesine bağlı Tekebaşı İlk/Ortaokulunda müdür yardımcısı olarak görev yapmaktayım. Okulumuzun kendisine ait bir kütüphanesi yok ve bu sebeple araştırma ödevlerinde sıkıntı yaşanıyor. Öğrencilerimizin yararlanabileceği; ansiklopedi, roman, hikâye, masal gibi kitaplara ihtiyacımız var. İlginiz için şimdiden teşekkür ederim.



Viranşehir-Arısu Ortaokulunda Kitap İhtiyacı...

Ökkeş Çadırlı

ultraslan_okks@hotmail.com

Ben, Şanlıurfa-Viranşehir-Arısu Ortaokulunun Müdür Yardımcısıyım. Okulumuzun bir kütüphanesi var ama kitap sayısı öğrencilere yetecek seviyede değil. Var olan kitapları da öğrencilerden toplayarak oluşturduk. Bu konuda bize yardımcı olabilir misiniz? 1 ila 8’inci sınıf öğrencilerine yönelik kitaplar istiyoruz. Öğrenci sayımız 150.



YGS ve LYS Kitapları İhtiyacı...

Şirin Şahin

sirin190507@hotmail.com

YGS ve LYS’ye hazırlanmam lazım ama şu an elimde hiç kitap yok. Çizik yada karalanmış olması sorun değil. Yardım etmek isteyen birileri çıkar umarım.



İşitme Engelliler Okulu Kütüphanesi İçin Kitap Yardımı...

Enis Kalkan

eniskalkan@gmail.com

Kütüphanemiz için ilkokul ve ortaokul düzeyinde kitaplara ihtiyacımız var.



Yeşeren Fidanlarımıza Bir Damla Su...

Hüsnü Çelik

husnucelik52@hotmail.com

Hepimizin evinde muhakkak okuyup da bir kenera bıraktığımız hikaye, roman ve dergiler, ayrıca dolaplarımızda kullanmadığımız kıyafetler vardır. Bunları bize yollamaya ne dersiniz? Her türlü kıyafeti kabul ediyoruz. Ayakkabıdan tutun da oyuncağa kadar aklınıza ne geliyorsa bizlere ulaştırabilirsiniz. Sadece öğrencilerimize değil ailelerine de vermek istiyoruz.

Adres: Kabataş Lisesi Fatsa cad.No: 2 Kabataş / Ordu


Doğan Kündür Mezrasında Kitap İhtiyacı...

Sercan Karataş

sercan_karatas@hotmail.com

Merhabalar. Ben, Diyarbakır-Ergani-Doğan Kündür Mezrası İlkokulunda, müdür ve yetkili birleştirilmiş sınıf (1-4) öğretmeniyim. Okulumuz kitaplığında, çocuklar için yeterli okuma kitapları ve araştırma yapabilecekleri ansiklopedi tarzında kitaplar yok. Siz değerli Kitapağaci.org bağış gönüllüleri, kitaplığımıza bir katkıda bulunabilirseniz çok bizi mutlu edersiniz.


Elazığ-Kovancılarda Lisesine Kitap Yardımı...

Onur Gönül

onur44-malatya@hotmail.com

Rehber öğretmen olarak görev yaptığım okulda şimdilik sadece 9’uncu sınıf öğrencilerim var. Öğrencilerim, sürekli olarak masamda bulunan psikoloji kitaplarını alıp ertesi gün geri getiriyorlar. Çünkü, okumak için kitapları yok. Ben de kendi imkanlarımla kitap temin etmeye çalışıyorum. Sizin de desteklerinize ihtiyacımız var. Şimdiden teşekkürler.



Anaokulu ve İlkokul Öğrencilerine Yönelik Kitaplara İhtiyacımız Var.

Faruk Kayalar

ibnikemal60@hotmail.com



DGS Kitaplarına Acilen İhtiyacımız Var.

Bekir Maraş & Nadire Kırbaş

bekirmaras111@gmail.com

Antalya-Korkuteli Meslek Yüksekokulunda okuyoruz. DGS kitaplarına ihtiyacımız var. Bu konuda bize yardımcı olabilirseniz çok seviniriz.



Yeğenimin Anısına Kütüphane Kuruyorum.

Bircan Adalı

bircan_adali@hotmail.com

İki ay önce kanserden kaybettiğim yeğenimin anısına, Van’da bir okulun kütüphanesini açmak için uğraşıyorum. Kitapları, Şubat’ın 24’üne kadar toparlamam lazım. Çünkü, 24 Şubat onun doğum günü ve o gün kütüphanenin açılışını yapmak istiyorum. İlköğretim düzeyinde her türlü kitaba (roman, kaynak kitap, vb.) ihtiyacım var.



Şanlıurfa-Siverek'de Kitap İhtiyacı...

Cuma Ayyıldız

cuma6385@mynet.com

Şanlıurfa İlinin Siverek ilçesi Ördekli İlk/Ortaokulunda çalışmaktayım. Okulumuz 2014-2015 eğitim öğretim yılında eğitime başladı. Okulumuza kitap bağışı yapılmasını istiyoruz. Kitaplar 1’inci sınıf ile 8’inci sınıf öğrencileri aralığında olmalı. İlgililere şimdiden teşekkürler.



Minik Yüreklerin Kitap Hasreti...

Samet Yavuz Terzi

sametyavuzterzi@hotmail.com

Okul kütüphanemiz için; ansiklopedi, çocuk romanları veya hikayeleri, 100 temel eser, Dünya ve Türk klasikleri gibi kitap çeşitlerine ihtiyacımız var. Siz değerli kitapseverlerin bağışlarını bekliyoruz.



Çanakkale-Yenice'de Kitap İhtiyacı...

Zeki Atik

atikzeki@hotmail.com

Çanakkale'nin Yenice ilçesine görev yapmaktayım. İlçemiz okullarına kütüphane kurmayı planlıyoruz. Öğrencilere kitap okuma alışkanlığı kazandırmaya, okumaya ve bilinçlenmeye gerçekten ihtiyaç var. İlkokul ve Ortaokul seviyesine uygun; roman, hikaye, şiir ve tiyatro türlerinde kitaplar ile zeka oyuncaklarına (Satranç takımı, jenga, sudoku vb.) ihtiyacımız var. Yardımlarınızı bekliyorum. Bu konuda duyarlı olacağınıza inanarak yürekten teşekkür ediyorum.

Adres: Yenice İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Yeni Mahalle Çarşı Caddesi, No: 26, Yenice/Çanakkale.



9, 10, 11 ve 12'inci Sınıf Düzeyinde Konu Anlatımlı ve Soru Bankası İhtiyacı...

Eda Kök

edakok26@gmail.com

Merhabalar. Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde bir Kız Anadolu Lisesinde görev yapmaktayım. 500 öğrencimin, 150’si köylerden taşımalı olarak gelmekte ve hemen hemen bütün öğrencilerimin kaynağa ihtiyacı var. YGS-LYS hazırlık kitapları ve temel ders kaynakları göndermek isteyenler lütfen iletişime geçsinler. Öğrencilerimin temel dersleri: Fizik, Kimya, Biyoloji, Dil Anlatım, Edebiyat, Matematik, Geometri, Tarih ve Coğrafya...



