KitapAğacı.org

Karanlığa bir ışık da siz yakın.

GÜNÜN İPUCU

Suistimallere karşı uyanık olalım! Devamını okumak için lütfen tıklayın.

GÜNÜN İPUCU

Bağışlarınızı, kitap yardımı olduğunu belirtmek kaydıyla, PTT Kargo ile indirimli olarak gönderebileceğinizi biliyor musunuz? Bunun için her PTT şubesi değil ancak merkez PTT kargo şubelerine, paketin ağzı açık şekilde (içini göstererek) başvurmanız gerekmektedir.

Kütüphanemiz için Kitap Yardımı...

Cemalettin Güneş

cmlttngns@hotmail.com

Ortaokul öğrencileri için; hikaye, roman, dergi, vb. kitaplar lazım... Bu konu için yardımcı olabilirseniz memnun kalırız. Şimdiden teşekkürler.

Siverek Mimar Sinan Ortaokulu Kütüphanesi için Kitap İstiyoruz...

Hasan Çelik

siverek.hasan@hotmail.com

Ortaokul seviyesine uygun kitaplar...

Gölköy Süleymaniye Ortaokulunda Acil Kitap İhtiyacı...

Selim Özen

selim.ozen.29@gmail.com

İlkokul ve ortaokul düzeyinde; hikaye, roman, çalışma ve test kitaplarına ihtiyacımız var.

Bizim için; Bir Kitap, Bir Kütüphane...

Ayşe Uysal

ayseuysal93@hotmail.com

İyi günler. Afyonkarahisar-Çobanlar’da bir ortaokulda psikolojik danışman olarak çalışmaktayım. Okulumuz yeni olduğu için bir kütüphane kurmaya çalışıyoruz. Ortaokul öğrencileri için kitap bağışı yapmak isteyen kişilere şimdiden teşekkürler.

8'inci Sınıflar için TEOG-2 Kaynakları...

Necati Eneş

Necatienes2015@gmail.com

Ben Şanlıurfa'nin Siverek ilçesinin Dilekli Köyünde görevli idareciyim. Merkeze uzak bir köydeyiz. Çok çalışkan, çok başarılı öğrencilerimiz var. Öğrencilerimizin ailelerinin durumları oldukca kötü. Kaynak sıkıntısı çekiyoruz. Bu çocuklar ülkenin geleceği. Yeni eski farketmez. Her türlü kaynak bizim için uygundur. Yapacağınız yardımlar için şimdiden teşekkür ederim.

Acil Kitap Desteği...

Gülsüm Ünlü

gulsumbiltekin88@hotmail.com

Söğüt Orhangazi İmam Hatip Ortaokulunda öğretmenli yapıyorum. Bu sene okulumuza kütüphanemizi açtık ama kütüphanemiz boş. Çocuklarımıza okuma alışkanlığını kazandırabilmek için onların seviyelerine uygun kitaplara ihtiyacımız var. Desteklerinizi bekliyoruz. Teşekkürler.

KPSS Kitap İhtiyacı...

Ömer Güler

intern305@gmail.com

KPSS, GK-GY ve Eğitim Bilimleri kitaplarına ihtiyacım var. Şimdiden teşekkürler.

Sorgulayıcı Bir Nesil için...

Kenan Özkan

kenan_k.s@hotmail.com

Merhaba. Ben, Gebze Kanuni Sosyal Bilimler Lisesi okul başkanıyım. Okulumuz kütüphanesi çok kötü durumda değil fakat hep aynı kitaplar var. Genç kardeşlerimi bağlayacak kitaplar yok. Yardımlarınız bekliyorum. Şimdiden çok teşekkür ederim.

İngilizce Hikaye Kitaplarına İhtiyacım Var.

Melisa Karabıyık

melisakarabiyik@hotmail.com

İlçe ve okul kütüphanemizde tek bir İngilizce kitap yok. Ben, 6’ıncı sınıfa gidiyorum. Bilgisayardan ne kadar okusam da gerçek kitabın yerini tutmuyor. Bu yüzden, İngilizce hikaye kitabı ve dergilere ihtiyacım var. Bana yardımcı olur musunuz lütfen.

Sınıf Kitaplığı için (İlkokul 1, 2, 3 ve 4'üncü Sınıflar) Hikaye Kitabı...

Faysal Sungur

faysalsungur@hotmail.com

Diyarbakır'da Taşımalı Köy Okuluna TEOG Kitap Yardımı...

Büşra Yıldırım

busrayldrm6093@hotmail.com

Diyarbakır’ın Hani İlçesinde bir köy okulunda çalışıyorum. Okulumuz taşımalı eğitim veren bir okul. Öğrencilerimizin velilerinin maddî imkânları yeterli olmadığı için, çocuklarına ders çalışmaları için kitap alamıyorlar. Öğrencilerimiz, diğer bölgelerdeki çocuklarla aynı sınava giriyorlar ve ellerinde çalışabilecekleri yeterli kitap olmadığı için hep bir adım geride kalıyorlar. Bu konuda yardımcı olmak isteyen herkese şimdiden teşekkürler.

Kitap Lütfen!..

Muhammed Mesut Karakaş

mesudi5@gmail.com

5, 6, 7 ve 8’inci sınıf seviyesinde hikaye, roman vb. kitaplar...

Kitap Yardımı...

Murtaza Geylani

eeksisonsuz49@gmail.com

Muş-Karaağaçlı İlkokulunda yapılacak olan kütüphane için, 7-14 yaşlarına uygun her tür kitap yardımı bekliyoruz.

YGS ve LYS Kitapları...

Abdülkerim Kızıl

abdulkerimkizil@gmail.com

Merhaba. Elinizde az çözülmüş veya çözülmemiş YGS-LYS hazırlık kitapları varsa almak istiyorum.

Okul Kütüphanesi için Kitap Bağışı...

Erol Şahin

erolsahin03@gmail.com

Ortaokul seviyesine uygun; hikaye, masal, bilim kurgu, Türk ve Dünya klasiklerine ihtiyacımız var.

Bir Kitap, Bin Umut!