Keşke, Herkesin Elinden Azıcık da Olsa Birşeyler Gelebilse!

Yusuf Tanır

yusuftan2012@hotmail.com

Merhabalar. Daha önce de ilan vermiştim ama mesajıma sadece iki üç kişi dönüş yaptı. Keşke, çocuklarımız için herkesin elinden azıcık da olsa bir şeyler gelebilse. Elinizde bulunan, bağışlamak istediğiniz kitapları lütfen çocuklarımıza ulaştırın. En azından onlar istifade etsin! Acilen 1-8’inci sınıf seviyesinde her türlü kitaba (hikaye, roman, masal, şiir, fıkra), sınavlara hazırlık için soru bankalarına, konu anlatımlı kitaplara, deneme testlerine ihtiyacımız var. İnşallah mesajımı okur ve mailime cevap yazarsınız. Şimdiden herkese teşekkür ediyorum.



İhtiyacı Olan Bir Okula Kitap Yardımı...

Ece Cömert

hazalsena_55@hotmail.com

Öncelikle herkese merhabalar! Ben, Samsun-Mithatpaşa Anadolu Lisesi 1’inci sınıf öğrencisiyim. Okulumuzda bir kampanya başlattık ama kitap eksiğimiz var. Yani size ihtiyacımız var! Canik İlçemizdeki bir köy okulunda, 1’inci sınıf ile 8’inci sınıf arasındaki ihtiyaç sahibi öğrencilerin, sizin göndereceğiniz test, okuma, konu anlatımı, sözlük vb. kitaplara ihtiyacımız var. :) Lütfen bir kitap da siz gönderin.




Kitap ve Kırtasiye İhtiyacı...

Caner Kartal

cano_dydn@hotmail.com

Öncelikle mesajımızı okuyacak, paylaşacak ve bizlere yardımda bulunacak olan tüm hayırsever insanlara şimdiden teşekkürlerimizi sunuyoruz. Ben, Ağrı merkez Hürriyet İlkokulu 3-D Sınıfında sınıf öğretmeni olarak görev yapmaktayım. Okulumuzda ve sınıfımda okumayı seven, başarılı, pırlanta gibi bir çok öğrencimiz bulunmaktadır. Genellikle düşük gelirli ailelerin çocukları oldukları için bir çok ihtiyaçlarını karşılayacak durumda değiller. Bizim, başta kitap olmak üzere; kalem, defter, silgi vb. kırtasiye malzemeleri ile, çok soğuk ve çetin geçen Ağrı'nın kışı ile mücadele etmek için 7-10 yaş arası her türlü giyecek, ayakkabı vb. yardımına ihtiyacımız var. Mesajımızı okuduktan sonra, lütfen paylaşın ve daha çok hayırsever insana ulaşmamız için yardımcı olun.




Okulöncesi Malzeme İhtiyacı...

Mervan Baday

irmakbaday@hotmail.com

- Hikaye kitapları,
- Boyama kitapları,
- Boya kalemleri,
- Oyun hamurları,
- Yapbozlar,
- Etkinlik ve hobi materyallerine ihtiyacımız var.




Türkeli İmam Hatip Ortaokulunda Kitap İhtiyacı...

Recep Anar

recepanar@hotmail.com

Okul kütüphanemizde şu an hiç kitap yok. Başta 100 temel eser olmak üzere yardımlarınızı bekliyoruz.




Bu Miniklerin Kitaplarınıza ve Yardımlarınıza Çok İhtiyacı Var!

Zeliha Buse Çevikel

dewil_angel_1935@hotmal.com

Okulumuz, tek derslikli birleştirilmiş sınıflı bir okul. Öğrencilerimin çoğu, köyün dışına hiç çıkmamışlar ve onların dışarıdaki dünyayı öğrenmelerinin tek yolu okumak. Kütüphanemiz yok. Fakat, biz çocuklarımla sınıfın bir köşesine kitaplık yaptırıp minik bir kütüphane kuruyoruz. Bu konuda desteğinize çok ihtiyacımız var. Özellikle; 1, 2, 3 ve 4’üncü sınıf seviyesinde test ve hikaye kitapları, kırtasiye malzemesi ve kışlık bot ve mont ihtiyacımız var. Umarım isteğimize cevap vererek beni ve çocuklarımı mutlu edersiniz. Şimdiden teşekkürler.

Adres: Şehit Mustafa Yıldırım İ.Ö.O., Beydili Köyü, Sütçüler/Isparta




Eskiköy'e Yeni Kitap!

Nihan Mutlu

n_toksoz@hotmail.com

Muğla-Ortaca-Eskiköy Ortaokulunda kitap ihtiyacımız var. Okulumuz oldukça başarılı. Merkezi sınavlarda birincilikler elde ediyoruz ancak maddi imkansızlıklar yüzünden kütüphanemiz çok zayıf. 5-8’inci sınıf öğrencileri için desteğinizi bekliyoruz.



Roman (Klasik ve Dünya Edebiyatı) İhtiyacı...

Erkan Çakmak

nomastering@gmail.com

Ben küçük bir kütüphane kurmaya çalışıyorum. Şu anda, hem okumak hem de kütüphaneme eklemek için romanlara ihtiyaç duyuyorum. Ayrıca görme engellilere sesli kitaplar hazırlayarak yardımcı oluyorum. Maddi sıkıntılarımdan dolayı çok fazla roman alabilme imkanım olmuyor. Zaten bütün günümü kitaplarla geçirdiğimden, her gün yeni bir kitaba ihtiyaç duyuyorum. Yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler...



Köy Okulu Kütüphanesi İçin Türk ve Dünya Klasikleri...

Harun Eryiğit

tirunce32@gmail.com

Okulumda 400 öğrenci var ama kütüphanemiz yok. 1’inci sınıftan 8’inci sınıfa kadar öğrencilerimin okuyabileceği Türk ve Dünya klasiklerine ihtiyacım var.



Yeni Açılan Okul Kütüphanesi İçin Yardım!

Ömer Faruk Çeşme

of.cesme@hotmail.com

Okulumuzda güzel bir kütüphane yapıldı. Lakin içinde en önemli şey eksik: Yeni açılan kütüphanemiz için çok sayıda kitaba ihtiyacımız var. İlköğretim ve özellikle lise öğrencilerine hitap edebilecek kitaplarımız çok çok eksik. Artvin’in ilçeleri arasında en büyük okula sahibiz. Ama okulumuzun büyüklüğüne paralel büyüklükte bir kitaplığımız yok. Okulumuz öğrencilerinin büyük bir kısmı düşük sosyo ekonomik statülü ve okulumuz da çeşitli olanaklardan yoksun bir okul. Bizler öğrencilerimizin okuyarak geçirebilecekleri zamanlarını yararsız uğraşılarla geçirmelerini engellemek, okuma alışkanlığını geliştirmek istiyoruz. Bu sebeple roman, şiir, kişisel gelişim vb. okuma kitapları ve üniversite sınavına hazırlık kitaplarına ihtiyacımız var. Destek olursanız bizi çok mutlu edersiniz.



Seçici bir Kitap Kurduna Yardımcı Olur musunuz?

Muhammet Demirakın

muhammet.demirakin@yahoo.com

Geri dönüş olmadığından eski ilanımı yenileyerek tekrarlıyorum. Lütfen birileri görsün.

Aşağıdakilerden elinizde bulunanlara talibim:

Dünya klasikleri: Sadece Rus yazarlar değil, Amerikan, İngiliz vb. yazarlar da...
Sanat Tarihi ile alakalı kitaplar
Decameron - Giovanni Boccaccio
Gecenin Sonuna Yolculuk - Louis Ferdinand Celine
Cesur Yeni Dünya - Aldous Huxley
Joseph Conrad kitapları
Gönülçelen - J. D. Salinger
Stephen King’in kitapları
Uğutlulu Tepeler – Emily Bronte
Anna Karenina - Lev Tolstoy
Şampiyonların Kahvaltısı - Kurt Vonnegut
Maj Sjöwall ve Per Wahlöö'nün kitapları
Sabahattin Ali'nin kitapları
Mark Haddon - Süper İyi Günler
Öykülerden oluşan her kitabada talibim.
Bilimkurgu yada fantastik edebiyat hiç okumadım size bırakıyorum
Normalliğin Deliliği
Stanislaw Lem'in herhangi bir kitabı
Kısaca Okunmaya değer her türde roman kitap
Yunanca öğrenmek icin kitap. Başlangıç seviyesi Yunanca-İngilizce ya da Yunanca-Türkçe, ikisi de olur.
E.L. James Grinin Elli Tonu üçlemesi
Michael Tobias - Öfke
Tom Robbins kitapları
Biri, Hiçbiri, Binlercesi - Luigi Pirandello
Öküz dergisinin sayıları
Shakespeare ve Shakespeare ile ilgili tüm yerli/yabancı kaynaklar
Maxime Chattam kitapları
John Katzenbach kitapları
Glenn Meade kitaplari
Cinselliğin Tarihi.
Kurtlarla Koşan Kadınlar - Clarissa P. Estes
Jose Martin - Göklerde Eriyip Gitmek İsterdim
On Derin Ayak İzi -- Luset Kohen Fins
Charles Baudelaire kitapları
Arkeoloji ile alakalı kitaplar
Charles Bukowski kitapları
John Fante kitapları
Reşad Ekrem Koçu kitapları
Peter Straub kitapları
Cemal Süreya - Sevda Sözleri
Osho kitapları
Gabriel García Márquez - Kırmızı pazartesi
Jorge Luis Borges kitapları
Guy de Maupassant kitapları
Virginia Woolf kitapları
W. Somerset Maugham kitapları
Graham Greene kitapları
Henry James kitapları
Henry Miller kitapları
William Faulkner kitapları
Yukarıdakilerden elinizde olanlara talibim.
Not: Özet kitap olmasın. Bana kitap gönderen arkadaşlara özene bezene biriktirmeye çalıştığım kitap ayraçlarımdan gönderebilirim.




Ağrı-Kasım Bayram Ortaokulu Kitap Bekliyor!

Gamze Nur Salkım

gamzesalkm@gmail.com

Ağrı-Kasım Bayram Ortaokulu olarak kütüphane kurmaya çalışıyoruz fakat kitabımız yok. Kaynak arayışı içindeyiz. Ortaokul düzeyinde; roman, hikaye türü kitaplara ihtiyacımız var. Bize yardımda bulunursanız çok seviniriz. :)




Çocuklarımız, Kitapların Işığından Yoksun Kalmasin!

İbrahim Çeri

pdr_e@hotmail.com

Diyarbakır-Bağlar’daki okulumuzun kütüphanesi yeni açıldığından, çocuklarımızın gelişimine katkı sağlayacak; her türlü roman, hikâye, masal, dergi, kisisel gelişim kitaplarına ihtiyacımız var. Özellikle Dünya Klasiklerinin okutulması gerekliliğinden dolayı, bu Tür romanları gönderebilirseniz mutlu oluruz. Saygılar.


Gaziantep Açık Ceza İnfaz Kurumunda Kitap İhtiyacı.

Ahmet Yavuz

ahmetyavuz27@hotmail.com

Ne dışarıdakilerin hepsi iyi, ne de içerdekilerin hepsi kötüdür. Ne mutlak iyilik ne de mutlak kötülük vardır. İyiliği yaymak, güzeli öğretmek, yeniden hayata bağlanmak için, sizden gelecek kitap, DVD, VCD ihtiyaçları var. Onlar içimizden birisi... Desteğe ihtiyaçları var. Şimdiden teşekkür ederiz.


Çocuk Kütüphanesi Kuruyoruz.

Ayşe Hacıbektaşoğlu

aysehacbektas@gmail.com

Trabzon'un Of ilçesinde bir Çocuk Kitaplığı kurmak istiyoruz. Ders kitapları ve okuma kitaplarına ihtiyacımız var.


Sağlıklı Beyinler İçin...

Musa Opçin

liseli_1963_21@hotmail.com

Merhabalar, Yardıma gönül vermiş tüm insanlara... Ben, Diyarbakır-Silvan Gazi İlkokulunda sınıf öğretmenliği yapmaktayım. 1’inci sınıfları okutuyorum. Doğunun ve Güneydoğunun şartları hepimizce malum. :( Sizden, İlkokul 1, 2, 3 ve 4’üncü sınıf düzeyinde hikaye, okumaya yardımcı kitaplar ve varsa kırtasiye malzemeleri talep ediyorum. Yardımlarınız için şimdiden can-ı gönülden teşekkür ediyorum. Allah razı olsun inşallah.


Kars'ın Sınır Köyündeki Yavrularımıza Yardım Eli Uzatalım!

Şerife Keyik

serifekeyik03@hotmail.com

Esenyayla-Şehit Bahçeli Erdağı Ortaokulunda okuyan zeki ve çalışkan öğrencilerim için, seviyelerine uygun hikaye ve test kitaplarına ihtiyacım var. Unutulmuş, terk edilmiş bir okulu, gelin birlikte yeşertelim!


Şırnak-Güçlükonak'ta Kitap İhtiyacı...

Ahmet

ahmetdenizmadima@hotmail.com

Şırnak-Güçlükonak İlk/ortaokulu müdürüyüm. Okulda kitap anlamında (İlk/ortaokul) ciddi manada sıkıntı çekmekteyiz. Yardımlarınız, inanın çok makbule geçecektir.


Çocuklarımızın Elinde Kitap Olsun, Taş Değil!

Ergün Cizreli

braver216@gmail.com

Okulumuzun öğrencileri genelde fakir aile çocukları ve kitap alacak durumları yok. Kütüphanemizi aktif hale getirip, çocuklarımızı okuyan bir nesil yapmak istiyoruz. Dünya klasikleri, Türkçe ve İngilizce hikayeler ve ortaokul seviyesinde her tür güncel kitaba ihtiyacımız var. Yardımlarınızı bekliyoruz.


Zeki ve Girişken Çocukların Bulunduğu Bir Köy Okuluna Yardım...