Mekiye Baran

bmekiye184@gmail.com

Birkaç gönlü güzel insan olarak, Diyarbakır-Silvan-Tokluca köy okuluna kütüphane kurmaya niyetlendik. Lakin kütüphanemizde ciddi manada, özellikle Dünya ve Türk Klasiklerinden eksiklerimiz var. Çocuklarımıza, siz değerli kitapseverlerin de katkısı olsun. Hatıranız yıllarca kalsın istiyorsanız bize ulaşabilirsiniz. :)

"Charlie'nin Çikolata Fabrikası" ve "Martı Jonathan Livingston"...

Ahmet Akpınar

ahmetakpinar11@outlook.com

Yunus Emre Ortaokulu öğrencilerine 2’nci dönem Türkçe dersi sınavlarında sorumlu tutulan “Charlie'nin Çikolata Fabrikası” ve “Martı Jonathan Livingston” adlı okuma kitaplarına gereksinim var. Dönüşümlü okutma yöntemiyle çok fazla olan açıklarımızı kapatmak istiyoruz. Çok teşekkür ederim. Saygılarımla.

Gaziantep Kılıçarslan Ortaokulunda Acil Kitap Yardımına İhtiyacımız Var.

Derya Zişan Taş

derya.tas.1993@hotmail.com

5, 6, 7 ve 8’inci sınıflar için; 100 Temel Eser, roman, hikaye gibi kitaplara ihtiyacımız var.

Baykan-Yukarı Tütenocak'ta Acil Kitap İhtiyacı...

Hatice Koç

haticekoc21@gmail.com

Okulumuzdaki öğrenciler için roman ve hikayelere ihtiyacımız var. Kitaplar, öğrenciler tarafından severek okunuyor. Dönem başından bu yana 5000 sayfaya ulaşan öğrencilerim var. Bu okuma aşkını perçinlemek isteyenlere minnettar kalırız.

Sosyal Sorumluluk Değil, Toplumsal Zorunluluk!

Ceren Deregözü

cerendrgz@gmail.com

İstanbul Ticaret Üniversitesi Üretim Araştırmaları Kulübü olarak; “Sosyal sorumluluk değil, toplumsal zorunluluk” sloganıyla yola çıktığımız “Düş Kütüphaneleri” projesini gerçekleştirmekteyiz. Bizlerin bu projedeki amacı, Türkiye'nin çeşitli bölgelerinde kütüphanesi olmayan ya da yetersiz olan okulları tespit edip onlara yeni bir kütüphane bağışlamaktır. Geçtiğimiz yıllarda Konya'da 1, Mardin'de 2, Amasya, Diyarbakır ve Tekirdağ’da 3’er Muş ve Trabzon'da 5 tane olmak üzere Türkiye genelinde 22 Düş Kütüphanesi açtık. Bu yıl ise bu projemize Ordu'da devam ediyoruz. 2017 Nisan ayında 7 kütüphane açmayı planladığımız bu okullara sadece kitap bağışında bulunmuyoruz. Rafından bilgisayarına, perdesinden boyasına ve kitaplarına kadar her şeyi hayal ortaklarımız sayesinde karşılıyoruz. Sizlerden; ilkokul, ortaokul ve lise seviyesinde okuma ve ders kitabı beklemekteyiz. Hayallerimizi gerçekleştirmek için hayal ortağımız olmanızı istiyoruz...

Kars Digor Dağpınarı Ortaokulunda Acil Kitap İhtiyacı...

Çimen

Eren-cimen@hotmail.com

TEOG hazırlık, masal ve roman türünde kitaplarınıza talibiz.

Merhaba. Okul Kütüphanemizin Kitaba İhtiyacı Var.

Muhammed Arıkan

muhammed_66800@hotmail.com

5, 6, 7 ve 8’inci sınıf düzeyinde hikaye kitabı ve roman ihtiyacımız var. Yardımlarınızı bekliyoruz.

Köy Okulu için Kitap Bağışı...

Ali Onur Koca

alionurkoca@gmail.com

İlköğretim 4’üncü sınıf seviyesinde kitaba ihtiyacımız var.

Bomboş Sınıf Kitaplıkları... 😒

Güray Sülü

guraysulu_44@hotmail.com

5, 6, 7 ve 8’inci sınıflar için; 100 Temel Eser, roman, hikaye, bilim dergileri ve ufkumuzu açacak her tür kitaba ihtiyacımız var.

Okuma İhtiyacı...

Selçuk Türkmen

selcuk_turkmen@hotmail.com

Merhabalar. Manisa-Alaşehir Fatih Ortaokulunda görev yapmaktayım. Okulumuz öğrencileri kitap okumaya çok hevesliler. Fakat kütüphanemizdeki kitap sayısı az. Okuma alışkanlığını geliştirebilmek için yeni kitaplara (özellikle roman) ihtiyacımız vardır. Yardımlarınızı bekliyoruz.

İngilizce Sınıfı Kuruyoruz.

Sibel Tatlı

sibe_lll54@hotmail.com

Merhaba arkadaşlar... Geçen sene, kitap ihtiyacımı burada dile getirdiğimde, YGS-LYS kitaplarını bir çoğunuz bana ulaştırmıştınız. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. Şimdi üniversiteli oldum. Üyesi olduğum iletişim topluluğu olarak, ihtiyacı olan bir köy okulunu İngilizce ile buluşturmak istiyoruz. Çocuk düzeyinde İngilizce hikaye, masal, roman ve boyama kitaplarına ihtiyacımız var. Şimdiden çok teşekkürler.

Burunçayır Köyü Ortaokuluna Hikaye ve Roman Yardımı...

Cihan Doğan

cihan-dogan@windowslive.com

Burunçayır Köyümüzün, kendi imkanlarımızla oluşturduğumuz kitaplığına, yaş grubuna uygun hikaye ve roman yardımlarınızı bekliyorum. Fırsat ve imkan eşitliği sağlayabilmemiz için kitap yardımlarınıza ihtiyacımız var. Şimdiden teşekkürler.

Kitap Ağacı = Hayat Ağacı

Nurdan Kurtgöz

kurtgoz_nurdan@hotmail.com

Yeni atandığım okuluma kitap bağışı istiyorum. Bir edebiyat öğretmeni olarak okulumda bir kütüphanenin bulunmayışı beni çok üzüyor. Bir kitap bir hayattır. Gelin siz de destek olun; hayat kurtaralım.

150 Kitaba Ulaştık. Eksiğimiz Var.

Tugay Helvacı

tugay_helvaci@hotmail.com

Hatay-Reyhanlı Gazi Mürsel Ortaokulunda görev yapmaktayım. Bağışlarınız sayesinde 150 kitaba ulaştık ama kitaplarımızın sayısı yetersiz. Ortaokul seviyesinde her tür kitaba ihtiyacımız var. Teşekkürler.

YGS ve LYS Kitaplarına İhtiyacım Var.

Vefadin Açin

vefadin@hotmail.com

Her tür YGS ve LYS konu anlatımı veya soru bankası kitaplarına ihtiyacım var. Bağış yapmak isteyenler ulaşsın lütfen.

Birleştirilmiş Sınıflı, 40 Öğrencili Mezra Okuluna Kitap ve Kırtasiye Yardımı Bekliyoruz.

Özgür Ercek

ozgur_ercek@hotmail.com

Ben, Şanlıurfa'nın Siverek İlçesinin Cinhisar Köyünün Ericek Mezrasında görevli sınıf öğretmeniyim. Okulumuz; tek derslikli, 42 öğrencili birleştirilmiş sınıf. Okulumuzun imkanları kısıtlı. İlkokul düzeyinde hikaye kitaplarına ihtiyacımız var. Elinizden gelirse, kırtasiye malzemelerine de ihtiyacımız var. Malum kış ayındayız ve bu yıl kış gerçekten çok sert geçiyor. Okulumuza 42 tane atkı gönderirseniz çok mutlu oluruz. Biliyorsunuz bu çocuklar ülkenin geleceği. Bu zor günlerde yanımızda olursanız çok seviniriz. Yapacağınız yardımlar için şimdiden teşekkür ederim. Allah sizlerden razı olsun.

Minik Yüreğimin Senden Bir Ricası Var!

Hikmet Yurdagül

hikmet.065@hotmail.com

Çok değerli insanlar, bağışta bulunmak isteyen beyefendiler, hanımefendiler: Minik öğrencilerimin aydınlık gelecekleri için sizin yardımlarınıza ihtiyacım var. Onların daha iyi yetişmeleri, vatanına ve milletine hayırlı birer birey olmaları amacıyla, elimizden geldiği kadar çaba gösteriyoruz ve sürekli çalışıyoruz. Çalışmalarımızda sizin de emeğiniz ve yardımlarınız olursa daha da başarılı olacağız. Çocuklarımızın geleceğini birlikte inşa etmiş olacağız. Yapabileceğiniz destekler:
- Hikaye kitapları (1, 2, 3 ve 4’üncü sınıf seviyesine uygun MEB tavsiyeli),
- Kırtasiye Malzemeleri (kalem, silgi, açacak, defter, vb.),
- Okul çantası (İlkokula uygun),
- Test Kitapları.

Kulp'ta Halk Kütüphanesi için Kitap...

Remziye Zengin

remziyezengin2@gmail.com

Öncelikle merhaba. Diyarbakır’ın Kulp İlçesinde halk kütüphanesi için roman ve çocuk kitaplarına ihtiyacımız var. Bizlere yardımcı olursanız çok seviniriz. Buradaki öğrencilerin yüzlerinin gülmesine katkıda bulunun. Şimdiden teşekkürler.

Okul Kütüphanemizi Kuralım!

Hülya Kaya

elizelara5@gmail.com

Okul kütüphanemiz için; 5, 6, 7 ve 8’inci sınıflara uygun hikaye, roman, masal ve her tür kitaba ihtiyacımız var. Çocuklara okumayı sevdirmemiz gerek. Bu nedenle, her okulda, bir çiçek bahçesi gibi kitaplarımız yeşermeli. Bir kitaptan ne çıkar demeyin! Bir kitap bile destektir. Her türlü desteği bekliyoruz.

Açıköğretim Türk Dili ve Edebiyatı 1'inci Sınıf Kitabı...

Zahide Uzuner

zahideuzuner@gmail.com

Merhaba. Açıköğretim Türk Dili ve Edebiyatı 1’inci Sınıf yardımcı ders kitabı olan arkadaşlar benimle paylaşırsa sevinirim.

Okuma Kitabı İhtiyacı...

Samime Çevrin

s.cevrin@hotmail.com

Okulumuzun sınıf kitaplikları için, ortaokul düzeyinde okuma kitaplarına ihtiyacımız var.

"Oku; bırak. Başkası da Okusun." Projemiz...

Emrah Pınarbaşı

emrahpinarbasi@gmail.com

Merhaba. Bilecik, Atatürk İlkokulunda çalışıyorum. Okulum, ilin en merkezî ve büyük ilkokulu. Okulumuzda öğrencisi bulunan velilerimiz çocuklarını beklerken kitap okusunlar; okudukları kitapları evlerine götürebilsinler; başkalarının da okumasını istedikleri kitapları paylaşsınlar; öğrencilerimize doğru örnek olsunlar düşüncesi ile "Oku; bırak. Başkası da Okusun. Çocuğunu Beklerken Oku. Okunmasını İstediğin Kitapları Paylaş.” adlı bir proje geliştirdik. Bize projemizde destek olursanız bizleri çok mutlu etmiş olursunuz. Duyarlılığınız için şimdiden çok teşekkür ediyor; başarı ve mutluluklar diliyorum.
Adres: Atatürk İlkolkulu, Cumhuriyet Mahallesi, Hacı Hasan Sok., Bilecik.

KPSS Kitapları...