Emin Erzurumluoğlu

dua_et@mynet.com

Merhabalar. Ben, Samsun İli, Asarcık İlçesi, Acısu Değirmencioğlu İlkokulu müdür yetkili öğretmeniyim. Bir arkadaşımın tavsiyesiyle sitenize ulaştım. Oldukça zeki ve girişken çocukların bulunduğu bir köy okulunda çalışıyorum. Bize kitap konusunda yardımcı olabilirseniz çok seviniriz. Okulumuz birinci kademeden oluşmaktadır ve her sene ortalama 50 öğrencisi bulunmaktadır. Çok teşekkür ediyor ve çalışmalarınızda kolaylıklar diliyorum.



Okulumuzda Hiç Kitap Yok!

Merve Bilim

mervebilimbilim@hotmail.com

Ortaokul seviyesinde; roman, hikaye, şiir kitabı vb. (türü hiç fark etmez) kitaplara ihtiyacımız var. Okulumuzun kütüphanesi yok. Hatta ele alacak kitap bile yok. Yardımlarınızı bekliyoruz.



Bingöl-Çavuşlar Köyüne Kütüphane Kuruyoruz.

Hasan Akkuş

tokatli_hasan@yahoo.com

Bingöl-Çavuşlar Yeni Yerleşim Köyünde bulunan Çavuşlar Yeni Yerleşim Ortaokulunda türkçe öğretmeniyim. Okulumuzda bu sene yeni bir kütüphane kurma girişiminde bulunduk. Kütüphanemizin kitap ve ansiklopedi yönünden birçok eksiği var. Yapacağınız bağışlar yeni bir ışık yakmak için vesile olacak. Ortaokul öğrencilerimiz için, soru bankası ve diğer kitap bağışlarınızı bekliyoruz. İyi günler dilerim.



Kadriye Çiftçi İlkokulu Kitap İstiyor!

Gözde Kurcan

gozdekurcan@hotmail.com

Sınıfımıza bir kitaplık oluşturmak istiyoruz. 3’üncü sınıf için hikaye kitabı ve derse yardımcı kitaplara ihtiyacımız var. Eğer yardım eli uzatırsanız, bir çocuğu da siz mutlu edersiniz. :) Şimdiden teşekkürler :)




Kitap, Kırtasiye, Oyuncak ve Giyecek İhtiyacı!

Hikmet Yurdagül

hikmetvan65@hotmail.com

Sevgili Arkadaşlar. Okulumuzun, öğrencilerimizin ve velilerimizin genel durumu hakkında sizlere kısaca bilgi vermek isterim: Okulumuz, 2011 yılında yaşanan Van depreminden sonra, çok göç alan, ihtiyaç sahibi velilerin çok olduğu bir mahallesinde, prefabrike olarak açılmış 8 derslikli bir ilkokul. Okulumuzda 422 öğrencimiz eğitim görmekte. Öğrenci velilerimizin çoğu işsiz. Günü birlik işlerde çalışıp geçimlerini sağlamaya çalışan velilerimizin kazandığı para, çoğu zaman ailelerinin zorunlu ihtiyaçlarını karşılamaya yetmiyor. Okul idaresi ve öğretmen arkadaşlarla, öğrencilerimizin bazı ihtiyaçlarını gidermeye çalışıyoruz fakat yeterli olmuyor. Ben de, bu yardımlaşma ve paylaşma sitesi aracılığıyla siz değerli yardımseverlerden öğrencilerimiz adına yardım talebinde bulunuyorum.
Öğrencilerimize yapacağınız her türlü yardımı kabul ediyoruz. Çünkü, ihtiyaç sahibi öğrencilerimiz bir çok şeyden yoksunlar. Okula gelen bazı öğrencilerimizin üzerinde doğru dürüst bir elbisesi, giyebileceği bir ayakkabısı olmuyor. Sırtına atabileceği çantası, çantasının içine koyabileceği boyası, kalemi, defteri olmuyor. Oyun oynayabileceği bir topa, hayallerini anlatabileceği bir bebeğe, oyuncağa sahip olamıyor. Okuyabilecekleri hikaye kitapları yok.
Öğrencilerimize; 6-12 yaş arası hikaye kitapları ile 100 temel eser, dünya klasikleri gibi kitapları da gönderebilirsiniz.
Öğrencilerimizin kırtasiye malzemesi ihtiyaçlarını karşılayabilirseniz, bizi ve öğrencilerimizi çok sevindirmiş olursunuz. Özellikle; kalem, kareli matematik, güzel yazı defterleri, silgi, açacak ve boya kalemleri...
Elinizden ne gelirse her türlü bağışı kabul ediyoruz.
Kış soğuklarının başladığı bu günlerde, öğrencilerimize yeni kıyafet ve kışlık bot gönderebilirseniz, öğrencilerimizi çok sevindirmiş olursunuz. Kış ayları buralarda çok sert ve zor geçiyor. Yardımlarınız sayesinde, inşallah öğrencilerimizin bedenleri ve yürekleri sıcacık olur.
Okulumuz ilkokul olduğu için 6-12 yaş arası çocuklarımız eğitim görmektedir.

Adres: İki Nisan İlkokulu, Beyüzümü Mahallesi, Beyüzümü Caddesi, Tuşba/Van.



İmkânı Olanlar Lütfen Yardımcı Olsun!

Bayram Şahin

bayramourinho@hotmail.com

Kitaplığım için romanlara ihtiyacım var. İhtiyaç fazlası kitabı olanların, bu konuda bana gerçekten yardımcı olabileceğini düşünüyorum. Keşke hiç kimseye muhtaç olmadan, kendim satın alarak kocaman bir kitaplık kursam ama maalesef imkanım yok. Herkese şimdiden teşekkürler. Lütfen destek olan da olmayan da bu mesajı etrafındakilere iletsin.



Biz de Kitap İstiyoruz!

Savaş Tunçer

tuncersavas@hotmail.com

Van-Erciş Sezai Karakoç Ortaokulunda bir kitap toplama kampanyası düzenliyoruz. Çocuklarımız için bir kütüphane kurmak amacıyla yola çıktık. Dünya klasikleri, çocuk kitapları gibi hem 1’inci kademe hem de 2’nci kademede kullanabileceğimiz hikaye ve şiir kitapları ile romanlara ihtiyacımız var. Siz de kampanyamıza katılırsanız bizi çok sevindirirsiniz.



Geleceğimize Işık Tutun!

Veysi Yıldırım

vy049@hotmail.com

Okul öncesi, ilkokul ve ortaokul düzeyinde her türlü kitaba ihtiyacımız var. 1800 öğrencimin hepsinin kitaba ihtiyacı var.



Köyümüze Bayanlar için Kütüphane!

Pınar Altundağ

altundagomerpinar@gmail.com

Okulumuz, Şanlıurfa’nın Mutlukaya Köyünde. Çocukların yanı sıra, özellikle okuma-yazma öğrenmeye çalışan anneler için kitap ve defter yardımlarınızı bekliyoruz.



Akdilek-Bahçeli Mezrası Yardımlarınızı Bekliyor.

Cansu Çobanoğlu

jnnsu_90@hotmail.com

3 ve 4’üncü sınıf düzeyine uygun hikaye kitaplarınızı bekliyoruz. Küçük bir yardım ile büyük umutlara siz de bir ışık yakabilirsiniz. Ben ve öğrencilerim yardımlarınızı bekliyoruuzz. Çooookk teşekkür ederiz.