Şirin Şahin

sirin190507@hotmail.com

Arkadaşlar merhaba. Türkçe Öğretmenliği okumaktayım. KPSS-GK/GY Eğitim Bilimleri kitaplarına ihtiyacım var. Şubat’ın 5’ine kadar İstanbul'dayım. Daha sonra, üniversite için Edirne'ye gideceğim. İyi günler...

DGS Kitapları...

Ahmet Emre

hmtmr63@hotmail.com

Merhaba. DGS sınavına hazırlanıyorum. Elinizde bulunan, kullanmadığınız DGS kaynaklarını istiyorum. Selam ve saygılar...

Kardeş Okulumuz için Kitap...

Elif Culhe

elif.clh27@hotmail.com

Kardeş okulumuzda kuracağımız kütüphane için ilkokul ve ortaokul seviyesinde hikaye kitaplarına ihtiyacımız var. Unutmayalım ki; bir kitap, bir gelecek... Yardımlarınızı bekliyoruz.

Osmaniye Şehit Mehmet Karacatilki AİHL...

Hüseyin Demir

huseyndemir80@gmail.com

Adını 15 Temmuz şehitlerimizden alan, Osmaniye Şehit Mehmet Karacatilki Anadolu İmam Hatip Lisesinde Edebiyat ögretmeni olarak çalışıyorum. Okulumuzda, bu yıl yaklaşık 100 öğrenci eğitim görüyor. Okulumuz yeni olduğu için, kütüphanemizdeki kitap sayımız oldukça az. Okul kütüphanemizi zenginleştirmek için hayırseverlerin desteğini bekliyoruz. İhtiyacimiz olan kitaplar; roman, bilim kurgu, fantastik, tarih ve kişisel gelişim kitapları... İlginenlere, şimdiden sonsuz teşekkürler.

Adres: Şehit Mehmet Karacatilki Anadolu İmam Hatip Lisesi, Yaverpaşa Mahallesi, 12020 Sokak, No:40, Osmaniye.

1'inci Sınıf Okuma Kitapları İhtiyacı...

Ali Galatalı

aligalatali08@gmail.com

Artvin'nin Yusufeli ilçesinde öğretmenim. 1’inci sınıf okuma kitaplarına ihtiyacımız var.

Değişik Türde Romanlara İhtiyacim Var.

Şeyma Kocaağa

seymaa.kumru@gmail.com

Üniversite öğrencisiyim. Kitap yardımlarına ihtiyacım var. Bağışlarınız için şimdiden teşekkürler.

Hukuk Fakültesi 1'inci Sınıf Kitapları...

Su Çulcu

culcusu@gmail.com

Ben, Uluslararası Kıbrıs Üniversitesinde Hukuk Fakültesi 1’inci sınıf öğrencisiyim. Kitaplarımın çoğunu bulmakta zorluk çekiyorum. Elinde olanlar bana yardımcı olabilirse çok sevinirim.

Selçuklu, Zeliha ve Lütfi Kulluk İlkokulu Kütüphanesi için Kitap Yardımı...

Merve Çığ

mervecig@mynet.com

1’inci sınıftan 4’üncü sınıfa kadar yaş düzeyine uygun kitap yardımlarınızı bekliyoruz.

Kışlaya Kitap Yardımı...

Adem Yıldırım

adem_yildirimm24@hotmail.com

Edirne’de vatanî görevimi yapmaktayım. Bölüğümdeki Mehmetçikler için bir kütüphane yapmayı düşünüyorum. Onlara, elimden geldiğimce bir şeyler katmak istiyorum. Kütüphane için hiç kitabımız bulunmamaktadır. Roman ve hikaye kitapları için desteklerinizi bekliyoruz. Teşekkürler.

KPSS Kitapları...

Fırat Çelik

firatfirat876@gmail.com

Elinizde kullanmadığınız KPSS kitabı varsa alabilirim. Deneme, GY/GK ve Eğitim Bilimleri kitaplarına ihtiyacım var.

Dikmen Huzurevine Kitap Yardımı...

Demet Giriş

demet_giris92@hotmail.com

Merhabalar. Huzurevimiz için kitaba ihtiyacımız var. Yeni bir huzureviyiz. Bu nedenle; kitap, gıda yardımı, kurumumuz için çiçek, biblo vs. gönderirseniz çok mutlu oluruz. Yaşlılarımızın sosyal açıdan aktif olmalarını sağlayacak, onları mutlu edecek her şeyi gönderebilirsiniz. Çok teşekkür ederiz.

Kütüphanemiz Var; ama İçinde Kitap Yok!

Tekin Pursuk

tekinprsk@gmail.com

Taşımalı eğitim yapan bir köy okuluyuz. İlkokul seviyesinde her tür kitap kabulümüzdür.

Adres: Çaytepe Köyü İlkokulu, Kocaköy/Diyarbakır.

5, 6, 7 ve 8'inci Sınıflar için Okuma Kitabı...

Talip Erdoğmuş

ttalip-@hotmail.com

Merhaba. Ben, Artvin’in Yusufeli İlçesinde görev yapmaktayım. Okulumuzun kütüphanesinde öğrencilerimin seviyelerine uygun kitap yok. Bu konuda yardım etmek isteyen ulaşırsa sevinirim.

İlkokul/Ortaokul Seviyesinde Türkçe ve İngilizce Kitaplar...

Gökçe Tuna

gokce.pau@hotmail.com

Okul kütüphanemizi zenginleştirmek için ilkokul/ortaokul seviyesinde Türkçe ve İngilizce kitaplara ihtiyacımız var. Elinde okunup bir kenarda bekleyen, ya da alıp göndermek isteyen kitabı olanların ve kütüphanemizin zenginleşmesini isteyenlerin bana ulaşmalarını bekliyorum.

Kitaplık İhtiyacı...

Emrah Açıkgöz

emrahacikgoz66@gmail.com

Okulumuzda; kolilerde, birkaçı da kırık kitaplıklarda tuttuğumuz kitaplarımız var. Bu kitapların daha etkili kullanılması için, 8 sınıfımıza dekoratif kitaplıklar yaptırmayı ve altlarına da okuma köşeleri yapmayı düşünüyoruz. Önceliğimiz kitaplık temin edip montajlarını yapmak. Okulumuz 8 köyden taşıma öğrencilerin toplandığı bir köy okulu olması nedeniyle, öğrenciler zamanının çoğunun okulda geçiriyorlar. Bu zamanlarında okuma yapsınlar istiyoruz. Sizden ricamız, bize böyle kitaplıklar temin etmeniz. Eğer böyle bir yardımda bulunursanız, hayatını tahta sedirlerde, somyalarda oturarak, çizik çizik tahta sıralarda eğitim gören köy çocuklarımızı modern bir kitaplıkla tanıştırmamıza vesile olursunuz. Birkaç model örneği: http://www.hepsiburada.com/sanal-mobilya-pandora-kitaplik-raf-p-HBV000001YGEL
http://urun.n11.com/kitaplik/rain-modern-kitaplik-raf-beyaz-P152177884


Adres: Azapbaşlı Şehit Hasan Basri Kayaaltı İlköğretim Okulu, Azapbaşlı Köyü, Sarıkaya/Yozgat.

KPSS...

Ümit Esen

Umitesen1991@gmail.com

Merhaba. Ben, atanamayan bir Türkçe öğretmeniyim. KPSS GK/GY ve alan kitaplarına ihtiyacım var. Yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

Efeler'de Acil Kitap İhtiyacı...

Selim Çakmak

selimcakmak69@hotmail.com

Okulumuza Şehit Polisler adına kurulan Z-kütüphanede raflar boş kaldı. Okulumuz imkânları ile de alamıyoruz. Kütüphanemizde; araştırma-inceleme, tiyatro eserleri, tarihî kitaplar ve gezi-gözlem kitaplarına ihtiyacımız var. Bağışlarınız, 1200 öğrenci ve velimizi memnun edecektir. Teşekkür ederiz.
Adres: Yedieylül İlkokulu, Güzel Hisar Mahallesi, Egemenlik Bulvarı, No: 40, Efeler/Aydın.

Kitap Okuma Yarışması Düzenliyoruz.

Olcay Köybaşı

olcaykoybasi@hotmail.com

Öğrencilere kitap okuma alışkanlığı kazandırmak için bir yarışma düzenlemek istiyorum. Kitapları alacak maddi durumu olmayan öğrenciler için bağışlarınızı bekliyorum. Yarışma için belirlediğimiz kitaplar: Osmancık (Tarık Buğra), Ateşten Gömlek (Halide Edib Adıvar), Vatan Yahut Silistre (Namık Kemal) ve Satranç (Stefan Zweig).

Çocuklarımız için Her Tür Kitap İhtiyacı...

Tugay Helvacı

tugay_helvaci@hotmail.com

Hatay-Reyhanlı Gazi Mürsel Ortaokulunda görev yapmaktayım. Öğrencilerimizin sosyal ve ekonomik durumları kötü. Çocuklarımız için, -kitaplık, kütüphane- elden ne gelirse yapmak istiyoruz. Bunun için yardıma ihtiyacımız var.

Gerger AİHL Kütüphanesi için Kitap...

Abdurrahman Güvenç

evrehim@gmail.com

Merhabalar. Gerger Anadolu İmam Hatip Lisemizin henüz bir kütüphanesi yok. 230 tane öğrencimiz var. Öğrencilerimiz kırsalda ikamet ediyorlar ve maddî durumları iyi değil. Okul Aile Birliğinin bütçesi de yok. Roman, hikaye, deneme, YGS-LYS kitapları, 100 Temel Eser, kısacası her tür kitaba ihtiyacımız var. Yapacağınız kitap bağışları için şimdiden teşekürler.

Minik Köy Okulumuza Yardım...

Selin Oğuz

selinnnoguz@gmail.com

Öncelikle bu site ve gönüllülerine çok teşekkür ediyorum. Sizler sayesinde okulumuzun; kitap, zeka oyunları ve hatta giyim ihtiyacımızın birçoğunu karşıladık. Şimdi sizlerden ricam; okulumuzun müzik sınıfı için 1- 2 adet enstrüman veya 5-6 kişilik bando takımı gereçleri... Yardım etmek isteyen gönüllülerimize çok teşekkür ederim. :)

Küçük bir Kütüphane İstiyoruz.

Havva Ormantepe

hvormantepe@gmail.com

İyi günler. Kütahya’nın Simav İlçesinin bir köyünde öğretmenim. Ortaokul düzeyinde çocukların okuyabileceği kitaplara ihtiyacımız var.

5, 6, 7 ve 8'inci Sınıf Öğrencilerimiz için Her Tür Kitap İhtiyacı...

Turgay Helvacı

tugay_helvaci@hotmail.com

Hatay-Reyhanlı İlçesi Gazi Mürsel Ortaokulunda görev yapıyorum. Çocuklarımız için her tür kitap bağışına ihtiyacımız var. Teşekkürler.

"Kitap Sokağı" Projemize Destek Bekliyoruz.

Hafize Demirkaya

hafizetemirkaya06@gmail.com

Merhaba. Manisa-Sarıgöl-Tırazlar Hüseyin Gümüşlü Ortaokulunda öğretmenim. Okulumda, “Kitap Sokağı” projesi hazırlıyoruz. Öğrencilerimizi daha fazla kitapla tanıştırabilmek için kitap bağışına ihtiyacımız var: Özellikle 10-14 yaş arası; hikaye, roman, bilim kitapları...

Acil Kitap İhtiyacı...

Yunus Aykut

yunusaykut49@gmail.com

İyi günler. Ben, Muş Merkeze bağlı Sungu İmam Hatip Ortaokulu müdürüyüm. Okulumuz yeni açıldı. Öğrencilerimiz, Türkçe okuma ve anlamada ciddi sıkıntılar yaşıyor. Bu olumsuz durumu bertaraf etmek için çok acil kitap ve kütüphaneye ihtiyacımız var. Yardımseverlerin yardımlarını bekliyoruz.

YGS Kitapları...