Ortaokul Seviyesinde Kitap İhtiyacı...

Yunus Yılmaz

yunusgazii@gmail.com

Ortaokul seviyesinde; hikaye, roman vb. kitap ihtiyacımız var. Yardımlarınızı bekliyoruz. İyi günler.



Çermik-Bayrak Köyünde Acil Kitap İhtiyacı!

Nurten Pekcan

nrt663@hotmail.com

Diyarbakır'ın Çermik İlçesine bağlı Bayrak Köyünde Fen ve Teknoloji öğretmeni olarak görev yapmaktayım. Okulumuz yeni açılan bir okul olduğundan kütüphanemizde hiç kitap bulunmamaktadır. Hikaye, roman, test kitabı ve bilim dergileri bağışında bulunmak isteyenler ulaşırsa çok sevinirim.



Varto-Akçatepe'de 310 Öğrenci Kitap Bekliyor!

Yakup Peker

yakup.peker@gmail.com

Bu sene öğretime başlayan, 11 ayrı köyden 310 öğrencinin taşımalı olarak eğitim gördüğü Varto-Akçatepe Ortaokulunun bir kütüphanesi var ancak yeterli kaynakları yok. Ortaokul seviyesine uygun her türlü; roman, hikaye ve araştırma kitabına ihtiyaç var. Yardım etmek isteyenler lütfen benimle iletişime geçsin. 310 öğrencim adına şimdiden teşekkürler.



Ne Olur Sesime Kulak Verin!

Reyhan Güneş

reyhangunes_04@hotmail.com

Merhabalar. Ben, Reyhan Güneş. Ağrı-Patnos-Konakbey İlk/Ortaokuluna anasınıfı öğretmeni olarak bu sene atandım. Bir kadın olarak, burdaki eğitim ve çevre şartlarını hiç iyi bulmuyorum ve öğrencilerim için bir şeyler yapmak istiyorum. Fakat, önüme çıkan bütün yollar kapanıyor. Kendi imkânlarımla, bir anasınıfı oluşturmaya çalıştım fakat çok fazla ihtiyacım var. Sadece bu da değil: Okuldaki öğrencilerimin üstlerine giyeceği doğru dürüst bir elbisesi, ayağında temiz bir ayakkabısı bile yok! Son çarem: Bu sitede derdimi paylaşmak! İnşallah sesime kulak verirsiniz. Duyarlı olan tüm yardımseverlere şimdiden sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.



Karadeniz'in Çocuklarına Kitap Armağan Etmek İster misiniz?

Hatch Seven

haticeakalin7@gmail.com

Öncelikle merhabalar. Artvin-Hopa'da bir Anadolu Lisesinde Edebiyat Öğretmeniyim. Geçen yıl öğretmen arkadaşlarımızla para toplayıp, kütüphanemize az sayıda da olsa kitap temin etmeye çalıştık. Fakat kütüphanemiz hala çok eksik. Bu yüzden lise öğrencilerine uygun; roman, hikaye ve şiir türünde kitaplarınız varsa bunları okul kütüphanemiz için sizden istiyoruz. Böyle bir kampanyanın parçası olduğunuz için şimdiden teşekkürler. :)



İmam Hatip Ortaokulunda Kitap İhtiyacı...

Mehmet Beşir Cukaz

mbcukaz@gmail.com

İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinin faydalanabileceği seviyede; dini kitaplar, Kur'an-ı Kerim, güncel roman, hikaye ve şiir kitaplarına ihtiyacımız var. Okul kütüphanemizi kurmak istiyoruz ama elimizde kitap yok. İlgilenenlere şimdiden teşekkür eder; sağlık, mutluluk ve esenlikler dileriz.



Kullu İlkokuluna Acil Kitap!

Elif Kara

filiz_karabatan@hotmail.com

Gaziantep’te bir köy okulunda çalışıyorum. He türlü kitaba ihtiyacımız var. Özellikle, hikaye ve roman olursa seviniriz.



Kitaplarınıza İhtiyacı Olan Öğrencilerim Var!

Türkan Yalçın

yalcin.turkan@msn.com

Merhaba arkadaşlar. Ben Bitlis Tatvan’da bir Anadolu lisesinde rehber öğretmenim. Öğrenciler arasında çok başarılı olup köyden gelen ve maddi nedenden dolayı elinde çalışacak kaynağı olmayan birçok öğrencim var. Okulumuz yeni kurulduğu için kütüphanemizde de kaynak yok denecek kadar az. Elinizde lise öğrencilerinin yararlanacağı YGS, LYS ya da roman, dergi, vs. kitaplar varsa ulaştırabilir misiniz?
Adres: Hüseyin Çelik Anadolu Lisesi, Rehberlik Servisi, İşletme mah. İşletme caddesi Tatvan/Bitlis
Şimdiden çok teşekkürler.



Öğrencilerimin, Kitaplarınıza Çok İhtiyacı Var!

Zeliha Buse Çevikel

dewil_angel_1935@hotmail.com

İlköğretim 3 ve 4’üncü sınıf birleştirilmiş sınıf öğretmeniyim. Isparta-Sütçüler İlçesinde bir köy okulunda görev yapıyorum. Ne yazık ki okulda kitaba dair hiçbir şey yok. Öğrencilerimin maddi durumları çok kötü. Her türlü hikaye ve test kitabı bağışlarınızı bekliyoruz.



Okuluma Kitap İstiyorum.

Özlem

ozlum57@mynet.com

Samsun İli-Vezirköprü İlçesi Göllüalan Köyünde birleştirilmiş sınıflı bir köy okuluyuz. Okulumuzda; 1, 2, 3 ve 4’üncü sınıflar bulunmakta. Düzeylerine uygun hikaye kitaplarına,Türkçe Sözlük, İngilizce Sözlük ve ayrıca çocuk dergilerine ihtiyaçları var. Desteğinizi bekliyoruz.



Kütüphanemize Kitap...

Tamer İneç

tamerinec@gmail.com

İlk/ortaokul seviyesinde hikaye kitaplarına acil ihtiyacımız var.



Lise İçin Kitap...

Nurdan Yalçın

fbnurdan469@gmail.com

Lise kütüphanemize koymak üzere kitaplar aranıyor.



Bir Dağ Köyünden Sesleniyorum!

Dilan Özalp

yasamduslerdedir_49@hotmail.com

Merhaba. Küçük dokunuşlarla büyük mucizeler yaratmak ister misiniz? Bir çocuğun; gözlerindeki pırıltısı, yüzündeki tebessümü ve mutluluğu, yüreğindeki coşkusu ve sevinci, hayatına dokunup umudu olabilir, hatta ömrünün en anlamlı karesini oluşturabilirsiniz! Bu hiç de zor olan bir şey değil! Yapacağınız yardımın -bir kalem bile olsa- çocuklarımızı ne kadar sevindireceğinizi düşünün! Şimdiden çok teşekkürler.

Muş-Malazgirt-Avrupalı Türkler Yeni Köy İlkokulu
İhtiyaçlar: Kışlık bot ve mont, her türlü kırtasiye malzemesi



Batman'da Kitap İhtiyacı...