Hanife Kaleli

hnfkll28@gmail.com

YGS’ye iki ay kaldı ve soru çözecek kaynağım yok. Elinde Türkçe, Coğrafya, Tarih ve Matematik soru kitapları olanlar bana yardım edebilir mi?

Ben de Okumak İstiyorum.

Filiz İpek

filiz.ipek_47@hotmail.com

Okulumuzda kütüphane yok. Küçük bir kütüphane için; İlkokul 1, 2, 3 ve 4’üncü sınıf düzeyine uygun hikaye kitabı ve okuma düzeylerini geliştirecek kitaplara ihtiyacımız var.

Köy Okuluna Yardım...

Özge Altıntaş

ozgealtintas1993@hotmail.com

Merhaba. Ben, Bitlis'in Adilcevaz İlçesinde bir köy öğretmeniyim. Sınıf öğretmeni olduğum sınıf için bir kitaplık kurmak istiyorum. Okulumuzun imkanları kısıtlı olduğu için, sizden yardım amaçlı 6’ncı sınıf seviyesinde hikaye kitabı ve roman talep ediyorum. Çocuklarımız için elinizden gelen yardımı yaparsanız beni ve çocuklarımızı çok mutlu etmiş olursunuz. Şimdiden teşekkür ederim.

15 Temmuz Şehitler Kütüphanesi Kitap Bekliyor.

Fatih Şahin

fatihsahin198066@hotmail.com

Yozgat İlinin Sarıkaya İlçesinde bulunan Şehit Hasan Hüseyin Aksoy Anadolu Lisesi olarak, 15 Temmuz sonrası okulumuza; yaklaşık 6000 kitap kapasiteli, aynı anda elli öğrencinin istifade edebileceği, hem öğrencilerimizin hem de diğer kitapseverlerin buluşma noktası olabilecek bir kütüphane kurmaya çalışıyoruz. Kütüphanemizin; raf sistemleri, çalışma masaları ve gibi eksiklerini tamamladık. Ama hala kitap eksiğimiz var. 15 Temmuz sonrası, okumanın ne kadar önemli olduğunu bir kez daha anladık. Bu sebeple, elinizde okunmayı ve çocuklarımızın ruhlarına dokunmayı bekleyen kitaplarınızı okulumuza bağışlamanızı istiyoruz. İsterseniz, okulumuzun Facebook adresinden kütüphanemizin fotoğraflarını görebilirsiniz. Şimdiden teşekkürler.
Adres: Şehit Hasan Hüseyin Aksoy Anadolu Lisesi, İstiklal Mahallesi, 360 Sokak, No:11, Sarıkaya/Yozgat.

Hınıs'ta Kitap İhtiyacı...

Şule Yılmaz

ilahiyatisstt@hotmail.com

Erzurum-Hınıs İmam Hatip Ortaokulunda görev yapmaktayım. Okul kütüphanesi kurabilmemiz için kitaba ihtiyacımız var. Ortaokul seviyesinde kitap bağışlarınızı bekliyoruz. Teşekkürler.

Okul Kütüphanesine Yardım.

Münür Yarpuz

osm744804@gmail.com

Osmaniye-Düziçi-Böcekli Beldesi, Boyalı Atatürk İlkokulu olarak eğitim öğretime devam etmekteyiz. Okulumuza, bu eğitim öğretim yılında, kendi imkanlarımızla bir okul kütüphanesi oluşturmaya çalışıyoruz. Kütüphanemiz, hem öğrencilerin hem de velilerimizin kullanımına açık olacaktır. Okulumuz kırsal kesimde olduğu için kitap temininde zorluk çekmekteyiz. Yardımlarınızı bekliyoruz. İlginiz için şimdiden teşekkür ederiz.

YGS-LYS Kitaplarına İhtiyacım Var.

Ebru Bozkurt

ebrubzkrt18@gmail.com

Dershaneye gitmiyorum. Kendi imkânlarımla sınava hazırlanıyorum. Ama, bazı nedenden dolayı kitap alamıyorum. Elinizde YGS-LYS kitaplarınız varsa, bana gönderebilir misiniz?

Kütüphanemizi Zenginleştirmek için Yardımlarınızı Bekliyoruz.

Burcu Erbay

burcuerbay0123@gmail.com

Okulumuzun kütüphanesini geliştirmek, zenginleştirmek için; çeşitli roman, ansiklopedi vb. kitaplara ihtiyacımız var. Yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler.

Mahkûmlar Kitap Okumak İstiyor!

Taylan Kaya

tylankaya@mynet.com

Cezaevi dediğimizde, genel anlamda aklımıza sadece mahkumları kapalı alanlarda tutmak, dış dünyadan izole etmek ve özgürlüklerinden yoksun bırakmak gelmektedir. Ancak değişen ve gelişen cezaevi düşüncesinde; mahkûmların içeride kaldıkları zaman diliminde sağlıklı ve özsaygılı yaşamalarına, sorumluluk duygusu ve toplumun bir üyesi olarak potansiyellerini geliştirmelerine destek olacak faaliyet ve programlardan yararlanmak amaçlanmaktadır. Tutuklu ve Hükümlüler Cezaevinde kaldıkları süre içerisinde boş vakitlerinin büyük bir dilimini kitaplarla geçirmektedirler. Cezaevi kütüphanemizi yenilemek ve güncelleştirmek amacıyla Türkiye genelinde başlatılan kitap bağışı kampanyası kapsamında; roman, kişisel gelişim kitapları, edebi eserler, dergi vb. her türlü kitaba ihtiyaç duymaktayız. Ayrıca sinema gösterimi yapmakta olduğumuzdan, CD ve DVD bağışlarına da ihtiyacımız var. Göndereceğiniz tür türlü kitap ve film, bir insanı yeniden topluma kazandıracaktır. Göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı şimdiden teşekkür ederiz.
Adres: Taylan Kaya (Sosyal Hizmet Uzmanı), E Tipi Cezaevi Müdürlüğü, Elazığ.

Cezaevine Kitap Bağışı...