Hamza Turan

hamzaturan@icloud.com

Ortaöğretim öğrencilerinin faydalanabileceği seviyede; güncel roman, hikaye ve şiir kitaplarına ihtiyacımız var. Okul kütüphanemizi kurmak istiyoruz ama elimizde kitap yok denecek kadar az. İlgilileri bekliyoruz.


Gaziantep H-Tipi Cezaevindeki Mahkûmlara Kitap!

Taylan Kaya

tylankaya@mynet.com

Cezaevi dediğimizde, genel anlamda aklımıza sadece mahkumları kapalı alanlarda tutmak, dış dünyadan izole etmek ve özgürlüklerinden yoksun bırakmak gelmektedir. Ancak değişen ve gelişen cezaevi düşüncesinde; mahkûmların içeride kaldıkları zaman diliminde sağlıklı ve özsaygılı yaşamalarına, sorumluluk duygusu ve toplumun bir üyesi olarak potansiyellerini geliştirmelerine destek olacak faaliyet ve programlardan yararlanmak amaçlanmaktadır. Tutuklu ve Hükümlüler Cezaevinde kaldıkları süre içerisinde boş vakitlerinin büyük bir dilimini kitaplarla geçirmektedirler. Cezaevi kütüphanemizi yenilemek ve güncelleştirmek amacıyla Türkiye genelinde başlatılan kitap bağışı kampanyası kapsamında; roman, kişisel gelişim kitapları, edebi eserler, dergi vb. her türlü kitaba ihtiyaç duymaktayız. Ayrıca sinema gösterimi yapmakta olduğumuzdan, CD ve DVD bağışlarına da ihtiyacımız var. Göndereceğiniz tür türlü kitap ve film, bir insanı yeniden topluma kazandıracaktır. Göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı şimdiden teşekkür ederiz.
Adres: Taylan Kaya (Sosyal Hizmet Uzmanı), H Tipi Cezaevi Müdürlüğü, Gaziantep.


Okulum, Okumak İstiyor!

Yasin Aldemir

yasinald@gmail.com

Merhaba. Ben; Nizameddin Yağıbasan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (Niksar Sağlık Meslek Lisesi) Okul Öğrenci Meclisi Başkanı Yasin Aldemir. Okulumuzda, ciddi mânâda bir ”Okuyamamazlık” var. Çünkü, kitabımız çok az ve ilgi çekici bir kütüphanemiz yok. Takdir edeceğiniz gibi, okursak “okul” oluruz. Ama biz okuyamıyoruz. Yardımlarınızı bekliyoruz.


Okumayı Öğrendim ama Kitabım Yok! :((

Mehmet Demir

mehmetdemir-fe@hotmail.com

İlkokul 1 ve 2’inci sınıf düzeyinde hikaye kitaplarına ihtiyacımız var. Okulda 20 civarında hikayemiz var ve onları tekrar tekrar okutuyoruz artık. :(((


Sivas-Yıldızeli'nde Kitap İhtiyacı!

Şükran Karakuş

suk-ran@hotmail.com

Sivas-Yıldızeli’nin bir beldesinde lise öğretmeniyim. Beldemizdeki lise ve ilköğretim için kitap ihtiyacımız var. Bağışlarınızı bekliyoruz. Teşekkürler...


Yeni Kuracağımız Kütüphaneye Kitap Talebi...

İlyas Geçeci

ilyasgececi@mynet.com

Şanlıurfa’nın Viranşehir İlçesine bağlı Ayaklı İlk/Ortaokulunda görev yapmaktayım. Okulumuzda okumayı alışkanlık haline getirmeyi amaçlıyoruz. Ancak elimizdeki kitaplarımız yeterli değil. Okulumuzda; 1’inci sınıftan 8’inci sınıfa kadar tüm öğrencilerimizin yararlanacağı bir kütüphane kurmak istiyoruz. Bunun için, okumaya gönül vermiş tüm kitapseverlerden, okulumuza bağış yapmalarını talep ediyor ve saygılarımı sunuyorum.


Çocuklar Okusun, Dünya Değişecek...

Lale Güvenç

racostan@hotmail.com

Okulumuz, kırsaldan gelen taşımalı öğrencilerden oluşan bir okul. Çocuklarımızın kitap okuması ve bunu alışkanlık haline getirmesi amacıyla, çeşitli kitap okuma projeleri yapmaktayız. Bu tür özendirici projeler sayesinde öğrencilerimize ve hatta velilerimize kitap okuma alışkanlığı kazandıracağımıza inanıyorum. Okulumuzda bir kütüphane var; fakat kısıtlı imkanlar dolayısıyla kütüphanemizde bulunan kitapların bir çoğu, hem öğrencilerimizin seviyesinin altında, hem de sayı olarak çok yetersiz. Sizden, öğrencilerim için güncel kitap yardımı istiyorum. Çocuklarımızın gelişimi için buna hayır demeyin. En kısa sürede dönüş yapacağınızı umut ediyor ve saygılarımı sunuyorum.

Adres: Saltukova Çok Programlı Anadolu Lisesi, Zonguldak.


Okumak İstiyoruz!

Tansu Özbiçer

tanjuozden@gmail.com

Belde okulunda lise öğretmeniyim. Öğrencilerimizle okuma projesi yapmak istiyoruz ama öğrencilerimizin maddî durumu iyi değil. Yardımlarınızı bekliyoruz. Teşekkürler KitapAğacı!


5-8'inci Sınıflar İçin Kütüphane Kuruyoruz!

Mehmet Ekinci

ekinci__09@hotmail.com

Merhaba. Manisa-Köprübaşı-Vali Muzaffer Ecemiş Ortaokulunda rehber öğretmenim. Şu anda; kütüphanemizde eski 5-10 kitap ve eski ansiklopediler dışında kitap yok. Köprübaşı İlçesi, Manisa'nın en küçük, TEOG'ta en başarılı aynı zamanda imkanların en az olduğu ilçesi. Ortaokul seviyesine uygun; hikaye, roman, şiir vb. kitaplara ihtiyacımız var. Şimdiden teşekkür ederim.

Adres: Vali Muzaffer Ecemiş Ortaokulu, Köprübaşı/MANİSA


Sarız Türk Telekom Yatılı Bölge Ortaokulunda Kitap İhtiyacı...

Hülya

hulya_dsdmr@hotmail.com

Merhaba. Sarız Türk Telekom Yatılı Bölge Ortaokulunda Türkçe Öğretmeni olarak görev yapıyorum. Ne yazık ki okul ve yurt kütüphanemizde öğrencilerimizin ihtiyacını karşılayacak kadar kitabımız yok. Bu konuda bize yardımcı olabilirseniz çok mutlu oluruz.


Köyümüzde Kütüphane Kurmak İstiyoruz.

Sedat Karatepe

sedatkar33@gmail.com

Merhaba. Ben Adıyaman'ın Sincik ilçesinde bir köy öğretmeniyim. Köyümüzün adı Söğütlübahçe. Köyümüzde; lisede, ortaokulda ve ilkokulda okuyan öğrenciler var. Öğrencilerimiz, araştırma yapacakları ve bilgi ihtiyaçlarını karşılayacakları bir ortamları olmadığı için ya ödevlerini yapamıyorlar ya da bir şeyler daima eksik kalıyor. Bu sebeple köyümüzde kütüphane kurmaya karar verdik. Bir kütüphanede olması gereken bütün kitapları toplamaya çalışıyoruz. Bu konuda yardımsever vatandaşlarımızdan destek bekliyoruz. İlginiz için teşekkür ederim.


Okuluma Kütüphane Kurmak İstiyorum.

İlker Taşkıran

ilkerkerem2008@hotmail.com

Niğde İline bağlı Bor İlçemizdeki okulumuza, 1-8’inci sınıf seviyesine uygun her türlü hikaye, roman, genel kültür içerikli kitap ihtiyacımız var. Her türlü yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden, ilginize ve eğitime vermiş olduğunuz desteğe teşekkür ederim. Saygılarımla...



Kütüphanemiz Dolsun!

Emel Özalemdar

ozalemdaremel@gmail.com

İstanbul-Ataşehir-Şehit Öğretmen Mehmet Fidan Ortaokulunda Türkçe Öğretmeniyim. Yeni kurduğumuz kütüphanemiz için, ortaokul seviyesi hikaye ve romanlara ihtiyacımız var.



Okulumuza Kitaplık Kurmak İstiyoruz!

Gülsüm Koşcu

gulsummkoscu@gmail.com

Merhabalar. Eylül ayında, Şırnak-Cizre-Şehit Sait Atak Ortaokuluna Türkçe öğretmeni olarak atandım. Okulumuzda kütüphaneyi bırakın, bir kitaplığımız bile yok! Kendi imkânlarımla bir kitaplık oluşturmaya çalışıyorum. 5, 6,7 ve 8’inci sınıflara uygun okuma kitaplarınız varsa, bizimle paylaşırsanız çok mutlu oluruz! Şimdiden teşekkürler.



Ağrı-Yurtöven İlkokulunda Kitap İhtiyacı!

Duygu Civcik

duygu_civcik_@windowslive.com

1, 2, 3 ve 4’üncü sınıflar için hikaye kitabı ihtiyacımız var. Ayrıca; 2, 3 ve 4’üncü sınıflar için yardımcı ders kitaplarına ihtiyacımız var. Yardımcı olursanız, ben ve çocuklarım çok seviniriz. Şimdiden teşekkürler.



Acil Kitap İstiyoruz!

Meral Keskin

meralkaya1984@hotmail.com

Ortaokul öğrencileri için, okul kütüphanesinde acil hikaye ve roman, özellikle de güncel olanlara ihtiyacımız var. Yardımcı olursanız seviniriz.



Değil Kitap, Ayağımızda Ayakkabı Bile Yok!

Erdal İrik

erdalirik@gmail.com

Şırnak’ın Cizre İlçesinde bir okulda müdürüm. Okulumuzda 5 tane 1’inci sınıf şubemiz var. Öğrencilerimizin maddî durumu; değil kitap almaya, ayağına ayakkabı almaya bile yetecek durumda değil. 1’inci sınıf seviyesine uygun kitaba ihtiyacımız var. Her türlü yardıma açığız.



YGS-LYS Kitapları İhtiyacı...

Beyzanur Tosun

b_civciv_11@hotmail.com

Merhaba. Ben, Sakarya’dan Beyzanur Tosun. 11’inci sınıf öğrencisiyim. YGS ve LYS’ye hazırlanıyorum. Şu anki tek hayalim üniversiteyi kazanmak. Bunu gerçekten çok istiyorum. Anne ve babama bakmak, meslek sahibi olmak çok istiyorum. Her kaynağı almamız mümkün olmuyor. Bu yüzden sizlerden yardım bekliyorum. Bana yardımcı olursanız müteşekkir olurum.



Çaldıran'da Masal ve Hikaye Kitabı İhtiyacı...

Muhammet Köse

muhammetkose5565@gmail.com

İyi günler. Ben, Van'ın Çaldıran İlçesinde sınıf öğretmeni olarak çalışmaktayım. 23 öğrencim var ve maddî durumları iyi değil. 1 ve 2’nci sınıf hikaye ve masal kitapları talep ediyoruz. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.


Ortaokul Öğrencilerim İçin...

Ümmühan Erdoğan

ummuhanozturk_28@hotmail.com

Merhaba. Şebinkarahisar Yavuz Selim Ortaokulunda sosyal bilgiler öğretmeni olarak görev yapıyorum. Taşımalı eğitim veren okulumuz öğrencilerinin %95'i köylerden gelmekte olup çoğu ekonomik olarak yetersiz imkanlara sahip. Ben bir öğretmen olarak, öğrencilerime maddî ve manevî olarak elimden geleni yapmaya çalışmaktayım. Ama, maalesef bu yeterli değil... Öğrencilerimin başarısını artırmak için test ve yardımcı kaynak kitaplara ihtiyacımız var. Sizlerden, bu hususta yardım talep ediyorum. Umarım bu mesajımı dikkate değer bulur ve iletişime geçersiniz. Saygılarımla.


“Aydınlık Yarınlar İçin” Kitap Bağış Kampanyası

Pınar Yetiş

pinaryetis@hotmail.com

Merhaba. Öğrencilerimin hepsi topluma faydalı olabilecek çocuklar. Fakat, yaşanılan maddî sıkıntılar öğrencilerimi gelecek adına kaygılandırıyor. Gelin el ele verelim, bu öğrencilerimize yardım eli uzatalım. Sizlerin de, geleceğimiz olan çocuklarımıza katkınız olsun. Böylece, 14-17 yaş arası gençlerimize yeni ufuklar açacak, yeni değerler kazandıracak yeni bilgiler ışığında; özgüvenli, değerlerine sahip çıkan, üretken, sorgulayan, eleştiren ve bilinçli bireyler olmalarını sağlayacak bir pencere aralayalım. Okulumuzun ve gençlerimizin; Dünya Edebiyatı Klasiklerine, Türk Edebiyatı Klasiklerine, Güncel Romanlara, kırtasiye malzemelerine ve eğitimde kullanabileceğimiz projeksiyon cihazlarına ihtiyacı var. Yapılacak yardımlar, okumaya ihtiyaç duyan geçlerimizi mutlu edecek ve eğitimde fırsat eşitliği sağlanmasında bizlere yardımcı olacaktır. Yüce Atatürk "Bütün ümidim gençliktedir." derken, gençliğin deli akan kanının, enerjisinin, hayal dünyasını kullanma gücünün önemli olduğunu vurguluyor. Ben de Atatürk'ün evladı olarak sizleri, hitap ettiğim gençliğe kitap okumayı sevdirmek için harekete geçmeye davet ediyorum.

Adres: Şahinbey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Gaziantep.


Malatya'da Kitap İhtiyacı!

Zeynep Asya Höbere

turkusevdam@hotmail.com

Malatya Mustafa-İclal Başer Anadolu Lisesi Kütüphanesinde kitap ihtiyacı var: İngilizce ve Türkçe hikaye, roman, sözlük vb...



Kütüphanemiz var Kitabımız Yok!