Mehmet Turhal

ab172390@adalet.gov.tr

Cezaevimizde, birçok kurs ve etkinlik yapıyoruz. Fakat, yeteri kadar kitabımız olmadığı için zorlanıyoruz. Başta güncel romanlar olmak üzere, YGS-YLS, KPSS, İngilizce, vb. kitaplara ihiyacımız var. Herkesi, bu çorbada tuzu bulunmaya davet ediyoruz.

Köy Okuluna Kütüphane...

Abuzer Karabuğaş

abuzer46karabugas@hotmail.com

Okulumuz, Kahramanmaraş Oniki Şubat Kalekaya İlk/Ortaokulu. Bulunduğu yer itibariyle, il geneline göre sosyo-ekonomik düzeyi çok düşük. İlçe merkezine 60-70 km mesafede. Kütüphanemiz yok. Öğrencilerimiz için bizlere kitap gönderir misiniz? Toplam 147 öğrencimiz var.

KPSS Kitaplarına İhtiyacım Var.

Özgür Güner

ozgurguneridil@gmail.com

KPSS Eğitim Bilimleri ve Matematik Öğretmenliği alan kitaplarına ihtiyacım var. Şimdiden teşekkürler ederim.

Bir Kitap, Bin Hayat!

Selda Karamık

seldacny@hotmail.com

Ortaokul düzeyinde; roman, hikaye, masal, şiir...

Karacaören Ortaokulu Kütüphanesine Kitap Bağışı...

Ali Yol

yol.ali@hotmail.com

Karacaören Ortaokulu olarak büyük bir aileyiz. İlk ve ortaokul öğrenci sayımız yaklaşık 1000. İkili öğretim yapılan okulumuzun kütüphanesi maalesef istenilen verimlilikte değil. İlk/ortaokula uygun kitaplarınız varsa aşağıdaki iletişim bilgilerinden ulaşılabilirsiniz. İlginiz için teşekkürler.

Adres: Karacaören Ortaokulu, Karacaören Mah., Altındağ/Ankara.

Biz, Kitaplarla Parlayacak Çocuklarız!

Kerem Erenuluğ

erenulugkerem56@gmail.com

Merhaba. Ben, Siirt Kurtalan Anadolu Lisesi temsilcisi Kerem Erenuluğ. Yardımınıza ihtiyacımız var. Biz, kitaplarla parlayacak çocuklar ve milletimize yararı olacak simalarız. Eğer yardımınız dokunabilirse, daha çok deneme ve tarih kitaplarına ihtiyacımız var. Saygılarımla...

Kitaplar Konuşuyor; Geleceğimiz Aydınlanıyor.

Ahmet Akpınar

ahmetakpinar11@outlook.com

Merhaba. Ağrı Millî Eğitim Müdürlüğünün "Kitaplar Konuşuyor; Geleceğimiz Aydınlanıyor.” projesi kapsamında 2016-2017 2’nci yarıyılda okutulmak üzere, Türkçe dersi 3’üncü sınavında sorumlu tutulan “Charlie'nin Çikolata Fabrikası”, “Martı Jonathan Livingston” ve “Gülliver'in Gezileri” kitaplarına ihtiyacımız var. Yardımlarınızı bekliyoruz.
Adres: Yunus Emre Ortaokulu, Patnos/Ağrı.

TEOG için Kaynak Kitaplar...

Elif Yıldız

i.eyildiz@hotmail.com.tr

21 öğrencimiz için, TEOG sınavına hazırlık konu anlatımlı kitaplarına ve soru bankalarına ihtiyacımız bulunuyor. Bu öğrencilerimizin acil ihtiyacıdır. Teşekkür ederim.

Kitap Dostu Köy Güllü'nün Kitap Talebi...

Hayri Ünal

gulluioo64@gmail.com

Biz, öğrencilerimizin evlerinde aileleri birlikte okuyabilecekleri kitaplarla mini kütüphaneler kurmak istiyoruz. Çocuk kitaplarına (masal, hikaye, roman, vb.) ve yetişkinlere yönelik roman vb. kitaplara ihtiyacımız var. Yardımlarınızı bekliyoruz. Saygılarımla.

Bir Mum da siz yakın!

İsmail Özen

iki_so@hotmail.com

Trabzon’un Araklı İlçesinde bir köy okuluyuz. Köyümüzde imkanlarımız kısıtlı, Taştepe İlk/Ortaokulu olarak, okulumuz kütüphanesine sizden kitap yardımı talep ediyoruz. Umarım Bu isteğimizi değerlendirir, bizleri mutlu edersiniz.

Adres: Taştepe İlk/Ortaokulu, Burnak Yaylası, Taştepe Köyü, Araklı/Trabzon.

Okul Kitaplığımız İçin Bilim Kitapları Arıyoruz.

Fevza Elif Sel

fevzaelif@gmail.com

Öğrencilerin Bilime olan merakı ve ilgisini artırmak için, popüler bilim kitapları arıyoruz. Yardımcı olursanız seviniriz.

İlkokul ve Ortaokul Seviyesine Uygun Kitap...

İsmail Temiz

ism_temiz@hotmail.com

İlkokul ve ortaokul seviyesine uygun MEB onaylı klasik eserlere ihtiyacımız var. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Okul Öncesi Hikaye Kitapları...

Tuğçe Devrim

ttugcedevrim@hotmail.com.tr

Samsun’un Vezirköprü İlçesinde anasınıfı öğretmeniyim. 4-5 yaş düzeyinde, okul öncesi hikaye kitaplarına ihtiyacımız var. İlgilenenlere şimdiden teşekkürler.

Okulumuzun Kitap İhtiyacı...

Soner

742090birecik@gmail.com

Şanlıurfa-Birecik-Yukarıhabip İlkokulu, birleştirilmiş sınıflı tek öğretmenli köy okuludur. İlkokul seviyesinde, başta hikaye kitapları olmak üzere kaynak kitaplara ihtiyacımız var. Teşekkür ederim.

Adres: Yukarıhabip Köyü İlkokulu, Birecik/Şanlıurfa.

http://yukarihabipilkokulu.meb.k12.tr/tema/index.php

Bir Kitap, Bir Hayat Kurtarır...

Fadime Yeter

erdi.fadime@gmail.com

Merhaba. Ben, Hakkari İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi psikolojik danışmanıyım. Okulumuz merkeze uzak bir yere konumlandırılmıştır. Pansiyonlu öğrencilerimiz il halk kütüphanesini, okul çıkış saatinin geç olması ve okulun merkeze uzaklığından dolayı kullanamamaktadırlar. Okulumuzda kütüphane kurmayı bu nedenle çok istiyorum. Öğrencilerimi geleceğe daha sağlam hazırlamak ve kendi ayakları üzerinde duran bireyler olarak yetiştirmek istiyorum. Sizlerde bu aşamada bizlere yardımcı olursanız çok sevinirim.

YGS Tarih ve Coğrafya Kitabı...

Şule Kara

sule.krcmn.00@hotmail.com

YGS için Tarih ve Coğrafya kitaplarına ihtiyacım var. Soru bankası olursa sevinirim.

Kitap Yardımı...

Duygu Polat

duygu.sahn@hotmail.com

1’inci sınıflar için hikaye kitaplarına ihtiyacımız var. Çocuklar okumaya yeni geçtikleri için; basit, görseli bol, dikkat çekici kitaplar istiyorum. İlgilenenlere şimdiden teşekkür ederim.

Okulumuza, Bir Tane de Olsa Roman İstiyorum.

Ezgi Coşkun

coskunezgi12@gmail.com

Mersin’de, yeni bir okuluz. Kütüphane kurmak istiyoruz. Dünya Klasikleri ya da 100 Temel Eser ihtiyacımız var. Ayrıca, lise düzeyinde okunabilecek romanlar istiyoruz Sizden gelecek bir tane bile kitap, bizim için umuttur.

2'nci Sınıflar için Okuma ve Kaynak Kitap İhtiyacı...

Gizem Tokgöz

gzm_tkgz35@hotmail.com

Van-Muradiye-Alkasnak Köyünde sınıf öğretmeniyim. 2’nci sınıfları okutuyorum. Okuma ve kaynak kitaplarına ihtiyacım var. İlgilenirseniz sevinirim. Şimdiden çok teşekkür ederim.

Okulumuz, Kızlarımız için Kitap Bağışı...

Seda Zerentürk

sedazerenturk@gmail.com

Merhaba. Ben, Urfa-Viranşehir Kız Anadolu Lisesinde Edebiyat Öğretmeni olarak görev yapmaktayım. Okulumuz kütüphanesiyle ben ilgilenmekteyim. Ancak, kütüphanemizde yeterli sayıda okunacak kitaplar bulunmamaktadır. Özellikle Türk ve Dünya Klasikleri yok denecek kadar az. Sizlerden ricam, kütüphanemize kitap bağışında bulunmanız. Lütfen!.. Kızlarımızın, göndereceğiniz kitaplara gerçekten ihtiyacı var. Teşekkürler.
Adres: Viranşehir Kız Anadolu Lisesi, Bahçelievler Mah., 1567 Sk., No:2, Viranşehir/Şanlıurfa.

Bir Ceza Avukatının Anıları...

Semanur Gökdeniz

s-n.bas@hotmail.com

Prof.Dr.Faruk Erem'in "Bir Ceza Avukatının Anıları" adlı kitabına o kadar ihtiyacım var ki. Bu kitabı, kitaplığımda bulundurmak ve Faruk Erem'in engin bilgilerinden meslekî kişiliğime bir parça değer daha katabilmek için arıyorum. Kendisini okudum; okumaktan çok müşerref oldum. Lakin bir kez değil tüm yaşantım boyunca okuyabilmek istiyorum. Satın almayı da denedim, ancak nereye baksam tükenmiş! Yardımcı olabilirseniz çok minnettar kalacağım. İyi günler sitedaşlar!

Bir Kitap Bir Hayat Kurtarır...

Ayfer Aktepe

Ayfer-Demirci05@hotmail.com

Merhabalar. Adıyaman'ın Kahta ilçesinde görev yapan bir Türkçe öğretmeniyim. Okulumuz bir köy okulu ve imkanları yok denilecek kadar az. Okulumda, öğrencilerime okutabilecek kitap bulmakta çok zorlanıyorum. Bu konuda yardım edebileceğinizi, mütevazı bir bağış yapabileceğinizi umarak bu iletiyi yazıyorum. Esenlikle...

Köy Okuluna Yardım...

Fatmanur Soyuçok

fatmanurr.s@hotmail.com

Merhaba. Okulda, bir arkadaş grubumuzla Denizli'nin Acıpayam İlçesindeki imkânları kısıtlı bir köyümüzün ilkokuluna kütüphane açmayı düşünüyoruz. İlkokul ve ortaokul düzeyinde okuma kitaplarına ihtiyacımız var. Şimdiden teşekkürler.

2'inci Sınıf Düzeyinde Hikaye Kitabı İhtiyacı...

Fadime Kaplan

fadimekaplan@outlook.com.tr

Ortaokul Seviyesinde Kitap İhtiyacı...

Zeliha Durdu

zeldurdu@gmail.com

İyi ki Kitaplar Var!

Tuğçe Nur Zorlu

tnurzorlu@gmail.com

14-20 yaş arası gençlerimiz için; hikaye, roman, edebiyat vb. türde kitaplara ihtiyacımız var. Olumlu dönüşleriniz bizi çok mutlu edecektir.

Sislerin Arasındaki Umutlar...

Hızır

seferinoglu_h_@hotmail.com

Rize-Çamlıhemşin Atatürk İlk/Ortaokulu öğrencilerinin sınıf kitaplıklarında isimsiz birer kahraman olmak istemez misiniz? Çocuklarımızın, bağışlarınıza ihtiyacı var. Kitap okuyan bir ülke olmamız için, çocuklarımızı daha çok kitapla bulusturmamız gerekmez mi? Lütfen, elinizdeki ilkokul ve ortaokul kitaplarını bize ulaştırın. Bir kitap okunur, bir hayat ve bir ülke değişir. Sevgiyle...
Site logo