Gültekin Yücel

gyucel@ogu.edu.tr

Eskişehir-Seyitgazi Şehit Mustafa Akbaş İlkokulumuza, proje kapsamında Z-Kütüphane kuruldu; fakat kitap sayımız yetersiz. Bir Çin Atasözü “Kitapsız büyüyen çocuk, susuz büyüyen bitkiye benzer.” der. Yardımseverlerden kitap desteklerini bekliyoruz. Şimdiden teşekkürler.

Adres: Şehit Mustafa Akbaş İlkokulu, Nasuh Yayalan Cad., No:6, Seyitgazi/ESKİŞEHİR



Yeni Yapılan Okulumuza Kitap Yardımı...

Hakan Elitaş

elitas_hakan@hotmail.com

Bu yıl faaliyete geçen Van-Gürpınar-Kırkgeçit Ortaokulu öğrencileri acil olarak kitap yardımlarınızı bekliyor. Gerek sınav kaynakları olsun, gerekse okuma amaçlı roman, hikaye vb. türden kitap bağışlarınız çocuklarımızın geleceğinin inşasında katkınızın olmasını sağlayacaktır. Lütfen gereken ilgiyi gösterelim!



KPSS Kitabı İhtiyacı...

Seçil Ceylan

secil_cyln@hotmail.com

2010-2014 arası KPSS lisans düzeyi soru bankalarına ihtiyacım var. Elinde ÖABT ve AÖF edebiyat kitapları olup da vermek isteyen olursa sevinirim. Teşekkürler.


Karanlığa Bir Kitap Uzat, Bir Işık Yak...

Emine Alkan

eminealkn.ea@gmail.com

Okulumuz, Kahramanmaraş'a 50 km uzaklıkta bir köy okulu. Merkeze olan uzaklık nedeniyle okulumuz tam bir unutulmuşluk içinde. Bu nedenle; okulumuzda kendi çabalarımızla bir kütüphane oluşturmak ve “cehalet” denen karanlığı yırtmak için bir nebze olsun ışık tutmak istiyoruz. Onlara farklı pencereler açmak gayreti içindeyiz. Böylece, “Karanlığa bir Kitap Uzat, Bir Işık Yak” diyerek yola çıktık. Ortaokul seviyesinde okunabilecek her türlü kitap, dergi ve materyal konusunda desteğinizi bekliyoruz. Teşekkürler.


Kitap ve Kırtasiye Malzemesine İhtiyacımız Var! :(

Fesih Turan

fesihdiyadin@hotmail.com

İyi günler. Ağrı'nın Diyadin İlçesinde sınıf öğretmeni olarak çalışmaktayım. 35 öğrencim var. Öğrencilerimin maddi durumu iyi değil. Öyle ki kalem alacak para bulamıyorlar. Önümüz kış ve burada çetin kış şartları yaşanıyor. Öğrencilerimin çoğunun paltosu bile yok. İhtiyacımız çok: Giyecek, kırtasiye malzemesi, hikaye kitapları... Artık gönlünüzden ne koparsa... Yardımlarınız için şimdiden sonsuz teşekkürler.


Bartın-Turgut Işık Anadolu Sağlık Meslek Lisesine Yardım!

Hilal Badur

Hilalbadur74@gmail.com

Merhaba. Bartın-Turgut Işık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde biyoloji öğretmenliği yapmaktayım. Aynı zamanda, okulun Kütüphanecilik Kolu danışman öğretmeniyim. Kütüphanemizde çok az sayıda kitap var. Kendi imkânlarımızla, öğrencilerden 1-2 lira toplayarak yeni kitaplarda aldık. Çocukların, yeni gelen bu kitaplara çok fazla rağbet göstermesi bizi çok mutlu etti. Ancak, gerek okulun imkânları, gerekse öğrencilerin maddi durumları daha fazla kitap edinmemiz noktasında elimizi kolumuzu bağlıyor. Kütüphanemizi daha da büyütmek, kitap sayısı artırmak için sizlerden okul kütüphanemize yardım bekliyoruz.

Adres: Turgut Işık Anadolu Sağlık Meslek Lisesi, Bartın


Okulumuza Destek Olur musunuz?

Pınar Yalçın

ppinar63@gmail.com

Her türlü kitap, giysi, kırtasiye malzemeleri, hatta kitaplık yardımlarınız için bana mail adresimden ulaşabilirsiniz. Şimdiden teşekkürler...


Acil Kitap, Kırtasiye ve Giyecek İhtiyacı!

Ömer Altundağ

altundagomerpinar@gmail.com

Şanlıurfa’nın Eyyübiye İlçesine bağlı Mutlukaya köyünde oluşturacağımız kütüphanemizde kitap eksiğimiz bulunmakta. Ayrıca, kırtasiye malzemesi ve giysi yardımlarınızı da bekliyoruz. Çok acil!



Kütüphanemize Katkıda Bulunmak İster misiniz?

Mehmet Dönmez

mehmetomu@hotmail.com

Şırnak'ın Cizre İlçesine bağlı Örencik Ortaokulunda Türkçe öğretmeni olarak görev yapmaktayım. Mezra olmamız sebebiyle okul dışında hiçbir hanede İnternet bulunmamaktadır. Bu sebeple öğrenciler araştırma ödevlerini yapmakta sıkıntı çekmektedir. Öğrencilerimin yararlanabileceği ansiklopedi, roman, hikâye, masal gibi kitaplara ihtiyacımız var. İlginiz için şimdiden teşekkür ederim.

KitapAğacı.org Notu: Örencik Ortaokulunda, bilgisayar ve İnternet olanaklarının geliştirilmesi için bağışta bulunabilecekler de temasa geçsin lütfen...



Köy Okullarına Kütüphane...

Metin Ülker

mtn__ulker@hotmail.com

Merhaba. İyi günler arkadaşlar. Köy okullarına kütüphaneler kurmak için sizlerden kitap desteği istiyorum. Gönderim ne kadar çok olursa, o kadar çok köy kütüphanemiz olacaktır. Çocuklar göndereceğiniz kitaplar ile daha iyi okuma alışkanlığı kazanacaktır. Şimdiden teşekkür ederim.



Muş Güzel Sanatlar Lisesinde Kitap İhtiyacı...

Ersin Taş

ersintas.197800@gmail.com

Muş Güzel Sanatlar Lisesinde, okulumuzun yeni açılan kütüphanesi için kitap ihtiyacımız var.


Köy Ortaokuluna Kitap Yardımı...

Evindar Andiç

zarpanid@hotmail.com

Merhabalar. Ben, Diyarbakır’ın Silvan İlçesinde bir köy ortaokulunda öğretmenim. Öğrencilerimiz için hikaye kitaplarına ihtiyacımız var. Bu konuda yardımcı olabilir misiniz? Teşekkürler.


Okulumuza Kitap Lazım. Kütüphanemiz çok fakir.

Salih Şimşek

salih_simseko1@hotmail.com

Merhaba. Ben Adana-Aladağ-Kıcak Ortaokulu Matematik Öğretmeniyim. Okulumuza bulunan “Zenginleştirilmiş Kütüphane”miz, adı gibi zengin değil! Kitap yönünden çok çok eksiğimiz var. Yardımlarınız, Torosların eteğinde bulunan bu dağ köyümüzdeki öğrencileri çok mutlu edecİlkek. Yardımlarınızı bekliyoruz.


Site logo